Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: Πάλι συρθήκαμε στην άσφαλτο...πάλι ασυναίσθητη οδηγός και πάει να βγει και απο πάνω..

  1. #1
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981

    Πάλι συρθήκαμε στην άσφαλτο...πάλι ασυναίσθητη οδηγός και πάει να βγει και απο πάνω..

    Για να μην πολυλογώ:
    02/06/07 17.30 περίπου
    κατέβασμα απο Μεσογείων λίγο πριν την διασταύρωση της Δημοκρατίας (πάνω γωνία Πεντάγωνου)
    κινούμαι στην μεσαία λωρίδα,
    δεξιά διαγώνια μπροστά λεωφορείο και απο πίσω μπλε Κια
    βλέπει το Κια ότι το λεωφορείο φρενάρει για να σταματήσει στην στάση,
    στιγμιαία αριστερό φλάς και ξυστά μπροστά μου αφου ήδη είμαι "φρεναριστος μιας και την έχω ψιλιαστεί...
    ανοίγεται όχι στην μεσαία αλλά στην αριστερή λωρίδα... μάλιστα την πάταγε κιόλας...
    βρίσκομαι διαγώνια πίσω δεξιά της ώσπου ξαφνικα,
    στρίβει κάθετα δεξιά να μπει στο στενό (Δημοκρατίας) περνώντας απο μπροστά μου κόβωντάς μου για 2η φορά την πορεία,
    φρεναριστός εγώ ήδη κινούμαι δεξιά να την αποφύγω ,
    χτυπάω πίσω στο αμάξι που είναι ήδη στραμένο στον κάθετο δρόμο, πέφτω κάνοντας δυο κωλοτούμπες τριγύρω απο τον εαυτό μου...

    Το ατύχημα το είδαν πάρα πολλοί!
    και το ότι με εκλεισε...
    όμως 2-3 άτομα που έπιασα για να μου δώσουν ονόματα δεν δεχτήκανε...
    Παρακαλώ πολύ όποιος έτυχε να είναι εκεί και να το δει να με βοηθήσει!
    Επίσης σίγουρα το είδε ο οδηγός του λεωφορείου που είχε σταματήσει στην στάση!
    θα προσπαθήσω να τον βρω, όποιος νομίζει ότι μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει π.μ.

    Το κορυφαίο είναι ότι η ίδια θεωρεί ότι έχει δίκιο μιας και λέει ότι "σου έβγαλα φλας"
    ενώ δυο φορές με "έκοψε" με σφήνα...
    και λέει επίσης "εσυ φταίς αφού με χτύπησες απο πίσω" πράγμα που έγινε αφού είχε αλλάξει 2 λωρίδες... και ήταν πλέον κάθετη στον δρόμο...
    μάλιστα μου λέει να της κάνω δήλωση γιατί έχει ζημιά στο αμάξι κάτι γρατζουνιές στο βαμένο προφυλακτήρα...
    εγω βγήκα με μώλωπες στο γόνατο
    αριστερά της μέσης στη λεκάνη
    και παρόλο που φόραγα το δερμάτινο στον αριστερό αγκώνα εσωτερικά απο την τριβή της κρούσης...
    χτύπησα στην άσφαλτο έντονα με το κράνος , έσπασε η ζελατίνα και βγήκα με μια ελαφρά κάκωση κεφαλής και κολάρο και φάρμακα για 10 μέρες...
    το παπί αριστερό διακόπτη, καθρέπτη μαρσπιέ φλάς πίσω φανάρι και πιθανώς άλλα που δεν μπηκα στο κόπο να ασχοληθώ ...

    και μαλακία και θράσος... ρε γμτ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ατυχημα02.06.07-17.30.jpg 
Προβολές:	757 
Μέγεθος:	28,1 KB 
ID:	91247

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747


    όχι ρε φίλε

    τι λες τώρα

    κατ' αρχήν περαστικά... κατά δεύτερον καλά ξεμπερδέματα

  3. #3
    Τι λες ρε Λάμπρο, πού πήγες κι έπεσες...

    Μακάρι να βρεις κάποιον που το είδε και να μη... βαριέται να ασχοληθεί (πού φτάσαμε ρε π%#στη μου), αλλά εκτός από τον οδηγό του λεωφορείου πού να τους βρεις τους άλλους. Μα τόση αναισθησία πια..
    Καλά για την ηλίθια με το σύστημα "φλας=στρίβω ήδη" τι να πω. Καλά ξεμπερδέματα με το ζώο. Σιγουρέψου ότι είσαι οκ και μακάρι να βρεις το δίκιο σου.
    safety doesn't happen by accident

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    ηλίθια με το σύστημα "φλας=στρίβω ήδη"
    καλά κλασική περίπτωση
    γμτ γμτ

  5. #5
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317
    Περαστικα και απο μενα φιλε μου και ελπιζω να ξεμπλεξεις γρηγορα με το ζωο που εμπλεξες...
    Δυστυχως πολλοι εχουν φτασει να θεωρουν πιο σημαντικες δυο γρατζουνιες στα σιδερα απο μια ανθρωπινη ζωη

    Αλλα για να γινω και εγω λιγο κακος....
    Αφου την εβλεπες οτι ηταν ασχετη στο τιμονι, γιατι δεν της αφηνες λιγο αποσταση?
    wasting space via Architecture

  6. #6
    Λάμπρο γιατί δεν κάλεσες αστυνομία, αφού είχες και τραυματισμό?

    Σε παρόμοια φάση πριν αρκετά χρόνια (από τέρμα δεξιά άλλαξε με τιμονιά 3 λωρίδες και φρέναρε μπροστά μου για να στρίψει), το ΤΟΤΑ του είχε ριξει όλη την ευθύνη χαλάρά, παρόλο που είχα χτυπήσει πίσω του.

    Το φλας προειδοποιεί!!! δεν υποχρεώνει να κάτσουμε κλαρίνο, όπου του ΄ρθει του καθένα να στρίψει. Στο 1ο μάθημα οδήγησης ΡΠΜ το μαθαίνουν αυτό.

    Εύχομαι όλα καλά να πάνε ρε φίλε και περαστικά σου.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
    Αλλα για να γινω και εγω λιγο κακος....
    Αφου την εβλεπες οτι ηταν ασχετη στο τιμονι, γιατι δεν της αφηνες λιγο αποσταση?
    Φίλε μου της την άφησα την απόσταση αλλά έκοψε πολύ απότομα νομίζωντας ότι θα προλάβει...
    στην ουσία δεν χτύπησα αλλά γλύστρισα απάνω της ενώ είχα ήδη παράλληλα στην κίνησή μου το προφυλακτήρα της...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
    Λάμπρο γιατί δεν κάλεσες αστυνομία, αφού είχες και τραυματισμό?
    όλα τα κάλεσα ήρθε η αστυνομία και έφυγα με το ΕΚΑΒ...
    για την ακρίβεια περίμενε περιπολικό να ανάψει το φανάρι την ώρα του ατυχήματος στο κάθετο φανάρι 4ο σε σειρά...
    δεν είδαν πως έγινε ακριβώς αλλά και να βλέπαν δεν μπορούν να καταθέσουν οι αστυνομικοί σαν μάρτυρες...
    καλέσαν παράλληλα με μένα την τροχαία και το ΕΚΑΒ, και φύγαν αφού ήρθαν ...
    εγώ έδωσα τα στοιχεία μου τα χαρτιά μου τα τηλέφωνά μου με ξαπλώσαν στο ΕΚΑΒ μου κάναν τις πρώτες βασικές ερωτήσεις , μου δώσαν τα χαρτιά και έφυγα με το ΕΚΑΒ αφού είπα ότι μου έκανε 2 σφήνες και έστριψε απο την αριστερή λωρίδα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6 Το φλας προειδοποιεί!!! δεν υποχρεώνει να κάτσουμε κλαρίνο, όπου του ΄ρθει του καθένα να στρίψει. Στο 1ο μάθημα οδήγησης ΡΠΜ το μαθαίνουν αυτό.

    Εύχομαι όλα καλά να πάνε ρε φίλε και περαστικά σου. [/B]
    Αυτό της έλεγα και εγώ και δεν το καταλάβαινε...

  8. #8
    Ελεος ρε φουστη μου!
    Ουτε που την ενοιαξε που πηγε να σκοτωσει καποιον, και ηθελε και δηλωση


    ΓΔΑΡ'ΤΗΝ




    Περαστικα κιολας

  9. #9
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Ελεος ρε φουστη μου!
    Ουτε που την ενοιαξε που πηγε να σκοτωσει καποιον, και ηθελε και δηλωση


    ΓΔΑΡ'ΤΗΝ




    Περαστικα κιολας
    Φίλε After... δεν είναι το πήγε να σκοτώσει... αν είχα άδικο...να πάει στο διάλο...
    αλλά να έχει άδικο και να το παίζει και τσαμπουκά....??? και ειρωνικά? και στο τηλέφωνο που με πήρε?

  10. #10
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    1ον Ευτυχώς που είσαι καλά!

    2ον Η Τροχαία,δεν έκανε σχεδιάγραμμα τού συμβάντος;Είναι υποχρέωση της,εφ' όσον υπάρχει τραυματισμός.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    1ον Ευτυχώς που είσαι καλά!

    2ον Η Τροχαία,δεν έκανε σχεδιάγραμμα τού συμβάντος;Είναι υποχρέωση της,εφ' όσον υπάρχει τραυματισμός.
    1ον +1000, ευτυχως πταισματα τραυματισμού.


    2ον το σχεδιαγραμμα ειναι στατικο την στιγμη της συγκρουσης, οποτε δεν θα δειξει τιποτα!

  12. #12
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623


    Πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα χειρότερο..

    Φαντάσου και να μην την είχες ψυλλιαστεί,καρότσι θα σε πήγαινε η @#$^%$..

    Περαστικά σου ρε Λάμπρο..

    Τι ζώα ρε πούστη μου..Πάει να βγει κι από πάνω..Θα έλεγα που να κάτσει πάνω (αλλά θα το φχαριστιόταν να μου πεις..)

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  13. #13
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    όμως 2-3 άτομα που έπιασα για να μου δώσουν ονόματα δεν δεχτήκανε...


    :a37: :a37: :a45: :a29:


    Γδαρτο το ΤΣΟΛΙ!!!


    Περαστικα...κι αγυριστα
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  14. #14
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

    2ον το σχεδιαγραμμα ειναι στατικο την στιγμη της συγκρουσης, οποτε δεν θα δειξει τιποτα!
    Mε είχε ρίξει κι εμένα κάποτε ένας παπάρας.Αμαλίας και Όλγας,κοντά στούς στύλους τού Ολυμπίου Διός.
    Κλήθηκε η Τροχαία και κατέγραψε το συμβάν,βάσει τών καταθέσεων μας.Τής δικής μου και τού παπαριού δηλαδή.
    Τον είχα δεξιά μου και έστριψε αριστερά στην Όλγας απροειδοποίητα.Το καλό για μένα ήταν πως δεν μπορούσε να μην παραδεχτεί τη θέση τού οχήματός του στον δρόμο.
    Το καλύτερο βέβαια είναι πως ένα παιδί με μία βέσπα με ακολουθούσε από τη Σταδίου(τού άρεσε η μηχανή όπως μού είπε)και είδε ό,τι έγινε.

    Δεν μπορεί ρε γαμώτο....Τόσο παρτάκηδες είμαστε πια που γυρνάμε τόσο εύκολα το κεφάλι,εκεί που δεν έχουμε συμφέρον;

    Κι όμως......τόσοι άνθρωποι είδαν τον Λάμπρο και σφύριζαν αδιάφορα.
    Μπορεί και να στενοχωρήθηκαν κιόλας που δεν σπάσανε κεφάλια,που δεν βγήκαν άντερα έξω....κάτι τέλος πάντων ρε παιδί μου!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  15. #15


    ΚΑΡΙΟΛΑ


    καλα ξεμπερδεματα φιλε.....
    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2008, 17:35
  2. αλλη μια στην ασφαλτο...
    από alfa156 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 14:59
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2006, 07:54
  4. μασπιε στην ασφαλτο?
    από nikos force στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2005, 15:40
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 15:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF