Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: help! ...περιεργος θορυβος κατα την αποσυμπλεξη

  1. #1

    Question help! ...περιεργος θορυβος κατα την αποσυμπλεξη

    Λοιπον εχω το 650αρι εδω και 5 μηνες και εχω κανει 8,000χμ ...και αυτο αρχισε να μου το κανει τωρα τελευταια... στην 1η και στην 2η ταχυτητα...και εξηγουμαι. Οταν απο νεκρα βαλω 1η και αφηνω σιγα σιγα συμπλεκτη και το μηχανακι αρχιζει να τσουλαει ακουω ενα τακ απο το κατω μερος της μηχανης...και μερικες φορες το ιδιο ακουω και στην αλλαγη της δευτερας...ειναι φυσιολογικο αυτο? η να αρχισω να το ψαχνω σε μαστορες?



    ...και κατι αλλο στις αρχες μια φορα μου ειχε πεσει απο το σταντ...υπαρχει περιπτωση να εχει παρει αυτο που λεμε τιμονι? ...δεν μου εχει παρουσιασει κατι ουτε τραβαει αριστερα και δεξια...απλα μου εχει μπει μια υποψια. υπαρχει καποιος τροπος να το διαπιστωσω?

  2. #2
    και εγώ το έχω προσέξει αυτό το "ταπ" το οποίο το νιώθω στα πρώτα 0 - 2 μέτρα κατά την εκκίνηση, με την πρώτη από νεκρό. Είμαι στα 7.500 αλλά το βλέπω εδώ και καιρό.

  3. #3
    Για ριξτε μια ματια στις αλυσιδες σας... Μηπως θελουν λιγο μαζεμα

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Για ριξτε μια ματια στις αλυσιδες σας... Μηπως θελουν λιγο μαζεμα

    όχι δεν νομίζω να είναι από την αλυσίδα...πρόσφατα μάλιστα έκανα service οπότε έχει γίνει το ανάλογο τέντωμα

  5. #5
    Απο Μηχανής Θεός Το avatar του/της zeremefico
    Εγγραφή
    11/03/2006
    Μηνύματα
    55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    όχι δεν νομίζω να είναι από την αλυσίδα...πρόσφατα μάλιστα έκανα service οπότε έχει γίνει το ανάλογο τέντωμα
    Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι...
    Πρόσεχε εσύ την καλή σου και μην περιμένεις απο τους άλλους.
    Οταν στρίβω, ξύνω σαγιονάρα...

    Το έχετε δοκιμάσει;;;

  6. #6
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    Μήπως είσαι λίγο άγαρμπος με τις αλλαγές και τα γραναζάκια και γι' αυτό διαμαρτύρεται;;;;; στο λέω γιατί μερικές φορές είμαι εγώ άγαρμπος και σε κατι ανεβοκατεβάσματα μου τη λέει το κυβώτιο....
    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  7. #7
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439

    Re: help! ...περιεργος θορυβος κατα την αποσυμπλεξη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Λοιπον εχω το 650αρι εδω και 5 μηνες και εχω κανει 8,000χμ ...και αυτο αρχισε να μου το κανει τωρα τελευταια... στην 1η και στην 2η ταχυτητα...και εξηγουμαι. Οταν απο νεκρα βαλω 1η και αφηνω σιγα σιγα συμπλεκτη και το μηχανακι αρχιζει να τσουλαει ακουω ενα τακ απο το κατω μερος της μηχανης...και μερικες φορες το ιδιο ακουω και στην αλλαγη της δευτερας...ειναι φυσιολογικο αυτο? η να αρχισω να το ψαχνω σε μαστορες?



    ...και κατι αλλο στις αρχες μια φορα μου ειχε πεσει απο το σταντ...υπαρχει περιπτωση να εχει παρει αυτο που λεμε τιμονι? ...δεν μου εχει παρουσιασει κατι ουτε τραβαει αριστερα και δεξια...απλα μου εχει μπει μια υποψια. υπαρχει καποιος τροπος να το διαπιστωσω?
    Είναι σίγουρο από την αλυσίδα.

    Τί και αν έκανες service, μή νομίζεις ότι ο κάθε μηχανικός θα την κοιτάξει.

    Σίγουρα δεν είναι είσαι για αλλαγή στα 8000χλμ αλλά ένα τεντωματάκι μάλλον είναι η λύση.

    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  8. #8
    Άντε.. για δες τη και πες μας.. μπας και βγάλουμε άκρη τι του φταίει. :o
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
    Μήπως είσαι λίγο άγαρμπος με τις αλλαγές και τα γραναζάκια και γι' αυτό διαμαρτύρεται;;;;; στο λέω γιατί μερικές φορές είμαι εγώ άγαρμπος και σε κατι ανεβοκατεβάσματα μου τη λέει το κυβώτιο....

    Κοίτα νομίζω δεν έχει να κάνει με το αν είσαι άγαρμπος ή όχι ...εγώ μάλλον έχω καταλήξει ότι είναι με τις ώρες της ,εντάξει όταν την πηγαίνω τέζα λογικο ειναι κάποιες φόρες να διαμαρτύρεται, αλλά όταν πηγαίνω κανονικά πάντα με τον ίδιο τρόπο αλλάζω τις ταχύτητες και αλλες φορές μπαίνουν αέρα (τις περισσότερες) και άλλες μου κάνει κάτι γκρραπ και γκρρουπ...τι να πω δεν ξερω ...τεσπα μάλλον θα πάω αύριο στον μηχανικό να δω τι θα μου πει...

  10. #10
    Τελικά παίδες δίκιο είχατε η αλυσίδα ήθελε τέντωμα ,τωρα δεν ακούγεται τίποτα!

    ...ανάθεμα το service που μου είχαν κάνει πριν ένα μήνα και τους είχα σκάσει και 130 ευρώ όπου τα 90 ήταν για εργάσια ...τα 90 του μ@λ@κα ήταν αλλά τελοσπάντων

  11. #11
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    :a24: :smilea:
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  12. #12
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Τελικά παίδες δίκιο είχατε η αλυσίδα ήθελε τέντωμα ,τωρα δεν ακούγεται τίποτα!

    ...ανάθεμα το service που μου είχαν κάνει πριν ένα μήνα και τους είχα σκάσει και 130 ευρώ όπου τα 90 ήταν για εργάσια ...τα 90 του μ@λ@κα ήταν αλλά τελοσπάντων
    90? εργατικά

    Φίλε με συγχωρείς αλλά αν δεν σου εφτιαξε τίποτα πλήρωσες αδικαιολόγητα πολλά.
    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
    90? εργατικά

    Φίλε με συγχωρείς αλλά αν δεν σου εφτιαξε τίποτα πλήρωσες αδικαιολόγητα πολλά.

    Για να μην τα ξαναλέω τα είχα γράψει στο κοστολόγιο service v-strom εδώ
    ...με λιγα λόγια δεν μου είχαν κάνει τιποτα! ...απλά τα πλήρωσα κερατιάτικα και απλα δεν θα ξαναπατήσω πότε εκεί!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2013, 22:13
  2. ΝΕΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΡΟΥΣΗ
    από drade στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 07:32
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 17:14
  4. Περίεργος θόρυβος με πρώτη ταχύτητα
    από xtapodias στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 13:36
  5. ατάκες κατά την διάρκεια του σεξ
    από sevax στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 00:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF