Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 141

Θέμα: Γιατι ΔΕΝ πρεπει να φοραμε κρανος...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22

    Γιατι ΔΕΝ πρεπει να φοραμε κρανος...

    http://helmet.8m.net/kranos.htm

    :hypnotize :a31:


    Tι να πει κανείς... Μου αρέσει που είναι και επιστημονικά τεκμηριωμένες οι απόψεις τους.

    Για όσους θέλουν να τα χώσουν (να ξεσπάσουν βρε αδερφέ), υπάρχει το ακόλουθο mail:

    sipec@mail.com

    Eγώ δεν άντεξα, έπρεπε να τα πω και ορίστε τι τους έστειλα:



    Κύριε/κυρία,

    Εκτός οτι από τα λεγόμενά σας φανερώνετε οτι είστε άσχετος με τη μοτοσυκλέτα, αποκαλύπτετε οτι είσαστε και επικίνδυνος και χρήζετε οπωσδήποτε ψυχιατρικής υποστήριξης... Ένα μόνο πράγμα θα σας πω... πάρτε μικρή φόρα και χτυπήστε το (άδειο προφανώς) κεφάλι σας σε μια κόχη τραπεζιού, κρεββατιού, ντουλάπας και δείτε το αποτέλεσμα. Μετά κάντε το ξανά φορώντας κράνος. Σκεφτείτε λοιπόν οτι κινήστε με την ιλιγγιώδη ταχύτητα στην πόλη των 20 χιλιομέτρων και οτι είτε πατάτε λάδια, είτε σας ρίχνει κάποιος και σκάτε με το κεφάλι σε κόχη πεζοδρομίου. Ερωτώ: θα χυθούν ή δε θα χυθούν τα (ανύπαρκτα) μυαλά σας στο πεζοδρόμιο? Θα συνέβαινε κάτι τέτοιο με το κράνος;
    Δε θα αναφερθώ σε άλλα ανυπόστατα και φαιδρά που διαβασα στο αρθρο περί περιφερειακής όρασης πχ ή αδυναμίας να φοράσετε γυαλιά (εγώ πώς φοράω δηλαδή, είμαι ειδική περίπτωση?), περί περιδίνησης του εγκεφάλου και σπάσιμο σβέρκου κτλ, είμαι σίγουρος οτι αποτελούν προϊόντα ενός διεστραμμένου μυαλού. Να σας πω μόνο οτι αν φτάσει κάποιος να χτυπησει το κεφάλι του με τέτοια ταχύτητα που να σπάσει το σβέρκο του, πολύ απλά δε θα έχει μείνει ούτε κρανίο, ούτε μυαλό στη θεση του.
    Δε θα επεκταθώ άλλο. Ένα θα πω... Επειδή με αυτά τα μυαλά (τα ποια?) που κουβαλάτε, θα φάτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το κεφάλι σας, εγώ θα απαιτήσω όταν σας συμβεί να σας κάνουν ευθανασία, για δυο λόγους: πρώτον επειδή έτσι θα γλιτώσει αυτή η χώρα από ένα διαταραγμένο άτομο και δευτερον επειδή δεν έχω ΚΑΜΙΑ διαθεση σαν Έλληνας φορολογούμενος να πληρώνω τα δικά σας κερατιάτικα.
    Αυτά τα ολίγα και καλό σκότωμα.

    Μετά τιμής
    ένας συνειδητοποιημένος μοτοσικλετιστής
    ... και εκεί που λέω "Μπα, δε θα υπάρχει κανείς να το δει", αφού πέρασε κάμποσος καιρός έλαβα αυτή την απάντηση:
    Αξιότιμε κύριε «συνειδητοποιημένε μοτοσικλετιστή» και κατά τα άλλα
    ανώνυμε,

    δεν είμαι ο συντάκτης του περί κράνους άρθρου εις το οποίο προφανώς
    αναφέρεστε. Μετέφερα όμως τα λόγια και τις ευχές σας εις τους συντάκτες
    και κατόπιν συνεννοήσεως με αυτούς σας απαντώ ως εξής:
    -Αμφότεροι οι συντάκτες οδηγούν εντός πόλεως μηχανή φέρουσα παρμπρίζ
    και χωρίς να φέρουν κράνος τα τελευταία 40 χρόνια επί, κατά μέσον όρο
    τρεις ώρες την ημέρα, χωρίς καμιά πτώση ή
    «ατύχημα». Επομένως με αυτό το δεδομένο κατ΄ εσάς ή είναι απίστευτα
    τυχεροί ή απίστευτα ικανοί και σε κάθε περίπτωση δεν θα ικανοποιήσουν την
    ευχή σας να σκοτωθούν. Βεβαίως, αν τους πετύχετε στον δρόμο μπορείτε να
    κάνετε μία φιλότιμη προσπάθεια να πέσετε επάνω τους, αλλά ας μην σας
    βάζω ιδέες, εσείς αποφασίζετε.
    -Η «λογική» σας είναι του είδους που δεν επιτρέπει σχόλια ή ανταλλαγή
    σκέψεων και επιχειρημάτων. Προφανώς δεν δώσατε καν προσοχή στις
    υπάρχουσες παραπομπές για μελέτες και στατιστικές σε άλλες χώρες.
    -Εάν είστε έμπορος μοτοσικλετών και παρελκόμενων, όπως είναι τα κράνη,
    τότε η αντίδρασή σας είναι εύλογη, αφού θίγονται τα συμφέροντά σας.
    -Επειδή ένα «μεγαλοφυές» και «λογικό» μυαλό όπως το δικό σας δεν είναι
    δυνατόν να ασκήσει επιρροή σε «ανεγκέφαλους», η αντίδραση και τα σχόλιά
    σας πάλι φαίνονται «φυσιολογικά».
    Εκείνο το οποίο φαντάζει λίγο ανακόλουθο από πλευράς σας είναι το ό,τι
    απευθύνετε τον λόγο σε άτομο το οποίο ο ίδιος θεωρείτε ανεγκέφαλο.
    Τότε, ως ανεγκέφαλος, πώς θα εκτιμήσει ή κατανοήσει αυτά τα οποία του
    γράφετε; Είναι σαν να λέτε με λόγια σε έναν κουφό πως είναι κουφός ή να
    γράφετε γράμμα σε τυφλό και να του λέτε πως είναι τυφλός. Ο μεν πρώτος δεν
    ακούει τα λόγια σας, ο δε δεύτερος δεν βλέπει τα γράμματά σας. Ευτυχώς
    που υπάρχω εγώ ο διαμεσολαβητής.
    -Θα πρέπει να χαίρεστε που τώρα πλέον το 99% των οδηγών δικύκλου φοράει
    κράνος. Όταν έχετε χρόνο πηγαίνετε μια βόλτα από την στατιστική
    υπηρεσία της τροχαίας και ζητείστε (είναι δωρεάν) να σας δώσουν τις
    στατιστικές για το πόσο μειώθηκε ο αριθμός των δικυκλιστών (μερικοί προτιμούν να
    μην οδηγούν καθόλου, από το να φοράνε κράνος) και συνυπολογιζομένης
    αυτής της μειώσεως δείτε αν μειώθηκαν οι θάνατοι ή οι αναπηρίες όσων
    οδηγούν με κράνος. Ίσως εκπλαγείτε.
    -Η γνώμη σας είναι σεβαστή και έχει ήδη ληφθεί υπ' όψιν.
    -Παρακαλούμε, μην μας θεωρήσετε τσιγκούνηδες ή αγενείς, αλλά δεν θα σας
    ανταποδώσουμε τις ευχές περί «καλού σκοτώματος». Ούτως ή άλλως όλοι
    είμαστε υπό τους φυσικούς νόμους και αυτοί μας κρίνουν άμεσα και απόλυτα.
    Εσείς δείχνετε μία προτίμηση προς τους ανθρώπινους νόμους. Αν
    κατορθώσετε να επιβάλλετε τους δεύτερους στους πρώτους, τότε θα είστε πραγματικά
    Θεός, πράγμα το οποίο άλλωστε συνάδει και με την κρατούσα θρησκεία η
    οποία θέλει τον άνθρωπο «καθ' εικόνα και καθ' ομοίωση» του εβραϊκού θεού
    (Γιαχβέ ή Ελοχίμ, ανάλογα με την εβραϊκή παράταξη την οποία προτιμά ο
    κάθε ένας).

    Μεθ' υπολήψεως,

    Γεώργιος Κουλούρης για τον ΣΕΠΕΚ και τους συντάκτες του περί το κράνος
    άρθρου
    Μιλάμε για απύθμενο θράσσος... Μήπως, λέω μήπως θα έπρεπε σε κάτι τέτοιους τύπους να πέσουν οι μυνήσεις βροχή, μόνο και μόνο επειδή παρασύσουν νέους με τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ που γράφουν?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αν και είχε ξαναμπει το link και είχε συζητηθεί αρκετά, τι να πω.

    Μας κούφανες ρε φίλε. Θεωρούσα ότι ήταν απλά μια μ@λακία. Δεν περίμενα να υπάρχει άνθρωπος με γνώμη πίσω από το email.

    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22
    Έψαξα μήπως έβρισκα κάτι αντίστοιχο, αλλά μάλλον δεν έψαξα αρκετά... Τεσπα, αν θέλουν οι mods, ας το κλειδώσουν αυτό και ας μεταφέρουν το ποστ στο αντίστοιχο θέμα.

    Και όμως αυτοί οι άνθρωποι υπάρχουν και ζουν ανάμεσά μας... Τι να πει κανείς...

  4. #4
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Καλα εκανες κ αντεδρασες στελνοντας τη γνωμη σου σε σχεση με τα γραφομενα κ τις συμβουλες τους

    ΟΜΩΣ......

    το εκανες με λαθος τροπο


    ο τονος σου στην επιστολη ηταν σχετικα εως αρκετα εριστικος.
    Δεν σου λεω οτι εχεις αδικο, ομως με αυτο τον τροπο τους εδωσες την ευκαιρεια να σου απαντησουν με αυτο το ειρωνικο, επιτηδευμενο στυλακι, θαβοντας τα επιχειρηματα σου κ προβαλοντας τα δικα τους με εξυπνακιστικο τροπο.

    Βεβαια θα μπορουσες να απαντησεις αναλογα, αλλα ενω αυτοι προφανως δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν, εσυ οπως κ οι αλλοι εχεις κ δεν μπορεις να αντιπαρατιθεσαι μεσω διαδικτυου με ολους, ειδικα οταν οι συκγεκριμενοι δεν εχουν κ κατι να πουν.



  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22
    Μα αυτό ήταν το ζητούμενο φίλε μου, να τους τρίξω τα δόντια, δε χωράνε ευγένειες σε τέτοια υποκείμενα.

    Όταν είμαι καλός, είμαι καλός... όταν όμως είμαι κακός, είμαι καλύτερος!

  6. #6
    Μετα απο τέτοια δράση και παλικαριά , κερδίζεις ένα σακουλάκι πακοτίνια .. άξιος !! :ZZZ:

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: Γιατι ΔΕΝ πρεπει να φοραμε κρανος...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από taurus
    http://helmet.8m.net/kranos.htm

    :hypnotize :a31:


    Tι να πει κανείς... Μου αρέσει που είναι και επιστημονικά τεκμηριωμένες οι απόψεις τους.

    Για όσους θέλουν να τα χώσουν (να ξεσπάσουν βρε αδερφέ), υπάρχει το ακόλουθο mail:

    sipec@mail.com

    Eγώ δεν άντεξα, έπρεπε να τα πω και ορίστε τι τους έστειλα:





    ... και εκεί που λέω "Μπα, δε θα υπάρχει κανείς να το δει", αφού πέρασε κάμποσος καιρός έλαβα αυτή την απάντηση:


    Μιλάμε για απύθμενο θράσσος... Μήπως, λέω μήπως θα έπρεπε σε κάτι τέτοιους τύπους να πέσουν οι μυνήσεις βροχή, μόνο και μόνο επειδή παρασύσουν νέους με τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ που γράφουν?
    Φίλε μου κάποια στιγμή πρέπει να μάθεις να δέχεσαι ότι μπορεί και να υπάρχει ΑΛΛΗ άποψη και οπτική των πραγμάτων διαφορετική τόσο από την δικιά σου, όσο και από αυτήν της συντριπτικής πλειοψηφίας... Φυσικά το ποια θα δεχτείς, θα υποστηρίξεις και θα εφαρμόσεις παραμένει αναφαίρετο δικαίωμά σου...Από την άλλη όμως είναι αναφαίρετο δικαίωμα όλων η ελευθερία γραφής, σκέψης και έκφρασης, οπότε τα περί μηνύσεων μόνο ως ανέκδοτο μπορούν να σταθούν...


    Από εκεί και πέρα δεν καταλαβαίνω γιατί παραπονιέσαι...Προσωπικά βρίσκω το ύφος της επιστολής σου χειρότερο από την απάντηση που έλαβες...

  8. #8
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Ο τύπος που απάντησε έχει καμιά σχέση με το γνωστό muppet και βο(υ)λευτή Κίμωνα Κουλούρη?
    Μόνο έτσι εξηγείται η βλλλλακεία που τον δέρνει.
    Άκου εκεί μοτοσυκλέτα με παρμπρίζ :rotflmao: :rotflmao:

    Πέραν της πλάκας ,η παραπλάνηση που προσπαθεί να περάσει ως άποψη του συντάκτη χρήζει μήνυσης.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #9
    Τελικα δεν ηταν μια φαρσα το παραπανω site?



    Σε λιγο καιρο θα λεμε, ''αυτα γινονται μονο στην Ελλαδα''(πως λεγαμε στην Αμερικη?...)

  10. #10
    χωμα να ειναι και .... Το avatar του/της jasondakar
    Εγγραφή
    28/12/2006
    Μηνύματα
    631
    ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ:a31:
    ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΕΡΡΑΙΝ
    a sub-forum you can trust....

    ΧΧΧΧΧΩΩΩΩΩΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑ

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2007
    Μηνύματα
    22
    @kiriakost

    Φίλε μου, δε δηλώνω ούτε παληκάρι ούτε μάγκας. Απλά είμαι ένας άνθρωπος που κοιτάει να μη συμβαδίζει με τη λογική "έλα-μωρέ-τώρα-δε βαριέσαι" των περισσότερων Ελλήνων και αντιδρώ σε ό,τι με ενοχλεί. Στην προκειμένη περίπτωση με ενοχλούν 2 πράγματα:
    α) Το οτι κάποιος προσπαθεί να παίξει με τη νοημοσύνη μου και
    β) Το οτι αυτός ο κάποιος μπορεί να παρασύρει κόσμο και να τον πάρει στο λαιμό του, χωρίς τύψεις κιόλας. Για αυτό το λόγο του χρειάζεται ΙΜΗΟ επειγόντως εισαγγελέας.
    Επιπλέον είμαι ένας άνθρωπος που δεν επιτρέπει σε κανέναν να του απαντάει με ειρωνικό ύφος χωρίς αφορμή και δε βλέπω το λόγο γιατί να αποτελείς εσύ εξαίρεση σε αυτό...



    @THEOD

    Δεν παραπονιέμαι, απλά αναφέρω κάτι που με ενόχλησε πάρα πολύ. Νομίζω οτι αυτός ο χώρος είναι ΚΑΙ για αυτόν τον σκοπό, έτσι δεν είναι?

    Όσο για την ελευθερία έκφρασης, μαζί σου.. είναι όμως κάποιες φορές που η ελευθερία καταντά ασυδοσία. Μη μου πεις οτι αν φτιάξω ένα blog στο οποίο θα γράφω "παίδες πάρτε ελεύθερα ναρκωτικά, είναι ακίνδυνα - το κρακ είναι πολύ καλύτερο από την κοκαΐνη, καθότι πιο εθιστικό - ο μπάφος δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα τσιγάρο, επιστημονικά αποδεδειγμένο αυτό" δε θα με μπουζουριάσουν από την πρώτη στιγμή? Μη μου πεις οτι αν γράψω εδώ μέσα οτι οι μισοί είστε μ@λ@κες δε θα φάω ένα μεγαλοπρεπέστατο ban? Μα γιατί ρε παιδιά, αφού οι μισοί ΔΕΝ είστε...
    Επιπλεόν μη μου πεις οτι δε θα εκνευριστείς αν μάθεις οτι ο δάσκαλος των παιδιών σου τους πει οτι ο Χριστός ήταν απατεώνας, οι Έλληνες όλοι είμαστε τουρκόσποροι και οτι οι αντιστασιακοί του '40 ήταν αναρχικοί και τρομοκράτες... Εκτός αν είσαι από αυτούς που πιστεύουν οτι ορθώς ο "καλλιτέχνης" (μάλλον σκηνοθέτης τσόντας έπρεπε να πουν) κινηματογράφησε την τύπισσα που αυνανιζόταν ακούγοντας τον εθνικό μας ύμνο(για να γίνω και λίγο επίκαιρος), στα πλαίσια της απόλυτης ελευθερίας έκφρασης...

  12. #12
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Eγώ λέω να του στείλουμε μια απάντηση του τύπου:
    Πολύ ενδιαφέρουσα η μέλετη γύρω από την μη χρήση κράνους.Είναι ιδιαίτερα κατατοπιστική και τεκμηριωμένη κτλ κτλ κτλ και λοιπά γλειψίματα.

    Στο τέλος να του κάνουμε πρόταση να στείλει την ''μελέτη'' αυτή στην FIM


    Θα φάει και επίσημο/παγκόσμιο βρισίδι
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  13. #13
    Την προηγουμενη φορα που αναφερθηκε το συγκεκριμενο θεμα ειπα ασ'το καλυτερα, αρκετα ακουσαμε απο τπυς "νομοταγεις πολιτες" του φορουμ την προηγουμενη φορα. Ειναι χαρακτηριστικο γνωρισμα οσων εχουν υποταχθει στη μοιρα τους να προσπαθουν να βαλουν ολους τους υπολοιπους στο ιδιο καλουπι για να μην αισθανονται οι ιδιοι τοσο κοροιδα. τα περισσοτερα πραγματα που υπαρχουν σ'αυτο το site ειναι γνωστα εδω και χρονια και μερικα τα εχουμε συζητησει με αρκετες παρεμβολες απο βρισιδια στην πορεια. Συνεχειστε εσεις να οδηγειτε με το μυαλο σας σε ανοιγμενα κεφαλια με 20χαω και μια και μπαινετε στον κοπο σκεφτειτε αυτες τις ωραιες εικονες οταν περπατατε η οταν οδηγειτε αυτοκινητο και ποδηλατο. Ευτυχως το να κλεινεις το κεφαλι σου στο κουτακι του σου αφαιρει λιγο απο το αγχος και αντιμετωπιζεις με λιγο περισσοτερο θαρρος την πραγματικοτητα, οτι δηλαδη οι μοτοσυκλετες ειναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ και οσοι τις οδηγουν μπορει και να σκοτωθουν απο κανεναν αφηρημενο ΙΧ.
    Ειπαμε χιλιες φορες οτι ο σκοπος ειναι να μην οδηγαει ο κοσμος μοτοσυκλετα, τελεια. Το μεσο θα βρεθει αργα η γρηγορα. Αν εχετε αποριες, καντε ενα γρηγορο search στο google για mandatory car helmets, bicycle helmets κλπ. για να δειτε τις αντιστοιχες μελετες και αποτελεσματα /στατιστικες.
    Και στην τελικη σταματηστε να ασχολειστε με τις προσωπικες επιλογες του καθενα και να μην ενοχλειτε κανεναν που δεν σας ενοχλει και απλα εκφραζει τη γνωμη του ειτε μεμονωμενα ειτε συλλογικα.
    Και παρτε τις στατιστικες απο την τροχαια, οντως εχουν πλακα.
    Θα γελασω παρα πολυ με τα επιχειρηματα και τις συζητησεις που θα ξεκινησουν οταν αρχισουν τα προσθετα και ηδη εφαρμοζομενα μετρα για την ασφαλεια μας, ηλεκτρονικη προσαρμογη ταχυτητας, φοσφωριζε γιλεκακια, διπλωμα για χιλιαρι στα 25+ , 100 ιπποι κλπ. κλπ. κλπ.
    Atomic H-D & Triumph
    White Line Cycles
    Paranoid Racing ltd.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zman
    Την προηγουμενη φορα που αναφερθηκε το συγκεκριμενο θεμα ειπα ασ'το καλυτερα, αρκετα ακουσαμε απο τπυς "νομοταγεις πολιτες" του φορουμ την προηγουμενη φορα. Ειναι χαρακτηριστικο γνωρισμα οσων εχουν υποταχθει στη μοιρα τους να προσπαθουν να βαλουν ολους τους υπολοιπους στο ιδιο καλουπι για να μην αισθανονται οι ιδιοι τοσο κοροιδα. τα περισσοτερα πραγματα που υπαρχουν σ'αυτο το site ειναι γνωστα εδω και χρονια και μερικα τα εχουμε συζητησει με αρκετες παρεμβολες απο βρισιδια στην πορεια. Συνεχειστε εσεις να οδηγειτε με το μυαλο σας σε ανοιγμενα κεφαλια με 20χαω και μια και μπαινετε στον κοπο σκεφτειτε αυτες τις ωραιες εικονες οταν περπατατε η οταν οδηγειτε αυτοκινητο και ποδηλατο. Ευτυχως το να κλεινεις το κεφαλι σου στο κουτακι του σου αφαιρει λιγο απο το αγχος και αντιμετωπιζεις με λιγο περισσοτερο θαρρος την πραγματικοτητα, οτι δηλαδη οι μοτοσυκλετες ειναι ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ και οσοι τις οδηγουν μπορει και να σκοτωθουν απο κανεναν αφηρημενο ΙΧ.
    Ειπαμε χιλιες φορες οτι ο σκοπος ειναι να μην οδηγαει ο κοσμος μοτοσυκλετα, τελεια. Το μεσο θα βρεθει αργα η γρηγορα. Αν εχετε αποριες, καντε ενα γρηγορο search στο google για mandatory car helmets, bicycle helmets κλπ. για να δειτε τις αντιστοιχες μελετες και αποτελεσματα /στατιστικες.
    Και στην τελικη σταματηστε να ασχολειστε με τις προσωπικες επιλογες του καθενα και να μην ενοχλειτε κανεναν που δεν σας ενοχλει και απλα εκφραζει τη γνωμη του ειτε μεμονωμενα ειτε συλλογικα.
    Και παρτε τις στατιστικες απο την τροχαια, οντως εχουν πλακα.
    Θα γελασω παρα πολυ με τα επιχειρηματα και τις συζητησεις που θα ξεκινησουν οταν αρχισουν τα προσθετα και ηδη εφαρμοζομενα μετρα για την ασφαλεια μας, ηλεκτρονικη προσαρμογη ταχυτητας, φοσφωριζε γιλεκακια, διπλωμα για χιλιαρι στα 25+ , 100 ιπποι κλπ. κλπ. κλπ.
    Αλλο το ένα και άλλο το άλλο. Άλλο να μην γουστάρεις να σε υποχρεώνουν να φοράς κράνος και άλλο να λες "Κρανος=Θάνατος"
    μην τα μπερδευουμε.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  15. #15
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Δε θα επεκταθώ άλλο. Ένα θα πω... Επειδή με αυτά τα μυαλά (τα ποια?) που κουβαλάτε, θα φάτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το κεφάλι σας, εγώ θα απαιτήσω όταν σας συμβεί να σας κάνουν ευθανασία, για δυο λόγους: πρώτον επειδή έτσι θα γλιτώσει αυτή η χώρα από ένα διαταραγμένο άτομο και δευτερον επειδή δεν έχω ΚΑΜΙΑ διαθεση σαν Έλληνας φορολογούμενος να πληρώνω τα δικά σας κερατιάτικα.
    Αυτά τα ολίγα και καλό σκότωμα
    Keep on rocking in a free world !!!

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Να γιατί δεν πρέπει να ενοχλούμε έναν μηχανόβιο!!!
    από Billymuse στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 19:26
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2008, 18:31
  3. Να γιατί πρέπει να φοράμε σωστό εξοπλισμό
    από anf125 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2007, 20:02
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF