Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: τι λεει το vstrom 1000;

  1. #1

    τι λεει το vstrom 1000;

    επειδη συντομα θα αγορασει ενα τετοιο ο πατερας μου κι επειδη εγω δεν ξερω την τυφλα μου απο αυτα τα μαστοδοντα(μια ζωη supersport,enduro), θα θελα οι κατοχοι να μου πειτε τι λεει οδηγικα...που σας βολευει που σας κουραζει...με ποσα ταξιδευει ανετα χωρις προβληματα αερα κλπ...επισης τα οποια προβληματα σας εχει βγαλει να ξερω απο που θα ξεκινησω να λυνω...

    η χρηση θα ειναι κατα βαση δικαβαλη με ταξιδια μεσαιων αποστασεων (200-300 χλμ),και κατι ψιλοπηγαινελα μεσα στην πολη...

    σας ακουω...

    edit...επειδη θα αγοραστει μεταχειρισμενο απο πιο ετος και μετα ειναι απροβληματιστο?
    frankly my dear, i dont give a damn...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: τι λεει το vstrom 1000;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    επειδη συντομα θα αγορασει ενα τετοιο ο πατερας μου κι επειδη εγω δεν ξερω την τυφλα μου απο αυτα τα μαστοδοντα(μια ζωη supersport,enduro), θα θελα οι κατοχοι να μου πειτε τι λεει οδηγικα...που σας βολευει που σας κουραζει...με ποσα ταξιδευει ανετα χωρις προβληματα αερα κλπ...επισης τα οποια προβληματα σας εχει βγαλει να ξερω απο που θα ξεκινησω να λυνω...

    η χρηση θα ειναι κατα βαση δικαβαλη με ταξιδια μεσαιων αποστασεων (200-300 χλμ),και κατι ψιλοπηγαινελα μεσα στην πολη...

    σας ακουω...

    edit...επειδη θα αγοραστει μεταχειρισμενο απο πιο ετος και μετα ειναι απροβληματιστο?
    Για μεταχείρο θα σου έλεγα από 04 και μετά...Θα τα ξεχωρίσεις εύκολα από την ρυθμιζόμενη μπροστά ζελατίνα...έχουν λύσει κάποια θεματάκια σε σχέση με τα παλιότερα...

    Για τα υπόλοιπα τι να πω...ως πρώην κατοχός του θα σου πω ότι εκτός την περίπτωση κίνησης στο μποτιλιάρισμα όπου τα σκόρτσα του V2 ψιλοενοχλούν, κατ' άλλα είναι ένα θαυμάσιο μηχανάκι (για μένα κορυφαίο στην κατηγορία) που θα σε αφήσει ικανοποιημένο...Κάποια θεματάκια υπάρχουν με τον ψεκασμό και τα κολλάρα τροφοδοσίας (θέματα σωστής ρύθμισης κυρίως...) αλλά σαν μεταχειρισμένο προφανώς θα τα έχει λυμένα... Για λεπτομέρειες ψάξε στην αντίστοιχη κατηγορία...

  3. #3

    Re: τι λεει το vstrom 1000;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    επειδη συντομα θα αγορασει ενα τετοιο ο πατερας μου κι επειδη εγω δεν ξερω την τυφλα μου απο αυτα τα μαστοδοντα(μια ζωη supersport,enduro), θα θελα οι κατοχοι να μου πειτε τι λεει οδηγικα...που σας βολευει που σας κουραζει...με ποσα ταξιδευει ανετα χωρις προβληματα αερα κλπ...επισης τα οποια προβληματα σας εχει βγαλει να ξερω απο που θα ξεκινησω να λυνω...

    η χρηση θα ειναι κατα βαση δικαβαλη με ταξιδια μεσαιων αποστασεων (200-300 χλμ),και κατι ψιλοπηγαινελα μεσα στην πολη...

    σας ακουω...

    edit...επειδη θα αγοραστει μεταχειρισμενο απο πιο ετος και μετα ειναι απροβληματιστο?
    με ενα 650 θα κάνει την δουλειά του (αυτή που περιγράφεις πιο πάνω) καλύτερα απο το 1000 από πολλές απόψεις.....

    ....απλά.....

  4. #4

    Re: Re: τι λεει το vstrom 1000;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    .... (για μένα κορυφαίο στην κατηγορία) .....
    Σε ποια κατηγορία ειναι κορυφαίο ρε συ;

    :wacko:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Σε ποια κατηγορία ειναι κορυφαίο ρε συ;
    :wacko:
    Σ'αυτή που ανήκει και ο Τίγρης σου !


  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Σ'αυτή που ανήκει και ο Τίγρης σου !
    Α, σ' αυτη εινα κορυφαίο ε;



    εντάξει τότε... :wacko:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σοβαρευτείτε........


  8. #8
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Your local mod is watching
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
    Your local mod is watching
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    οι ταχυτητες που ταξιδευει ο τερας ειναι 170-200...γι αυτο του προτεινα το 1000...το 650 φανταζομαι οτι εκει θα ειναι σκασμενο...

    thanks για τις πληροφοριες... οτι αλλο εχετε ευχαριστηση σας ακουω...

    p.s. theod μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος με το θεμα ψεκασμου?...να ξερω με τι εχω να κανω...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #11
    το οτι φοραει τη μοτερουκλα του TLR, νομιζω οτι ειναι αρκετο....ειναι πραγματικα μια απο τις πιο ολοκληρωμενες μοτοσυκλετες, με μοναδικο ψεγαδι της, τα σκορταρισματα που αναφερθηκαν πιο πανω....ειναι λιγο δυστροπο μεσα στην κινηση....αν δεν του κανει, πες του μπαμπα να παρει την αφρικανα μου και να παρω εγω το v-strom:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    οι ταχυτητες που ταξιδευει ο τερας ειναι 170-200...γι αυτο του προτεινα το 1000...το 650 φανταζομαι οτι εκει θα ειναι σκασμενο...

    thanks για τις πληροφοριες... οτι αλλο εχετε ευχαριστηση σας ακουω...

    p.s. theod μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος με το θεμα ψεκασμου?...να ξερω με τι εχω να κανω...
    Βασικα το 1000 και το 650 δεν εχουν μεγαλη διαφορα σε τελικη,μονο 10 χιλιομετρα νομιζω...Αλλα σιγουρα το 1000 θα τα παει πιο ξεκουραστα...

    ΥΓ1: Ταξιδια με 200 με 650 ειναι απαγορευτικα,Καρδιτσα-Αλεξανδρουπολη τερμα γκαζι εκαψε 1.200 ml λαδι...

    ΥΓ2:Ασε τα μαστοδοντα και απαντα στο αλλο θεμα με τα μαργαριταρια,θα σε βαρεσω...:rotflmao:

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Συγνώμη, αυτός για μια μέρα δεν ζήτησε μοντερατιλίκι ;

    Στο θέμα μας, θα συμφωνήσω κι εγώ με τον spyrakos35.

    Σύμφωνα με τη χρήση που περιγράφεις για το μηχανάκι, το 650άρι είναι υπεραρκετό και θα καλύψει απόλυτα τον πατέρα σου !

    Δικάβαλος ταξιδεύει ανετότατα με ταχύτητες άνω των 150-160 χιλιομέτρων με το 650άρι ενώ με το 1000άρι δεν ανεβαίνει και τόοοοσο πολύ η μέση ωριαία ταχύτητά του.. το 1000άρι είναι πιο χρήσιμο και πιο άνετο στα μεγάλα ταξίδια, έχει περισσότερη δύναμη και ταξιδεύει ελαφρώς πιο ξεκούραστα απ'ότι το μικρό.

    Όσο αναφορά την άνεση που προσφέρουν στους αναβάτες τους κυμαίνονται και τα δύο στα ίδια πλαίσια άρα ;

    Για τη χρήση που αναφέρεις προτείνω το 650άρι με κλειστά τα μάτια.



  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    οι ταχυτητες που ταξιδευει ο τερας ειναι 170-200...γι αυτο του προτεινα το 1000...το 650 φανταζομαι οτι εκει θα ειναι σκασμενο...
    Ώπς τώρα το είδα αυτό

    1000άρι δαγκωτό !

    μην το ξεκwλώσουμε το μικρούλι..

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Βασικα το 1000 και το 650 δεν εχουν μεγαλη διαφορα σε τελικη,μονο 10 χιλιομετρα νομιζω...
    ΔΕΝ είναι έτσι...Η κοντερίσια τελική τους είναι της τάξης των 20 χιλιομέτρων/ώρα - γύρω στα 200 ακουμπάει οριακά το 650 ενώ στις ίδιες συνθήκες το μεγάλο ακουμπάει ή ξεπερνάει ελαφρά τα 220...
    Αλλά και αυτή η διαφορά ακόμα είναι πλασματική...Ο περιοριστής ιπποδύναμης που διαθέτει το μεγάλο Στρώμα στις 2 τελευταίες ταχύτητες (και ο οποίος ξεγελιέται άμα λάχει...) του στερεί "ηλεκτρονικά" καμμιά 10-15 αριά ακόμα...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τελικα τι λεει το νεο R1;
    από YamahakiasR1leo στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2009, 00:52
  2. Πόσα βγάζει το Vstrom 1000 σας τελική;
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 21:02
  3. Είναι αξιόπιστα τα Ducati? Τι λέει το Motorrad?(από Bikenet)
    από Stomu Yamashta στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/01/2006, 19:09
  4. Τι λεει το κάθε ζώδιο μετά το sex...
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2005, 08:14
  5. τι λεει το PRESTIGE??
    από nickpap στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2005, 14:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF