Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: F650 GS Dakar - Service 30.000Km

  1. #1

    F650 GS Dakar - Service 30.000Km

    Φίλος με Dakar και αυτός, πλησιάζει τις 30.000Km.
    Γνωρίζει κανείς τι περιλαμβάνει το service αυτό και πόσο πάει το μαλλί?
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Είναι το μεγάλο service όπως λέμε. Λοιπόν.
    Πέρα από τα κλασικά (λάδια,φίλτρο λαδιού, φίλτρο αέρα, ,μπουζί) έχουμε.. Φίλτρο βενζίνας (110 euros περίπου), λάδια στις μπουκάλες μπροστά, καθάρισμα ψεκασμού, τακάκια & τα σχετικά αν χρειάζονται, λάδωμα σε όλα τα σημεία της μοτοσυκλετας. Επίσης αν δεν έχεις αλλάξει αλυσογράναζα μάλλον ήρθε ο καιρός μετά από τόσα χιλιόμετρα να αλλάξεις. Αυτά θυμάμαι τώρα. Υπολόγισε όλα αυτά που σου είπα μαζί με εργατικά κανά 450 με 500 euros.


  3. #3

    Ωχ ωχ, θα χουμε κλάματα

    Σε ευχαριστώ MikeG

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Επίσης θυμήθηκα..Ρουλεμάν τροχών,τιμονιού.Συνήθως το ρουλεμάν του πίσω τροχού θέλει άλλαγμα σε αυτά τα χιλιόμετρα.


  5. #5
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Υπολόγισε όλα αυτά που σου είπα μαζί με εργατικά κανά 450 με 500 euros.

    Ωχ! Ωχ! Και πλησιάζω! Σε 2000Χλμ είμαι για το service των 30000! Απο τώρα πρέπει να βάζω στην άκρη! Θα Τσούξει αυτό......

    Α! Δηλαδή απο τον Αύγουστο να 400Ευρώ για service βάλε και καμιά 350άρα για λάστιχα! Πάει ο μισθός!!!!!:hypnotize
    ΤΕΛΟΣ


  6. #6
    χωμα να ειναι και .... Το avatar του/της jasondakar
    Εγγραφή
    28/12/2006
    Μηνύματα
    631
    ωχ εγω ειμαι στα 15000 αλλα μαλλον πρεπει να μαζευω απο τωρα λεφτα για τα 30000.


    ααα και για τα 650 δεν αλλαζεις μονο φιλτρο βενζινας αλλα και τρομπα παει ασορτι νομιζω στα 650 και αλλαζομται και τα 2.



    εγω θα παρω την κιθαρα και καλοκαιρι ερχετε ολο και κατι θα μαζεψω
    ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΕΡΡΑΙΝ
    a sub-forum you can trust....

    ΧΧΧΧΧΩΩΩΩΩΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑ

  7. #7
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
    ωχ εγω ειμαι στα 15000 αλλα μαλλον πρεπει να μαζευω απο τωρα λεφτα για τα 30000.


    ααα και για τα 650 δεν αλλαζεις μονο φιλτρο βενζινας αλλα και τρομπα παει ασορτι νομιζω στα 650 και αλλαζομται και τα 2.



    εγω θα παρω την κιθαρα και καλοκαιρι ερχετε ολο και κατι θα μαζεψω
    Παρακαλώ να σφραγιστεί και να διαγραφεί αυτό το post γιατί δε με (μας) βλέπω καλά! !!! Ένα-Ένα τα θυμάμαι(τα του service και τις αλλαγές του) και αν με δείτε σε κάνα φανάρι...... μην ξαφνιαστήτε! Το κακό είναι ότι αδείαζει και η Αθήνα τώρα....
    ΤΕΛΟΣ


  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
    ωχ εγω ειμαι στα 15000 αλλα μαλλον πρεπει να μαζευω απο τωρα λεφτα για τα 30000.


    ααα και για τα 650 δεν αλλαζεις μονο φιλτρο βενζινας αλλα και τρομπα παει ασορτι νομιζω στα 650 και αλλαζομται και τα 2.



    εγω θα παρω την κιθαρα και καλοκαιρι ερχετε ολο και κατι θα μαζεψω
    Όχι..Δεν αλλάζεις ποτέ τρόμπα. Η τρόμπα αλλάζεται μόνο όταν καεί (που από όσο γνωρίζω δε συμβαίνει).Η τρόμπα δεν είναι αναλώσιμο. & αν ήταν να αλλάζεις τρόμπα υπολόγισε άλλα 500 euros.


  9. #9
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Όχι..Δεν αλλάζεις ποτέ τρόμπα. Η τρόμπα αλλάζεται μόνο όταν καεί (που από όσο γνωρίζω δε συμβαίνει).Η τρόμπα δεν είναι αναλώσιμο. & αν ήταν να αλλάζεις τρόμπα υπολόγισε άλλα 500 euros.

    E! Mr show mercy ρε!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Μη μας χτυπάς άλλο.....

    Δεν αντέχει άλλο η τσέπη μου......:rotflmao: :rotflmao:















    Πέρα απο την πλάκα! Το service των 30000 πάει πάνω κάτω όσο και αυτό των 20000 δηλαδή 200 κάτι Ευρώ, τόσο μου είχε πάει χωρίς τακάκια, τα οποία είναι άλλα 100 περίπου. Βέβαια μπορεί να χρειαστεί και αλυσογράναζα- αλλά δεν με βλέπω για τώρα (ας είναι καλά η σχολαστική φροντίδα) οπότε μάλλον γλυτώνω προς το παρών καμιά 200αρα! Βέβαια όχι ότι θα τη γλυτώσω και δεν θα τα δόσω αλλά όχι όλα μαζί τουλάχιστον! Καλύτερα ένα ένα!


    Κοντός ψαλμός.........μπλά, μπλά, μπλά...

    Δεν αργούμε σε 2000χλμ (σε κάνα μήνα δηλαδή-χοντρά-χοντρά) θα επανέλθω με νεότερα!!!!
    ΤΕΛΟΣ


  10. #10
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Βασικά το service των 30000 είναι ακριβό λόγω του φίλτρου βενζίνας,των ρουλεμάν που ίσως χρειαστείς (που μπορείς να βάλεις απέξω) & των αλυσογρανάζων. & όπως είπα,τρόμπα βενζίνας δεν αλλάζεις ποτε!


  11. #11
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Thanks man για τις πληροφορίες!!!!!

    Τουλάχιστον θα πάω προετοιμασμένος :rotflmao:
    ΤΕΛΟΣ


  12. #12
    Από συν-forum μου στείλανε και αυτό:
    Συνημμένα αρχεία Συνημμένα αρχεία

  13. #13
    ego pantos file mou ya to servese ton 30.000 sto gs 650 edosa sto bagianeli 350 euro peripou
    xoris alisida-granazi.

Παρόμοια θέματα

  1. F650 GS (Dakar) Service 30.000 D.I.Y.
    από zanny στο forum BMW
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2013, 11:57
  2. F650 GS Dakar
    από adagio στο forum BMW
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2009, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF