Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 150

Θέμα: TΑΞΙΔΙ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - ΘΡΑΚΗ 2600 ΧΛΜ

  1. #136
    Αρχικά δημιουργήθηκε από amatsaka
    Ωραιος φιλε.... μας ταξιδεψες για τα καλα. Μπραβο.

    Μια ασχετη ερωτηση. Το καλυμα του τεποζιτου ποσο το πηρες?
    Το κάλυμα μου το έκανε δώρο με την αγορά της μηχανής.

  2. #137
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Μπράβο FZMAN!!
    Πολύ όμορφα χιλιόμετρα και σε περιοχές που θα έπρεπε να συχνάζουμε περισσότερο όλοι μας οι Ελληνάρες!

    Να συμφωνήσω με τον crs-k για το ξεκίνημα του ταξιδιωτικού.
    Έκανες τον κόπο να γράψεις όλο το κείμενο, πόσο ακόμα να ανεβάσεις και όλες αυτές τις καταπληκτικές φωτογραφίες!
    Κάνε ένα ακόμα καλό.
    Στο πρώτο ποστ, πάτα επεξεργασία και δώσε λίγο αέρα στο κείμενο να αναπνεύσει. Παραγράφους, προτασούλες και αλλαγές γραμμών.
    Ταπεινή μου άποψη.
    Παιδί σου είναι το ταξιδιωτικό σου και ξέρω πόσο το αγαπάς και είσαι περήφανος γι' αυτό.
    Το καλό του θέλουμε.

    Και πάλι μπράβο!
    Καλά χιλιόμετρα και περιμένουμε το επόμενο!!!



  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Μπράβο ωρε τρελαμένε Fazerά!

    Το 36ωρο αναδρομικά έκανες?

    ε..εσύ μη χάσεις...μόλις είδες fazer να περνά από το χωριό σου....
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    Μπράβο Γιώργο...!!!
    Ομολογουμένως έκανες καλό tour...
    κριμα που δεν πήρα γραμμή ότι θα ερχόσουν...στην Αλεξανδρούπολη...να πίναμε +1 καφέ...
    πάντως όντως οι διαδρομές που έκανες είναι καλές και είδες αρκετά μέρη..νομίζω άξιζε....

    Να είσαι καλά,,
    Υ.Γ.
    πλάκα έχει να βλέπω την πόλη μου Αλεξανδρούπολη καθώς και το χωριό μου σε φώτος από moto-touring...

    YΓ...
    φαντάρος ε..??? κι εσύ...?? εδώ..??
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  5. #140
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/06/2007
    Μηνύματα
    6
    OREOS MEGALE

  6. #141
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Πιστεύω ότι αυτό ήταν απ΄τα καλύτερα ταξίδια που έχω κάνει με πολλά και εκπληκτικά μέρη.

  7. #142
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    :a19:

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas NL
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    908
    Μπράβο φίλε, πολύ καλή η βόλτα σου.

    Ωραία ιδέα το φλερτ λοιπόν με τις γειτονικές χώρες στις συνοριακές γραμμές.

    Ευχαριστούμε για τις πολλές σου φωτογραφίες.


  9. #144
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Smith
    ε..εσύ μη χάσεις...μόλις είδες fazer να περνά από το χωριό σου....

    Ρε τρελό αγόρι, τι να κάνω για, Fazerάς είναι, ε να μην τον πω μια καλή κουβέντα.......?

    Κοίτα, περιμένω πότε θα έρθεις καβάλα στο δικύλινδρό σου......να σε πάω μια ψιλή.....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Ρε τρελό αγόρι, τι να κάνω για, Fazerάς είναι, ε να μην τον πω μια καλή κουβέντα.......?

    Κοίτα, περιμένω πότε θα έρθεις καβάλα στο δικύλινδρό σου......να σε πάω μια ψιλή.....
    Κοιτά μη σε ρίξω καμμιά με το V2 πλάκα-πλάκα και μετά αρχίσεις...

    Περιμένω να δώσω τον Πήγασο...

    ΥΓ.
    πάντως το σκέφτηκα(σκέφτομαι) και για fazer 1000....
    Λες..??? πόσο πάει...???
    αλλά θέλω να το κάνω καμμιά βόλτα πρώτα....χμ......
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  11. #146
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Μπράβο FZMAN!!
    Πολύ όμορφα χιλιόμετρα και σε περιοχές που θα έπρεπε να συχνάζουμε περισσότερο όλοι μας οι Ελληνάρες!

    Και πάλι μπράβο!
    Καλά χιλιόμετρα και περιμένουμε το επόμενο!!!


    Σκοπός μου είναι να γυρίσω και την υπόλοιπη Μακεδονία (δυτική) και την Ήπειρο σε πρώτη φάση και αργότερα να γυρίσω και την υπόλοιπη Ελλάδα (όποτε και όπως μπορέσω). Πάντως τα μικροταξιδάκια θα γίνονται.

  12. #147
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/05/2006
    Μηνύματα
    3
    Πραγματικά πολύ καλό ταξίδι FZMAN. Το χάρηκα πάρα πολύ μιας και εχω κάνει μια παρόμοια διαδρομή πριν 4 χρόνια (ήμουν και εγω φαντάρος στις Φέρρες και πήγα να δω το μέρος μετά απο 20 χρόνια!).

    Φέτος λέμε με την γυναίκα μου να ξαναπάμε. Το ταξίδι θα γίνει με αυτοκίνητο όμως μιας και πριν κανένα μήνα πουλήθηκε και το τελευταίο μου δίκυκλο.

    Περισσότερο θέλω να σταθώ στην παρ' ολίγον επίσκεψή σου στο Ρούπελ και να περιγράψω πως τελικά μετά κόπων και βασάνων μπήκαμε στο Ρούπελ.

    Είχαμε φτάση κατα το μεσημεράκι στην περιοχή. Πήγαμε στο συνοριακό φυλάκιο απλα για να το δούμε και υπολογίζαμε να επιστρέψουμε για επίσκεψη στο οχυρό μετά απο ενα γρήγορο καφεδάκι.
    Ελα όμως που εκεί η σύζυγος είδε πινακίδα για ενα μεγάλο πολυκατάστημα που είχε ανοίξει δίπλα ακριβώς στα σύνορα. Αλλαγή προγράμματος , επίσκεψη στα ρουχο-αρώματα και επιτέλους, απογευματάκι πλέον επιστροφή στο οχυρό για επίσκεψη.

    Εκεί έπαθα το πρώτο σόκ. Ο σκοπός έλειπε και η μπάρα εισόδου ήταν κατεβασμένη. Το επισκεπτήριο είχε τελειώση 1 ωρα πριν. Δεν είχα δει την πινακίδα με τις ώρες επισκεπτηρίου. Και οχι μόνο αυτό αλλα την επόμενη ημέρα δεν είχε καν ώρες επίσκεψης.

    Αποφασίσαμε να μείνουμε σε ξενοδοχείο στο Σιδηρόκαστρο και να δούμε τι θα κάνουμε. Στο ξενοδοχείο, το παιδί που το είχε, μας είπε πως ίσως βοηθούσε μια επίσκεψη στον διοικητή του τοπικού στρατοπέδου, μήπως μας δώσει ειδική άδεια.

    Το επόμενο πρωί , στο στρατόπεδο, ζήτησα να δω τον διοικητή. Πραγματικά σε λίγο βρέθηκα στο γραφείο του. Του εξήγησα οτι ερχόμαστε απο πολύ μακριά, οτι δεν υπάρχει περίπτωση, σύντομα τουλάχιστον, να ξαναέρθουμε κλπ κλπ.

    Ο άνθρωπος βέβαια ήταν ευγενέστατος αλλα άδεια δεν μας έδωσε. Ετσι βρέθηκα εκτός στρατοπέδου , να κόβω βόλτες γύρω απο την πύλη και να μην μπορώ να δεκτώ πως θα φύγω χωρίς να εχω δει το οχυρό.

    Εδω ο καλός θεούλης μου έστειλε βοήθεια. Θυμήθηκα πως υπήρχε το Γραφείο Δημοσίων Σχέσεων του ΓΕΣ.

    Στα γρήγορα στο περίπτερο για τηλεκάρτα, τηλέφωνο στις πληροφορίες ΟΤΕ, βρίσκω το νούμερο, τους καλώ, απαντούν (δεν το περίμενα!), τους ξαναλέω ολο το ποίημα απο την αρχή,
    μου λένε να ξαναδω τον διοικητή και να του πω πως επικοινώνησα και μαζί τους και πως άν του εξηγήσω καλύτερα, το θέμα, θα με βοηθήση....

    Ξανά ακρόαση απο τον διοικητή και μετά απο τηλεφωνική συνεννόηση με τον προιστάμενό του παίρνουμε την πολυπόθητη άδεια....


    Δεν έγραψα τα παραπάνω για να δείξω μαγκιά και τσαμπουκά που πήρα άδεια εκτός ωραρίου, αλλά γιατί θυμήθηκα το γεγονός απο το πόστ του FZMAN και πραγματικά μου κακοφάνηκε που δεν μπόρεσε τελικά να δει το Ρούπελ. Για τέτοια μέρη θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλες ημέρες επισκεπτηρίου και οχι μόνο τα Σαββατοκύριακα.

  13. #148
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Ωραίο ταξίδι.. μπράβο!

    Βλέποντας αυτές τις φωτογραφίες από σύνορα με έπιασε κάτι...

    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  14. #149
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Smith
    Κοιτά μη σε ρίξω καμμιά με το V2 πλάκα-πλάκα και μετά αρχίσεις...

    Περιμένω να δώσω τον Πήγασο...

    ΥΓ.
    πάντως το σκέφτηκα(σκέφτομαι) και για fazer 1000....
    Λες..??? πόσο πάει...???
    αλλά θέλω να το κάνω καμμιά βόλτα πρώτα....χμ......
    Με 17 λίτρα τεπόζιτο σε 1000....θα σου γυρίσουν τα μυαλά.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  15. #150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tver100



    Δεν έγραψα τα παραπάνω για να δείξω μαγκιά και τσαμπουκά που πήρα άδεια εκτός ωραρίου, αλλά γιατί θυμήθηκα το γεγονός απο το πόστ του FZMAN και πραγματικά μου κακοφάνηκε που δεν μπόρεσε τελικά να δει το Ρούπελ. Για τέτοια μέρη θα έπρεπε να υπάρχουν και άλλες ημέρες επισκεπτηρίου και οχι μόνο τα Σαββατοκύριακα.
    Πράγματι δεν είναι κι ότι καλύτερο να κάνεις τόσα χιλιόμετρα να πάς και εκεί να σου λένε ότι όλη την εβδομάδα είναι κλειστά και ανοίγει μόνο Σαββατοκύριακο.
    Άντε σου εύχομαι σύντομα και με νέα μοτό.

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. θρακη -μακεδονια καλοκαιρι 2010
    από tigionapas στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2010, 07:04
  2. Συμβουλές για ασφαλή χλμ.
    από Alexander στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2006, 21:12
  3. Τα πρώτα 3500 χλμ με το CBF-600...
    από Zan_Prizol στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 19:04
  4. Ποσα χλμ ??
    από alex14 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 16:59
  5. Βραδυ Σαββατου=495 χλμ με βροχη!!!
    από life_dab στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2005, 21:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF