Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 58 από 58

Θέμα: Πληροφορίες για την Αιμοδοσία - Λίστα αιμοδοτών - Τράπεζες Αίματος

  1. #46
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Εμ ελπιζω να μην θεωρηθει σπαμ κυλιε Νοστρα, αλλα σε ποσο καιρο το Λαικο Νοσοκομειο σου στελνει τα αποτελεσματα των εξετασεων καθως και την καρτα αιμοδοτη;
    Διοτι 2 μηνες τωρα περιμενω και λεω να μην τους "ενοχλησω" με τηλεφωνα ακομα.
    Κατι για ενα μηνα ειχα διαβασει...

    για κάρτα δε ξέρω...

    για τα αποτελεσματα εγω περιμενα κανα μήνα...

    αλλά στην ελλάδα είσαι, ξέρεις πως είναι τα πράγματα...


    μια δεν εχουν χαρτί, μια δεν εχουν μελάνι...


    χτύπα τους ενα τηλεφωνο ρε Γιώργη...


  2. #47
    Nostra με ξέχασες

  3. #48
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896

    Exclamation ΑΓΟΡΑΚΙ 6 ΕΤΩΝ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ! (AXEΠΑ - Θεσσαλονίκη)

    ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 6 ΕΤΩΝ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ.

    ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΑΠΕΓΝΩΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΔΟΤΕΣ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΩΝ. Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΒ+ (ΡΕΖΟΥΣ ΘΕΤΙΚΟ) .

    ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΤΣΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΧΕΠΑ ( παιδο-ογκολογικό )

    (2310 993506 & 2310 993944)

    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ, ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΔΗΜΗΤΡΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ, ΤΗ ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΟΥ, ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ..... ΑΣ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΥ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ......ΑΣ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ........................

    --
    Niki


    Αν μπορεί να αποτελέσει ξεχωριστό topic για κάποιο χρόνο ας το κάνει κάποιος MOD
    Πάντα όρθιοι

  4. #49
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: ΑΓΟΡΑΚΙ 6 ΕΤΩΝ ΜΕ ΟΞΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ! (AXEΠΑ - Θεσσαλονίκη)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Αν μπορεί να αποτελέσει ξεχωριστό topic για κάποιο χρόνο ας το κάνει κάποιος MOD
    ακριβως για τετοια θεματα υπάρχει αυτό το thread ... και είναι και sticky...

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Σχεδον το ειχα ξεχασει οτι μπορω να αιμοδοτησω εως απο 21/11/07.
    Ας με "πρασινισει" καποιος.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  6. #51

    ΑΧΕΠΑ

    ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΑΧΕΠΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ.
    Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΑΣΧΕ ΑΠΟ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ.
    Η ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 0+ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΔΙΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ.(Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ Α+)
    ΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ''ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ'' ΝΟΣΟΚΟΜΟΣ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΜΕ ΑΥΣΤΗΡΟ ΥΦΟΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.
    ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
    ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΑΓΕΝΕΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΕΞΙΤΗΡΙΟ, ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ.
    ΤΟΤΕ ΤΗΣ ΛΕΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ.
    ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΩ ΣΤΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ.
    ΕΦΥΓΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΛΩΣΩ,ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ 'Η ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ( ΧΕΙΡΟΔΙΚΙΑ, ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΑΧΕΠΑ ΙΣΩΣ...)
    ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ,ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΘΕΑΓΕΝΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ.
    ΑΠΛΩΣ, ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΟ Ο+ ΔΙΝΕΙ ΑΙΜΟΠΕΤΑΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ (ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ) ΗΜΟΥΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΚΙ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΟΥΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΜΕΡΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΑΚΡΙΒΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...
    seos

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Τελικα καναμε κατι? Ρωταω γιατι δεν ειμαι αρκετα τακτικη στο να ελεγχω τα ποστ (και τωρα με τη νεο λοοκ χανομαι το κατιτις) και ισως δημιουργηθηκε τραπεζα αιματος και δεν το πηρα χαμπαρι.

    Αυτη η κουβεντα γινεται αρκετο καιρο..για ανασκουμπωθειτε (αν ΔΕΝ γραφεται ετσι η λεξη......ΔΕΝ πειραζει!) λιγο και ξαναδειτε το το θεμα. Αν και δεν δινω αιμα.....μπορει να χρειαστω (αχρειαστο να'ναι)

    Περα απο την πλακα.....βασικα ηθελα να το κανω ενα BUMP που λεει και μια φιλη. Τοσα νεα μελη γραφονται καθημερινα..δεν μπορει....την 'βαση' την εχουμε/εχετε. Την οργανωση να δουμε/δειτε λιγο.

  8. #53
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...

  9. #54
    @Νostra

    ''Ο προσωπικός φάκελος του παραλήπτη είναι πλήρης και το μήνυμα δεν στάλθηκε επιτυχώς. Ο παραλήπτης ενημερώθηκε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.''
    Start doing what's necessary, then what's possible and suddenly doing the impossible. Just start.

  10. #55
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    """Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...""""

    Ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός και (δυστυχώς παραδοσιακά στην Ελλάδα) "αυξάνονται" οι ανάγκες, θυμηθείτε να δώσετε αίμα...


  11. #56
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    """Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι...""""

    Ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός και (δυστυχώς παραδοσιακά στην Ελλάδα) "αυξάνονται" οι ανάγκες, θυμηθείτε να δώσετε αίμα...

    σου ειχα ζητησει παλιοτερα (πριν κανα διμηνο νομιζω) να με προσθεσεις στη λιστα!! καντο αν θες!!

  12. #57
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mike.giann
    σου ειχα ζητησει παλιοτερα (πριν κανα διμηνο νομιζω) να με προσθεσεις στη λιστα!! καντο αν θες!!

  13. #58
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    σημερα εδωσα και γω για πρωτη φορα αιμα,αν και ειχα ενα φοβο στην αρχη αποδειχθηκε ευχαριστη η ολη διαδικασια -ειμασταν 6-7 ατομα οποτε υπηρχε και ο σχετικος χαβαλες -.Με εξεπληξε το γεγονος πως μετα βιας καταλαβαινεις το τσιμπημα και μετα ουτε ζαλιζεσαι ουτε τιποτα...πραγματικα αξιζει!Σε 3 μηνες μπορω να ξαναδωσω οποτε nostra αν θελεις add me to the list

    υ.γ. 0+ εχω
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2007, 09:14
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:54
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 15:48
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2003, 15:13
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF