Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 58

Θέμα: Πληροφορίες για την Αιμοδοσία - Λίστα αιμοδοτών - Τράπεζες Αίματος

  1. #1
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Lightbulb Ανάγκες Αιμοδοσίας - Τράπεζες Αίματος - Πληροφορίες

    Μετά από την πιο πρόσφατη εμπλοκή μου με το θέμα της εύρεσης αίματος, έκανα μια έρευνα (μικρή μεν αλλά έρευνα)...

    Σημεία πληροφόρησης

    Στο χώρο της μοτοσυκλέτας έχουν τράπεζες αίματος οι παρακάτω λέσχες:
    Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί τους όσοι ενδιαφέρεστε.
    • varadero club hellas
    • Transalp club hellas
    • ΛΕ.Φ.ΚΑ.
    • ΣΑΜΕ (Σύνδεσμος Αναβατών Μοτοσυκλετών Enduro) (offroad.gr)
    • Ανεμος Club
    • Ελληνική Λέσχη Μοτοσυκλετιστών BMW (BMW Riders Club of Greece)
    • Greek Africa Twin Club
    • Μ.Ο.Θ. Μοτοσικλετιστικός Όμιλος Θεσσαλονίκης

    Επίσης δύο νομίζω σημαντικές τοποθεσίες με πληροφορίες είναι οι εξής:

    Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συλλόγων Εθελοντών Αιμοδοτών (Π.Ο.Σ.Ε.Α.)

    Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών του Yπουργείου Yγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης

    Οπου υπάρχουν δύο πολύ καλές σελίδες για εύρεση πληροφοριών:
    απορίες σχετικά με την αιμοδοσία
    Υπηρεσίες αιμοδοσίας - Τηλέφωνα - λείπει μόνο (νομίζω) το τηλ. αιμοδοσίας του Ερυθρού Σταυρού 210 6414637


    Κάποιες από τις πολλές φορές που το έχουμε συζητήσει εδώ μέσα :
    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=2266
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=19803
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=32783
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=35984
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=38560

    Από τα μέλη του φόρουμ Ποιοί ασχολούνται?

    Συμφορουμίτες που είναι αιμοδότες - Ημερομηνία τελευταίας αιμοδοσίας
    Η λίστα δημιουργείται για πιθανή μελλοντική ανάγκη για αίμα από κάποιον (επικοινωνία με ΠΜ)
    Οποιος θέλει να προστεθεί/αφαιρεθεί/ενημερώσει τη λίστα στείλτε μου ΠΜ
    1. HolyDiver
    2. iosif
    3. alximistis
    4. mpou
    5. vangelis 64
    6. Gunner
    7. Div400
    8. Uriah Heep
    9. gcrook
    10. chris1980
    11. LsKostas
    12. Nostra
    13. Tai
    14. o_gayros
    15. T.R.E
    16. Alki_Viades
    17. Sporakias
    18. angel-m
    19. STOYBI
    20. melenia
    21. mourgakos
    22. nickmonstro
    23. mike.giann

    Με πράσινο όσοι μπορούν να δώσουν άμεσα (βάση χρονικής διαφοράς)
    Λόγω παρεύλεσης αρκετού χρόνου χωρίς ενημέρωση, οι ημερομηνίες τελευταίας αιμοδοσίας εχουν σβηστεί...


    Ατομα που μπορούν να συμβάλλουν σε δημιουργία τράπεζας αίματος

    ΟΧΙ με το όνομα moto.gr αλλά ως μια πρωτοβουλία εθελοντών από εδώ μέσα αλλά και οποιοδήποτε άλλου.

    Για τη δημιουργία τράπεζας αίματος δε χρειάζεται δημιουργία συλλόγου ή καταστατικού.

    Χρειάζεται απλά η συμμετοχή αιμοδοτών και η ανάθεση σε δύο άτομα να είναι υπεύθυνοι για την τράπεζα αίματος και να είναι άτομα επικοινωνίας με το νοσοκομείο που θα τηρεί την τράπεζα.
    Θα είναι οι μόνοι που θα μπορούν να δίνουν εντολή στο νοσοκομείο να εγκρίνει τη μεταφορά/παροχή μονάδων αίματος για λογαριασμό αυτού που θα έχει ανάγκη.
    Θα πρέπει να είναι διαθέσιμοι (τηλεφωνικά) 24/7 ώστε να καλύπτονται οι ανάγκες.

    Τα υπόλοιπα μπορούμε να τα συζητήσουμε στο παρόν thread.

    Δυστυχώς παρόλο που υπάρχει πολύς κόσμος που διαβάζει και συμμετέχει στο φόρουμ δεν υπάρχει (κατά τη γνώμη μου) τέτοια ανταπόκριση που να δικαιολογεί (το τρέξιμο για) τη δημιουργία

    Τράπεζας Αίματος Μοτοσυκλετιστών

    Οπότε το παρόν thread θα παραμείνει ως μέρος εύρεσης πληροφοριών και ανακοινώσεων για μελλοντικές κλήσεις ανάγκης για αίμα.
    επίσης θα συνεχίσω την προσπάθεια να τηρείται η λίστα με όσους συμφορουμίτες έχουν δηλώσει εθελοντές αιμοδότες ώστε να έχουμε μια βάση επικοινωνίας όταν κάποιος από εμάς χρειαστεί να καλύψει αίμα για κάποιον/α...




    Τράπεζες αίματος με τις οποίες έχουμε σχέσεις

    Κάποιοι συμφορουμίτες μας (ξέρω εγώ ποιοι) έχουν κάποια σχέση με τις παρακάτω τράπεζες αίματος.

    Σε περίπτωση σημαντικής ανάγκης ίσως μπορούμε να βρούμε κάλυψη από εκεί ΑΛΛΑ θα πρέπει σε βάθος χρόνου να τους "επιστρέφουμε" την εξυπηρέτηση, δίνοντας αίμα για λογαριασμό τους.
    • Τρ.αιματος Συλλόγου "Κωστάκης Μεσογείτης" - τηρείται στο Αμαλία Φλέμινγκ
    • Τρ.αιματος "Α.Δελμούζος" των δασκάλων πρωτοβάθμιας ανατολικής αττικής - δε ξέρω σε ποιο νοσοκομείο τηρείται


    Γιατί ?

    To thread αυτό προτείνω να γίνει sticky στις γενικές

    Οι αναγνώστες/μέλη στο φόρουμ αυτό αυξάνονται.

    Το ίδιο πρέπει να γίνει και με την ευαισθησία μας με ένα τόσο σημαντικό θέμα.

    Ολες οι σχετικές πληροφορίες θα ενημερώνονται σε αυτό το thread από εμένα.

    Φυσικά αν δεν καταφέρουμε να φτιάξουμε εμείς τράπεζα αίματος, σας παροτρύνω να έρθετε σε επικοινωνία με κάποια από τις προαναφερθείσες τράπεζες αίματος.


    Αίμα (ή αιμοπετάλια) μπορούμε να δώσουμε από οποιοδήποτε σημείο αιμοδοσίας στη χώρα για οποιονδήποτε στην Ελλάδα (είτε ασθενή είτε τράπεζα αίματος).

    Οι αναβάτες είμαστε δυστυχώς στην Ελλάδα μια κατηγορία πολιτών που χρειαζόμαστε συχνά κάλυψη μονάδων....

    Ας δείξουμε ότι είμαστε και μια κατηγορία πολιτών με μεγάλη κοινωνική ευαισθησία











    την εικόνα τη "δανείστηκα" από το site aimodosia.org


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lulu.gif 
Προβολές:	2360 
Μέγεθος:	4,6 KB 
ID:	91211

  2. #2
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Σας ενημερώνω πως το τμήμα αιμοληψίας και αιμοπεταλιοαφαίρεσης του Λαϊκού Νοσοκομείο λειτουργεί υποδειγματικά και είναι ανοιχτά τις εργάσιμες μέρες από τις 9 το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα και τις αργίες/ΣΚ από τις 9 το πρωί έως τις 2 το μεσημέρι και η αλήθεια είναι πως χαίρομαι που βλέπω τόσο σωστή λειτουργία σε αιμοληπτικό κέντρο.

    Για αιμοπεταλιοαφαίρεση χρειάζεται ραντεβού. Από ότι μου είπαν για αιμοπετάλια έχουν μια αρκετά καλή βάση εθελοντών. Απλούς αιμοδότες χρειάζονται.

    Στο θέμα οδήγησης αμέσως μετά την αιμοδοσία οι απόψεις διίστανται (μπορεί και να τριίστανται...)
    Σου λένε by the book να μην οδηγήσεις για τη μία επόμενη ώρα αλλά αυτό εξαρτάται εν πολλοίς από τον αιμοδότη και την αντίδραση του οργανισμού του στην αφαίρεση του αίματος (πίεση, αιματοκρίτης). Αφού δίνω αίμα, έφαγα ένα σάντουιτς και μετά από κάνα τέταρτο πήρα τη μηχανή και έφυγα. Για απόσταση 10 λεπτών οδήγησης βέβαια σε φυσιολογικές συνθήκες καιρού. Αν είχε 40 βαθμούς υπό σκιά σαφώς και θα έπρεπε να περιμένω αυτήν την μία ώρα.

    Το θέμα με τις άδειες αιμοδοσίας αγγίζει επί των πλείστων τους δημόσιους υπαλλήλους.

    Ολη η ιστορία διαρκεί δέκα λεπτά. Το σημαντικό είναι να μην ψεύδεστε για την ικανότητά σας να δώσετε αίμα (λήψη φαρμάκων τα τελευταία 24ωρα, "επικίνδυνες" σχέσεις το τελευταίο διάστημα, ανοιχτή επέμβαση δοντιού κλπ.). Θα σας πάρουν αίμα το οποίο στις μετέπειτα εξετάσεις θα απορριφθεί οπότε τσάμπα ο χρόνος (ο δικός σας και του ιατρικού προσωπικού) και το χρήμα των φορολογούμενων.

    Επιπλέον, αν είστε από τους κακούς αιμοδότες (άγχος, στρες, φόβος κατά την αιμοδοσία, χαμηλή πίεση ή αιματοκρίτης, στίγμα μεσογειακής αναιμίας κλπ.) αποδεχτείτε το γεγονός και απλά πείσατε άλλους συνανθρώπους μας θα γίνουν εθελοντές αιμοδότες.

    Είναι κρίμα να δίνουμε αίμα μόνο όταν χρειάζεται κάποιος συγγενής ή φίλος. Υπάρχει κόσμος που δε βρίσκει αιμοδότες όταν τους χρειάζεται και βασίζονται στα εθελοντικά αποθέματα.

    Τα θετικά για τον οργανισμό σας μετά από μια αιμοδοσία περιττεύουν να επαναληφθούν. Πληροφόρηση υπάρχει αρκετή για όσους την ψάχνουν.

    Στο Λαϊκό, ένα μήνα μετά την εθελοντική αιμοδοσία σας σάς αποστέλλουν επιστολή με ευχαριστήριο περιεχόμενο και τα αποτελέσματα των εξετάσεων που έγιναν στο αίμα σας (αναιμία, ηπατίτιδα, HIV κλπ.) οπότε έμμεσα κάνετε και ένα mini check-up στο αίμα σας.


    Δώστε αίμα....



  3. #3
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Άντε παιδιά να πάρουμε μπρος!!

    Μια φορά το χρόνο αν δίνουμε,θα φτάσει και θα περισσέψει.


    Και μακάρι να μην χρειαστεί σε κανέναν από μάς.

    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Συγνωμη αλλα οι παραπανω κυριοι με νουμερακι 6,7,8 εδωσαν μαζι αιμα;
    Η μηπως την μπερδεψατε με την ημερομηνια καταθεσης των φορολογικων δηλωσεων;:rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  5. #5
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Συγνωμη αλλα οι παραπανω κυριοι με νουμερακι 6,7,8 εδωσαν μαζι αιμα;
    ναι γιώργο, την ίδια μέρα...


  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Αν και ημουν αιμοδοτρια, αιμα πλεον δεν μου επιτρεπεται να δωσω λογω του προβληματος υγειας που εχω. Δεν ξερω κατα ποσο μπορω να βοηθησω απο εδω που ειμαι αλλα θα το ηθελα πολυ.

  7. #7
    Συγχαρητηρια για την κινηση, ειμαι σιγουρη οτι θα βρει ανταποκριση!
    Δυστηχως δεν μου επιτρεπεται να δωσω αιμα..αν και θα το ηθελα πολυ.

    Σε οποιαδηποτε ενεργεια ομως κι αν χρειαστει, ευχαριστως συμμετεχω !

  8. #8
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
    Αν και ημουν αιμοδοτρια, αιμα πλεον δεν μου επιτρεπεται να δωσω λογω του προβληματος υγειας που εχω. Δεν ξερω κατα ποσο μπορω να βοηθησω απο εδω που ειμαι αλλα θα το ηθελα πολυ.
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaterinaX
    Συγχαρητηρια για την κινηση, ειμαι σιγουρη οτι θα βρει ανταποκριση!
    Δυστηχως δεν μου επιτρεπεται να δωσω αιμα..αν και θα το ηθελα πολυ.

    Σε οποιαδηποτε ενεργεια ομως κι αν χρειαστει, ευχαριστως συμμετεχω !

    δε μπορεί να δώσει αίμα κάποιος για ιατρικούς λόγους ή επειδή χέζεται πάνω του μόλις βλέπει βελόνα... δεκτό

    [i]από το site aimodosia.org[/ι]
    και εγώ ερωτώ και αφού δεν δίνεις αίμα νομίζεις ότι μπορείς να επαναπαύεσαι;
    είναι υποχρέωση σου να πείσεις κάποιον που δεν έχει δώσει ακόμα να πάει να δώσει.
    και θα συμπλήρωνα το εξής:

    για αυτούς που φοβούνται... αν χρειαστεί το παιδί τους (η μάνα τους, ο αδερφός τους κ.ο.κ.) αίμα θα συνεχίσουν να φοβούνται? μια ιδέα είναι όλα

    για θρησκευτικούς λόγους (το έχω ακούσει κι αυτό )... και το αφήνω ασχολίαστο


    το να μη μπορεί να δώσει κάποιος αίμα για λόγους υγείας είναι σεβαστότατο

    τότε?
    βοηθάς τους άλλους με το να τους ενημερώνεις,
    διαφημίζεις τα θετικά του εθελοντισμού αιμοδοσίας,
    πείθεις τους γύρω σου που δε το έχουν κάνει ακόμα και μπορούν να δώσουν αίμα...
    και άλλα πολλά...






  9. #9
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Μια χαρα ιδεα με φαινεται και επειδη εχω 1 λιτρο παραπανισιο θα το δωσω οταν ερθω Ελλαδα.

    Αν το δωσω εδω θα παει στραφι !


  10. #10
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Όσοι θέλουν να δώσουν δεν είναι προτιμότερο να πάν(τ)ε σε μία ήδη υπάρχουσα τράπεζα,από το να στηθεί μια από την αρχή..;

    Εγώ δεν μπορώ για ιατρικούς λόγους,στέλνω τον αδερφό μου όποτε μπορεί..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Μια χαρα ιδεα με φαινεται και επειδη εχω 1 λιτρο παραπανισιο θα το δωσω οταν ερθω Ελλαδα.

    Αν το δωσω εδω θα παει στραφι !


    Τιφο δεν ξερω αν σε αφησουν. Επειδη ο πατερας μου ασχολειται ( ειναι υπευθυνος αιμοδοσιας στο τοπικο τμημα του Ερυθρου Σταυρου) αλλα λογω φαρμακευτικης αγωγης ουτε ο ιδιος ουτε η μητερα μου μπορουν να δωσουν ( και εγω δεν μπορω γιατι το αιμα μου σκαρτεψε ) πηγα τον Ντανιελ να δωσει πριν 1 χρονο περιπου. Ηξερα οτι το οτι ειχε ερθει απο Ολλανδια ενα χρονο πριν ισως ηταν προβλημα αλλα επειδη ειχε κανει εναν εκτεταμενο ελεγχο 2-3 μηνες πριν ( συμπεριλαμβανομενου τεστ AIDS και Ηπατιτιδας μεταξυ αλλων) νομιζα οτι θα μπορουσε. Τελικα ομως δεν του επετρεψαν να δωσει. Δεν ξαναδοκιμασαμε...απογοητευτηκε την πρωτη φορα και ειπαμε να περιμενουμε 2-3 χρονια μπας και πλεον θεωρησουν οτι το αιμα του 'ελληνεψε' ( γιατι ναι, το προβλημα τους ηταν οτι ειναι Ολλανδος, ασχετου υγειας ).




    Να πω κατι για οσους φοβουνται. Αν και πλεον λογω, μηνιαιων εισαγωγων στο νοσοκομειο για θεραπεια, ειμαι (ασυνηθιστα) εξοικειομενη με τις παντος ειδους βελονες ( θα αρχισω να βαζω φλεβα μονη μου σε λιγο, το βλεπω) παλιοτερα χεζομουν ( σορρυ για την εκφραση) πανω μου στην ιδεα της αιμοδοσιας. Μια καλη μου φιλη ομως ( ας ειναι καλα εκει που ειναι, την χασαμε απο καρκινο πριν 10 χρονια) με επεισε να παω δοκιμαστικα. Και...δεν πονεσε. Καταλαβαινω οσους λιποθυμουν στην θεα του αιματος..ειναι απολυτα ανθρωπινο. Αλλα οσοι απλα φοβαστε..δοκιμαστε πρωτα. Αν κανετε εξετασεις αιματος και δεν καταληγετε με τα ποδια ψηλα για κανα τεταρτο μετα, τοτε ειμαι σιγουρη οτι το να δωσετε αιμα θα σας φανει το ιδιο ευκολο. Περαν του τσιμπηματος του αρχικου ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ και αν ακολουθησετε τις οδηγιες των γιατρων ( πιειτε τον χυμο σας και φατε το μπισκοτακι σας) σε 30 λεπτα το πολυ εχετε φυγει. και σας το υπογραφω..το συναισθημα που νιωθετε μετα ( ειδικα αν πριν φοβοσασταν) ειναι μοναδικο!


    Αν παλι φοβαστε πολυ.....ελατε Ηγουμενιτσα να δωσετε και υποσχομαι να ειμαι εκει και να σας κραταω ( το αλλο) χερι



    Να πω και κατι αλλο..που πλεον με αφορα αμμεσα. Η μηνιαια θεραπεια που κανω ειναι με Ανθρωπινη Ανοσοσφαιρινη ( κοινως γ-σφαιρινη). Οπως καταλαβαινετε ειναι παραγωγο αιματος....απο οσο καταλαβαινω αφου παρουν αιμα απο χιλιαδες ( κυριολεκτικα) αιμοδοτες και με την καταλληλη επεξεργασια φτανει στα χερια μου ( κυριολεκτικα μπαινει στο χερι μου λολ) η ποσοτητα αιμοσφαιρινης που χρειαζομαι. Η αιμοδοσια λοιπον, δεν καλυπτει απλα οσους περιστασιακα χρειαζονται αιμα λογω ατυχηματος η αναγκαιας εγχειρησης αλλα και οσους απο εμας χρειαζομαστε τα οφελη ενος παραγωγου αιματος για την επιβιωση μας ( οκ, το δικο μου προβλημα δεν ειναι ζητημα ζωης και θανατου αλλα ποιοτητας ζωης). Η θεραπεια μου ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ ( στοιχιζω στο ΤΕΒΕ περιπου 10, 000 ευρω το μηνα) αν οι υπολογισμοι μου ειναι σωστοι) και δυστυχως δυσευρετη ( εχω ποσταρει για την δυσκολια να βρουμε φαρμακα παλαιοτερα). Παντα ενδιαφερομουν για την αιμοδοσια αλλα τα τελευταια χρονια το εχω παρει λιγο πιο προσωπικα.

    [/rant]

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    δε μπορεί να δώσει αίμα κάποιος για ιατρικούς λόγους ή επειδή χέζεται πάνω του μόλις βλέπει βελόνα... δεκτό



    και θα συμπλήρωνα το εξής:

    για αυτούς που φοβούνται... αν χρειαστεί το παιδί τους (η μάνα τους, ο αδερφός τους κ.ο.κ.) αίμα θα συνεχίσουν να φοβούνται? μια ιδέα είναι όλα

    για θρησκευτικούς λόγους (το έχω ακούσει κι αυτό )... και το αφήνω ασχολίαστο


    το να μη μπορεί να δώσει κάποιος αίμα για λόγους υγείας είναι σεβαστότατο

    τότε?
    βοηθάς τους άλλους με το να τους ενημερώνεις,
    διαφημίζεις τα θετικά του εθελοντισμού αιμοδοσίας,
    πείθεις τους γύρω σου που δε το έχουν κάνει ακόμα και μπορούν να δώσουν αίμα...
    και άλλα πολλά...






    Εχω χασει τον αδελφο μου σε ατυχημα με μηχανη, λες να φοβομουν τις βελονες??
    Υπαρχει προβλημα υγειας που δεν μου επιτρεπει να δινω αιμα.
    Ολοι οι γυρω μου ειναι αιμοδοτες ηδη, και επειδη ακριβως καταλαβαινω τη σπουδαιοτητα της ενεργειας αυτης, δηλωσα τη παρουσια μου, και τη διαθεση μου για οποιαδηποτε βοηθεια.



  13. #13
    απολυμένο μέλος..... Το avatar του/της melenia
    Εγγραφή
    30/03/2006
    Μηνύματα
    71
    σε οποιαδήποτε κινηση να με υπολογίζετε...
    καθώς και τον mourgako(αω θέλει ας κάνει κι αλλιώς ,
    διαφορετικά θα του το πιώ εγώ....)
    ο σύλλογος δασκάλων είναι ο σύλλογος Α.Δελμούζος των
    δασκάλων πρωτοβάθμιας ανατολικής αττικής...


    .....you may say i'm a dreamer......
    ....but i'm not the only one....
    ....i hope some day you'll join us...
    ....and the world will live as one....

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Απορεση..


    Γιατι δεν εγινε sticky? Μηπως ειναι sticky σε αλλη κατηγορια και δεν το πηρα χαμπαρι?





















    ..εγω απλα να το ξαναφερω στην 1η σελιδα ηθελα..αν θελετε ομως απαντατε κιολας

  15. #15
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    ελπίζω απλά οτι δε το εχουν ακομη διαβασει όλοι ...

    γιατί πολλοί λίγοι φαινεται τελικά ότι ειναι οι εθελοντες αιμοδοτες, τουλάχιστον από μέλη του moto.gr....


    :smilea:

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2007, 09:14
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2004, 23:54
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 15:48
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2003, 15:13
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF