Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 107

Θέμα: ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ 0-300 Trackday's

  1. #16
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
    Ο φίλος που σου απάντησε, γυρίζει στο 1.02. Ξέρει την διαφορά με το 1.08...
    Έτσι ακριβώς!

    1:02 με χρονομέτρηση επίσημου αγώνα και δοκιμαστικών Πανελληνίου, όχι χρονομέτρηση "κινητού και φίλων".....

  2. #17
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    πειτε οτι εχετε κανει τα μαθηματα κ ειστε γΛηγοροι, αποδειξη θα σας ζητησουν?

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  3. #18
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    πειτε οτι εχετε κανει τα μαθηματα κ ειστε γΛηγοροι, αποδειξη θα σας ζητησουν?

    Ξέρω γω....... Μπορεί να έχουν αρχείο........

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Καλημέρα, αρχείο δεν έχουμε μαζί αλλά το μυαλό μου είναι ένα κινητό κομπιούτερ και θυμάμαι, υπάρχει λόγος να πει κάποιος ψέματα, φαντάζομαι όχι. Όσο για τους χρόνους, ας μου πείτε πόσοι από εσάς γυρίζετε στο 1.02!!! Για δύο και τρία άτομα σαφώς και δεν έχουμε group. Να ξέρετε πως στο τέλος του track day που τα άτομα είναι πολύ λίγα τότε μπαίνουν και στο άσπρο και σε όποιο άλλο group θέλουν.
    Ιωάννα

  5. #20
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
    Καλημέρα, αρχείο δεν έχουμε μαζί αλλά το μυαλό μου είναι ένα κινητό κομπιούτερ και θυμάμαι, υπάρχει λόγος να πει κάποιος ψέματα, φαντάζομαι όχι. Όσο για τους χρόνους, ας μου πείτε πόσοι από εσάς γυρίζετε στο 1.02!!! Για δύο και τρία άτομα σαφώς και δεν έχουμε group. Να ξέρετε πως στο τέλος του track day που τα άτομα είναι πολύ λίγα τότε μπαίνουν και στο άσπρο και σε όποιο άλλο group θέλουν.
    Ιωάννα
    Μα Ιωάννα δεν λέμε για 1:02... Λέμε για 1:10 με 1:15 που είναι ένας νορμάλ χρόνος για τα περισσότερα παιδιά που έχουν μπει ας πούμε 8-10 φορές σε td.

    Το να γυρνάνε στο "αργό" γκρουπ άτομα στο 1:10-15 μαζί με άτομα στο 1:40 κατά τη γνώμη μου είναι πολύ μεγάλος κίνδυνος.

    Αλλά πάλι τι ξέρω εγώ.....

  6. #21
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    ....

    Το να γυρνάνε στο "αργό" γκρουπ άτομα στο 1:10-15 μαζί με άτομα στο 1:40 κατά τη γνώμη μου είναι πολύ μεγάλος κίνδυνος.

    ....
    Εφόσον είναι προβλέψιμοι οι του 1.40 δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος... Συνωστισμός και εκνευρισμός απο την καθυστέρηση, ναι υπάρχει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #22
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εφόσον είναι προβλέψιμοι οι του 1.40 δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος... Συνωστισμός και εκνευρισμός απο την καθυστέρηση, ναι υπάρχει.
    Τώρα κάνεις πλάκα ε? Δεν μπορώ να φανταστώ καν ότι μιλάς σοβαρά!

  8. #23
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Τώρα κάνεις πλάκα ε? Δεν μπορώ να φανταστώ καν ότι μιλάς σοβαρά!
    Νομίζω ότι τα Ελληνικά μου είναι αρκετά καλά. Εφόσον είναι ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΙ δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Κοίτα τι γίνεται στα GP και στην F1 (εντελώς άκυρο το παράδειγμα αλλά τέσπα).... εκεί δεν τρώνε γύρους κάποιοι οι "αργοί";

    Ε δεν γίνεται να υπάρχει μια πίστα για την αποκλειστική χρήση των πολύ γρήγορων. Εκτός αν γίνει καιη πίστα αποκλειστικό δικαίωμα της ελίτ....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #24
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Και συνεχίζοντας, το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι ότι κόβουν(με) τα γυρολόγια των σούπερ γρήγορων. Αλλά σε ανοιχτό TD, αυτό δεν νομίζω ότι είναι το ζητούμενο...

    Αν αρχίσουμε τώρα τα "και πότε θα προπονηθούμε/μετρηθούμε εμείς" ανοίγουμε την κουβέντα για τον μηχανοκίνητο αθλητισμό στην Ελλάδα και είναι μεγάλη αυτή η κουβέντα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #25
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Νομίζω ότι τα Ελληνικά μου είναι αρκετά καλά. Εφόσον είναι ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΙ δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Κοίτα τι γίνεται στα GP και στην F1 (εντελώς άκυρο το παράδειγμα αλλά τέσπα).... εκεί δεν τρώνε γύρους κάποιοι οι "αργοί";

    Ε δεν γίνεται να υπάρχει μια πίστα για την αποκλειστική χρήση των πολύ γρήγορων. Εκτός αν γίνει καιη πίστα αποκλειστικό δικαίωμα της ελίτ....
    Φίλε μάλλον ποστάρεις απλά για να της λες στον άλλον. Έχω παρακολουθήσει τα ποστ σου και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αλλά 9 στις 10 αυτό κάνεις. (spam posts not included) Απομονώνεις μόνο ότι σε βολεύει για να πεις αυτό που θες. Τέλος πάντων.

    Λοιπόν, το παιδί που γυρνάει 1:40 (και είπα πιο πάνω ότι μπορεί να είναι και 2 λεπτά, χωρίς πλάκα) προφανέστατα δεν ξέρει "καλούς τρόπους" στην πίστα. Και λογικό είναι. Κι εγώ δεν ήξερα στις πρώτες επαφές. Έτσι:

    1. Αντί να κρατήσει γραμμές σταθερές τις αλλάζει όταν σε ακούει από πίσω για να σε "διεκολύνει". Άκρως επικίνδυνο καθώς ΑΝΕΤΑ μπορεί να γίνει η στραβή όταν περνάς με +40χλμ.
    2. Στο 0-300 απαγορεύεται προσπέραση στην είσοδο για λόγους ασφάλειας. Και καλά κάνουν. Ο άπειρος όμως τσαρουχώνει το γκάζι στην έξοδο. Πέρνα τον μετά με το 600 κρεμασμένο επειδή έχεις κόψει για να μην τον περάσεις στην είσοδο ή να μην πέσεις πάνω του. Εγώ κρατιέμαι αλλά (νομίζω τα έχεις δει) πες μου ο κάγκουρας ΠΟΣΟ επικίνδυνος είναι πίσω από έναν τέτοιο μέσα σε μια τέτοια κατάσταση?

    Και είναι κι άλλα αλλά πραγματικά ΒΑΡΙΕΜΑΙ να τα σκέφτομαι και να τα γράφω γιατί είναι ΤΟΣΟ ΠΡΟΦΑΝΗ ΠΟΥ ΑΠΟΡΩ!!! Διαφορά 30 δευτερολέπτων σε γκρουπ και όλα είναι καλά. ΟΚ, WHATEVER!!! Προφανέστατα όοοοοολοι αυτοί οι χαζοί ανα τον κόσμο που κάνουν td είναι απλά..........χαζοί που φροντίζουν την δυναμικότητα των γκρουπ.

    Μάλιστα.......

    Καλή συνέχεια.

  11. #26
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Καλα ρε Stako διαφορα 30'' και θα ζοριστει να τον περασει αναβατης του 1.10 -1.15?

  12. #27
    Eγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί το 0-300 κάνει track-day στο οποίο απαγορεύει σε μερικά άτομα να μπαίνουν σε όποιο γκρούπ ταιριάζουν...

    Υπάρχουν άτομα που είναι πολύ πιο γρήγορα και τεχνικά απο πολλούς που έχουν κάνει CSS lev4 δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν αφήνει αυτούς να μπαίνουν μαζί με τους γρήγορους του CSS...Ή γιατί δεν φτιάχνει ένα ακόμα γκρουπάκι για προχωρημένους ιδιώτες ?

    Γιατί αν δεν μπουν σε αυτό το γκρούπ και μπούν τσούρμο άτομα που γυρνάνε απο 1,02 εως 2,01 τότε θα γίνει σίγουρα ατύχημα...

    πχ

    Εγώ και ο συνάδελφος δεν ανήκουμε στο ιδιο γκρουπ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2d.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	62,5 KB 
ID:	107300
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Καλα ρε Stako διαφορα 30'' και θα ζοριστει να τον περασει αναβατης του 1.10 -1.15?
    Ρε συ δε θα ζοριστεί αλλά αυτός που γυρνά με 30" διαφορά δεν είναι προβλέψιμος και συνήθως δεν έχει σταθερές-προβλέψιμες-σωστές γραμμές...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Καλα ρε Stako διαφορα 30'' και θα ζοριστει να τον περασει αναβατης του 1.10 -1.15?
    Αν δεν υπήρχε πρόβλημα ρε Παναγιώτη, όλοι οι κουτσοί στραβοί κουλοί θα έτρεχαν σε αγώνες. Τα 110%-120% του χρόνου του 1ου για ποιό λόγο νομίζεις ότι υπάρχουν; Θέμα ασφάλειας είναι και μόνο, άσχετα αν είναι αγώνες.

    Το 1.40 είναι υπερβολικό και προκαλεί εκνευρισμό στο 90% των αναβατών που τρέχουν στα ΤD.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #30
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    ....
    (δεν θα ασχοληθώ με τα προσωπικά σχόλια αν και είναι λάθος)

    Νομίζω ότι έχετε χάσει την κεντρική ιδέα... Το 0300 (νομίζω ότι δεν κάνω λάθος) διοργανώνει τα συγκεκριμένα TD για να εξασκούνται όσοι έχουν κάνει μαθήματα. Όσοι δεν εχουν κάνει, μπαίνουν στο γκρουπ των μη μαθητών.

    Άλλωστε δεν διοργανώνει το 0300 μόνο TD. Οι Χαλαρης και Ζαφειρόπουλος δεν κάνουν τέτοιου είδους διαχωρισμούς αλλά μόνο σε θέμα ταχύτητας (και είναι όντως πολύ καλά).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. απορια για τα φιλτρα Κ Ν
    από gianhs8 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2011, 11:40
  2. Απορια για τα Chopper................
    από yiannis172 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 147
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2010, 21:57
  3. Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2007, 16:48
  4. ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ 0-300 Track Day
    από FZ1S στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 12:08
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF