Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Στουκα απο πισω...φαναρια και Ζ

  1. #1

    Στουκα απο πισω...φαναρια και Ζ

    Στουκα απο πισω...φαναρια και Ζ.
    Ας ειναι αυτη η επικεφαλιδα....

    Αρχες δεκαετιας του 90, καλοκαιρακι παλι στην Θεσσαλονικη.
    Τοτε ειχα δωσει ενα ΧΤ 550, και ειχα παρει το τοτε 600 και ειμουνα μεσα στην τρελη χαρα.

    Κατα τις 5 το απογευμα περιπου περναει ενας φιλος να παμε βολτα για καφε. Ντυνομαι και σε λιγα λεπτα ετοιμος.
    Συμφωνουμε να κανουμε μια βολτα πρωτα προς το κεντρο..
    Ξεκιναμε απο βυζαντιο, και μπλα μπλα στην διαδρομη. Ουτε χωσιματα ουτε σφηνες.

    Στο φαναρι Πετρου Συνθικα και Β.Ολγας γινεται το κακο.

    Ειμαι μεσαια λωριδα με λιγα χλμ, αναβει κιτρινο και οι πεζοι εχουν ηδη αρχισει να πεπρατανε στην διαβαση. Κοβω ομαλα με μπροστινο και λιγο κρατημα πισινου.
    Ακου πισω μου ενα παρατεταμενο φρεναρισμα αυτοκινητου...γυρναω αστραπιαια να γω, και βλεπω ενα ΜERCEDES 280 αν τα θυμασται να εχει κοκαλωσει φρενα και να ερχετε πανω μου.

    Σε λιγοτερο απο 1" με ειχε βαλει γκολ....
    Η μοτοσυκλετα πεταχτηκε πανω απο 100 μετρα μπροστα και εσκασε αριστερα με μενα απο κατω.
    Ο φιλος απο πισω πεταχτηκε στο παρπριζ του αυτοκινητου - το επασε - και επεσε στο πλαι (ουτε γρατσουνια δεν επαθε το παιδι) εκτος απο πολους πονους στην πλατη.

    Ο τυπος με το αμαξι αντι να σταματησει, επιταχυνε και εφυγε.

    Κανω να σηκωθω απο κατω με βοηθεια ενος κυριου που ειχε καταστημα εκει απεναντι, αλλα εχω τετοια ζαλαδα που δεν μπορω να σταθω.

    Δευτερολεπτα μαλλον μετα, κατεβεναν την Ολγας 2 Ζηταδες, οι οποιοι και σε χρονο dt βρηκαν και ακηνητοποιησαν τον δραστη....Ο ενας μαλιστα γυρισε πισω και εδειξε ιδιαιτερο ενδιαφερον.
    -ΕΚΕΙ ΕΙΠΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ : YΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!

    Καλεσαν ασθενοφορο, μας πηραν, κατσαμε μεσα 2 μερες και βγηκαμε χωρις καταγματα, αλλα με πολλους πονους στα κοκαλα.

    Για επιλογο :
    O τυπος ητανε χειρουργος ιατρος, μεγαλης κλινικης της Θεσσαλονικης.
    Αφαιρεθηκα, δεν σε ειδα εγκαιρα, πανηκοβληθηκα και αντεδρασα λαθος, και τετοια μου ελεγε.

    Με λιγο διαλογο - και αφου δεν παθαμε τιποτα, συμφωνησαμε να κλεισει εκει το θεμα και να γινει η μοτοσυκλετα. (απο τα δικαστηρια εγω ειμαι 2 φορες καμενος, πηγα να βρω δικιο μονο δικιο δεν βρηκα)
    Το χτ το ειχα αγορασει αν θυμαμαι καλα 920.000 δρχ
    Κανα 500 χιλιαρικα ειχε βγει η επισκευη, συν κατι αλαγες που εκανα εγω μετα.
    Κατοπιν συνενωησεως ηθελε να μου δωσει ενα γεναιο ποσο για να κλεισει το θεμα εκει και να μην συζητηθει ξανα.
    Ο γραφων ειναι υπερανω χρηματων, για μενα μετραει ο ανθρωπος.

    Και να η αποδειξη. Λιγα χρονια μετα χρειαστηκε να κανω 2 εγχειρησεις δυσκολες.
    Βρεθηκαμε, συζητησαμε, τις καναμε, και σημερα ειμαι εδω και γραφω αυτες τις γραμμες.
    Ποιο απλα δεν γινετε

    Ετσι εχει η δικια μου ιστορια, που συνεβει στους δρομους της Θεσσαλονικης περιπου χρονια πριν.
    Να ειστε ολοι καλα.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: Στουκα απο πισω...φαναρια και Ζ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Untouchable

    Σε λιγοτερο απο 1" με ειχε βαλει γκολ....
    Η μοτοσυκλετα πεταχτηκε πανω απο 100 μετρα μπροστα και εσκασε αριστερα με μενα απο κατω.
    Φίλε συγγνώμη που χαλάω λίγο την περιγραφή, αλλά αν η μοτοσυκλέττα είχε πεταχτεί στον αέρα 100 μέτρα σίγουρα δεν θα ήταν επισκευάσιμη και επίσης σίγουρα εσύ δεν θα έγραφες τώρα εδώ... για καμμιά 10-15 (και πολλά λέω...) το συζητάμε...

  3. #3
    Δεν το συζηταμε, γιατι αν δεις το δρομο εχει μετα δεξια ανοιχτη (εκει με παρκαρε)!
    Την μια λωριδα σημερα εχουν τα αστικα, τοτε δεν υπηρχε.
    Εγω πες οτι ημουν στην ακριβως διπλα.
    Η μοτοσυκλετα σταματησε εκει...στην αρχη της στροφης.
    Περνα δες και μετρα αποστασεις. Δεν εχω κανενα λογο να λεω οτι μου κατεβει. Καθε αλλο.
    Η συγκρουση απο το φρεναρισμα που τυπικα μετρηθηκε εδειξε ταχυτητα αυτοκινητου ανω των 90χιλιομετρων. Σε εποχες που το ABS ητανε για τον λαο ονειρο.
    Αυτα....

  4. #4
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    18/02/2007
    Μηνύματα
    446
    Να σαι και συ καλα untouchable





    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 07:45
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2005, 20:29
  3. ...από βόλτα Αράχοβα και Πορτο Γερμενό
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 14:00
  4. Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 21:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF