Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 83

Θέμα: Είναι η ιδέα μου...

  1. #1

    Είναι η ιδέα μου...

    ή όντως χθες ήταν το χειρότερο απόγευμα όσον αφορά την οδήγηση στη ζέστη;; Πραγματικά δεν το είχα ξαναζήσει αυτό.

    Στην αρχή λέω φταίει που ήμουν μέσα σε κλιματιζόμενο χώρο... μετά σταμάτησα κάπου για 10 λεπτάκια, ξαναξεκινάω.. τα ίδια. Δέκα σεσουάρ στη μούρη, έκλεινα ζελατίνα, την άνοιγα, την ξαναέκλεινα.. φωτιά στο λαιμό. Κηφισίας on fire. Αρχισα να σκέφτομαι ταινίες επιστημονικής φαντασίας όπου η Γη δεν είναι πια κατοικίσιμη, οι άνθρωποι ζουν υπογείως και τέτοια, και δε μου φαινόταν πολύ μακρινό το σενάριο.
    safety doesn't happen by accident

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    το συζητουσα χτες με ενα φιλο ρε συ...δεν ειχαμε ξαναζησει κατι τετοιο ποτε !!!!!

    η αισθηση που ειχα ητανε οτι πλησιαζα στο στομα του δρακου οσο η μηχανη ανοιγε.καποια στιγμη το καλοκαιρινο μπουφαν ητανε χειροτερο απο το χειμερινο μια και ο αερας περναγε απο τις τρυπες και με εκαιγε !!! πλεον πιστευω οτι η οδηγηση μηχανης υπο τετοιες συνθηκες ειναι οχι απλα δυσκολη αλλα επικυνδινη. στη βροχη προσεχεις. αν ομως την ωρα που οδηγεις σε καψουνε με αναπτηρα πεφτεις. ε εχτες εγω ενοιωθα να με καινε με μπουρου !!!!!!!!!!

    την παλεψαμε και χτες...αντε να δουμε σημερις...

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    :rotflmao: χτες ο αδελφος μπαινει μεσα πεταει το κρανος στο καναπε και λεει

    -ρε ευη πως την λενε εκεινη την ταινεια με τον βιν ντιζελ που βλεπει στο σκοταδι?

    -εεεε? λεω.....ριντικ καπως ετσι

    -α ωραια μου λεει ,,θυμασαι εναν πλανητη που ειχε παει σε μια φυλακη που καιγοταν ?

    -ναι ρε του λεω

    -ε ετσι ειναι εξω





    :rotflmao:


    παιδια εγω μηχανακι μονο κατ'αναγκη και μονο μετα τις 6-7 ξερω οτι δεν εχουν ολοι αυτη την πολυτελεια...............αλλα δε την παλευω με τιποτα.!


    και μαλιστα μονο το σκουτερ ετσι? οχι μηχανη.........δε την παλευω λεμε!

    πραγματικα το πιστευω...........η μηχανη ειναι για χειμωνα.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #4
    Καμμιά καλή κρέμα για την αφυδάτωση στο πρόσωπο έχετε να προτείνετε ;

    Έσπασε το βελούδινο μαγουλάκι μου απ'τη ζέστα λέμε !:rotflmao:

    Τέτοιο πράγμα πρώτη φορά το είδα, ζελατίνα και αεραγωγοί ερμητικά κλειστοί !

    Και σήμερα το ίδιο προβλέπω, έχω τ'ανεμιστήρι δίπλα μου και πετάει καυτούς νοτιάδες κι ακόμα δεν μεσημέριασε..

    Αλλά το μαγιώ βρίσκεται ήδη κάτω απ'το παντελόνι και πάνω απ'το..

    Μόλις σχολάσω πάω λούι λούι

  5. #5
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.460
    Χτες η μηχανή στον ίσκιο! Όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο! Μία το μεσημέρι! Με στέλνουν από τη δουλειά (κέντρο) να πάω Κηφισιά! Λόγω βλάβης της μικρής μου, κυκλοφορώ με ένα CB 400. Ανεβαίνω στη μηχανή. Σχετικά κρύα!!! μέχρι την γέφυρα της Κατεχάκη, έκαιγαν οι μανέτες, το ντεπόζιτο μου είχε κάψει τα πόδια, ο αέρας στέγνωνε τα μάτια μου, το δέρμα μου ένοιωθα ότι στεγνώνει! Ανάσα έπερνα με δυσκολία αφού στέγνωνε το στόμα μου!

    Ήμουν σίγουρη ότι δεν θα γυρίσω σώα πίσω! Όταν έφτασα και πάλι στο γραφείο, ήθελα δέκα λεπτά να συνέλθω! Γύριζε ο κόσμος!!!!!

    Ναι, χτες γίναμε για λίγο ηθοποιοί σε ταινία καταστροφής της γης!!!!!

    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  6. #6
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ρε καιγανε οι μανετες λεμε!!!
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  7. #7
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    χμμμμμ καιγαν οι μανετες??????????? με γυμνα χερακια?????????? :rotflmao: :rotflmao:


    καλα εγω ειμαι λιγο περιεργη μπορει να φοραω μονο κρανος και γαντια.........αυτα τα γαντια ρε παιδι μου δε μπορω να οδηγησω χωρις αυτα............
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  8. #8
    Και για μένα τα γάντια είναι δεδομένα. Κομμένα και προστασία μηδέν βέβαια για μένα, αλλά δεν μπορώ με γυμνά χέρια.

    Πάντως, χθες ήταν η πρώτη φορά που αντί να βιάζομαι να ξεκινήσω να οδηγώ για να δροσιστώ λίγο, βιαζόμουν να σταματήσω. Οδηγώντας ήταν πολύυυ χειρότερα τα πράγματα από ότι σε στάση.
    safety doesn't happen by accident

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    χθές ώρα 18.00 στην Λ.Ειρήνης διασταύρωση με Λ.Ηρακλείου μέσα στο κουτί (αμήχανος γαρ πλέον) με full AC και το θερμόμετρο εξωτερικά να δείχνει 45.5c !!!
    Από όσο έγραφαν τα παιδιά χθες, στην Ν.Φιλαδέλφεια έδειχνε 47!!! και φυσικά με το νέφος που είχε (και έχει και σήμερα) ήταν κάτι απο κόλαση.

    ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΡΕ... μετράω.. κάτσε να δείς... α ναι... 45 και σήμερα.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    μολις ειχα τελειωσει το μανικιουρ κοριτσια και δεν ηθελα με τιποτα να χαλασει
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
    Οδηγώντας ήταν πολύυυ χειρότερα τα πράγματα από ότι σε στάση.
    Όντως!!!

    Σταμάτησα σε φανάρι και δροσίστηκα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    The Horror.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  13. #13
    Χθές είχα βάλει τη μηχανή στη σκιά,φεύγοντας έριξα κι ενα νεράκι να δροσιστεί(εξυπνάδες )
    Σήμερα εχω 2 καψίματα στα μπούτια απο το ντεπόζιτο,που και να μην είχα ρίξει νεράκι
    Στα άλλα είστε υπερβολικοί .
    Οδηγούσα και σκεφτόμουν οτι το χειμώνα κλείνουμε τη ζελατίνα για να μην μπαίνει κρύο,χθές την έκλεινα για να μην μπεί ζέστη :wacko:
    Οσο για στάση,απλά ήθελα να φτάσω σπίτι μου...Αν κατέβαινα δεν θα ξανά ανέβαινα
    Σήμερα εχω 2 μπουκαλάκια νερό να τη δροσίσω :rotflmao: :rotflmao: και έβαλα τζήν
    Δεν φοβάμαι λεμέεεεεεε

  14. #14
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Πάντως είναι καλύτερα από το να οδηγάς στην κίνηση με αυτοκίνητο χωρίς a/c οπότε δεν παραπονιέμαι...

    Επίσης η καλύτερη αντιμετώπιση για την τρελή ζέστη, είναι η κλειστή ζελατίνα, το μπουφάν και τα γάντια...να μην έχεις και τον ήλιο από πάνω να σε ψήνει...

    Εγώ έτσι κυκλοφορώ καθημερινά, Περιστέρι - Κάντζα - Περιστέρι και το απόγευμα που γυρνάω σπίτι ίσα που έχω ιδρώσει...Πιο πολύ με καίει ο ζεστός αέρας από το μοτέρ στα πόδια (ξέρουμε ότι τα χόνδα και η θερμοκρασία πάνε πακέτο)...παρά ο ζεστός αέρας στην ατμόσφαιρα...

    Ζέστη είναι, θα περάσει...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  15. #15
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Την εχω πατησει 2 φορες σε ταξιδι να φαω τετοιες θερμοκρασιες και ζεστη.
    Σε τετοιες περιπτωσεις που στην ουσια μιλαμε για επιβιωση εφτασα στο πορισμα οτι ειναι πολυ καλητερα αν
    1.Βγαζουμε παπουτσια και ρηχνουμε νερο μεσα
    2.Τραβαμε παντελονι και ρηχνουμε νερο στα @@ να μουλιασουν...το φαινομενο κατουρημενου φευγει γρηγορα απο το παντελονι
    3.Βρεξιμο κανονικο στα μαλλια και καπακι φοραμε το κρανος
    4.Βρεγμενο μπλουζακι αν φοραμε μπουφαν κανει δουλεια,χωρις μπουφαν στεγνωνει σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.
    5.Αν δεν βιαζεσαι την αραζεις κατω απο σκια και περημενεις να πεσει ο ηλιος δλδ μεχρι τις 7-8
    6.Η χειροτεη ωρα να εισαι πανω σε μηχανη ειναι 4-4,30 το απογευμα...δεν ξερω γιατι αλλα ετσι ειναι.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Χρειάζομαι λάστιχα ή είναι η ιδέα μου ???
    από THEOD στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2009, 23:28
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2009, 15:59
  3. Τον αύγουστο γέμισαν οι δρόμοι με κουλούς ή ιδέα μου είναι?
    από babis o sougias στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2008, 13:38
  4. Είναι αραγέ η ιδέα μου .....
    από Anritsu στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 17:26
  5. Ιδέα μου είναι...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF