Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: Και επίσημα ρεκόρ θερμοκρασίας....

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Και επίσημα ρεκόρ θερμοκρασίας....

    μόλις ακούστηκε στο ραδιόφωνο , οτι και επίσημα πλέον στο κέντρο της Αθήνας μετρήθηκε 44 βαθμούς θερμοκρασίας.

    10.550MW λέει η κατανάλωση.

    Περίπου ίδιος καιρός λέει και αύριο...

    Πάω να στήσω την σημαία, να βαρέσω προσοχή και να την κάνω για καμιά παραλία.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    αυτο σημειωθηκε χθες απ οτι ειπε στο ραδιοφωνο..σημερα το πρωι στις 11:30 η καταναλωση ηταν 9.500 ΜW
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  3. #3
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083

    Re: Και επίσημα ρεκόρ θερμοκρασίας....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    μόλις ακούστηκε στο ραδιόφωνο , οτι και επίσημα πλέον στο κέντρο της Αθήνας μετρήθηκε 44 βαθμούς θερμοκρασίας.

    10.550MW λέει η κατανάλωση.

    Περίπου ίδιος καιρός λέει και αύριο...

    Πάω να στήσω την σημαία, να βαρέσω προσοχή και να την κάνω για καμιά παραλία.


    Gandalf

    καλα ειναι...

    πριν λιγο μετρηθηκε εδω περα ...


    48



    κ ο καυσωνας δεν εχει ξεκινησει. αυριο θα ξεκινησει


  4. #4
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Ψυχραιμια .... μην ακουτε τους παπαρολογους γενικως ...και παλιοτερα περναγε καυσωνες ο κσομος, 45αρια και 48αρια, χωρις a/c και πολυτελειες...


    σαν πολυ να εχουμε φλωρεψει μου φαινεται


    ζητω οι ανμιστηρες!!!

    κατω τα air conditions!!!

  5. #5
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Έτσι πάντως και κλείνανε όλα τα αρκουδίσα στην Αθήνα,η θερμοκρασία τού περιβάλλοντός της θα έπεφτε 2-3 βαθμούς.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  6. #6
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    αδερφέ 45 και 48 μόνο στην Σαχάρα.

    Στην Ελλάδα μόνο το 1982 είχαμε τέτοιες θερμοκρασίες και τότε δεν είχαμε και το φωτοχημικό νέφος στην Αθήνα.

    Α... στις 12 ξαπόστειλαν όλες τις δημόσιες υπηρεσίες και ΔΕΚΟ. Ο λόγος επίσημα είναι λέει για να τους προστατέψουν... η αλήθεια είναι βέβαια πως ήθελαν να μην υπάρξει μεγάλη κατανάλωση ενέργειας απο κλιματιστικά.

    Και έφτασε όπως λέει τώρα στην ERA και τα 10.550MW , στις 14.20 το μεσημέρι με όριο για blackout τα 11.500!!!

    Ρε που στο καλό την έβαλα την σημαία, να πάρω άδεια;


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Ψυχραιμια .... μην ακουτε τους παπαρολογους γενικως ...και παλιοτερα περναγε καυσωνες ο κσομος, 45αρια και 48αρια, χωρις a/c και πολυτελειες...


    σαν πολυ να εχουμε φλωρεψει μου φαινεται


    ζητω οι ανμιστηρες!!!

    κατω τα air conditions!!!
    Αυτό ξαναπέστο, μας τα έχουν κάνει τούμπανα με την ακατάσχετη παπαρολογία για τον καύσωνα. Το κορυφαίο που διάβασα είναι ότι πεθανε από τον καυσωνα ένας ηλικιωμένος στην Αρεόπολη

    103 χρονών.

    εντελώς για κλωτσιές μιλάμε
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  8. #8
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    αδερφέ 45 και 48 μόνο στην Σαχάρα.

    Στην Ελλάδα μόνο το 1982 είχαμε τέτοιες θερμοκρασίες και τότε δεν είχαμε και το φωτοχημικό νέφος στην Αθήνα.

    Α... στις 12 ξαπόστειλαν όλες τις δημόσιες υπηρεσίες και ΔΕΚΟ. Ο λόγος επίσημα είναι λέει για να τους προστατέψουν... η αλήθεια είναι βέβαια πως ήθελαν να μην υπάρξει μεγάλη κατανάλωση ενέργειας απο κλιματιστικά.

    Και έφτασε όπως λέει τώρα στην ERA και τα 10.550MW , στις 14.20 το μεσημέρι με όριο για blackout τα 11.500!!!

    Ρε που στο καλό την έβαλα την σημαία, να πάρω άδεια;


    Gandalf

    κοντα επεσες...

    Κυπρο ειμαι

    ημουνα εξω πριν λιγο κ ειπα να μεινω εκει που ημουνα να με φανε οι γυπες που πεταγαν πανω απο το κεφαλι μου να ησυχασω





  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Έτσι πάντως και κλείνανε όλα τα αρκουδίσα στην Αθήνα,η θερμοκρασία τού περιβάλλοντός της θα έπεφτε 2-3 βαθμούς.
    Μικρό κορίτσι με τα βήματα χαμένα
    Τυχαία γόνατα ξεκούρασαν τα οστά μου
    Μα πάντα θα 'ρχομαι από τ' άπειρο σε σένα
    Με το χαμόγελό σου στη ματιά μου...

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    σαν πολυ να εχουμε φλωρεψει μου φαινεται
    ζητω οι ανμιστηρες!!!
    Εσύ τό'πες ! Για να μη λες μετά ! :rotflmao:

    Κι εδώ παίδες γύρω στα 41-43 μετράνε τα μηχανάκια κι έχουμε και τη θάλασσα δίπλα μας..

    Μπανάκι, και όλα καλά θα πάνε

  11. #11
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

    Α... στις 12 ξαπόστειλαν όλες τις δημόσιες υπηρεσίες και ΔΕΚΟ. Ο λόγος επίσημα είναι λέει για να τους προστατέψουν... η αλήθεια είναι βέβαια πως ήθελαν να μην υπάρξει μεγάλη κατανάλωση ενέργειας απο κλιματιστικά.
    O λόγος (και επίσημα) ήταν για να μην τα παίξει το δίκτυο της ΔΕΗ

    Κατά τα άλλα εγώ σχολάω στις 17:00... Μέχρι τότε κλιματισμός, 17:00 - 17:20 στη μηχανή με μέση ταχύτητα 80-90 χλμ/ώρα, 17:30 - 18:00 μπανάκι στη θάλασσα....

  12. #12
    α ρε Καρπενησι ..........

  13. #13
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    α ρε Καρπενησι ..........

    Χτες το μεσημερι (κατα τις 13:30), στην πλατεια του Καρπενησιου το θερμομετρο εδειχνε...


    41 βαθμους !!!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  14. #14
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    αδερφέ 45 και 48 μόνο στην Σαχάρα.

    Στην Ελλάδα μόνο το 1982 είχαμε τέτοιες θερμοκρασίες και τότε δεν είχαμε και το φωτοχημικό νέφος στην Αθήνα.
    ....
    Μάγε ίσως να σε απατάει η μνήμη σου αλλά πίσω στο καλοκαίρι του 1999 ή 2000 είχαμε ξανα 45 βαθμούς στην Αθήνα!
    το θυμάμαι σαν χτες γιατί πάλευα με ένα Hilti να σκάψω τρύπα στο ταβάνι μηχανοστάσιου στην ταράτσα μιας πολυκατοικίας στην Βάρκιζα και έλιωνα...
    και δεν μου έφτανε η πίκρα μου,έβλεπα και τους τουρίστες (ηλικιωμένους,παιδάκια,κλπ) να χαριεντίζονται στη θάλασσα που ήταν μόλις στα 200 περίπου μέτρα.



    καλά το λέει ο φίλος πιο πάνω.ότι φοβερίζουνε τον κόσμο με την καυσωνολαγνία που πιάνει τα ΜΜΕ.
    παλιά δηλαδή πως την μπαλεύαμε?
    υπομονή θέλει και πολλές..."σημαίες" :rotflmao:
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #15
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Χτες το μεσημερι (κατα τις 13:30), στην πλατεια του Καρπενησιου το θερμομετρο εδειχνε...


    41 βαθμους !!!

    Το 87 λοιπόν με τον μεγάλο καύσωνα, λειψυδρείες κλπκλπ εγώ είμανε εδώ ---> 38.999455° 21.593591° (για όσους έχουν google earth...για όσους δεν έχουν κακώς... ) στο παλιό Κρέντη 30κάτι χλμ μετά το Καρπενήσι...δίπλα σε ρεματιά με πλατάνια, νερόμυλο και ιστορίες και είχε 39 βαθμούς...

    Μην μασάμε με τις κινδυνολογίες...Το μόνο πρόβλημα είναι πως έχει αυξηθεί πολύ η κατανάλωση του ρεύματος, ενώ οι υποδομές παραμένουν ίδιες...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki τέλος και επίσημα
    από tomy στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2012, 22:53
  2. Και επίσημα πλέον Ληστής (650)
    από Ichigo στο forum Suzuki Bandit
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2009, 17:49
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2009, 16:14
  4. Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2007, 16:48
  5. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2007, 19:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF