Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 45

Θέμα: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
    Ρε συ ..νταξει...τι φταινε ομως και οι αλλοι να κλαινε τα αμαξια τους....
    δεν επικρωτω απλα αναφερω.


    σιγουρα κ δε φταινε σε τιποτα οι ξενες περιουσιες για κανεναν λογο.

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    δεν επικρωτω απλα αναφερω.


    σιγουρα κ δε φταινε σε τιποτα οι ξενες περιουσιες για κανεναν λογο.




    ok....
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  3. #33
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896

    Re: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Δεν ανακοινώθηκε επίσημα, ακόμα, αλλά μπήκαν στα καμαρίνια καμία 100 άτομα και τα έκαναν όλα καινούργια. Και έστειλαν και τον τύπο νοσοκομείο. Και μετά βγήκαν έξω και έκαψαν μηχανές και αυτοκίνητα. Και βέβαια τα security την έκαναν με ελαφρά πηδηματάκια. Τσαμπουκάδες για γκομενίτσες τα "παλικάρια".
    Ένα σχόλιο σε σχέση με τους υπαλλήλους των εταιριών ασφάλειας...

    Έχω φίλο που εργάζεται σε τέτοια εταιρία. Οι άνθρωποι αυτοί αμοίβονται λίγο καλύτερα από τους διανομείς που μας φέρνουν φαγητό στο σπίτι !!! Οι περισσότερες διοικήσεις αυτών των εταιριών δίνουν εντολές στους υπαλλήλους τους να μην κάνουν άσκηση βίας. Δεν έχουν όπλο και δεν έχουν δικαίωμα εξάσκησης βίας, ειδικά σε δημόσιους χώρους. Η δουλειά τους είναι να είναι τα μάτια και τα αυτιά της αστυνομίας. Ειδοποιούν αστυνομία και αναλαμβάνουν οι τελευταίοι.
    Πάντα όρθιοι

  4. #34

    Re: Re: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Ένα σχόλιο σε σχέση με τους υπαλλήλους των εταιριών ασφάλειας...

    Έχω φίλο που εργάζεται σε τέτοια εταιρία. Οι άνθρωποι αυτοί αμοίβονται λίγο καλύτερα από τους διανομείς που μας φέρνουν φαγητό στο σπίτι !!! Οι περισσότερες διοικήσεις αυτών των εταιριών δίνουν εντολές στους υπαλλήλους τους να μην κάνουν άσκηση βίας. Δεν έχουν όπλο και δεν έχουν δικαίωμα εξάσκησης βίας, ειδικά σε δημόσιους χώρους. Η δουλειά τους είναι να είναι τα μάτια και τα αυτιά της αστυνομίας. Ειδοποιούν αστυνομία και αναλαμβάνουν οι τελευταίοι.

    με αλλα λογια free events κ ολιγη απο ρουφιανιλικη!!

    τωρα αυτο ειναι καλο ή κακο!!

    δωστε μου λιγο χρονο να το σκεφτω!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  5. #35

    Re: Re: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Ένα σχόλιο σε σχέση με τους υπαλλήλους των εταιριών ασφάλειας...

    Έχω φίλο που εργάζεται σε τέτοια εταιρία. Οι άνθρωποι αυτοί αμοίβονται λίγο καλύτερα από τους διανομείς που μας φέρνουν φαγητό στο σπίτι !!! Οι περισσότερες διοικήσεις αυτών των εταιριών δίνουν εντολές στους υπαλλήλους τους να μην κάνουν άσκηση βίας. Δεν έχουν όπλο και δεν έχουν δικαίωμα εξάσκησης βίας, ειδικά σε δημόσιους χώρους. Η δουλειά τους είναι να είναι τα μάτια και τα αυτιά της αστυνομίας. Ειδοποιούν αστυνομία και αναλαμβάνουν οι τελευταίοι.
    Χμμ βασικά.. δεν υπάρχουν εταιρείες security ... σωστές που να μπορούν να περιφρουρήσουν ένα τέτοιο festival!!!... ειδικά στην ελλάδα δεν υπάρχει καμία... τα άτομα στη πλειοψηφία τους που δουλεύουν στις συναυλίες .. είναι άτομα που απλά βρήκαν μια δουλειά να βγάλουν ένα χαρτζιλίκι.... παραπάνω... (δεν είναι υπάλληλοι security πχ)
    Είναι γνωστοί στη πλειοψηφία τους με τον κάθε τσαμπατζή μπαχαλάκια.... γι αυτό και μπαίνει τσάμπα όποιος γουστάρει σε κάθε live η festival...
    Προσωπικά για το συγκεκριμένο δεν έχω κανένα πρόβλημα καλά κάνουν και δε πληρώνουν ... μιας και τα εισιτήρια είναι πανάκριβα.....
    Είχα πάει στο live και θεωρώ πως είναι ευθύνη των διοργανωτών όλο αυτό το μπάχαλο και όχι των
    μαυρομπαχαλόβιων!!Αμα τους είχαν αφήσει να μπούνε μέσα χωρίς να πέσει ξύλο στη είσοδο δεν θα είχε ακολουθήσει όλο αυτό το σκηνικό....
    Εξάλου τα συγκεκριμένα άτομα αφορμή ψάχνουν για να κάνουν τζερτζελέ...
    Δώστε τα λεφτά πίσω στο κόσμο τώρα!!!!ΠΛΗΡΩΣΕ 60 ΕΥΡΩ για να δεί 1μησι συγκρότημα...
    οι beasty boys δεν τέλειωσαν ποτέ... ΘΑ ΠΑΙΖΑΝ 4-5 κομμάτια ακόμα τουλάχιστον... (Γιατί είπε κάποιος πρίν ότι παίζαν 2 ώρες... )

    ¨Ολα ξεκινάνε από την λαμογιά των διοργανωτών !!... 60 euro εισιτηριο !!!Στο εξωτερικό βλέπεις 3ημερο fest με 100 euro σύνολο με 30 bands την ημέρα........ και εδώ είχε στους Motorhead 45 ευρώ ....
    Ουσττττττ Απατεώνες.......

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Re: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Ένα σχόλιο σε σχέση με τους υπαλλήλους των εταιριών ασφάλειας...

    Έχω φίλο που εργάζεται σε τέτοια εταιρία. Οι άνθρωποι αυτοί αμοίβονται λίγο καλύτερα από τους διανομείς που μας φέρνουν φαγητό στο σπίτι !!! Οι περισσότερες διοικήσεις αυτών των εταιριών δίνουν εντολές στους υπαλλήλους τους να μην κάνουν άσκηση βίας. Δεν έχουν όπλο και δεν έχουν δικαίωμα εξάσκησης βίας, ειδικά σε δημόσιους χώρους. Η δουλειά τους είναι να είναι τα μάτια και τα αυτιά της αστυνομίας. Ειδοποιούν αστυνομία και αναλαμβάνουν οι τελευταίοι.
    εντάξει υπερβάλεις λίγο...
    είχα και εγώ κάποιους φουθσκωτούς γνωστούς....και δεν πληρωνόντουσαν σαν delivery boy να είσαι σίγουρος...
    επίσης ρίχναν όσο ξύλο ήθελαν...
    ειδικά εποχές ΡΟΔΟΝ....όλοι θυμούνται τα επικά ντου και το ξύλο με τους πορτιέρηδες στο κλαμπ της Μάρνης...
    οι πιο πολλοί δεν ειναι και τα καλύτερα παιδιά και το βλέπουν σαν ενα σκαλοπάτι για την ανέλιξή τους είτε σε νόμιμους είτε σε παράνομους δρόμους προστασίας.....
    ένας απο τους γνωστούς μου τώρα ειναι κουμπουροφόρος φρουρός μεγάλου επιχειρηματία...

    αν τους είχαν μονο για να καλούνε την αστυνομία δεν θα προσλαμβάνανε τις τρίφυλες ντουλάπες αλλά τίποτα παιδάκια με σπυράκια....

    Υ.Γ. μάλλον μπερδευεις τους εν λόγω φουσκωτούς με τα πιτσιρίκια που φυλάνε τις τράπεζες κα τις διάφορες εταιρίες....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  7. #37
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896

    Re: Re: Re: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    Υ.Γ. μάλλον μπερδευεις τους εν λόγω φουσκωτούς με τα πιτσιρίκια που φυλάνε τις τράπεζες κα τις διάφορες εταιρίες....
    Μάλλον τότε ο συμφορουμίτης(wiredgr) που ανάφερε ότι πήγε στη συναυλία και είδε σεκιουριτάδες, έκανε λάθος και στην πραγματικότητα είδε πορτιέρηδες και φουσκωτούς. Εγώ δεν ήμουν εκεί για να ξέρω αν ήταν φουσκωτοί ή σεκιουριτάδες αλλά απλά έγραψα τη γνώμη μου με βάση την περιγραφή που έκανε.
    Πάντα όρθιοι

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586

    Re: Re: Re: Re: Eject και γ@μώ τους γνωστούς-άγνωστους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ
    Μάλλον τότε ο συμφορουμίτης(wiredgr) που ανάφερε ότι πήγε στη συναυλία και είδε σεκιουριτάδες, έκανε λάθος και στην πραγματικότητα είδε πορτιέρηδες και φουσκωτούς. Εγώ δεν ήμουν εκεί για να ξέρω αν ήταν φουσκωτοί ή σεκιουριτάδες αλλά απλά έγραψα τη γνώμη μου με βάση την περιγραφή που έκανε.
    Που τους είδα ρε παιδιά και δεν το πήρα χαμπάρι?
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dosko
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    228
    Λοιπον εχουμε και λέμε

    Οι σεκουριταδες ηταν μονο για μοστρα και τσαμπουκαδες στα πιτσιρικια.
    Μετα απο εναν ατελιωτο ελεγχο εισητηριων(4 φορες τα κοιταξανε, την τελευταια με σκανερ απο αυτο που εχουν στα σουπερμαρκετ για τα barcode) και περιπου στην μεση της συναυλιας οι σεκουριταδες και ολο το προσωπικο εξαφανιστηκαν.
    Απο οτι μαθαμε και καποια που ειδαμε εγινε ενα ντου και πεχτηκε ξυλο.
    Υποστηριζεται οτι σεκουριταδες χτυπησαν ασχημα ενα παιδι και μετα ακολουθησε το σκηνικο με το ξυλο και το πρωτο καμμενο αμαξι. Μετα ακολουθησε και ντου στους VIPs, οπου εγιναν ολα γυαλια καρφια.
    Ξαφνου λοιπον οι Beastie Boys σταματανε και την κανουν ελαφρως. Μετα απο ενα 5λεπτο ανακοινωση λεει οτι ενας απο τους underworld χτυπηθηκε, μεταφερθηκε στο νοσοκομειο και τελικως ακυρη η συναυλια, οποτε παιδια, αντε τον πουλο.
    Μετα ακολουθησαν τα υπολοιπα καμμενα αυτοκινητα.
    (Παρενθεση) Τα αυτοκινητα που καηκαν ηταν ως επι το πλειστον των διοργανοτων καθως και καποια βαν της heineken και ενα της RedBull. Αυτοκινητα καποιων διασημων !@#$%!#@%$ Δεν ξερω ποιοι ηταν!!! Δεν τους αναγνωριζω πλεον εχουν πληθυνει επικινδυνα) :P
    Μετα υποστηρικτηκε επισης η αποψη οτι πεχτηκε σκηνικο σε φαση προστασιας (πως ειναι στα νυχτερινα μαγαζια) και σε αντιποινα οτι και καλα δεν προσλαβανε "καποια" συγκεκριμενα ατομα, αυτοι με την σειρα τους μπηκαν και τα σπασαν.
    Επισης να προσθεσω οτι εθεαθη σεκουριτας μετα το ελεγχο εισητηριων και τα λοιπα και τα λοιπα να ειναι με τους τυπους που τα σπαγανε στους vips και να ξεδινει και αυτος βρε αδερφε.

    Οποτε λοιπον 3 λαλουν και 2 χορευουν ή αλλιως Three Mcs and One Dj που λεγαν και τα τερατοπαιδα!!!

    Σε γενικες γραμμες ολα ηταν λαθος της διοργανωσης. Πολλες παραλληψεις και απερισκεπτες ενεργειες.
    Οταν μπαιναμε και βγαιναμε δεν ξεραμε καν προς τα που να κινηθουμε, πηγαιναμε με το γνωμονα το ενστικτο! :P

    Κριμα παντως γιατι ηταν ενα πολλα υποσχομενο φεστιβαλ απο αυτα που πιστευω πολλοι θα θελαν να βλεπουν συχνοτερα στο ellada.

    Το κακο ειναι οτι ακουστηκε οτι θα γινουν παρομοια σκηνικα και στο rockwave.
    (Προσωπικα δεν θα πηγαινα ετσι και αλλιως, πιστευω οτι το κανουν 50ρηδες για τους συμφοιτητες τους).

    Τεσπα αυτα απο κει!!

    ps. Πολυ σκονη το γηπεδο παντως ρε γμτ.

    Κατα τα αλλα, φοβεροι οι Madness, πολυ κεφι, χορος κτλ. Πολυ καλοι οι Beastie Boys, αν και θα θελανε λιγο παραπανω ενταση. Τους προηγουμενους δεν τους προλαβα. ( Τους absent mindead τους ειχα δει αρκετες φορες και εχουν ενδιαφερον)

  10. #40
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Ωραία τα λέτε όλοι και κατά το πλείστον συμφωνώ μαζί σας...

    Για τσεκάρετε και αυτή την άποψη - μαρτυρία...

    Προσωπικά μου φαίνεται η πιο ολοκληρωμένη άποψη και καταγραφή των γεγονότων.
    Συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενα του συγκεκριμένου blogger, που τυγχάνει να τον ξέρω και προσωπικά.

    Να σημειώσω ότι δεν ήμουν στην συναυλία και ότι από καιρό δύσκολα πείθομαι να παρακολουθήσω συναυλίες στην Ελλάδα. Αναφέρθηκε παραπάνω για festivals του εξωτερικού και το αντίστοιχο κόστος. Θα συμφωνήσω με την συγκεκριμένη άποψη αλλά θα ενοχληθώ με την συμπεριφορά του τύπου, φωνάζω, κράζω, συγκρίνω και τελικά δεν κουνιέμαι από την καρέκλα μου. Η καλύτερη αντίδραση είναι η δράση. Ας κλείσει όποιος θέλει σε ξένα φεστιβάλ, ας συμμετάσχει όπου του λέει η καρδιά του, αλλά δεν χρειάζεται να κράζει την κατάσταση στον τόπο μας.
    Ας αναλογιστεί τι έχει συμβάλλει ο καθένας μας για την σημερινή κατάσταση των συναυλιακών δρώμενων στον τόπο μας και απλά ας κάνει ότι νομίζει ότι είναι αρκετό για να βοηθήσει να έρχονται καλά και δυνατά ονόματα στο "χωριό" μας, όπως αποκάλεσε κάποιος συνάδελφος την χώρα μας.

    Και όλα αυτά τα λέω εγώ, που τις περισσότερες συναυλίες που έχω παρακολουθήσει, είναι είτε με vip pass, είτε τζάμπα γιατί σαν κλασικός Ελληνάρας όλο και κάποιο conne θα βρούμε. Πως να δημιουργηθούν σωστές παραγωγές και εκδηλώσεις όταν οι περισσότεροι από εμάς σκεφτόμαστε κάπως έτσι;

    Και γιατί να μην το κάνουμε βέβαια...

    Γι' αυτό λέω. Μεγάλη κουβέντα… Ας κάνει ο καθένας ότι νομίζει και θεωρεί σωστό, και ας αφήσουμε το κράξιμο και τον σχολιασμό.

    Με κάθε επιφύλαξη.

  11. #41
    ας μου πει καποιος ποιος ηταν υπευθηνος διοργανωτης του φεσιβαλ?

    ειχαμε περασει (νομιζα) τις παιδικες αρρωστιες των φεστιβαλ με χαζο προβλημματα κ νομιζα πως υπαρχει μια εμπειρια στο χωρο για να γινει κατι ικανοποιητικο!

    μαλλον ειχα λαθοε αντιληψη!


    κριμα


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Ωραία τα λέτε όλοι και κατά το πλείστον συμφωνώ μαζί σας...

    Για τσεκάρετε και αυτή την άποψη - μαρτυρία...

    Προσωπικά μου φαίνεται η πιο ολοκληρωμένη άποψη και καταγραφή των γεγονότων.
    Συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενα του συγκεκριμένου blogger, που τυγχάνει να τον ξέρω και προσωπικά.

    Να σημειώσω ότι δεν ήμουν στην συναυλία και ότι από καιρό δύσκολα πείθομαι να παρακολουθήσω συναυλίες στην Ελλάδα. Αναφέρθηκε παραπάνω για festivals του εξωτερικού και το αντίστοιχο κόστος. Θα συμφωνήσω με την συγκεκριμένη άποψη αλλά θα ενοχληθώ με την συμπεριφορά του τύπου, φωνάζω, κράζω, συγκρίνω και τελικά δεν κουνιέμαι από την καρέκλα μου. Η καλύτερη αντίδραση είναι η δράση. Ας κλείσει όποιος θέλει σε ξένα φεστιβάλ, ας συμμετάσχει όπου του λέει η καρδιά του, αλλά δεν χρειάζεται να κράζει την κατάσταση στον τόπο μας.
    Ας αναλογιστεί τι έχει συμβάλλει ο καθένας μας για την σημερινή κατάσταση των συναυλιακών δρώμενων στον τόπο μας και απλά ας κάνει ότι νομίζει ότι είναι αρκετό για να βοηθήσει να έρχονται καλά και δυνατά ονόματα στο "χωριό" μας, όπως αποκάλεσε κάποιος συνάδελφος την χώρα μας.

    Και όλα αυτά τα λέω εγώ, που τις περισσότερες συναυλίες που έχω παρακολουθήσει, είναι είτε με vip pass, είτε τζάμπα γιατί σαν κλασικός Ελληνάρας όλο και κάποιο conne θα βρούμε. Πως να δημιουργηθούν σωστές παραγωγές και εκδηλώσεις όταν οι περισσότεροι από εμάς σκεφτόμαστε κάπως έτσι;

    Και γιατί να μην το κάνουμε βέβαια...

    Γι' αυτό λέω. Μεγάλη κουβέντα… Ας κάνει ο καθένας ότι νομίζει και θεωρεί σωστό, και ας αφήσουμε το κράξιμο και τον σχολιασμό.

    Με κάθε επιφύλαξη.
    Kαλά τα λέει και ο φίλος σου!!!H κατάσταση ήταν εκτός ελέγχου.... τα σενάρια πολλά ... οι διοργανωτές πρέπει να επιστρέψουν τα λεφτά στο κόσμο...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    ..........
    ελα μαν
    ξεχασα να σου στειλω πμ.
    παρελαβα τη παρασκευη !

    ολα οκ!!!




    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    ελα μαν
    ξεχασα να σου στειλω πμ.
    παρελαβα τη παρασκευη !

    ολα οκ!!!




    Ωραίος Alex!!! Πόσες μέρες σου πήρε για να έρθει??
    Ρε γαμώτο το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν απαντάει στα mail (όχι σ όλα) ...

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  15. #45
    δεν την πηγε την heineken φετος...
    εγω δεν καταλαβα ομως,οι underworld θα επαιζαν μετα απο τους beastie boys?
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. γαντια και τα μεγεθη τους
    από Akatanomastos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2009, 18:07
  2. "Η μοτοσυκλέτα, ο μοτοσυκλετιστής και το ταξίδι τους".
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2008, 23:58
  3. ακομα και για εσας τους "ασχετους"
    από KaTaNaS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2007, 14:38
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2007, 09:58
  5. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 17:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF