Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Οδήγηση και αλκοόλ

  1. #1
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431

    Unhappy Οδήγηση και αλκοόλ

    Χθες το μεσημέρι κι ενώ ήμουν στο σπίτι μετά από καφεδάκι με τον Ανδρέα και τη Μαρία(Daemon-Mystique),ήρθαν τα μαντάτα με τη φωνή τής κάτωχρης συζύγου που πέρασε μπροστά από τον τόπο τού ατυχήματος.

    Ο Άρης είχε χτυπήσει....Ο Άρης είναι γύρω στα 45,πατέρας ενός παιδιού και φίλος.Είναι μια παρέα που τούς αρέσει πολύ το καλαμπούρι-χοντροκομμένο πολλές φορές-η καλή και απλή ζωή και,δυστυχώς το ποτό.

    Όταν έφυγα από την παραλία για να έρθω στο σπίτι,τούς είδα εκεί ήδη φτιαγμένους να παραγγέλνουν μπύρες και σφηνάκια.

    Το ατύχημα έγινε κάτω από το σπίτι μου και,ευτυχώς για μένα,όταν πήγα να δω τον είχε πάρει το ασθενοφόρο.Τον είδε όμως η Μαρία και αν έχει το κουράγιο θα σάς πει κι αυτή δυο λόγια από αύριο.
    Λοιπόν...στουκάρησε πάνω σε λεωφορείο με το παπί του.Ω τού θαύματος δεν σκοτώθηκε επί τόπου,αφού κοπάνησε με το κεφάλι στο παρμπρίζ.Από κει και πέρα όμως....

    Πρέπει να τού καρφώθηκε το τιμόνι στα σωθικά γιατί απ' ό,τι έμαθα κταστράφηκε η σπλήνα του,το συκώτι το γλύτωσαν οι γιατροί στο παραπέντε και στα έντερα....αυτό που υπέστη στο νοσοκομείο ο Afro,είναι παιδική χαρά.Ράμματα και ξανά μανά ράμματα.

    Το πιο φρικαλέο στην υπόθεση είναι ότι μάλλον θα χάσει το πόδι του,αφού διαλύθηκε και κόπηκε(!) από το γόνατο και κάτω.


    Οι γιατροί είπαν ότι ίσως είναι ένας από τούς πολύ τυχερούς που θα ζήσουν.
    Από τη μεριά μου να σάς πω ότι τα έχω παίξει και προσπαθώ να δείξω χαρακτήρα.

    Να πω επίσης,ή μάλλον να επαναλάβω για πολλοστή φορά αυτό που ήδη ξέρετε:

    Προσέξτε ρε παιδιά...προσέξτε γαμώτο!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  2. #2
    Κρίμα κρίμα.

    Εύχομαι καλή δύναμη και περασρικά. Ποτό και οδήγηση δεν πάνε μαζί.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Οδήγηση και αλκοόλ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    ................
    σκατα........

    δεν ξερω τι να σου γραψω ρε βαγγελη........

    κουραγιο σε ολους?περαστικα στο παιδι?να δειξετε δυναμη?

    ΣΚΑΤΑ...

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747

  6. #6
    Δεν το αξίζει το γαμημένο το αλκοόλ τις ζωές και την σωματική μας ακεραιότητα...Κουράγιο
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Πρωτίστως... περαστικά! Κατ επέκταση... δύναμη κουράγιο στους δικούς του και σε σένα βέβαια. ¨Αντεξε και βοήθα όσο και όπως μπορείς.
    Τα υπόλοιπα περί αλκοόλ δεν τα πιάνω. Άλλωστε είμαι παθών και εγώ εξαιτίας της μαλακίας αλκοόλ+οδήγηση. Τεσπα μην πιάνουμε τέτοια.
    Δύναμη και αντοχή φιλαράκι.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Σύμφωνα με έρευνες, ακόμα και μια μπύρα ρίχνει τα αντανακλαστικά κατά σημαντικό ποσοστό, δε θυμάμαι πόσο, ακόμα και κάτω από τα επιτρεπτά όρια να είναι σε επηρεάζει. Πόσο μάλλον αν είναι να οδηγήσεις μηχανή που θες πάνω από 100%... και -1% ακόμα μπορεί να αποβεί κρίσιμο γιατί δε θα σε σώσει η ζώνη ούτε η λαμαρίνες. Είναι εγκληματικό και αυτοκτονικό επομένως ποτό και οδήγηση. Ακόμα και αν είσαι κοθυρασμένος/άυπνος/εκνευρισμένος/άρρωστος πρέπει να το σκεφτείς αν πρέπει να οδηγήσεις... 2 τροχούς. Πρέπει να είσαι σε άψογη κατάσταση σαν να πρόκειται να πας σε αγώνα.

  9. #9
    τι θα γινει ρε πουστη μου ενα σου-κου περασε κ γεμισατε σκατοθρεντ!!!


    ρε σαββατο μην ερθεις ποτε ξανα ρεεεεεεεεεεεεεεεεε

    να εχουμε συνεχεια παρασκευη μπας κ σωθει κανεις!!!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  10. #10
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363


    Να πανε ολα καλα και κουραγιο....
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  11. #11
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    περαστικά του.. να ορθοποδήσει όπως μπορεί και να στηρίξει την οικογένεια του.

    Γαμώτο... λίγο μυαλό ρε γαμώτο... έπρεπε να γίνει έτσι για 10 λεπτά ευεξίας με αλκοόλ;

    Τι να πώ;.... κουράγιο στους δικούς του αλλά και στον ίδιο.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #12
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    τι να πω ρε γμτ...

    απο τη μια στεναχωριεμαι, πιο πολυ ομως για τη γυναικα του κ τα παιδια το που θα ταλαιπωρηθουν κ θα υποφερουν για την χαζομαρα του..

    κ για τον ιδιο στεναχωριεμαι, αλλα κατι μεσα μου φωναζει για αλλα.

    Για το γεγονος οτι δεν ειναι κανενα μωρο παιδι, για το γεγονος οτι ειναι μεγαλος ανθρωποςκ ξερει πολυ καλα οτι ποτο κ οδηγηση δεν ταιριαζουν.
    Για το γεγονος της στενοκεφαλιας του που τον εκανε να σκεφτει "ελα μωρε, εδω διπλα παω κ προσεχω, σιγα τι θα συμβει δηλαδη;"

    ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ



    απο τη μια στεναχωριεμαι, απο την αλλη βριζω τη μαλακια που μας δερνει





    κουραγιο στη γυναικα του κ το παιδι του

  13. #13
    ~
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    272

    Unhappy

    ωραίος τόπος, ωραίοι κ οι άνθρωποι αλλά πολλές οι αδυναμίες… δυστυχώς …
    να πω ότι πέρασα σουπερ δε μπορώ να το πω….. όχι γιατι δε πέρασα καλά …. αλλά επειδή δεν ήμουν καλά…

    κάτι λίγο η αγωνία με την οποία ζουν καθημερινά κάποιοι με ευαισθησίες, για φίλους με αδυναμίες, χωρίς δυνατότητα αντίδρασης-νομίζουμε- … στη νοοτροπία της «παρέας» που υπάρχει μόνο για να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα…

    Αν είναι δυνατόν μέρα μεσημέρι να είσαι ήδη σκνίπα στο μεθύσι ΦΙΛΕ και να σηκώνεσαι να φεύγεις…. να οδηγήσεις…. χωρίς κράνος, -τι είπα τώρα!-…… να πας οπουδήποτε, με τις ευλογίες της «παρέας» - μια από τα ίδια θα κάνουν- κ με απαίτηση να μη σε σταματήσει κανείς κ μια χαρά να φτάσεις… αφού «αντέχεις» το ποτό…. …
    που πέθαναν στη μπόχα του, όταν πήγαν να σε «φτιάξουν», τα λιωμένα κομμάτια σου να ενώσουν, να σε γλυτώσουν … κρίμα ΦΙΛΕ…

    κάτι λίγο η αήττητη ελληνική ξεροκεφαλιά, που δε παν' να μας βάλουν να πληρώνουμε τα βάρος μας σε χρυσάφι, σε πρόστιμα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΜΥΑΛΟ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ –τον κακό μας εαυτό- ....μα κανένας, εκτός από 2-3 ξένους, να μην φοράει κράνος!!!!
    ΟΥΤΕ ΕΣΥ… ΟΥΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ… ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ… -ποιος θα τα παραδειγματισει-… κρίμα ΦΙΛΟΙ

    κάτι η απόλυτη απουσία του ελληνικού κράτους… από τους δρόμους (το Γκίνες που πήραμε γιατι κανένας παλιάτσος δε το διεκδικεί ως έργο της κυβέρνησης του??? μήπως επειδή το έδωσαν για τα τόσα χρόνια που έκαναν να τελειώσουν το δρόμο???), μέχρι τα πεζοδρόμια που δεν υπάρχουν στον Πόρο (!?!) ..και την ωραία τουριστική υποδομή …  … κρίμα

    και που πέτυχα μπροστά μου ένα από τα πιο σοκαριστικά ατυχήματα που έχω δει ως σήμερα, ενώ ένα μόλις λεπτό πριν το δω μπροστά μου περπάταγα κ είχα στο μυαλό μου το σποτάκι με το ζευγάρι που γίνεται πίτα από το αμάξι για την ταχύτητα ...

    κ αν είμαι όπως είμαι κ θίγω πρόσωπα κ πράγματα, σε ώρα άσχημη (1% να γλυτώσει), λυπάμαι αλλά έτσι είναι… και δεν κρίνω κανεναν αυτη τη στιγμη... τις σκεψεις μου προσπαθω να εκφρασω...

    το ποιο δύσκολο θα είναι για το παιδί του και τη γυναίκα του, που έτρεξε κ τον είχε στα χέρια και τον πάλευε τη μια να μην σκίσει τελείως το πόδι του που κρέμονταν μόνο από το δέρμα, την άλλη να μην ανοίξει τελείως το σώμα του … όλοι οι άλλοι δεν άντεχαν … ούτε εγώ, να πλησιάσω ….

    μακάρι να σωθεί για χάρη τους…

  14. #14
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Τον εβλεπα στο μπαρακι στην παραλια να γελαει με μια μπυρα στο χερι, να διασκεδαζει με τους φιλους του, να περναει καλα.. Μετα απο ενα τεταρτο ηρθε η Μαρια ασπρη σαν χαρτι και μου ειπε τι εγινε..

    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  15. #15
    Μου τη δίνει... Το avatar του/της Sferopetadhn
    Εγγραφή
    23/03/2006
    Μηνύματα
    69
    Προς τί αυτός ο οδυρμός; Επειδή ήταν φίλος του Βαγγέλη;

    Αν ήταν ένας άγνωστος ή αν μαθαίναμε ότι ένας πιωμένος παρέσυρε και σκότωσε ένα παιδάκι μήπως θα λέγαμε άλλα;

    Όσο άσχημο κι αν ακούγεται εγώ λέω ότι ευτυχώς που έπεσε σε λεωφορείο και όχι σε άλλη μηχανή ή πεζούς για να τους πάρει κι αυτούς στο λαιμό του.

    Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και όπως ο "κουτάκιας" που δεν κοιτά καθρέφτες ή δεν βγάζει φλας είναι εν δυνάμει δολοφόνος, έτσι και ο φίλος του Βαγγέλη.

    Περαστικά του και κουράγιο στους δικούς του, αλλά ας πρόσεχε...

    Έτσι απλά!
    ''ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ....ΘΑ ΠΙΑΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ???'' busa (c)

    "Το μόνο κοντρόλ που ξέρεις είναι της τηλεόρασης" busa (c2)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2017, 13:15
  2. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2008, 19:17
  3. Αλκοόλ και οδήγηση
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2007, 06:05
  4. Τα 2 γαμα-τα Αθηναικη οδηγηση και οι σκοτούρες
    από Sotirios στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2007, 00:01
  5. Οδηγηση και κατηγοριες (street)!.
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF