Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Anarthseis Gsxr1000k2

  1. #1

    Cool Anarthseis Gsxr1000k2

    ΕΧΩ ΤΟ ΜΕΧΑΝΑΚΙ 4 ΜΗΝΕΣ,ΦΟΡΑΕΙ ΤΙΣ ΜΑΜΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ.ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΙΜΑΙ 1.76 ΚΑΙ 80 kg ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑ?ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΠΙΣΩ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ?

  2. #2
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Τι εννοείς χάνει τον μπούσουλα... (σουμιές, τσιμέντο, ταλαντώσεις,.... κλπ κλπ)??

    Απο σετάπ πως είναι το αμορτισέρ. Σε τι θέση είναι οι αποσβέσεις (κλικ). ?

  3. #3

    Cool

    ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΑΣΗ ΝΑ ΠΛΕΕΙ.ΣΤΗ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΧΑΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΠΑΦΗ Ο ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ.ΟΙ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΜΕΣΟ.ΤΟ ΜΑΜΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΕΧΕΙ 35.000ΧΛΜ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ.

  4. #4
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jfountoul
    ΕΧΕΙ ΤΗ ΤΑΣΗ ΝΑ ΠΛΕΕΙ.ΣΤΗ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΧΑΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΠΑΦΗ Ο ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΕΔΑΦΟΣ.ΟΙ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΜΕΣΟ.ΤΟ ΜΑΜΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΕΧΕΙ 35.000ΧΛΜ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ.

    Μαλον ναι.


    Κανε service καπου στα 75 ευρω ειναι κομπλε.

  5. #5

    Cool

    ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΣΕΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ.ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΡΟΤΙΝΟΜΕΝΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ,ΓΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΣΕ ΔΡΟΜΟ, (ΟΧΙ ΠΙΣΤΑ) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΝΑ SITE ΕΧΟΥΜΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ?

  6. #6
    ψαξε να βρεις το εγχειριδιο της αναρτησης που ειχε βγαλει το power bikes, αν δεν κανω λαθος....

    θα κοιταξω μηπως στο βρω, αν και λιγο δυσκολο.

    στο δικο μου κ2 δοκιμασα ενα ohlins δυο εβδομαδες, (γιατι μετα το πουλησα) και ειδα οντως μεγαλη διαφορα χωρις καν να το φερω ακριβως στα μετρα μου. (τα εβαλα ολα στη μεση)
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  7. #7
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Πάντως έτσι που το λές είναι σαν να έχει πάθει ζημιά το αμορτισέρ και να δουλεύεις μόνο με ελατήριο... θέλεις όπωσδήποτε σέρβις στο αμορτισέρ.

  8. #8
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Από όσο ξέρω όλα τα αμορτισέρ στα 20-25000 χλμ θέλουν service. Δες το έτσι γιατί μου φαίνεται πολύ απίθανο να είναι τόσο κακό το αμορτισέρ στις μαμίσιες ρυθμίσεις.....

  9. #9
    ειναι γνωστο παντως γνωρισμα των gsxr, η πολυ γρηγορη και ξερη επαναφορα του πισω αμορτισερ, ακομα και στις πιο μαλακες ρυθμισεις....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

Παρόμοια θέματα

  1. Cbf 1000 2006 Anarthseis !
    από theodorestamoul στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2008, 14:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF