Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: α

  1. #1
    όπου γης Το avatar του/της iosif
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    150

    α

    κατα τις 12 σήμερα
    .μπροστά μερσεντές με πινακίδες καστοριάς. τον έχω από πίσω για κανά 10λεπτο. ξαφνικά ανοίγει παράθυρο και πετάει στον δρόμο σακούλα με σκουπίσια.
    κορνάω. καταλαβαίνει ότι είδα, προσπερνάει σε στροφή προπορευόμενο
    τον φτάνω σε διαστάυρωση όπου περιμένει σε ουρά. κατεβαίνω χτυπάω τζαμι , ανοίγει "στο σπίτι σου τα σκουπίδια τα πετάς κάτ?" "ναι-για αυτό με κυνήγαγες? " " ναι για αυτό" ανεβάζει τζάμι και κυριλέ ξεκινάει. 60άρης εμφανισιακά σαν αδελφός του πλεύρη
    ρωτάω τον ιχ από πίσω (οικογένεια 2 παιδιά πίσω)¨"τον είδες τι έκανε" (τρομαγμένος "εγώ δεν ξέρω τίποτ"
    δεν πρόβαλα να τον κυνηγήσω με έπιασε κόκκινο.
    καλά που βγήκα φρόνιμος, υπάκουος, σκυφτός

  2. #2
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    200 εύρω με τον νέο Κ.Ο.Κ.

    Και επιτέλους ας κάνουμε αυτό που θαυμάζουμε στους άλλους λαούς,
    δυστυχώς η Ελληνική πολιτεία δεν μπορεί να έχει έναν οδοκαθαριστή πίσω από κάθε Έλληνα,
    και δυστυχώς γιά εμάς- εννοώ όλους έτσι, δεν εξαιρούνται οι παρόντες-δυστυχώς αυτό το πού απλό
    δηλ. να μην ρυπαίνουμε την Ελλάδα, δεν μπορούμε να το καταφέρουμε
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Το αμαξι μου εχει καταντησει σκουπιδοτοπος γιατι δεν πετω ποτε τιποτα στο δρομο...ΤΙΠΟΤΑ! Απο τα λιγα πραγματα που πραγματικα με εκνευριζουν ειναι τα σκουπιδια..στους δρομους, τις παραλιες , τα παρκα. ΕΙΔΙΚΑ στις παραλιες καθως εχω πορωση με το θεμα θαλασσα.

  4. #4
    Όπως εγώ που περπατούσα σε κεντρικότατο δρόμο της Λάρισας με την κοπέλα μου.Είμασταν πάνω στο πεζοδρόμιο όταν ξαφνικά στα 5 μέτρα μπροστά μας σκάει ένα κουτάκι σοκολατούχο γάλα των 500ml που πέταξε ένας τσόγλανος από το παράθυρο ενός αυτοκινήτου.Χωρίς να χάσω χρόνο το παίρνω και το πετάω πάνω στο αμάξι.Σταματάει ο τύπος και έρχεται να μου τσαμπουκαλευτεί και για κακή του τύχη (μπορεί να ήταν και καλή η τύχη του γιατί δεν πρόλαβα να εκνευριστώ πολύ) έρχονται 2 αστυνομικοί που είδαν το σκηνικό,του κάνουν επίπληξη,με ρωτάνε αν θέλω να κάνω μήνυση (εκεί έκανα πως το σκέφτομαι και χέστηκε ο τσόγλανος)
    :rotflmao:
    Fortis Fortuna Adiuvat

  5. #5
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    Re: α

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
    κατα τις 12 σήμερα
    .μπροστά μερσεντές με πινακίδες καστοριάς. τον έχω από πίσω για κανά 10λεπτο. ξαφνικά ανοίγει παράθυρο και πετάει στον δρόμο σακούλα με σκουπίσια.
    κορνάω. καταλαβαίνει ότι είδα, προσπερνάει σε στροφή προπορευόμενο
    τον φτάνω σε διαστάυρωση όπου περιμένει σε ουρά. κατεβαίνω χτυπάω τζαμι , ανοίγει "στο σπίτι σου τα σκουπίδια τα πετάς κάτ?" "ναι-για αυτό με κυνήγαγες? " " ναι για αυτό" ανεβάζει τζάμι και κυριλέ ξεκινάει. 60άρης εμφανισιακά σαν αδελφός του πλεύρη
    ρωτάω τον ιχ από πίσω (οικογένεια 2 παιδιά πίσω)¨"τον είδες τι έκανε" (τρομαγμένος "εγώ δεν ξέρω τίποτ"
    δεν πρόβαλα να τον κυνηγήσω με έπιασε κόκκινο.
    μπραβο σου πραγματικα...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950

    Re: α

    Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
    κατα τις 12 σήμερα
    .μπροστά μερσεντές με πινακίδες καστοριάς. τον έχω από πίσω για κανά 10λεπτο. ξαφνικά ανοίγει παράθυρο και πετάει στον δρόμο σακούλα με σκουπίσια.
    κορνάω. καταλαβαίνει ότι είδα, προσπερνάει σε στροφή προπορευόμενο
    τον φτάνω σε διαστάυρωση όπου περιμένει σε ουρά. κατεβαίνω χτυπάω τζαμι , ανοίγει "στο σπίτι σου τα σκουπίδια τα πετάς κάτ?" "ναι-για αυτό με κυνήγαγες? " " ναι για αυτό" ανεβάζει τζάμι και κυριλέ ξεκινάει. 60άρης εμφανισιακά σαν αδελφός του πλεύρη
    ρωτάω τον ιχ από πίσω (οικογένεια 2 παιδιά πίσω)¨"τον είδες τι έκανε" (τρομαγμένος "εγώ δεν ξέρω τίποτ"
    δεν πρόβαλα να τον κυνηγήσω με έπιασε κόκκινο.


    ''ωραιος '' ο πρωτος..''ωραιοτερος'' κι ο δευτερος!!!!

    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

    :hypnotize



    Μπραβο σου παντως που δεν το αφησες ετσι ...εστω κι αν δεν τον προλαβες μετα καλο ειναι να ξερουνε οι γυφτουλες οτι υπαρχει κοσμος που τα βλεπει και τους κραζει....
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  7. #7
    Για τα κουτιά τα σκουπίδια στο δρόμο είναι απλά σκουπίδια, για μας μπορεί να είναι και θανάσιμη παγίδα.

  8. #8
    Kavalaris Το avatar του/της Akefalos
    Εγγραφή
    19/04/2005
    Μηνύματα
    162
    Μωρε κανονικά αυτό τους χρειάζεται.Να σταματάς,να παίρνεις το σκουπίδι απο κάτω,να πηγαίνεις δίπλα του στο φανάρι και να του το ξαναπετάς μέσα.Κι αν πει τίποτα ούτε τσαμπουκάδες ούτε μπλεξίματα.Του λες απλά:''Συγνώμη φιλαράκι,έχεις δίκιο!κάτσε ένα λεπτό να πάρω την αστυνομία,να δώσω και την πινακίδα σου,να σκάσεις και 300 ευρώ πρόστιμο και συγνώμη για την ενόχληση!"
    And as he flies --- tears in his eyes ---
    his wind-whipped words echo the final take
    and he hits the trunk road doing around 120
    with no room left to brake.

  9. #9
    Ο ταριφας παντως μεσα στην κινηση, που κραταγε το τσιγαρο με το χερι, σε ακτινα 90 μοιρες με το αμαξωμα, και φυσικα εκλεινε την διαβαση των μοτοσυκλετων, και ενω το ειχε καταλαβει οτι το εκανε(για σπασιμο), ακομα θα θυμαται το χαστουκι που εφαγε στο χερι/τσιγαρο, με το ανθρακονηματινο γαντι μου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μια γοπα ακομα στην ασφαλτο, αλλα χαλαλι

    Ειναι τρομερο παντως, να βλεπεις εν ετει 2007, και να αδειαζουν τα αποτσιγαρα στο φαναρι
    Σε οσους το εχω πει, εχουν ζητησει και τα ρεστα κιολας

    Καποια μερα ομως θα βρεθει ο ψυχακιας, και θα τους βαλει να τα φανε ενα ενα τα......θαλασσινα

  10. #10
    Καρδίτσα ΝΤΙΠ μυαλό Το avatar του/της giorgosxt
    Εγγραφή
    19/04/2003
    Μηνύματα
    34
    Απίστευτα και όμως Ελληνικά.

    Περιμένω στο φανάρι και δίπλα ένα fazer, μόλις ανάβει πράσινο (ευτυχώς δεν τα πλακώσαμε) και περνάμε κάθετα τη διασταύρωση προσγειώνεται μπροστά μας μια σακούλα σκουπιδιών περίπου 1 μέτρο, ήτανε από κάποιο μπαλκόνι που ο καραγκιόζης σημάδευε τον κάδο αλλά πέτυχε το κέντρο του δρόμου.
    Ήτανε τυχερός που δεν τον είδαμε.

  11. #11
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgosxt
    Απίστευτα και όμως Ελληνικά.

    Περιμένω στο φανάρι και δίπλα ένα fazer, μόλις ανάβει πράσινο (ευτυχώς δεν τα πλακώσαμε) και περνάμε κάθετα τη διασταύρωση προσγειώνεται μπροστά μας μια σακούλα σκουπιδιών περίπου 1 μέτρο, ήτανε από κάποιο μπαλκόνι που ο καραγκιόζης σημάδευε τον κάδο αλλά πέτυχε το κέντρο του δρόμου.
    Ήτανε τυχερός που δεν τον είδαμε.
    πρεπει να τανε φοβερος μπασκετας ο τυπος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Ο ταριφας παντως μεσα στην κινηση, που κραταγε το τσιγαρο με το χερι, σε ακτινα 90 μοιρες με το αμαξωμα, και φυσικα εκλεινε την διαβαση των μοτοσυκλετων, και ενω το ειχε καταλαβει οτι το εκανε(για σπασιμο), ακομα θα θυμαται το χαστουκι που εφαγε στο χερι/τσιγαρο, με το ανθρακονηματινο γαντι μου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μια γοπα ακομα στην ασφαλτο, αλλα χαλαλι



    xaxaxaxa σωστος ρε μαγκα

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
    πρεπει να τανε φοβερος μπασκετας ο τυπος :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    αυτος δεν σημαδευει καδο ,θα τον χωρισε και η γυναικα του για τον ιδιο λογο

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    αυτος δεν σημαδευει καδο ,θα τον χωρισε και η γυναικα του για τον ιδιο λογο
    Εγω θα τον εβαζα να ξαναπροσπαθησει, και θα τραγουδαγα εν χωρο ''Δωστου κι αλλη ευκαιριιιιιααααα''


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  15. #15
    Θέλω τον καναπέ μαζί μου! Το avatar του/της veagle
    Εγγραφή
    04/04/2007
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
    Μωρε κανονικά αυτό τους χρειάζεται.Να σταματάς,να παίρνεις το σκουπίδι απο κάτω,να πηγαίνεις δίπλα του στο φανάρι και να του το ξαναπετάς μέσα.Κι αν πει τίποτα ούτε τσαμπουκάδες ούτε μπλεξίματα.Του λες απλά:''Συγνώμη φιλαράκι,έχεις δίκιο!κάτσε ένα λεπτό να πάρω την αστυνομία,να δώσω και την πινακίδα σου,να σκάσεις και 300 ευρώ πρόστιμο και συγνώμη για την ενόχληση!"
    Το καλύτερο, αν και μπορείς να βρεις τον μπελά σου έτσι, δλδ πετώντας του πάλι μέσα στο αμάξι!

    Να δώσω κανά δυο συμβουλές και εγώ.

    Σταμάτα αφού έχεις πάρει τον αριθμό της πινακίδας σε περίπτωση που την έχει κάνει.
    Σταμάτησέ τον και επέστρεψέ του το σκουπίδι, σχετικά ευγενικά (άσχετα με το αν με το που φύγεις εσύ το ξαναπετάξει). Προσπάθησε να έχεις κάποιο γάντι ή κάτι άλλο όπως πανί μαζί σου, για να πιάσεις αυτό που πέταξε, έτσι ώστε σε περίπτωση μύνησης, να μην δηλώσει ότι δεν το πέταξε αυτός και να μπορούν να πάρουν αποτυπώματα πάνω απο το αντικείμενο.
    (Θα μου πείτε τώρα ότι βλέπω πολλές ταινίες, αλλά... έτσι είναι κανονικά τα πράματα)
    Απλά θα πρέπει να έχεις πολύ κουράγιο για να το κυνηγήσεις.

    [SIZE=4]
    κατά την γνώμη μου ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΛΛΟΝ.
    ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΑΣ ΠΟΥΝ ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ.

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΟΥΦΙΑΝΙΕΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑ Ο "ΣΕΒΑΣΜΟΣ" ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥΣ.

    ΑΥΤΑ...!!!
    [SIZE]
    Προορισμός του Ανθρώπου είναι ο ύπνος και το FOCOSO!!!

    Ο καμένος την φωτιά δεν την φοβάται!!!

    Υπομονή...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF