Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 89

Θέμα: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/06/2007
    Μηνύματα
    10

    τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    χαιρετω την παρεα.
    Είμαι 33 χρονων, έχω και δυο παιδάκια και μου'χει καρφωθεί εδώ και 2-3-χρόνια να πάρω μια μηχανή. Αλλά σας ρωτω, μπορώ σ αυτήν την ηλικία; Είμαι μεγάλος; οδηγώ αυτοκίνητο αλλά ποτέ μηχανάκι; και κάτι άλλο ῾ τί είναι αυτό που νοιώθεις όταν πας κάπου με τη μηχανή μόνος σου ή με παρέα; Τί είναι αυτό που σε κάνει να μήν πας με αυτοκίνητο;

  2. #2
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    δεν περιγραφεται φιλε αυτο το αισθημα που νοιωθει καποιος οταν οδηγει μηχαν

    να το πω ελευθερια ,απολαυση καυλα δεν ξερω


  3. #3
    ΗΔΟΝΗ!!!

    Και εγώ στα 34 έκανα τη κίνηση μου και έχω ξεφύγει πίστεψέ με!!!
    Μετανιώνω που πέρασαν τόσα χρόνια χωρίς..

    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  4. #4
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Unfortunately, no one can be told what bikes really are. You have to see them for yourself. This is your last chance. After this, there is no turning back

    You take the blue pill and the story ends. You wake in your bed and believe whatever you want to believe.

    You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.

    Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.


  5. #5

    Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από diuco
    χαιρετω την παρεα.
    Είμαι 33 χρονων, έχω και δυο παιδάκια και μου'χει καρφωθεί εδώ και 2-3-χρόνια να πάρω μια μηχανή. Αλλά σας ρωτω, μπορώ σ αυτήν την ηλικία; Είμαι μεγάλος; οδηγώ αυτοκίνητο αλλά ποτέ μηχανάκι; και κάτι άλλο ῾ τί είναι αυτό που νοιώθεις όταν πας κάπου με τη μηχανή μόνος σου ή με παρέα; Τί είναι αυτό που σε κάνει να μήν πας με αυτοκίνητο;
    Πριν πάρω μηχανή (ποτέ δεν είναι αργά ) είχα κανει με τα αυτοκίνητα που είχα πάνω από 300,000 χλμ Ελλάδα και εξωτερικό.

    Αν σου αρέσει να ταξιδεύεις δεν είναι τό όχημα που σε περιορίζει, ακούω συνεχως την καραμέλα περι ελευθερίας που δίνει η μηχανή - τόσα ταξίδια ΠΑΝΤΟΥ με αυτοκίνητο ποτέ δεν ένιωσα σκλαβια...

    Απο την άλλη...

    Το αυτοκίνητο συνήθως φέρνει και παρέα...και παιδιά/πεθερά ( ), φασαρία, "μπαμπά τσίσα" , κάτι που με τη μηχανή ΔΕΝ έχεις...

    Αν κάτι απολαμβάνω πιο πολύ με μηχανή είναι τα μοναχικά ταξίδια - ακομα κι αν είμαστε με άλλους στο δρόμο, ακόμα κι αν είμαι δικάβαλος, η σέλα ΕΝΑΝ χωράει

    Επίσης με τη μηχανή, επειδή εκ των πραγμάτων θα κάνεις στάσεις (βενζίνη, ξεκούραση κλπ) ξαναβρίσκεις αυτό που λέγεται ΤΑΞΙΔΙ...

    Και όχι το ξερό from A to B
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880

    Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από diuco
    χαιρετω την παρεα.
    Είμαι 33 χρονων, έχω και δυο παιδάκια και μου'χει καρφωθεί εδώ και 2-3-χρόνια να πάρω μια μηχανή. Αλλά σας ρωτω, μπορώ σ αυτήν την ηλικία; Είμαι μεγάλος; οδηγώ αυτοκίνητο αλλά ποτέ μηχανάκι; και κάτι άλλο ῾ τί είναι αυτό που νοιώθεις όταν πας κάπου με τη μηχανή μόνος σου ή με παρέα; Τί είναι αυτό που σε κάνει να μήν πας με αυτοκίνητο;
    Γεια χαρα και καλως ηλθες.
    Εγω ειμαι 34 με ενα αγορακι και ειμαι κολλημενος 18 χρονια με της μηχανες.Αν θελεις να καβαλησεις μηχανακι η πρωτη σου κινηση πιστευω οτι ειναι αυτη .Πραγματικα θα παθεις πλακα,πριν καβαλησεις κανε αυτο το δωρο στον εαυτο σου για σενα και την οικογενεια σου.

    Αυτο που νιωθω οταν καβαλαω ειναι πολυ δυσκολο να το περιγραψω με λογια.


  7. #7
    Καλώς ήρθες κιόλας

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Πολλά θα διαβάσεις επ αυτού!

    Οπότε διάβασε κι

    αυτό!




  9. #9

    Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από diuco
    χαιρετω την παρεα.
    Είμαι 33 χρονων, έχω και δυο παιδάκια και μου'χει καρφωθεί εδώ και 2-3-χρόνια να πάρω μια μηχανή. Αλλά σας ρωτω, μπορώ σ αυτήν την ηλικία; Είμαι μεγάλος; οδηγώ αυτοκίνητο αλλά ποτέ μηχανάκι; και κάτι άλλο ῾ τί είναι αυτό που νοιώθεις όταν πας κάπου με τη μηχανή μόνος σου ή με παρέα; Τί είναι αυτό που σε κάνει να μήν πας με αυτοκίνητο;
    Προτείνω πρώτη στάση στο υποφόρουμ της Οδήγησης.

    Άμα το αποφασίσεις, καλοτάξιδος.


  10. #10
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431

    Re: Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Αν κάτι απολαμβάνω πιο πολύ με μηχανή είναι τα μοναχικά ταξίδια - ακομα κι αν είμαστε με άλλους στο δρόμο, ακόμα κι αν είμαι δικάβαλος, η σέλα ΕΝΑΝ χωράει

    Επίσης με τη μηχανή, επειδή εκ των πραγμάτων θα κάνεις στάσεις (βενζίνη, ξεκούραση κλπ) ξαναβρίσκεις αυτό που λέγεται ΤΑΞΙΔΙ...

    Και όχι το ξερό from A to B
    Ακριβώς!!Αυτό που μού τη σπάει επίσης με το αυτοκίνητο είναι ότι,όταν στρίβεις αριστερά το τιμόνι κι εσύ φεύγεις δεξιά.

    Με τη μηχανή,πάς μαζί.Ωραίο πράμα.....:a07: :a07: :a07:

    Καλώς ήρθες στην παρέα κι από μένα.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607

    Re: Re: Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Ακριβώς!!Αυτό που μού τη σπάει επίσης με το αυτοκίνητο είναι ότι,όταν στρίβεις αριστερά το τιμόνι κι εσύ φεύγεις δεξιά.

    Με τη μηχανή,πάς μαζί.Ωραίο πράμα.....:a07: :a07: :a07:

    Καλώς ήρθες στην παρέα κι από μένα.


    Ενώ με τη μοτό που το στρίβεις αριστερά, για να πάς δεξιά, για να πάς μαζί με τη μοτό?


















    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    Ελάτε, παραδεχτείτε το....


    ΣΑΣ ΕΛΕΙΨΑ!!!


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747

    Re: Re: Re: Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Ενώ με τη μοτό που το στρίβεις αριστερά, για να πάς δεξιά, για να πάς μαζί με τη μοτό?


















    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    Ελάτε, παραδεχτείτε το....


    ΣΑΣ ΕΛΕΙΨΑ!!!

    ας μην απαντήσει σ' αυτό ο alximistis

  13. #13

    Re: Re: τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Το αυτοκίνητο συνήθως φέρνει και παρέα...και παιδιά/πεθερά ( ), φασαρία, "μπαμπά τσίσα" , κάτι που με τη μηχανή ΔΕΝ έχεις...
    Απο τις ωραιότερες διατυπώσεις ιδεών είναι η παραπάνω ..



    diuco

    Η γυναίκα σου τι λέει , για τις σκέψεις που κάνεις , σε ακολουθεί , η σου λέει ,
    "Κανε ότι καταλαβαίνεις" !! ?

  14. #14
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Επι του πρακτικου, οταν χρησιμοποιεις μοτοσικλετα για να πας καπου , φτανεις πολυ γρηγοροτερα , παρκαρεις πολυ ευκολοτερα και κερδιζεις απλετο χρονο (αθροιστικα σε ενα ετος ειναι μερικες ημερες!!) και φυσικα σε ποιοτητα ζωης. Χωρια απο την οικονομια που κανεις γιατι ακομα και ενα 1000αρι μηχανακι που καει σαφως περισσοτερο απο ενα 1000αρι αυτοκινητο φτανει πολυ γρηγοροτερα στον προορισμο του , αρα ειναι σαφως λιγοτερη ωρα σε λειτουργια, οποτε υπαρχουν και καποιες οικολογικες προεκτασεις που κατευναζουν την ενοχη συνειδηση μας...(!)

    Απο κει και επειτα, η οδηγηση της μοτοσικλετας ειναι πολυ πιο διασκεδαστικη απο το αυτοκινητο, βιωνεις την περιβοητη μοτοσικλετιστικη αλληλεγγυη, κανεις νεους φιλους, γνωριζεις μερη που δεν υπηρχε περιπτωση να γνωρισεις με το τουτου, αλλα θα διαπιστωσεις πως και σε διαδρομες που με το αμαξι σου ηταν αδιαφορες, η μοτοσικλετα θα σου αποκαλυψει ενα νεο επιπεδο, αφου πλεον σε ενσωματωνει στον περιβαλλοτα χωρο και δεν σε αποξενωνει απο αυτον...

    θα μπορουσα να γραψω πολυ περισσοτερα , αλλα ειναι εντελως προσωπικο το πως βιωνεις την οδηγηση μια μοτοσικλετας...

    μην το σκεφτεσαι , δοκιμασε το στην τελικη ετσι για την εμπειρια.....απο την στιγμη που εχεις μπει στην διαδικασια να το σκεφτεσαι ομως ...προβλεπω οτι θα κολησσεις...


    καλως ηρθες

    υ.γ. σοβαρος ανθρωπος φαινεσαι , προστατευτικος εξοπλισμος και καποια μαθηματα οδηγησης τα θεωρω δεδομενα ...οποιαδηποτε απορροια εχεις, ειμαστε δτην διαθεση σου.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
    Unfortunately, no one can be told what bikes really are. You have to see them for yourself. This is your last chance. After this, there is no turning back

    You take the blue pill and the story ends. You wake in your bed and believe whatever you want to believe.

    You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.

    Remember -- all I am offering is the truth, nothing more.
    Agree. Comrade clinched the nail so hard... that's the truth... you really have to see it by yourself. Basically the initiator of the thread said something like going for an exorcism without being possessed, therefore X_NR750 subtly warned him that's his last chance.

    Without possessed people clerics would go broke... you get the picture.

    Same goes with riders and motor companies.

    I highly recommend getting involved with multi-level marketing if you can't cope with bikes. Doing both however is a whole nother issue, rather eccentric but so formidable.

    I am involved in MLM and spin the wheel too, if that makes an impact whatsoever.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τί είναι αυτό που μου χάλασε το ταξίδι;
    από bonepeeler στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2013, 19:56
  2. Καλά τι είναι αυτό τώρα?
    από MikeG στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2007, 11:30
  3. Το ατύχημα μου με τη μηχανη...
    από ANDREAS27 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:47
  4. ξερει κανεις τι ειναι αυτο?
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 14:47
  5. Ξερει Κανεισ Τι Ειναι Αυτο ???
    από thomass στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2005, 06:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF