Σελίδα 10 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 218

Θέμα: Δέσποινα με λένε....

  1. #136
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  2. #137
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Είναι πολύ ωραίο αν και πλέον σπάνιο εδώ μέσα να διαβάζεις χειρόγραφα που πραγματικά στάζουν συναίσθημα,ευαισθησία και αποπνέουν αρώματα εποχών παράταιρων με τη σημερινή πεζή που ζούμε...
    Νασαι πάντα καλά Ακή:smilea:
    Δεν υπάρχει πιο ωραίο ταξίδι από αυτό που σε ταξιδεύει ένα καλό γραπτό!!!Και συ το πετυχαίνεις μέσα από κάθε αράδα!Νασαι καλά ρε φίλε
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  3. #138
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.261
    τι να βαλω απο φατσουλες? μπυρες? ηλιο? ρεσπεκτ?
    καμια δεν μου βγαινει ακριβως. ηθελα μια να εχει πολλα μαζι, για να ειναι σωστη.
    να εισαι καλα ρε φιλε.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  4. #139

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της κάφρος
    Εγγραφή
    24/08/2009
    Μηνύματα
    108
    ανατρίχιασα.....................

    cbf 1000
    τον γάτο μου τον λένε Κλάκη... :a018

  6. #141
    Γιγαντας...................... κ εσυ κ η κοπελα!!!!!!

    Η τύχη χτυπάει την πόρτα σου μόνο μια φορά, αλλά η ατυχία έχει πολύ μεγαλύτερη υπομονή.

  7. #142
    Λάστιχαααααα! Το avatar του/της lice13
    Εγγραφή
    29/08/2009
    Μηνύματα
    104
    Ανατρίχιασα...
    Reggae will save us...

  8. #143
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    :a19:
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #144
    Ok...πολύ όμορφο


  10. #145
    Τελικά, όλοι οι αποτυχημένοι κιθαρίστες στο ρεμπέτικο το γυρνάνε.
    Υποφέρω από χρόνια μπαλαρινίαση.

  11. #146
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    Δεν το είχα διαβάσει τότε...........Απίστευτη ιστορία, συγκλονιστική αφήγηση φίλε Άκη......

    είδα και σχόλια από παλιά καλά φιλαράκια......ωραίες εποχές για το moto.gr τότε......

    ουφφφφφ πρωι πρωι.........


    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  12. #147
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

    φιλε ακη

    εφτασα μεχρι την 8 σελιδα και δεν διαβαζω αλλα μπραβο... πολυ ωραια η ιστορια κι οτι διαβαζεται ακομα και 3 μετα που την εγραψες εδω μεσα κατι λεει... ειμαι μικρος στα 25 μου αλλα πεθαινω να καθομαι και να ακουω η να διαβαζω για τετοιες ιστοριεσ απο τους παλιους κι οχι ξερολισμους και καυχησιολογιες... μπραβο σου που το εζησες.. κι ακομα εισαι κοντα μας.. (μηχανη εννοω) για ολους εσας που το διαβασατε και σας αρεσε ειχα διαβασει ενα βιβλιο καπως ετσι.. μπαρουτι και μελι λεγοταν. το εγρψε ο γιωργος πολιτης αν θυμαμαι καλα... κι εκει εχει πολυ ζουμι και κρεμμυδι.. κι ειναι κι εκει με μηχανες.. (αν θεωρειται διαφημιση σβηστε αυτο το κομματι) εγω παλι χωρις την αδεια σου το εστειλα με λινκ σε μια φιλη μου και στην πρωην μου την πιο μηχανοταξιδεμενη απ'ολες μου.. ευχαριστω που με συγκινησες ετσι οπως θελω..


    υγ. η συγκεκριμενη πρωην ειχε το ακριβως αντιθετο προβλημα με την Fη (εφη). οποτε ανεβαινε εσβηνε, η πεταγε αμετρητες ακαυτες και τα εκανε ολα μαυρα... ακομα θυμαμαι το χερι της... και δεν ειχε πλακα γιατι εζμπρωχνα να την βαλω μπρος..

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Μπορει να μου πηρε 3 ολοκληρα χρονια για να πεσω πανω του και να το διαβασω αλλα ρε Ακη μεσα απο την καρδια μου

    Νothing more nothing less

  14. #149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια ..... και επίσης για τα φιλικά "μπινελίκια" που εισέπραξα από κάποιους ....

    Όπως ήδη είπε κάποιος η μικρή αυτή ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή ... μου συνέβη μια εποχή που ακόμη έψαχνα μια θεσούλα κάπου μέσα σε αυτό τον χαοτικό καμβά της ζωής ... (και όπως αρκετοί από εμάς .... ακόμη την ψάχνω ... )

    Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι ένα γεγονός που απλώς συνέβη ... εμένα όμως με επηρέασε πάρα πολύ στη μετέπειτα ζωή μου και στη σχέση μου με την μοτοσυκλέτα που πλέον την είδα σαν κάτι εντελώς διαφορετικό από πλαστικά και πλαίσια και σίδερα και τροχούς ... :smilea:






    Και για να κλείσει αυτή η μικρή μου ιστορία ....




    Μετά από την περίεργη εκείνη νύχτα που η μηχανή μου αρνήθηκε να πάρει μπροστά , ουδέποτε παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα ... όσο και αν έψαξα να δώσω κάποια λογική τεχνική εξήγηση στο "σκάλωμα" που την έπιασε δεν τα κατάφερα ....

    .... κατέληξα στο συμπέρασμα πως μερικά πράγματα τα ψάχνεις σε λάθος αιτίες και για λάθος λόγους ... ενώ το προφανές μπορεί να είναι το σωστό , όσο και αν φαίνεται πρακτικώς αδύνατο ...


    Με την Δέσποινα μείναμε μαζί και κάναμε καλή παρέα σαν κάτι περισσότερο από καλοί φίλοι για λίγο καιρό .... περάσαμε υπέροχες στιγμές και ταξίδια καβάλα στο CB και δακρύζαμε παρέα κάθε φορά που μετά από μια τυφλή στροφή η γέρικη μοτοσυκλέτα μας πήγαινε σε διαφορετικό ηλιοβασίλεμα...



    Μετά από καιρό οι δρόμοι μας αναπόφευκτα έπρεπε να χωρίσουν ... εγώ τελείωσα τις σπουδές στην Ελλάδα και ήθελα να συνεχίσω έξω .... η Δέσποινα δεν μπορούσε να ακολουθήσει .... μείναμε όμως πολύ καλοί φίλοι .... μετά από λίγα χρόνια παντρεύτηκε και έχει μια υπέροχη οικογένεια με ένα πολύ καλό σύντροφο στη ζωή της και δύο αγγελούδια ... στο πρώτο της παιδί έδωσε το όνομα του αδερφού της ....




    Την γέρικη μοτοσυκλέτα μου την άφησα στη Δέσποινα να την φροντίζει όταν έφυγα στο εξωτερικό .... σε τελική ανάλυση αυτό που κατάλαβα ήταν πως ποτέ δεν μου ανήκε ... ήταν σε άλλον "ταμένη" ... και εκεί έμεινε τελικά ...

















    Αν ποτέ ο δρόμος σας βγάλει προς την Ηλιούπολη κοντά στην πρώτη πλατεία σε ένα μικρό δρομάκι θα δείτε μέσα σε κήπο μια γριούλα να στέκεται ... μαυροβαμμένη με χρυσό σιρίτι στο ντεπόζιτο της ... μην την φοβηθείτε.... πλησιάστε και μιλήστε της ....

    Αν δεν με γελά η μνήμη μου ...

    Δέσποινα την λένε.






    Να είστε όλοι πάντα καλά συνοδοιπόροι και φίλοι μου...




    + οσα θελεις εσυ catmaster, να εισαι παντα καλα!
    Μην οδηγησεις ποτε πιο γρηγορα απο τον φυλακα αγγελο σου!
    http://www.youtube.com/watch?v=nliOB4U0UyU&feature=kp

  15. #150
    ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!
    VAMOS ME AMOR

Σελίδα 10 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 56789101112131415 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δέσποινα με λένε.... Η ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΣΗ
    από Ζεύκας στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 16:33
  2. ειμαι ελληνας με λενε μαλακα... δειτε το....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2012, 15:09
  3. ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
    από Big_mama21 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2007, 04:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF