Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Έλλειψη σε V-Strom 650μαύρο ματ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    29

    Angry Έλλειψη σε V-Strom 650μαύρο ματ

    Πρίν από 15 μέρες πάω να πάρω το μαύρο ματ V-Strom 650 και μου λέει ο έμπορος: Παραλαβή σε 10 μέρες. Την Παρασκευή (10 μέρες μετα) παίρνω τηλ και μου λέει: Σε 10 μέρες. Πήρα τηλ στη συνέχεια στο Σφακιανάκη να δω ποιος ο λόγος που το καθυστερούν τόσο και μου λέει ότι εδώ και 15 μέρες έχουν πρόβλημα με το τελωνείο. Πως σας φαίνεται? Απλή δικαιολογία ή υπάρχει περίπτωση να ισχύει???

  2. #2

    Re: Έλλειψη σε V-Strom 650μαύρο ματ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από chria
    Πρίν από 15 μέρες πάω να πάρω το μαύρο ματ V-Strom 650 και μου λέει ο έμπορος: Παραλαβή σε 10 μέρες. Την Παρασκευή (10 μέρες μετα) παίρνω τηλ και μου λέει: Σε 10 μέρες. Πήρα τηλ στη συνέχεια στο Σφακιανάκη να δω ποιος ο λόγος που το καθυστερούν τόσο και μου λέει ότι εδώ και 15 μέρες έχουν πρόβλημα με το τελωνείο. Πως σας φαίνεται? Απλή δικαιολογία ή υπάρχει περίπτωση να ισχύει???


  3. #3
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317

    Re: Έλλειψη σε V-Strom 650μαύρο ματ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από chria
    Πρίν από 15 μέρες πάω να πάρω το μαύρο ματ V-Strom 650 και μου λέει ο έμπορος: Παραλαβή σε 10 μέρες. Την Παρασκευή (10 μέρες μετα) παίρνω τηλ και μου λέει: Σε 10 μέρες. Πήρα τηλ στη συνέχεια στο Σφακιανάκη να δω ποιος ο λόγος που το καθυστερούν τόσο και μου λέει ότι εδώ και 15 μέρες έχουν πρόβλημα με το τελωνείο. Πως σας φαίνεται? Απλή δικαιολογία ή υπάρχει περίπτωση να ισχύει???
    Λες να εχουν μηχανακια και να μη θελουν να τα πουλησουν??
    wasting space via Architecture

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της arisk
    Εγγραφή
    19/04/2007
    Μηνύματα
    171
    Θα σου πρότεινα να ξανασκεφτείς το μαύρο ματ και γενικά οποιοδήποτε χρώμα σε ματ.Δεν θα μπορέσεις ποτέ να δοκιμάσεις να σβήσεις μια γρατζουνιά με αλοιφή( της 3Μ για παράδειγμα) γιατί ...θα πάψει να είναι ματ.Εκείνο το σημείο θα ...γυαλίσει.Γενικά το ματ θέλει περισσότερη φροντίδα και περισσότερη προσοχή.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arisk
    Θα σου πρότεινα να ξανασκεφτείς το μαύρο ματ και γενικά οποιοδήποτε χρώμα σε ματ.Δεν θα μπορέσεις ποτέ να δοκιμάσεις να σβήσεις μια γρατζουνιά με αλοιφή( της 3Μ για παράδειγμα) γιατί ...θα πάψει να είναι ματ.Εκείνο το σημείο θα ...γυαλίσει.Γενικά το ματ θέλει περισσότερη φροντίδα και περισσότερη προσοχή.
    Σωστό μου φαίνεται αυτό.. :a28:
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    29
    Να το ξανασκεφτώ. Αλλά για το μοντέλο 2007 παίζουν το μαυτο ματ και γκρι-μπλε σε γιαλιστερό. Τα 2 αυτά σε γιαλιστερό όπως τα είδα με χαλασαν πολύ ρε γαμότο (και είναι ετοιμοπαράδοτα) και δεν υπάρχει μαύρο σε γιαλιστερό. Το ματ είναι πολλά χρόνια μπροστά (υποκειμενικό είναι αυτό βέβαια). Εκτός αυτού έχω την εντύπωση ότι το ματ τρώει γκρατζουνιές πιο δύσκολα από τα γιαλιστερά, έτσι δεν είναι?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της arisk
    Εγγραφή
    19/04/2007
    Μηνύματα
    171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chria


    Το ματ είναι πολλά χρόνια μπροστά (υποκειμενικό είναι αυτό βέβαια). Εκτός αυτού έχω την εντύπωση ότι το ματ τρώει γκρατζουνιές πιο δύσκολα από τα γιαλιστερά, έτσι δεν είναι?
    Ο αδερφός μου δουλεύει στη SAAB σαν βαφέας αυτοκινήτων.Του έθεσα το πρόβλημα και απάντησε απλά πως οι γρατζουνιές στο μαύρο ματ φεύγουν μόνο με ...βάψιμο.Καμία τεχνική δεν μπορεί να δουλέψει πάνω στο ματ.Ακόμα και τοπικό βάψιμο θα αφήσει μπάλωμα.Για την ιστορία είχα πάρει κράνος ματ.Στην αρχή έδειχνε τρομερά εντυπωσιακό.Σε έξι μήνες έδειχνε σαν να το φορούσε μισθοφόρος στο Ιράκ.Όλο μπαλώματα και ξεφλουδίσματα.Βέβαια η απόφαση είναι δική σου.

  8. #8
    Αγορά μαυρο ματ 14-6-2007 απο Μοτο υφαντής. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στο συγκεκριμένο χρώμα!!!!!:smilea:
    jim

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimakos10
    Αγορά μαυρο ματ 14-6-2007 απο Μοτο υφαντής. Δεν είχα κανένα πρόβλημα στο συγκεκριμένο χρώμα!!!!!:smilea:

    αγορά 13-1-06 μαυρο ματ!
    ακομα σαν καινουργιο!
    δεν εχει ουτε γρατζουνια ουτε σημαδάκι!



  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    29

    Cool

    ΠΕΙΣΤΗΚΑ

    Πήγα εχτές στην Ξάνθη και πήρα το γκρι. Πολύ όμορφο και αυτο τελικά αφού το είδα πλέον "με άλλο ματι" απ' αυτό που είχα όταν πήγα και παράγγειλα το μαύρο ματ.

    Πολύ εξυπηρετικός ο κ. Ντόλας στην Ξάνθη, μου το ετοίμασε σε μία ώρα και επέστρεξα πίσω Αλεξανδρούπολη, αφού μου έδωσε και πινακίδες ΔΟΚ.

    Πρώτη μέρα έκανα 150km. Πρώτα συμπεράσματα: Το μηχανάκι είναι τρένο στην εθνική αλλα όταν κσεκινάει ο επαρχιακός με τα λίγα στροφιλίκια και τα σαμαράκια, παρακαλάς να μην ξαραρχίσει η εθνική.

    Ο ανεμοθώρακας αν και στην υψηλότερη θέση΄είναι απλώς ανεπαρκής (δεν ξέρω αν οι χούφτες που παράγκειλα θα βελτιώσουν το φαινόμενο, αλλά προς το παρόν τρώω πολύ αέρα.

    Σε στάση το μηχανάκι θέλει ιδιαίτερη προσοχη, ειδικά όταν προσπαθεί κάποιος να ανεβεί συνοδηγός. Είμαι 100κιλά και 1,83 ύψος και όταν η κοπέλα μου προσπάθησε 2 φορές να ανεβεί με προβλημάτισε. Είχα συνιθίσει από το F650GS να πατάω άνετα κάτω και τώρα πατάω στη μύτη.

    ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!! (φτου φτου φτου) Σε χαζεύουν στο δρόμο παρόλο που κυκλοφορούν τόσα πολλά.

    Η σέλα πολύ άνετη, αλλά μετά από 45 λεπτά με κίσηση στο φάσμα των 4000-5000 στροφές μούδιασε λίγο ο κόλος μου. Συμβαίνει και σε άλλους?

    Το φινίρισμα είναι εξαιρετικό. Πριν 6 χρόνια είχα πληρώσει 2.800.000 για να πάρω BMW το F650GS (άρα ποιότητα για εμένα τον άσχετο τότε). Παιδιά καμία σχέση. Την ποιότητα στο Strom την νοιώθεις από τα πρώτα μέτρα. Την αισθάνεσαι ακόμα και όταν το κοιτάς, όταν το ακούς.

    Πάω τώρα να καταθέσω τα χαρτιά να πάρω την πινακίδα


    Τα λέμε guys



    Χρήστος



    Υ.Γ. πάω αν γραφτώ και στο threat "Πόσοι είμαστε"...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chria
    ΠΕΙΣΤΗΚΑ

    Πήγα εχτές στην Ξάνθη και πήρα το γκρι. Πολύ όμορφο και αυτο τελικά αφού το είδα πλέον "με άλλο ματι" απ' αυτό που είχα όταν πήγα και παράγγειλα το μαύρο ματ.

    Πολύ εξυπηρετικός ο κ. Ντόλας στην Ξάνθη, μου το ετοίμασε σε μία ώρα και επέστρεξα πίσω Αλεξανδρούπολη, αφού μου έδωσε και πινακίδες ΔΟΚ.

    Πρώτη μέρα έκανα 150km. Πρώτα συμπεράσματα: Το μηχανάκι είναι τρένο στην εθνική αλλα όταν κσεκινάει ο επαρχιακός με τα λίγα στροφιλίκια και τα σαμαράκια, παρακαλάς να μην ξαραρχίσει η εθνική.

    Ο ανεμοθώρακας αν και στην υψηλότερη θέση΄είναι απλώς ανεπαρκής (δεν ξέρω αν οι χούφτες που παράγκειλα θα βελτιώσουν το φαινόμενο, αλλά προς το παρόν τρώω πολύ αέρα.

    Σε στάση το μηχανάκι θέλει ιδιαίτερη προσοχη, ειδικά όταν προσπαθεί κάποιος να ανεβεί συνοδηγός. Είμαι 100κιλά και 1,83 ύψος και όταν η κοπέλα μου προσπάθησε 2 φορές να ανεβεί με προβλημάτισε. Είχα συνιθίσει από το F650GS να πατάω άνετα κάτω και τώρα πατάω στη μύτη.

    ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!! (φτου φτου φτου) Σε χαζεύουν στο δρόμο παρόλο που κυκλοφορούν τόσα πολλά.

    Η σέλα πολύ άνετη, αλλά μετά από 45 λεπτά με κίσηση στο φάσμα των 4000-5000 στροφές μούδιασε λίγο ο κόλος μου. Συμβαίνει και σε άλλους?

    Το φινίρισμα είναι εξαιρετικό. Πριν 6 χρόνια είχα πληρώσει 2.800.000 για να πάρω BMW το F650GS (άρα ποιότητα για εμένα τον άσχετο τότε). Παιδιά καμία σχέση. Την ποιότητα στο Strom την νοιώθεις από τα πρώτα μέτρα. Την αισθάνεσαι ακόμα και όταν το κοιτάς, όταν το ακούς.

    Πάω τώρα να καταθέσω τα χαρτιά να πάρω την πινακίδα


    Τα λέμε guys



    Χρήστος



    Υ.Γ. πάω αν γραφτώ και στο threat "Πόσοι είμαστε"...

    Welcome to the Club...

    Καλοτάξιδο... :wacko:

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chria
    ΠΕΙΣΤΗΚΑ

    Πήγα εχτές στην Ξάνθη και πήρα το γκρι. Πολύ όμορφο και αυτο τελικά αφού το είδα πλέον "με άλλο ματι" απ' αυτό που είχα όταν πήγα και παράγγειλα το μαύρο ματ.

    Πολύ εξυπηρετικός ο κ. Ντόλας στην Ξάνθη, μου το ετοίμασε σε μία ώρα και επέστρεξα πίσω Αλεξανδρούπολη, αφού μου έδωσε και πινακίδες ΔΟΚ.

    Πρώτη μέρα έκανα 150km. Πρώτα συμπεράσματα: Το μηχανάκι είναι τρένο στην εθνική αλλα όταν κσεκινάει ο επαρχιακός με τα λίγα στροφιλίκια και τα σαμαράκια, παρακαλάς να μην ξαραρχίσει η εθνική.

    Ο ανεμοθώρακας αν και στην υψηλότερη θέση΄είναι απλώς ανεπαρκής (δεν ξέρω αν οι χούφτες που παράγκειλα θα βελτιώσουν το φαινόμενο, αλλά προς το παρόν τρώω πολύ αέρα.

    Σε στάση το μηχανάκι θέλει ιδιαίτερη προσοχη, ειδικά όταν προσπαθεί κάποιος να ανεβεί συνοδηγός. Είμαι 100κιλά και 1,83 ύψος και όταν η κοπέλα μου προσπάθησε 2 φορές να ανεβεί με προβλημάτισε. Είχα συνιθίσει από το F650GS να πατάω άνετα κάτω και τώρα πατάω στη μύτη.

    ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!! (φτου φτου φτου) Σε χαζεύουν στο δρόμο παρόλο που κυκλοφορούν τόσα πολλά.

    Η σέλα πολύ άνετη, αλλά μετά από 45 λεπτά με κίσηση στο φάσμα των 4000-5000 στροφές μούδιασε λίγο ο κόλος μου. Συμβαίνει και σε άλλους?

    Το φινίρισμα είναι εξαιρετικό. Πριν 6 χρόνια είχα πληρώσει 2.800.000 για να πάρω BMW το F650GS (άρα ποιότητα για εμένα τον άσχετο τότε). Παιδιά καμία σχέση. Την ποιότητα στο Strom την νοιώθεις από τα πρώτα μέτρα. Την αισθάνεσαι ακόμα και όταν το κοιτάς, όταν το ακούς.

    Πάω τώρα να καταθέσω τα χαρτιά να πάρω την πινακίδα


    Τα λέμε guys



    Χρήστος



    Υ.Γ. πάω αν γραφτώ και στο threat "Πόσοι είμαστε"...


    καλορίζικη φίλε μου και πάντα με προσοχή!!

Παρόμοια θέματα

  1. Προβληματισμός με GPS σε V-Strom
    από nakkip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2014, 12:36
  2. Μπαταρία σε V-Strom 650...?
    από lkol στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2012, 12:23
  3. Λευκα οργανα σε v-strom?
    από low__rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2011, 03:33
  4. ΤΡΙΞΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΠΛΟ ΣΕ V-strom 650 κ7.
    από snatch στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 12:13
  5. Αλλαγή λαδιών σε V-strom 1000
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2006, 12:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF