Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 218

Θέμα: Δέσποινα με λένε....

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
    ταξιδι...




    τσακω μια

    να πιασω κ εγω μια γιατι με πηρε απο κατω λιγακι

    ................ΟΜΟΙΩΣ..................

  2. #62
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22
    Mόλις τώρα διάβασα την ιστορία...

    Ανατρίχιασα και με το ζόρι κρατήθηκα να μη με πάρουν τα ζουμιά...
    Είμαι στη δουλειά βλέπεις και δε λέει...

    Ιδιαίτερα αν είναι αληθινή η ιστορία, είναι από αυτές που θα έπρεπε να βγουν και πιο έξω, να σταλούν σε εφημερίδες, περιοδικά, sites κτλ... μήπως και ταρακουνηθεί λίγο ο κόσμος και καταλάβει οτι γίνεται ένας ανούσιος πόλεμος στους δρόμους μας...

    Συγκλονιστική...

  3. #63
    Βόριο Μέλος Το avatar του/της symvoulos
    Εγγραφή
    13/10/2006
    Μηνύματα
    124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Ρε Ακη...


    Εγω τι φταιω ρε φιλε να γινομαι ρεζιλι στην δουλεια, λες και καθαριζω κρΟμμυδια ?
    +1000
    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ
    ΩΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ???

    Μπάινω ύστερα από καιρό και διαβάζω από τη μιά τούτο δώ και από την άλλη το ταξίδι στη Χίο και έχω ^#@%^θεί να κλαίω!!!

    ΑΜΑ ΠΙΑ!!!





    ΑΚΗ....



  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ ΣΗΜΕΡΑ???

    Μπάινω ύστερα από καιρό και διαβάζω από τη μιά τούτο δώ και από την άλλη το ταξίδι στη Χίο και έχω ^#@%^θεί να κλαίω!!!

    ΑΜΑ ΠΙΑ!!!



    Φιλαρακι Δημητρη, οσο εχεις καλους φιλους κοντα, να μην σκας για τιποτα αδερφε!
    Νίκος
    Open Horizons

  6. #66
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291

    Thumbs up

    Πολύ Καλό
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Ρε Ακη...


    Εγω τι φταιω ρε φιλε να γινομαι ρεζιλι στην δουλεια, λες και καθαριζω κρΟμμυδια ?
    πολλά κρεμμύδια όμως..

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Ότι και να πεις κανείς είναι ελάχιστο.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Operater & apav τωρα το ειδατε εσεις ε?

    :smilea:

    Να κατι που ειχατε χασει που δε το χατε διαβασει!


  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Operater & apav τωρα το ειδατε εσεις ε?

    :smilea:

    Να κατι που ειχατε χασει που δε το χατε διαβασει!

    Είναι όντως ιστορία που σε απορροφά... νοιώθεις σαν να είσαι ένας αόρατος θεατής....

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ρε φιλε εισαι για πολλα και για τον τροπο γραψιματος και για το ολο σκηνικο!!



    εγω ανατριχιασα ουκ ολιγες φορες και και εφτιαξα σε εικονες σχεδον ολην την ιστορια στο μυαλο μου...

  12. #72
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    ρε μ@λ@κ@ Άκη....

    (με την 3η κατάφερα να διαβάσω το τέλος...)

  13. #73
    κι έγω τώρα το διάβασα...

    διαβάζοντας στην αρχή μπορώ να πω ότι ''ταξίδευα'', έπλαθα φανταστικές εικόνες...
    Προς το τέλος άρχισα να ανατριχιάζω και μετά έμεινα κόκκαλο...
    Ούτε μια στιγμή δεν πέρασε από το μυαλό μου ότι η ιστορία είναι κατασκεύασμα της φαντασίας...

    ''Well, the rain ain't fussy about where it lands,
    It'll find you hiding no matter where you stand.
    It's gonna rain brother, and it's gonna rain hard,
    When the blues comes calling with it's calling card.''

    R o r y G a l l a g h e r

  14. #74
    Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια ..... και επίσης για τα φιλικά "μπινελίκια" που εισέπραξα από κάποιους ....

    Όπως ήδη είπε κάποιος η μικρή αυτή ιστορία είναι πέρα για πέρα αληθινή ... μου συνέβη μια εποχή που ακόμη έψαχνα μια θεσούλα κάπου μέσα σε αυτό τον χαοτικό καμβά της ζωής ... (και όπως αρκετοί από εμάς .... ακόμη την ψάχνω ... )

    Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι ένα γεγονός που απλώς συνέβη ... εμένα όμως με επηρέασε πάρα πολύ στη μετέπειτα ζωή μου και στη σχέση μου με την μοτοσυκλέτα που πλέον την είδα σαν κάτι εντελώς διαφορετικό από πλαστικά και πλαίσια και σίδερα και τροχούς ... :smilea:






    Και για να κλείσει αυτή η μικρή μου ιστορία ....




    Μετά από την περίεργη εκείνη νύχτα που η μηχανή μου αρνήθηκε να πάρει μπροστά , ουδέποτε παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα ... όσο και αν έψαξα να δώσω κάποια λογική τεχνική εξήγηση στο "σκάλωμα" που την έπιασε δεν τα κατάφερα ....

    .... κατέληξα στο συμπέρασμα πως μερικά πράγματα τα ψάχνεις σε λάθος αιτίες και για λάθος λόγους ... ενώ το προφανές μπορεί να είναι το σωστό , όσο και αν φαίνεται πρακτικώς αδύνατο ...


    Με την Δέσποινα μείναμε μαζί και κάναμε καλή παρέα σαν κάτι περισσότερο από καλοί φίλοι για λίγο καιρό .... περάσαμε υπέροχες στιγμές και ταξίδια καβάλα στο CB και δακρύζαμε παρέα κάθε φορά που μετά από μια τυφλή στροφή η γέρικη μοτοσυκλέτα μας πήγαινε σε διαφορετικό ηλιοβασίλεμα...



    Μετά από καιρό οι δρόμοι μας αναπόφευκτα έπρεπε να χωρίσουν ... εγώ τελείωσα τις σπουδές στην Ελλάδα και ήθελα να συνεχίσω έξω .... η Δέσποινα δεν μπορούσε να ακολουθήσει .... μείναμε όμως πολύ καλοί φίλοι .... μετά από λίγα χρόνια παντρεύτηκε και έχει μια υπέροχη οικογένεια με ένα πολύ καλό σύντροφο στη ζωή της και δύο αγγελούδια ... στο πρώτο της παιδί έδωσε το όνομα του αδερφού της ....




    Την γέρικη μοτοσυκλέτα μου την άφησα στη Δέσποινα να την φροντίζει όταν έφυγα στο εξωτερικό .... σε τελική ανάλυση αυτό που κατάλαβα ήταν πως ποτέ δεν μου ανήκε ... ήταν σε άλλον "ταμένη" ... και εκεί έμεινε τελικά ...

















    Αν ποτέ ο δρόμος σας βγάλει προς την Ηλιούπολη κοντά στην πρώτη πλατεία σε ένα μικρό δρομάκι θα δείτε μέσα σε κήπο μια γριούλα να στέκεται ... μαυροβαμμένη με χρυσό σιρίτι στο ντεπόζιτο της ... μην την φοβηθείτε.... πλησιάστε και μιλήστε της ....

    Αν δεν με γελά η μνήμη μου ...

    Δέσποινα την λένε.






    Να είστε όλοι πάντα καλά συνοδοιπόροι και φίλοι μου...

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Την γέρικη μοτοσυκλέτα μου την άφησα στη Δέσποινα να την φροντίζει όταν έφυγα στο εξωτερικό .... σε τελική ανάλυση αυτό που κατάλαβα ήταν πως ποτέ δεν μου ανήκε ... ήταν σε άλλον "ταμένη" ... και εκεί έμεινε τελικά ...

    Αν ποτέ ο δρόμος σας βγάλει προς την Ηλιούπολη κοντά στην πρώτη πλατεία σε ένα μικρό δρομάκι θα δείτε μέσα σε κήπο μια γριούλα να στέκεται ... μαυροβαμμένη με χρυσό σιρίτι στο ντεπόζιτο της ... μην την φοβηθείτε.... πλησιάστε και μιλήστε της ....

    Αν δεν με γελά η μνήμη μου ...

    Δέσποινα την λένε.






    Να είστε όλοι πάντα καλά συνοδοιπόροι και φίλοι μου...
    Για αυτό και όλα τα προηγούμενα...
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δέσποινα με λένε.... Η ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΣΗ
    από Ζεύκας στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 17:33
  2. ειμαι ελληνας με λενε μαλακα... δειτε το....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2012, 16:09
  3. ΜΕ ΛΕΝΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
    από Big_mama21 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2007, 05:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF