Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 50

Θέμα: How to ..... eBay (η αναζήτηση της χαμένης μανέτας)

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6

    @fantacid. Απ΄τις 2 Νοεμβρίου; Και δεν είχες το είχες ψάξει με τους καραγκιόζηδες;:
    το tracking number ειχε κολλησει κατι μηνες στο international dispatch.
    επερνα τηλ usps κ μου λεγαν οτι πρεπει να κανει ο αποστολεας το απαρετητο inquiry,
    πηγαινα στα ελτα κ αδυνατουσαν να βρουν το δεμα γιατι -λενε- οι αμερικανοι ειναι μλκες, βαζουν πολλα tracking numbers κ μπερδευουν τους καημενους ελτα-τζηδες οταν περνανε το ελληνικο tr.#
    κοινως ΓΜΤ!!

    το θεωρουσα χαμενο ή fraud, γενικα το ειχα ξεγραμενο, μεχρι χθες!!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
    Άμα ενδιαφέρεστε, τις λεπτομέρειες του τελωνείου τις είχα γράψει εδώ.
    μλκια εκανες ψηλε!!!

    δεν εχω αναφερει τπτ για τελωνεια κ τροπους "γλιστριματος" για να μην εκτεθουμε αλλα κ να μην μαθουν ολοι το κολπο κ σκανε κοντεινερ πιτα στα gifts k τα samples!!!

    κ συ μας εχεις δωσει εδω κ καιροοοοοοοοοοο!

    αυτα τα τπς δεινουνται face2face!!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  3. #33
    Μικρό τρελλό αγόρι, δέν πρόκειται περί κόλπου.


    Όλα τα πακέτα ανοίγονται, και άμα παρατηρήσεις το νόμο, έχεις δικαιώματα όταν αγοράζεις από έξω.



    Έχεις δικαίωμα να βάλεις κολλητό σου να παραλάβει πράγματα που αγόρασες από Αμερική, και να στα στείλει As a gift.


    Ο νόμος δικαιολογεί αγορές μέχρι κάποιο ποσό για προσωπική χρήση. Το φπα από χώρες εκτός ΟΝΕ ντέν το γλυτώνεις -εξαιρείται το δώρο.


    Τα έχω ξαναπεί αυτά σε άλλο φόρουμ κάτι χρόνια πριν, και ναι μου έχει κάτσει παλιότερα να μήν βάλει κάποιος γνωστός Αs a gift και να μου προσθέσουν στη τιμή που είδανε οι λατρεμένοι τελώνες στους πίνακές τους φπα + 3.5% δασμούς.

    Φυσικά ακόμα και έτσι είχα βγει κερδισμένος αφού στην Ελλάδα το συγκεκριμένο έκανε τα διπλά λεφτά.




    Και άμα το καλοσκεφτείς, εγώ απλό μέλος είμαι, γράφω ότι κατεβάζει η κούτρα μου και μένει στη δικιά σας να σκεφτείτε άμα έχω δίκιο ή άδικο, όπως και στου εκάστοτε αγαπητού (όχι λατρεμένου -gay post alert λέμε) μόδιστρου να μου τσεκουριάσει το ποστ άμα το παρακάνω.

  4. #34
    Και πού 'σαι...

    Άμα βρεις φτηνές τιμές από Γερμανία, Αγγλία, Πορτογαλία κλπ όμορφες χώρες...

    Δέν χρειάζεται να ψάχνεις για γλιστρήματα.

  5. #35
    ο καιρος ευνοει αγορες απο αμερικα, μιας κ το ντολαρ αυτο το καιρο εχει γονατισει!!!

    το προμπ παραμενουν τα μεταφορικα που πολλες φορες διπλασιαζουν την αξια του αντικειμενου κ φυσικα το τελωνειο που μπορει κ αυτο (εαν θελει!) να σου ξαναδιπλασιασει τη τιμη!

    εκτος απο [as a gift] παιζει κ το [sample] τιμολογειτε με τυπικη αξια (πχ 5-10?) πραμα που σημαινει οτι τη γλιτωσε ο κώλος σου:!!!!!!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #36
    Για συγκεκριμένα είδη από αμέρικα, έχεις χάσει άλλο ποστ μου με ακόμα φτηνότερες τιμές από το ebay -σε καινούρια αντ/κα.

    Γι' αυτό σε λέω, δες και το ποστ με τα αλυσογράναζα, και βάλε ένα .de στο ebay το ρημάδι -τουλάχιστον για λάδια, ξύδια, λάστιχα, κεριά αλυσίδων, αντ/κα κλπ -μπορεί να σου έρχεται φτηνότερα.


    Το "κόλπο" που λες είναι όταν όλοι οι εισαγωγείς στην Ελλάδα πουλάνε χονδρική όσο τα αγοράζουμε εμείς απ' έξω λιανική η περισσότερο... :a24:

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous

    Γι' αυτό σε λέω, δες και το ποστ με τα αλυσογράναζα, και βάλε ένα .de στο ebay το ρημάδι -τουλάχιστον για λάδια, ξύδια, λάστιχα, κεριά αλυσίδων, αντ/κα κλπ -μπορεί να σου έρχεται φτηνότερα.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid

    Για μικρά αντικείμενα (κάτω του κιλού) καλό είναι να κάνετε advanced search κ να ψάξετε Worldwide, δλδ κ από Αμερική ή Χονγκ Κονγκ, πολλές φορές θα δείτε ότι τα μεταφορικά θα διπλασιάζουν το κόστος αγοράς αλλά ακόμα θα παραμένει μια κατά πολύ συμφέρουσα αγορά!!!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #38
    Δέ σε τα λέει όλα η κεντρική σελίδα του ebay ακόμα και άν επελέξεις worldwide μάστορη -ή και άλλες ρυθμίσεις στο advanced search...

  9. #39
    Εγώ είχα κάνει κατάθεση στην Alpha Βank (300 ευρά) για να ανοίξω λογαριασμό (τα έβγαλα την επόμενη), και πήρα μια electron visa cashcard, που είναι αποδεκτή από το paypal -καί τσάμπα...

    Τον συγκεκριμένο λογαριασμό για αυτές τις αγορές τον έχω πάντα άδειο -προληπτικά-, και βάζω όσα χρήματα χρειάζεται λίγο πριν κάνω την αγορά μέσω paypal -είπαμε έχω κάτι δεκαετίες στο νετ, έχω ακούσει τα πάντα.


    Άμα θες να δεις πόσο κάφρος είμαι, στις κάρτες μετρητών μου από πίσω, λέει λάθος pins...

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous

    Τον συγκεκριμένο λογαριασμό για αυτές τις αγορές τον έχω πάντα άδειο -προληπτικά-, και βάζω όσα χρήματα χρειάζεται λίγο πριν κάνω την αγορά μέσω paypal -είπαμε έχω κάτι δεκαετίες στο νετ, έχω ακούσει τα πάντα.
    +1
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  11. #41
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑΣ ΜODERATOR ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΩΝ??
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
    erwtisi...

    epidei pistotiki karta den exw kai os gnwsto to agnwsto einai tromaktiko...

    JEREI KANEIS TI PAIZEI ME TIS DOROKARTES/PROPLIRWMENES...

    - einai asfaleis? (kai os pros to e-bay kai os pros tin trapeza)
    - poies trapezes tis diathetoun ?
    - exoun diafora apo trapeza se trapeza?

    thanks
    Τραπεζα Κυπρου.Σου βγαζει visa electron που πια την εχουν κανει visa νομιζω χωρις να δωσεις μια για το ανοιγμα λογαριασμου.Την καρτα την παιρνεις επιτοπου και βαζεις στον λογαριασμο σου οσο λεφτα θελεις.Το βασικοτερο......Ειναι ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ (debit).Αρα οταν αποφασιζεις να αγοραζεις τα βαζεις μεσα και ουτε γατα ουτε ζημια.Αν θελεις αγορα μεσω ebay πρεπει να κανεις register στο paypal.


  13. #43
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑΣ ΜODERATOR ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΩΝ??
    ΑΝ βρεθεί κανένας πες του να το κάνει και στίκι..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    ΑΝ βρεθεί κανένας πες του να το κάνει και στίκι..

    ασε ρε...... ακουσα οτι το χρεωνουν Xtra!

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  15. #45
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑΣ ΜODERATOR ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΩΝ??

    Όλα θα γίνουν...
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. How to ..... eBay
    από fantacid στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 837
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2024, 23:01
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2013, 01:03
  3. How to tell if you're driving too fast!
    από Alx 84 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 10:21
  4. FAQ's and How To's
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2005, 23:33
  5. How To Fry Eggs In Dubai
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF