Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Καινούργιο CBF από που όμως;

  1. #1

    Kainourgio HONDA, apo pou omos?

    Apo pou protinete na paro ena kainourgio honda, apo ton omilo sarakaki apo kapion allo reseller??

    thanx pit

  2. #2
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Kainourgio HONDA, apo pou omos?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
    Apo pou protinete na paro ena kainourgio honda, apo ton omilo sarakaki apo kapion allo reseller??

    thanx pit
    η έρευνα αγοράς που έκανες (?) τι έδειξε?


    για ποιο μοντέλο ενδιαφέρεσαι?


  3. #3
    Ενδιαφερομε για το cbf600s εως τωρα δεν εχω βρει καποια καλη προσφορα, και σκεφτομουνα να το επερνα μεταχοιρισμενο. Μετα απο μια συνομιλια που ειχα με ενα φιλο μου ομως καταληξα πως ειναι καλυτερο να παρεις καινουργια μηχανη απο τον επισημο αντιπρωσοπο για να εχεις ατοκες δοσεις. Αυτο σημενει σε μενα τουλαχιστον πως θα δωσω γυρο στα 4.000 μπροστα και τα υπολοιπα σε καπιες *ατοκες δοσεις...


    Σορρυ για τα χαλλια ελληνικα μου ..

  4. #4
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
    Ενδιαφερομε για το cbf600s εως τωρα δεν εχω βρει καποια καλη προσφορα, και σκεφτομουνα να το επερνα μεταχοιρισμενο. Μετα απο μια συνομιλια που ειχα με ενα φιλο μου ομως καταληξα πως ειναι καλυτερο να παρεις καινουργια μηχανη απο τον επισημο αντιπρωσοπο για να εχεις ατοκες δοσεις. Αυτο σημενει σε μενα τουλαχιστον πως θα δωσω γυρο στα 4.000 μπροστα και τα υπολοιπα σε καπιες *ατοκες δοσεις...


    Σορρυ για τα χαλλια ελληνικα μου ..

    αν όντως δε σε ενδιαφέρει μεταχειρισμένο γύρω στα 6000?

    τότε περίμενε να σου πει ο npat (όταν δει το thread) από που το πήρε και πόσο...

    αλλά κανονικά πρέπει να πάρεις σβάρνα τα μαγαζιά να πάρεις προσφορές τιμής, διαθεσιμότητας και εξοπλισμού...




  5. #5
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Σου στέλνω ΠΜ σχετικά με το από που ψώνισα το δικό μου (και το CBF600S ABS και το προηγούμενο CBF250). Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την συμπεριφορά του μαγαζάτορα, και η τιμή που μου έκανε ήταν ΟΚ (μην φανταστείς όμως μεγάλες διαφορές από άλλα μαγαζιά).

    Από εκεί και πέρα και εγώ θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά σε διάφορα καταστήματα και να συγκρίνεις. Ρώτα τους βέβαια πάντα αν η μοτοσυκλέτα είναι επίσημης αντιπροσωπίας ή παραεισαγωγής (για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο). Μεγάλες διαφορές πάντως στην τιμή δεν θα βρεις (πιστεύω).

    Επίσης: ΑΤΟΚΕΣ δώσεις δεν νομίζω να παίζουν πουθενά (άσχετα αν πολλοί τις ονομάζουν "άτοκες"). Για να συγκρίνεις *πάντα* ρώτα την τιμή μετρητά, στο χέρι, χωρίς δώρα, και μετά ρώτα και την τιμή με δώσεις. Κάνε τον πολλαπλασιασμό (αρ. δόσεων επί ποσό δόσης), πρόσθεσε την προκαταβολή, και θα δεις πόσο επιπλέον πληρώνεις.

    Τέλος, έχε υπ όψη σου ότι κυκλοφορούν καινούρια, τόσο κομμάτια που είναι μοντέλο 2004/2005, όσο και άλλα που είναι 2006/2007. Κανένας, σχεδόν, μαγαζάτορας δεν θα σου πει ότι έχουν διαφορά (ή ότι υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα). Οι διαφορές τους είναι στους καθρέπτες (το 2006/2007 έχει μεγαλύτερα, πιο ίσια μπράτσα---ίδια με του CBF1000) και στα φλασάκια (το 2006/2007 έχει άσπρα, τα παλιότερα πορτοκαλί). Άλλες διαφορές δεν υπάρχουν οπότε δεν τρέχει και τίποτα να πάρεις το "παλιότερο" μοντέλα, απλά στο λέω για να ξέρεις (εγώ π.χ. πήρα μοντέλο 2004/2005).

    Άντε καλή αγορά!

  6. #6
    Kαλοτάξιδο κι απο'δώ Πάνο !

    Το CBFάκι που πήρες αξίζει δυο φορές περισσότερο από καινούργιο, το είχε ο Νόστρα πριν !

    Τον έβαλες να σου υπογράψει αυτόγραφο στο ντεπόζιτο ;:rotflmao:

    Καλά χιλιόμετρα να έχεις μαζί της !


  7. #7
    Μου εδωσε ενα μπλουζακι τιγκα στον ιδρωτα για αναμνηστικο!!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
    Μου εδωσε ενα μπλουζακι τιγκα στον ιδρωτα για αναμνηστικο!!!!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Καλά που δεν είχε και τίποτα φλοκια πάνω
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  9. #9
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Panos82gr
    Μου εδωσε ενα μπλουζακι τιγκα στον ιδρωτα για αναμνηστικο!!!!

    καλά να περάσεις στην Ελαφόνησο...







    ΥΓ: το μπλουζάκι μη το πλύνεις, η βαρβατίλα θα διώχνει τους κλέφτες... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/07/2007
    Μηνύματα
    9

    Καινουριο Honda απο που αλλα τελικα και ποιανου (!!ετους!!)

    Καλησπερα και απο μενα!
    Μετα απο αρκετες ωρες διαβαζοντας τα αντιστοιχα threads του φορουμ και ενω ειμαι υποψηφιος κατοχος μιας Honda CBF 600s ABS αποφασισα να στειλω και γω για να πω την εμπειρια μου..

    Οκ το ερωτημα ειναι απο που?ΜΕ μια μικρη ερευνα ειδα οτι πανω κατω ολοι τα ιδια σου δινουν απο εξοπλισμο ή χρηματοδοτηση.. Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι το ποιανου ετους τελικα μηχανη παιρνουμε?!
    Κ το ρωτω αυτο με αφορμη και των νεων τιμων που ανακοινωσε η HONDA για το CBF 600s ABS δλδ τα 7400ε.. Εχοντας φτασει στο τελικο σταδιο οπου παω πλεον να κλεισω τη μηχανη με ενημερωνουν οτι στη αποθηκη του αντιπροσωπου της HONDA υπαρχουν μονο μοντελα 04-05.. Δλδ μονο στοκ!
    Οπως καταλαβαινετε εχω φαει τρελο ξενερωμα...Δεν ειναι λιγο να σου λενε ολοι πριν οτι 'ναι υπαρχει το καινουργιο μοντελο με τα ασπρα φλασακια" και μετα να σου λενε οτι το καινουργιο αυτο μοντελο ειναι τελικα στοκ 3χρονων!!!!
    Θα μου πειτε και τι σε νοιαζει αφου ειναι ιδια και αν θες πας και βαζεις ασπρα φλασακια και ειναι πλεον σαν 2007.. Πιστευω οτι δεν ειναι τοσο απλο.. Αν καποια στιγμη αργτερα χρειαστει να το πουλησω ο Χ μαγαζατορας δεν θα μου κοψει Υ ευρω γιατι θα ναι καμποσων χρονων?! Και ας ειναι η αδεια το 2007.. Αυτος θα κοιταξει ετος κατασκευης ετσι δεν ειναι?

    Μηπως τελικα μιλαμε για ξεπουλημα μοντελων και οχι τοσο για ευκαιρια?!

  11. #11
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: Καινουριο Honda απο που αλλα τελικα και ποιανου (!!ετους!!)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από amadeus
    Καλησπερα και απο μενα!
    Μετα απο αρκετες ωρες διαβαζοντας τα αντιστοιχα threads του φορουμ και ενω ειμαι υποψηφιος κατοχος μιας Honda CBF 600s ABS αποφασισα να στειλω και γω για να πω την εμπειρια μου..

    Οκ το ερωτημα ειναι απο που?ΜΕ μια μικρη ερευνα ειδα οτι πανω κατω ολοι τα ιδια σου δινουν απο εξοπλισμο ή χρηματοδοτηση.. Αυτο ομως που με προβληματιζει ειναι το ποιανου ετους τελικα μηχανη παιρνουμε?!
    Κ το ρωτω αυτο με αφορμη και των νεων τιμων που ανακοινωσε η HONDA για το CBF 600s ABS δλδ τα 7400ε.. Εχοντας φτασει στο τελικο σταδιο οπου παω πλεον να κλεισω τη μηχανη με ενημερωνουν οτι στη αποθηκη του αντιπροσωπου της HONDA υπαρχουν μονο μοντελα 04-05.. Δλδ μονο στοκ!
    Οπως καταλαβαινετε εχω φαει τρελο ξενερωμα...Δεν ειναι λιγο να σου λενε ολοι πριν οτι 'ναι υπαρχει το καινουργιο μοντελο με τα ασπρα φλασακια" και μετα να σου λενε οτι το καινουργιο αυτο μοντελο ειναι τελικα στοκ 3χρονων!!!!
    Θα μου πειτε και τι σε νοιαζει αφου ειναι ιδια και αν θες πας και βαζεις ασπρα φλασακια και ειναι πλεον σαν 2007.. Πιστευω οτι δεν ειναι τοσο απλο.. Αν καποια στιγμη αργτερα χρειαστει να το πουλησω ο Χ μαγαζατορας δεν θα μου κοψει Υ ευρω γιατι θα ναι καμποσων χρονων?! Και ας ειναι η αδεια το 2007.. Αυτος θα κοιταξει ετος κατασκευης ετσι δεν ειναι?

    Μηπως τελικα μιλαμε για ξεπουλημα μοντελων και οχι τοσο για ευκαιρια?!

    αν τους πεις ότι εσύ θέλεις 2007 πλαίσιο?

    τί θα πουν ? ότι είναι άλλη η τιμή ή ότι θα περιμένεις 2-3 μηνες για να το φερουν?

    εκανες την ερωτηση αυτή ?




  12. #12
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    amadeus εκτος των λευκων φλας, το νεο cbf εχει και τους καθρεπτες του 1000.

    Ενας εδω μεσα ρε παιδια που το ειχε παρει ετσι, σε μαυρο κιολας θυμαμαι, απο που το ειχε παρει;
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
    Ενας εδω μεσα ρε παιδια που το ειχε παρει ετσι, σε μαυρο κιολας θυμαμαι, απο που το ειχε παρει;
    Το καινούργιο μοντέλο το έχει πάρει ο Θοδωρής αλλά δεν ξέρω από που, θα μας πει πιστεύω μόλις το δει.


  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/07/2007
    Μηνύματα
    9
    αν τους πεις ότι εσύ θέλεις 2007 πλαίσιο?
    εννοειται οτι ρωτησα τι γινεται στην περιπτωση αυτη..
    ειτε μου λεγανε οτι :'οτι εχει στην αποθηκη θα μας στειλουν. Οταν θα ρ8ει εδω θα το δουμε..'
    ειτε καποιοι πιο σωστοι: 'δεν υπαρχει μοντελο 2007 στην αποθηκη εχει μονο 04-05 και δεν ξερουμε ποτε και αν θα φερει 2007...'

    Προσωπικα μου φαινεται λιγο απιθανο να φερουν μιας κ ερχεται η νεα χρονια..εκθεση καινουριων μηχανων το σεπτεμβρη (ανακοινωση καινουριων μοντελων κλπκλπ ) οποτε μαλλον σαν ξεπουλημα στοκ φανταζει αυτη η τιμη..

    javaneze: ναι το διαβασα στο φορουμ (ευτυχως) και αυτο για τους καθρεφτες.. βεβαια περιττο να αναφερω οτι κανενας μαγαζατορας δεν το ξερε..μαλιστα μερικοι προσπαθουν να με πεισουν οτι ειναι ιδιοι...

    ναι ρε παιδια! κανεις που να πηρε μοντελο 2007?!! Κ απο που!? Εχω φαει κολλημα με τη μηχανη ψαχνω 6μηνες γενικα να δω αν θα παρω, τι μηχανη θα παρω, μεταχειριεσμενο η οχι και τελικα αφου κατεληξα οτι το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι το ιδανικο για μενα ( σκεφτομουν και vstrom στην αρχη) φτανω στην πηγη και δεν πινω νερο!!! Στο μεταξυ ο κολλητος μου ( που μαζι λεγαμε να παρουμε μηχανες) παρηγγειλε χ8ες την strom και αυριο θα την εχει...Με ψηνει να το γυρισω και γω σε vstrom αλλα οχι ρε γαμωτο δεν πρεπει!!! CBFCBFCBFCBFCBFCBFCBFCBFCBFCBF!!!!

  15. #15
    ότι μας χαλάει..... Το avatar του/της TEOkaip7
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    148
    ΠΑΡΩΝ

    Εγώ είμαι αυτός που πήρα το CBF με τα λευκά φλασάκια τους καθρέφτες απο το χίλια και επίσης το τιμόνι απο το χίλια (και τα νεα αυτοκόλλητα στην ουρά που είναι και υπεύθυνα για τις καλύτερες επιδόσεις, το χω ξαναπεί)

    Όταν έψαχνα απο που να το πάρω όλοι μου έλεγαν ότι σε μαύρο με λευκά φλασάκια δεν υπάρχει, οπότε πήγα και εγω και το παρήγγειλα μέσω γνωστού απο τον ΣΟΥΛΤΑΤΗ (Λ. Ηρακλείου 69, Α. Πατήσια, τηλ. 210-2135026), όταν ήρθε και με πήρε τηλέφωνο να πάω να το δω, είδα το καινούργιο

    φίλε amadeus πάρε ένα τηλέφωνο ζήτα τον Δημήτρη και πες του ότι θέλω να μου δώσεις απ' αυτό που πήρε κι ο θοδωρής και άσε τα Vstromia για άλλους


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απο πού να το αγοράσω...
    από lhasa2015 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 10:43
  2. Σχέση σεξουαλική...καινούργιο CBF-250!
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 14:11
  3. Τι Ωρα Και Απο Που Φευγουμε Για....
    από BAD BOY στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2005, 10:27
  4. Απο Που ΕρΧονται Τα Παιδια?
    από melsaltas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 12:03
  5. Από που να πάω????
    από Wizard13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2004, 00:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF