Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ Track day -27/5/07

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
    Εχω καταληξει στο ιδιο συμπερασμα με τον Kostom.

    Η αραιή σχετικά συμμετοχη μου στα trackdays με εχει κρατησει εκτος δρομου τους τελευταιους 12+ μηνες. Δεν νιωθω καμια στερηση που εχω σταματησει Επιδαυρο/Ιτεα/Ρωσσο αντιθετα μπορω να πω οτι τα βαριεμαι, ενω καθε φορα που ετοιμαζομαι για πιστα νιωθω εντελως διαφορετικα εχω περισσοτερη διαθεση, ο φοβος ειναι μικροτερος και ξερω οτι εαν πεσω δεν θα τσακιστω σε μπαριερες ή γκρεμο οπως εχω παθει στο παρελθον.

    Αυτο μου αρκει.
    +1000

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Κι εγώ σας λέω ότι κάποτε φτιάχνεται μία πίστα προδιαγραφών F1... και έστω ότι έχει μόνιμα μέσα όχι μόνο γιατρό, αλλά και σταθμό πρώτων βοηθειών και ό,τι άλλο ζητάτε.

    Με πόσα νομίζετε ότι θα κάνετε trackday τότε; Μήπως θα θέλετε καμμία 350άρα τουλάχιστον; Γιατί σας βλέπω και τότε να μπαίνετε μία φορά το χρόνο το πολύ και τις υπόλοιπες να λέτε καλύτερα 50αρικάκι και στα Μέγαρα να ξεχαρμανιάσουμε...

    Παρακαλώ πολύ να προσγειωθούμε στην πραγματικότητα μπας και χαρούμε λίγο τα μηχανάκια μας γιατί όλο φιλολογία είμαστε και καταντάει κουραστικό.

    Σχετικά με τον Χάλαρη συμφωνώ ότι είναι απαράδεκτος. Μία Κυριακή με τη γυναίκα μου έγκυο στον 7ο μήνα είπαμε να περάσουμε μία βόλτα από την πίστα να χαζέψουμε και να δούμε κανένα φίλο. Ο εν λόγω κύριος λοιπόν δεν με άφησε να παρκάρω το αυτοκίνητο μέσα από τη μπάρα ώστε να μπορεί η γυναίκα μου να κάθεται όταν κουράζεται. Εσείς περιμένετε να σας φέρει και γιατρό; Ο άνθρωπος αυτός δεν πρόκειται ν'αλλάξει ό,τι και να κάνετε και για τον παραπάνω λόγο εγώ δεν πρόκειται να πατήσω ποτέ σε δική του διοργάνωση. Ωστόσο το 0300 και ο Ζαφειρόπουλος μία χαρά διοργανώσεις κάνουνε!
    Θάνος..

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της petani
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    158
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Αυτοι θα συνεχισουν να εκμεταλευονται το χωραφι των Μεγαρων και ζησαμε εμεις καλα και αυτοι καλυτερα.
    Μα φιλε μου ειναι πολυ απλο ....... σε οποιον δεν αρεσει να μην ξαναπαει .... δημοκρατια εχουμε
    ...... ελευθεροι ανθρωποι ειμαστε ........ δεν μας υποχρεωνει κανενας να παμε ....... το οτι εκμεταλευονται την καβλα μας ειναι πια γνωστο ............. εγω για παραδειγμα μεχρι το 1995 εχασα τρεις φιλους στις γνωστες διαδρομες και εχω και εναν χωρις ποδι ........ τουλαχιστον εχουν το ελαφρυντικο οτι τοτε δεν υπηρχαν τα Μεγαρα ........ σημερα ομως εχουμε δυο λυσεις
    ..... 1) τις γνωστες διαδρομες και 2) τα Μεγαρα ........

    Μεγαλα παιδια ειμαστε ....... ας κανει ο καθενας οτι νομιζει καλυτερο ....... για αυτον και για τους γυρω του ...............................................
    http://s21.photobucket.com/albums/b259/petani/?start=20

  4. #34
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
    Μα φιλε μου ειναι πολυ απλο ....... σε οποιον δεν αρεσει να μην ξαναπαει .... δημοκρατια εχουμε
    ...... ελευθεροι ανθρωποι ειμαστε ........ δεν μας υποχρεωνει κανενας να παμε ....... το οτι εκμεταλευονται την καβλα μας ειναι πια γνωστο ............. εγω για παραδειγμα μεχρι το 1995 εχασα τρεις φιλους στις γνωστες διαδρομες και εχω και εναν χωρις ποδι ........ τουλαχιστον εχουν το ελαφρυντικο οτι τοτε δεν υπηρχαν τα Μεγαρα ........ σημερα ομως εχουμε δυο λυσεις
    ..... 1) τις γνωστες διαδρομες και 2) τα Μεγαρα ........

    Μεγαλα παιδια ειμαστε ....... ας κανει ο καθενας οτι νομιζει καλυτερο ....... για αυτον και για τους γυρω του ...............................................
    Φιλε petani δεν εχω αντιθετη αποψη και λυπαμαι πολυ για τους ''φιλους'' μας.

    Επηδει το θεμα εχει συζητηθει πολλες φορες και δεν εχει καταληξει πουθενα,το λιγοτερο που εχουμε να κανουμε ειναι τουλαχιστον να μπουκοταρουμε τους κακους διοργανωτες.
    Απο κει και περα η πιστα των Μεγαρων μ'αρεσει παρα πολυ εκτος απο την ασφαλτο ,οχι οτι ειναι κακη αλλα επηδει ειναι τοσο μικρη θα μπορουσε να ασφαλτοστρωθει με μια νεα.Επισης απο εθελοντικη εργασια καποιον απο μας θα μπορουσαμε να μπουμε μεσα με ενα φορτηγακι και να μαζεψουμε την σαβουρα των μοτοσυκλετων που απο πτωση εχουν βρεθει πολλα κομματια εκει μεσα,να κοψουμε τα χορτα και ακομα με μια συμμετοχη χρηματων ολων εμας να ριξουμε καποια φορτηγα ελαφροπετρας σε ολες της στροφες (δεν ειναι και πολλες).

    Το χειροτερο απ'ολα( για μενα) ειδικα στην Ελλαδα ειναι να λεει καποιος : ο καθενας κανει οτι γουσταρει.Το ιδιο λεει και ο ''διοργανωτης''.
    Δεν υπαρχει συλλογικη προσπαθεια για καλυτερευση καποιον καταστασεων.Εμεις θα μπορουσαμε να κανουμε τα Μεγαρα καλυτερα.
    Πες μου αν ειμαι καπου λαθος.
    Την παραπανω ιδεα θελω να την προτεινω πολλες φορες αλλα επηδει ολοι ειμαστε λιγο παρτακιδες παντα τρωω πορτα.
    Να εισαι καλα,φιλικα.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της petani
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    158
    +10000000000000000000000 σε ολα .............. ας το προτεινουμε εδω μεσα .... αλλα και σε ολα τα forum που ασχολουνται με το θεμα ............ και θα ειμαι απο τους πρωτους που θα δουλεψουν ....... εδω καποτε ...(1982-1985) ... καναμε το ιδιο στα Μαριτσα της Ροδου και στο Τυμπακι της Κρητης .....................θα μου πεις οτι τοτε ημουν 21-24 χρονων και αντεχα ............
    ..... αλλα και τωρσ στα 46 μου δεν μασαω ρεεεεε ..... (το ρεεεεεε προς καθε εμπλεκομενο) ........
    http://s21.photobucket.com/albums/b259/petani/?start=20

  6. #36
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από petani
    +10000000000000000000000 σε ολα .............. ας το προτεινουμε εδω μεσα .... αλλα και σε ολα τα forum που ασχολουνται με το θεμα ............ και θα ειμαι απο τους πρωτους που θα δουλεψουν ....... εδω καποτε ...(1982-1985) ... καναμε το ιδιο στα Μαριτσα της Ροδου και στο Τυμπακι της Κρητης .....................θα μου πεις οτι τοτε ημουν 21-24 χρονων και αντεχα ............
    ..... αλλα και τωρσ στα 46 μου δεν μασαω ρεεεεε ..... (το ρεεεεεε προς καθε εμπλεκομενο) ........
    Οση ωρα τρωγωμαστε ολο και καποιος μπηκε να πει την γνωμη του,μετα απ'αυτην την καταληξη κανεις.

    Τεσπα δεν ποσταρω τιποτα ακομα ,στης 17 ιουνιου εχω κλεισει Lv 1 με το Css θα μιλησω με την Ιωαννα Αρβανιτακη για το θεμα ,μπορω να βαλω και ενα φορτηγο που εχω και αν υπαρχει θετικη αντιδραση θα φτιαξω ενα θρεντακιων να δουμε ποσοι μπορουν να βοηθησουν στην πραξη αυτη.

    Για το καλο μας ρε gamot.

  7. #37
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Φίλε zephyr1

    όπως λέει και μια διαφήμιση αθλητικών ειδών, "impossible is nothing".

    Αν και η πίστα δεν είναι ιδιοκτησία του 0300, εντούτοις πράγματι πιστεύω ότι είναι ένας από τους καλύτερους πελάτες της πίστας, που σε συνδυασμό και σε συντονισμό με άλλους διοργανωτές, αλλά και το φορουμ, κάτι μπορεί να γίνει. Πιστεύω πως όπως σε όλες τις συναλλαγές, πρέπει να βρεθούν τα σωστά αντισταθμιστικά οφέλη.

    Εγώ πάντως ένα γκασμά, φτυάρι, σκεπάρνι ή ότι άλλο, το βάζω ευχαρίστως.:rotflmao:
    I search, therefore I travel...

  8. #38
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    +1 Kostom, GM, Θανος

    η αποχη απο τα track days στα Μεγαρα θα εχει σαν μοναδικο αποτεσμα οι διοργανωτες να μην οργανωνουν αλλα track days και εμεις να μεινουμε με το πουλι στο χερι.... (αντι για καλυτερη ποιοτητα θα παρουμε.... τιποτα!)

    και το "τιποτα" σημαινει.... παμε παλι στα παλια καλα... Επιδαυρο, Αρτεμισια κτλ... (1000 φορες μεγαρα και ας το κανει ο μαστρο-κιτσος το track day!)

    η μονη λυση για αυτα τα προβληματα ειναι η εναλλακτικη προταση και ο ανταγωνισμος (δηλ... ΝΕΕΣ ΠΙΣΤΕΣ) που και θα φερουν σωστους επιχειρηματιες στο χωρο ΚΑΙ θα πιεσουν τους κατοχους της πιστας των μεγαρων να ριξει τις τιμες στην ενοικιαση της πιστας (αρα μεγαλυτερο περιθωριο κερδους αρα λογικα χαμηλοτερη τιμη για εμας)

  9. #39
    Προσωπικά νομίζω ότι ο ζαφειροπουλος κάνει ότι καλύτερο μπορεί.
    Δυστηχος δεν μπορεί να φτιάξει και την πίστα.(παρόλο που τον έχω δει να βάζει μπαλώματα και πιστέψετε με αυτά τα έμαθα αφού τον έκραξα μες στην μούρη)
    Είναι και ο ίδιος αγωνιζόμενος και αν έχετε να του προτείνετε κάτι , καλό θα είναι να το κάνετε……………
    Όποιος έχει ενδοιασμούς για το Σέρρες – Μέγαρα φαντάζομαι ότι απλά δεν έχει πάει Σέρρες ,οπότε καλό είναι να πάει μια φορά για να καταλάβει από μονος του χωρίς πολλά λόγια.
    Για την ημέρα που γράφεται και εγώ έπεσα στα μέγαρα και περίμενα να τελειώσει το trackday για να με πάνε στο νοσοκομείο αφού αν έπεφτε κάποιος άλλος μετά δεν θα υπήρχε ασθενοφόρο.
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
    Προσωπικά νομίζω ότι ο ζαφειροπουλος κάνει ότι καλύτερο μπορεί.
    Δυστηχος δεν μπορεί να φτιάξει και την πίστα.(παρόλο που τον έχω δει να βάζει μπαλώματα και πιστέψετε με αυτά τα έμαθα αφού τον έκραξα μες στην μούρη)
    Είναι και ο ίδιος αγωνιζόμενος και αν έχετε να του προτείνετε κάτι , καλό θα είναι να το κάνετε……………
    Όποιος έχει ενδοιασμούς για το Σέρρες – Μέγαρα φαντάζομαι ότι απλά δεν έχει πάει Σέρρες ,οπότε καλό είναι να πάει μια φορά για να καταλάβει από μονος του χωρίς πολλά λόγια.
    Για την ημέρα που γράφεται και εγώ έπεσα στα μέγαρα και περίμενα να τελειώσει το trackday για να με πάνε στο νοσοκομείο αφού αν έπεφτε κάποιος άλλος μετά δεν θα υπήρχε ασθενοφόρο.
    Δεν ξέρω σε ποιο track day έγινε αυτό, σίγουρα όχι σε δικό μας, αλλά αυτός είναι ο λόγος που ΠΑΝΤΑ πρέπει να υπάρχουν δύο ασφενοφόρα, στα track days του 0-300 υπάρχουν δύο, μία φορά μόνο είχαμε ένα γιατί το δεύτερο χάλασε ενώ ερχόταν και εκείνη την ημέρα δεν είχαμε καμία πτώση, όμως αν υπάρξει πτώση και το ασφενοφόρο φύγει τότε το track day ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ μέχρι να επιστρέψει. Να ξέρετε πως σεβόμαστε όλους τους συμμετέχοντες γι' αυτό και έχουμε διώξει αρκετό κόσμο από δικές μας διοργανώσεις που δεν συμμορφώνεται με τους κανονισμούς
    Ιωάννα 0-300

  11. #41
    agapiti iwanna
    to post grafei gia to trackday 27-5-07

    twra ti sxesi exoun ta track day tou 0-300 me tin mera ayti den kserw.
    h mallon kserw kamia.
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
    agapiti iwanna
    to post grafei gia to trackday 27-5-07

    twra ti sxesi exoun ta track day tou 0-300 me tin mera ayti den kserw.
    h mallon kserw kamia.
    Η Ιωάννα έκανε quote το μήνυμα σου στο οποίο δεν αναφέρεται η ημερ/νια.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
    agapiti iwanna
    to post grafei gia to trackday 27-5-07

    twra ti sxesi exoun ta track day tou 0-300 me tin mera ayti den kserw.
    h mallon kserw kamia.
    καλημέρα, αν διαβάσεις λίγο προσεκτικά παραπάνω θα καταλάβεις.

  14. #44
    aaaaa diafimisoula katalava.
    wraia einai sto 0-300 piga mai fora SAFETY first den lew.
    alla poli mavri simaia.................
    isws an ftiaxnate kai kapoio endiameso group na itan kalitera.
    pls min mou peis gia CS klp.
    apla nomizw oti einai logiko oti an kapoioi gyrizoun 1.10 kai kapoioi 1.04
    tha yparksoun prosperaseis.(kai stin eisodo-eksodo)
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Και η κουβεντα γυρισε και παλι στα ασθενοφορα...
    Σε λιγο θα λεμε και ευχαριστω που μπορουμε και μπαινουμε πιστα...
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Track day 12/9/07
    από dodos 900 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 14:25
  2. Xtreme track day 4/3/07!
    από kost rider στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2007, 21:16
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 21:38
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2006, 08:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF