Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: έχει κανείς triumph 675???

  1. #1
    Super φλόγα... Το avatar του/της gtheof
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    92

    έχει κανείς triumph 675???

    Καλησπέρα.

    Σκέφτομαι (αν και όταν με το καλό δώσω την τωρινή μηχανή μου..) να κοιτάξω για μια triumph 675. Μπορεί κάποιος που την έχει να παραθέσει (όποιες, αρνητικές κυρίως) εντυπώσεις (π.χ. κραδασμούς, "τσίμπημα" λαδιών κ.λ.π.)? Αν πάω σε μεταχειρισμένο, τι (ιδιαίτερο γι αυτή τη μηχανή) θα προτείνατε να προσέξω?

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    Re: έχει κανείς triumph 675???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtheof
    Καλησπέρα.

    Σκέφτομαι (αν και όταν με το καλό δώσω την τωρινή μηχανή μου..) να κοιτάξω για μια triumph 675. Μπορεί κάποιος που την έχει να παραθέσει (όποιες, αρνητικές κυρίως) εντυπώσεις? Αν πάω σε μεταχειρισμένο, τι (ιδιαίτερο γι αυτή τη μηχανή) θα προτείνατε να προσέξω?

    Ευχαριστώ
    εγω δεν την εχω,
    δεν θελω να σε επηρεασσω, εφοσον δεν εχω καποια εμπειρια πανω στη συγκεκριμενη μηχανη αλλα και σε μηχανες γενικοτερα,
    παρολα αυτα εχω κολλημα εδω και χρονια με τις μοτοσυκλετες αυτες και την εχω ψαξει πολυ ρωτωντας εδω κι εκει, συνδυαζοντας και διασταυρωνονταις αυτα που εχω διαβασει και δει...

    μπορω να σου πω με εγκυροτητα πως αυτο το μηχανακι αν οχι το καλυτερο για πιστα στην κατηγορια του ειναι σιγουρα μεσα στα 3..
    εχει πολυ καλα φρενα παραγωγης, λεπτεπιλεκτο πλαισιο με το μικροτερο με διαφορα ιχνος, πραγμα που την καθιστα αρκετα στριφτεροτερη απο τις ανταγωνιστριες της και συνεπως περισσοτερο προσφορη στις αλλαγες κατευθυνσης...

    επισης απ οτι διαβασα και σε πολλα συγκριτικα ειναι οτι μαζι με το cbr εχουν και τους δυνατοτερους κινητηρες το 2007...(μη φανταστεις τρελες διαφορες)
    κατι αλλο που θα επρεπε να εχεις υπ οψη σου ειναι η υψηλη θεση οδηγησης που θα σε βολεψει κυριως στη γρηγορη οδηγηση πιστευω...δηλαδη θα πρεπει να μας προσδιορισεις και τον τροπο που σκοπευεις να τη χρησιμοποιησεις..

    ελπιζω να μην σου ειπα πραγματα που ηδη ηξερες ή δεν ηθελες να ακουσεις και να σε βοηθησα

    PS:κατα την προσωπικη μου αποψη αν θελεις ss να παρεις ενα απο τα 2 πιο ευκολοστριφτα-ευκολοδηγητα και οχι μονο φυσικα...honda cbr600rr - triumph daytona 675

  3. #3
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    επειδη στην ελλαδα κυκλοφορουνε πιο πολλες γιαπωνεζικες κι απ την ιαπωνια...ρωτα καλυτερα καπου που να ξερουν να σου απαντησουν με σιγουρια...πχ σε καποιο ξενο φορουμ που αχολειται πραγματικα μ αυτα τα μηχανακια και ξερει, οποτε δε θ ακουσεις οτι να ναι πραγματα (συνηθως)... Κανε την ερωτηση σου εδω: http://www.triumph675.net/phpBB2/index.php

    προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το 675 ειναι απιστευτο εργαλειο!!!:a19:
    αξιζει τα λεφτα του και με το παραπανω...τρελα κρατηματα, φρενα, αναρτησεις καθως και τον πιο ροπατο κινητηρα, μαλλον οχι! ακομα καλυτερα! μεχρι τον κοφτη ΟΛΑ τα υπολοιπα στην κατηγορια του ειναι απο κατω!!! σ ολο το φασμα των στροφων!!! ετσι απλα...
    πχ. απ τις 7.500 σ.α.λ. μεχρι τις 10.500 σ.α.λ. εχει μια διαφορα 15-20 αλογα απ το ρ6... αυτο τα λεει ολα!
    σ οτι αφορα τη μεγιστη ιπποδυναμη ολα τα SS βρισκονται σ ενα φασμα 2 αλογων μολις, δε νομιζω οτι ειναι ουσιαστικη διαφορα...

    για καθημερινη χρηση δεν ειναι το καλυτερο βεβαια , οπως και τα υπολιπα SS...γιατι να το ταλαιπωρεις αλλωστε? για τετοια χρηση ενα παπακι αρκει και με το παραπανω!

    αυτα...ελπιζω να βοηθησα!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  4. #4
    Fucking Speed Triple Το avatar του/της AKIS77
    Εγγραφή
    23/11/2002
    Μηνύματα
    60
    Οπως ακριβός σου τα είπαν και οι συμφορουμίτες απο πάνω....
    και παρεμπίπτοντος...
    Γιατί δεν πας για ένα test ride??
    Παρε τηλ στο 2107770079 ζητα τον Κωστα, ρωτησε τον ποτε και που ειναι διαθεσημο το 675 για test ride.. παρε μαζί σου Κρανάκι, αδεια οδηγησης... και καλορίζικο...

  5. #5
    Super φλόγα... Το avatar του/της gtheof
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    92
    Ευχαριστώ παιδιά! Το σχετικό forum τσεκαρίστηκε, έχει πολύ πληροφορία.. Αν κατάλαβα καλά, καίνε λίγο λάδι, κυρίως όταν είναι καινούρια.. Δεν έχω καταλήξει αν υπάρχουν προβλήματα συντονισμού (όλο κάτι λένε για 6-8χιλ. στροφές, αλλά όχι όλοι).. Επίσης ζεσταίνονται τα οπίσθια του οδηγού..

    Η χρήση που το θέλω: για τα πάντα.. (εντάξει, όχι να κατεβαίνω Ομόνοια μεσημεριάτικα), Από βόλτες, μέχρι δουλειά και καφέ. Το ξέρω, όχι ενδεικτική χρήση, αλλά δεν παίρνω άλλο μηχανάκι (π.χ. παπί) για πόλη..

    Test ride έκλεισε για αύριο! Ευχαριστώ και πάλι..

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    το μηχανακι ειναι το καλυτερο μακραν.

    εχει ο m1ke απο δω νομιζω..

    απ οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα δν εχει παρουσιασει τπτ.

  7. #7
    Fucking Speed Triple Το avatar του/της AKIS77
    Εγγραφή
    23/11/2002
    Μηνύματα
    60
    vassilis88 τι κάνεις βρε τσογλάνι εδω μέσα?

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS77
    vassilis88 τι κάνεις βρε τσογλάνι εδω μέσα?
    τι τωρα με ειδες?υπαρχω καιρο..

    καλα ρε πιο παλιος εισαι απο μενα???

    σε εχω χαλαρα στα ποστ ομως!

  9. #9
    Fucking Speed Triple Το avatar του/της AKIS77
    Εγγραφή
    23/11/2002
    Μηνύματα
    60
    Σου ρίχνω 2 χρονάκια στα αυτιά :a17:
    Οσο για τα΄πόστ... "σε έχω χαλαρά" παραδίπλα.. ξερεις εσυ.... :a36:

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    το παραδιπλα το ανακαλυψα πιο μετα ρε...

    αμα σπαμμαρα κ γω ολη την ωρα(οπως τωρα) θα ειχα 24968323 ποστ!!!:rotflmao:

  11. #11
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    σπαμερς




    σας εχω και τους δυο

  12. #12
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtheof
    Επίσης ζεσταίνονται τα οπίσθια του οδηγού..

    οσο για το ζεσταμα στα οπισθια μην σ ανησυχει δεν ειναι οσο φοβερο ακουγεται , συμβαινει σε ΟΛΑ τα ςς που εχουν εξατμιση κατω απο τον ποπο σε αλλα λιγοτερο σε αλλα περισσοτερο..

    απλα να ξερεις οτι διορθωνεται ΠΟΛΥ ευκολο με την τοποθετηση carbon κατα μηκος της εξατμισης

  13. #13
    kita pados sto moto tou perasmenou minapou exi sigritiko gsx-r k7 600 r6 600 triumf daytona 675 to kalitero se bathmologia itan to daytona se ola proto! oti egrafe kai genika ola ta triumf ine k gamo ta mixanakia idika afto ine mikrosomo kai poli ebeliko ...
    RUN RUN RUN

  14. #14
    Super φλόγα... Το avatar του/της gtheof
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    92
    Καλά, το moto στανταρ βγάζει τοπ τα triumph..

    Ούτως ή άλλως, δεν ενδιαφέρομαι τόσο για τετρακύλινδρο, επομένως απομένει μοναδική επιλογή!! (αντε μαζί με 749)

    Έκανα και test ride, ο κινητήρας είναι απίστευτος... Η γραμμή η ίδια.. Y=X.. Φρένα, αναρτήσεις, δεν το συζητάω.. Βέβαια, όπως όλα τα ss, μετά από μισή ώρα test ride, με πονούσαν οι καρποί μου.. Ανέβηκα στο z750s και νόμιζα ότι οδηγούσα harley davidson... Προφανώς είναι και συνήθεια, αλλά με προβλημάτισε για καθημερινή χρήση.. Είχα ανέβει και παλαιότερα, αλλά ακίνητος, και δε μου είχε φανεί τόσο "σκυφτό".. Αλλά τελικά, "δαγκώνεις το κλειδί"!!!

  15. #15
    kita oti den ine gia na pigenhs gia kafe h gia tsigara mes thn polh den ine opos kai kanena alo supersport afto omos exi k mikres diastashs na xonese sethn kikloforia ala ama goustareis na pas kapou meso ethnikhs h eksoteriko telospadon kapou pou exi anoixtous kai megalous dromous h strofilikia gamai k dernei
    RUN RUN RUN

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νεο Triumph 675
    από warm up στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 06/09/2005, 21:54
  2. Έχει κανείς manual GSXR_750 ή 600 K4-K5? Έχω φάει τον τόπο!
    από SGrouts στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 09:27
  3. Έχει κανείς υπόψη του τίποτα φοβερά τακάκια
    από afrotwin στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 00:34
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF