Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 149

Θέμα: Αναρτήσεις CBF-600S

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Λοιπόν η ανάρτηση και τα ελατήρια τοποθετήθηκαν. Μόλις το πήρα το μηχανάκι, από τον μηχανικό, νόμιζα ότι βρισκόμουν πάνω σε άλλο μηχανάκι. Το μηχανάκι δείχνει μια εξαιρετική, στιβαρότητα και σταθερότητα στον δρόμο, χωρίς να κοπανάει στο ελάχιστο. Επίσης, μειώθηκαν στο ελάχιστο οι κραδασμοί, ενώ δεν παρουσιάζει το παραμικρό κοσκίνισμα και τρέμουλο το τιμόνι σε οποιαδήποτε ταχύτητα. Απίστευτη, η αλλαγή προς το καλύτερο.
    Συνιστώ σε όλους τους κατόχους τη συγκεκριμένη αναβάθμιση.
    Μιλάμε για άλλο μηχανάκι.
    Η καλύτερη αναβάθμιση που έχω κάνει, με διαφορά.
    Θα επανέλθω σύντομα με φωτογραφίες και πρόσθετες εντυπώσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από doros74; 02/07/2018 στις 18:07.

  2. #107
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Άμα σε βάλει ο δρόμος Θεσσαλονίκη στείλε να το κάνουμε μια δοκιμή γιατί το σκέφτομαι

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Άμα σε βάλει ο δρόμος Θεσσαλονίκη στείλε να το κάνουμε μια δοκιμή γιατί το σκέφτομαι
    Μην το σκέφτεσαι καθολου. Ακομη και ο μηχανικός μου που έχει CB600F Hornet, εντυπωσιάστηκε με το setup. Ετοιμάζεται να παραγγείλει Hyperpro πίσω ανάρτηση. Μπροστά εχει Ohlins.

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	CBF HYPERPRO 1.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	88,0 KB 
ID:	397283
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	CBF HYPERPRO 2.jpg 
Προβολές:	189 
Μέγεθος:	59,4 KB 
ID:	397284
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	HYPERPRO 3.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	65,2 KB 
ID:	397285
    Οι πρώτες εντυπώσεις μου είναι οι εξής:
    Οι αναρτήσεις έχουν εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, κάτι που φάνηκε από την πρώτη στιγμή που άνοιξα την συσκευασία, όταν τις παρέλαβα.
    Η πίσω ανάρτηση τοποθετήθηκε όπως ήρθε ρυθμισμένη από Ολλανδία, ενώ τα εμπρός ελατήρια ρυθμίστηκαν, αρχικά από τον μηχανικό μου, στη δεύτερη σκάλα (δεύτερη γραμμή) όσον αφορά τη προφόρτιση του ελατηρίου και ίσως αύριο τη δοκιμάσω και στη νόρμαλ (πρώτη γραμμή).
    Το μηχανάκι, με του ανέβηκα στη σέλα, αμέσως κατάλαβα ότι απέκτησε μια πολύ μεγαλύτερη στιβαρότητα και ακαμψία, σε βαθμό που νόμιζα ότι θα κοπανούσε στους άθλιους επαρχιακούς δρόμους της Κέρκυρας.
    Ευτυχώς, κανένα κοπάνισμα δεν ένιωσα και σε αυτό βοηθάνε τα προοδευτικά ελατήρια της HYPERPRO, τα οποία λειτουργούν υποδειγματικά.
    Οι αλλαγές κατεύθυνσης γίνονται, πολύ, μα πολύ πιο εύκολα, το μηχανάκι εμφανίζει εξαιρετική ως εντυπωσιακή σταθερότητα στις στροφές και δεν μεταφέρονται πλέον κραδασμοί στο τιμόνι, που είχε ως αποτέλεσμα το κοσκίνισμα του τιμονιού σε κάποιο φάσμα χλμ.
    Η εξαφάνιση των κραδασμών με εντυπωσίασε, σε ένα τομέα που έπασχε με τις εργοστασιακές αναρτήσεις.
    Το μηχανάκι κέρδισε σε ύψος από το έδαφος, αφού οι νέες αναρτήσεις δεν βυθίζονται όπως οι εργοστασιακές.
    Το φρενάρισμα, βελτιώθηκε σημαντικά. Δεν βυθίζεται πλέον το μπροστινό, στον βαθμό που το βυθίζονταν με τα εργοστασιακά ελατήρια και λάδια. Στον τομέα αυτό η διαφορά είναι χαοτική.
    Ειλικρινά άλλο μηχανάκι!
    Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι, αν είναι τόσο καλές οι νέες αναρτήσεις ή είναι τόσο χάλια οι εργοστασιακές στο βαθμό να νομίζω ότι έχω άλλο μηχανάκι, όταν τοποθετήθηκαν. Μάλλον κάπου στη μέση είναι η αλήθεια.
    Όπως και να έχει, είναι μια αναβάθμιση που δεν κοστίζει τόσο όσο σε σχέση με τον ανταγωνισμό (Ohlins κλπ), με αποτελέσματα πέρα των προσδοκιών μου.
    Τελευταία τροποποίηση από doros74; 03/07/2018 στις 14:37.

  5. #110
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.461
    Τουπανο δείχνει πολύ όμορφο!
    είναι όπως τα λάστιχα συνηθίζουμε να θυμόμαστε την πρόσφατη κατάσταση συνεπώς συγκρίνουμε ένα φθαρμένο(ελαστικό) με το ολοκαίνουργια το ίδιο ισχύ και στις αναρτήσεις.

    Το αμορτισέρ που φοράει είναι showa και απο αναρτισάδες λένε ότι είναι νορμάλ ούτε κακό ούτε σούπερ αλλά στερείται ρύθμισης απόσβεσης επαναφοράς(χαμηλότερο κόστος κατασκευής), κάτι που όταν θα είχε πτώση απόδοσης με τα χρόνια το αμορτισέρ και γίνεται πιο βίαιη η επαναφορά εκεί με την ρύθμιση αυτή το αντισταθμίζεις.

    το μπροστινο επειδή δεν είναι cartridge χάνει την απόδοση του σχετικά εύκολα και οφείλεται στο λαδάκι που πρεπει να αλλάζει κάθε 1-2 χρόνια εάν θέλεις να το κρατάς σφιχτό

    Και εγώ είχα την εντύπωση οτι ένα σφιχτό αμορτισέρ ενδεχομένως να κοπανιέμαι σε λακούβες όμως παραδόξως με την λογική πάει ανάποδα, τα αμορτισέρ λόγο των ποιοτικών χαρακτηριστικών στις αποσβέσεις που διαθέτουν θα συμπεριφέρονται με πολύ περισσότερη άνεση στους καρόδρόμους, μεχρι και χωματόδρομο διασχίζεις άνετα άνευ πλάκας

    και κάτι ακόμη σχετικά με τις ρυθμίσεις μη βιαστείς θα χρειαστούν αρκετές βόλτες και χιλιόμετρα μέχρι να καταλήξεις τι σεταπ είναι καταλληλότερο για σένα

    καλορίζικα καλοτάξιδα
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τουπανο δείχνει πολύ όμορφο!
    είναι όπως τα λάστιχα συνηθίζουμε να θυμόμαστε την πρόσφατη κατάσταση συνεπώς συγκρίνουμε ένα φθαρμένο(ελαστικό) με το ολοκαίνουργια το ίδιο ισχύ και στις αναρτήσεις.

    Το αμορτισέρ που φοράει είναι showa και απο αναρτισάδες λένε ότι είναι νορμάλ ούτε κακό ούτε σούπερ αλλά στερείται ρύθμισης απόσβεσης επαναφοράς(χαμηλότερο κόστος κατασκευής), κάτι που όταν θα είχε πτώση απόδοσης με τα χρόνια το αμορτισέρ και γίνεται πιο βίαιη η επαναφορά εκεί με την ρύθμιση αυτή το αντισταθμίζεις.

    το μπροστινο επειδή δεν είναι cartridge χάνει την απόδοση του σχετικά εύκολα και οφείλεται στο λαδάκι που πρεπει να αλλάζει κάθε 1-2 χρόνια εάν θέλεις να το κρατάς σφιχτό

    Και εγώ είχα την εντύπωση οτι ένα σφιχτό αμορτισέρ ενδεχομένως να κοπανιέμαι σε λακούβες όμως παραδόξως με την λογική πάει ανάποδα, τα αμορτισέρ λόγο των ποιοτικών χαρακτηριστικών στις αποσβέσεις που διαθέτουν θα συμπεριφέρονται με πολύ περισσότερη άνεση στους καρόδρόμους, μεχρι και χωματόδρομο διασχίζεις άνετα άνευ πλάκας

    και κάτι ακόμη σχετικά με τις ρυθμίσεις μη βιαστείς θα χρειαστούν αρκετές βόλτες και χιλιόμετρα μέχρι να καταλήξεις τι σεταπ είναι καταλληλότερο για σένα

    καλορίζικα καλοτάξιδα
    Ευχαριστώ για τις ευχές.

    Τουλάχιστον, τώρα, έχω περισσότερες δυνατότητες να το ρυθμίσω το πίσω.

    Σκέφτομαι, ότι όταν επέστρεψα τα Dunlop Λάστιχα που είχα τοποθετήσει και είχα έντονους κραδασμούς, αν είχα αυτές τις αναρτήσεις δεν θα είχα απολύτως κανένα κραδασμό και δεν θα χρειάζονταν να κάνω αυτή την αλλαγή.

    Το μόνο καλό είναι τα Michelin έχουν βγει πολύ καλά μέχρι τώρα.

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.441
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doros74 Προβολή μηνύματος
    ...
    Καλές βόλτες λοιπόν. Ωραία δείχνουν.

    Για να ρυθμίσεις την πίσω βγάζεις μόνο σέλα οδηγού ή και την βάση της σέλας ;
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  8. #113
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Καλές βόλτες λοιπόν. Ωραία δείχνουν.

    Για να ρυθμίσεις την πίσω βγάζεις μόνο σέλα οδηγού ή και την βάση της σέλας ;
    Σέλα οδηγού και πλαινο καπάκι.

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Δύο μήνες με τις νέες αναρτήσεις μπορώ και έχω πλέον μια πιο καθαρή εικόνα.
    Καταρχάς αύξησα 3 κλικ την απόσβεση επαναφοράς γιατί το ένιωθα να τινάζεται λίγο το ελατήριο, όπως αρχικά ήρθε ρυθμισμένη η πίσω ανάρτηση από την Hyperpro.

    H Μηχανή όπως είχα αναφέρει αρχικά έχει αποκτήσει πολύ μεγαλύτερη σταθερότητα και μπαίνει με πολύ περισσότερα χλμ στις στροφές, χωρίς να παρουσιάζει καμία αστάθεια. Η βελτίωση στο τομέα αυτό είναι εντυπωσιακή.

    Το μηχανάκι αν και πιο σφικτό αποσβένει το ίδιο καλά αν όχι καλύτερα τις μικροανωμαλίες του εδάφους σε σχέση με τις εργοστασιακές αναρτήσεις. Στις μεγάλες ανωμαλίες το μηχανάκι κοπανάει περισότερο εξαιτίας του πιο σφικτού μπροστινού (τα ελατήρια της Hyperpro συνοδεύονται με 15 λάδι ενώ η Honda βάζει 5αρι στα ελατήρια της Showa). Ενδεχομένως και το πίσω να θέλει κι άλλα κλικ αύξηση η απόσβεση επαναφοράς, αλλά από την άλλη είναι τέτοιοι οι δρόμοι στην Κέρκυρα (γεμάτοι λακούβες) που φοβάμαι την αργή επαναφορά του ελατηρίου.

    Επίσης μεγάλη βελτίωση στο φρενάρισμα εξαιτίας του πιο σφικτού μπροστινού.

    Συνεπώς, πολύ μα πολύ πιο σταθερή η μηχανή, πολύ πιο πρόθυμη στις αλλαγές κατεύθυνσής (επίσης εντυπωσιακή βελτίωση σε σχέση με πριν) μπαίνει πολύ μα πολύ καλύτερα στις στροφές και φρενάρει καλύτερα, αλλά δεν είναι το ίδιο άνετη στην απόσβεση των μεγάλων ανωμαλιών (λακούβες μεγάλες κλπ).

    Η ρύθμιση της προσφόρτισης του πίσω ελατηρίου είναι πολύ δύσκολη. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά όπως το βλέπω δεν μου φαίνεται να μπορώ να το κάνω, εκεί που είναι το δαχτυλίδι. Για το λόγο αυτό παρήγγειλα την υδραυλική προφόρτιση, η οποία πωλείται έξτρα από την HYPERPRO, για το συγκεκριμένο αμορτισέρ.

    Το θέμα είναι ότι φοβήθηκα ότι θα είχα αυτό το πρόβλημα, πριν αγοράσω τις αναρτήσεις και ρώτησα στην αντιπροσωπία στην Ελλάδα σχετικά και με διαβεβαίωσαν για δύο πράγματα. Δεν θα έχω πρόβλημα στο να τη ρυθμίσω με το κλειδί και ότι δεν υπάρχει δυνατότητα να τοποθετηθεί έξτρα υδραυλική προφόρτιση στο συγκεκριμένο αμορτισέρ που έρχεται με το Streetbox, έστω και αν εγώ στον επίσημο κατάλογο της Hyperpro έβλεπα ότι υπήρχε αυτή η δυνατότητα. Τελικά δεν ασχολήθηκα άλλο και ο έβαλα, όταν το παρέλαβα, και μετά διαπίστωσα ότι η ρύθμιση με το κλειδί ήταν πάρα πολύ δύσκολη. Αρχικά απογοητεύτηκα, αλλά μετά σκέφτηκα να πάρω την K SHOCK και να ρωτήσω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, δηλαδή της υδραυλικής προφόρτισης, δίνοντας τον ακριβή κωδικό του αμορτισέρ. Η απάντηση μου ήρθε σε μια ώρα και ήταν καταφατική. Μου είπαν φυσικά και γίνεται, εξάλλου το γράφει στο επίσημο κατάλογο της Hyperpro. Βεβαίως οι ίδιο ήρθαν σε επικοινωνία με Ολλανδία και πήραν αυτή την απάντηση (εδώ μέχρι και οδηγίες υπήρχαν για το που τοποθετείται το μοχλικό ενσωματωμένες στο αμορτισέρ που παρέλαβα). Έτσι παρήγγειλα την υδραυλική προ φόρτιση με κόστος με το μοχλικό και τη βάση του.

    Βεβαίως θα πρέπει να βγάλω το αμορτισερ να το στείλω Αθήνα, να το πάρω πίσω όταν το τοποθετήσουν και να το ξαναβάλω.
    Όλα αυτά, βεβαίως, θα είχαν αποφευχθεί αν εκεί στην επίσημη αντιπροσωπία στην Ελλάδα, ήξεραν τι τους γίνεται.

    Αλλά προφανώς δεν ξέρουν.

    Μέχρι το τέλος του μήνα θα έχω το μοχλικό στα χέρια μου και θα μπορώ να ρυθμίζω την προφόρτιση του ελατηρίου πανεύκολα.

    Συμπερασματικά, μια αναβάθμιση που αξίζει όσο τίποτα άλλο τα χρήματά της, αλλά υπολογίστε και ένα έξτρα κόστος των 190-200 € για την υδραυλική προφόρτιση. Αν δεν την βάλετε τότε καλύτερα να το σκεφτείτε καλύτερα. Όχι πως δεν θα δείτε διαφορά, θα δείτε τρομερή διαφορά, αλλά για να βρείτε και να ρυθμίσετε σωστά στο SAG της μηχανής, με την μηχανική προφόρτιση το ξεχνάτε, ειδικά αν είστε δικάβαλος, γιατί μονοκάβαλος δεν θα έχετε ιδιαίτερο θέμα (η Hyperpro στέλνει ρυθμισμένο το αμορτισερ για μέχρι 105 κιλά βάρος, για μεγαλύτερο βάρος χρειάζεται αύξηση της προφόρισης για να πάρει υψος το πίσω, ενώ για λιγότερα των 85-90 κιλών μάλλον θέλει και πάλι ρύθμιση κατά την γνώμη μου, αφού το πίσω είναι λίγο ψηλότερο σε σχέση με πριν).

  10. #115
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Πολυ χρησιμες οι εντυπώσεις σου όπως και η εμπειρία επικοινωνίας με την αντιπροσωπεία. Όταν λες αύξησες 3 κλικ φαντάζομαι ενοείς οτι μείωσες την απόσβεση και τώρα επανέρχεται πιο αργά στην αρχική του θέση.
    Τώρα οσον αφορά την ρύθμιση της προφότισης θα μπορούσες να δοκιμάσεις να το τοποθετήσεις ανάποδα ώστε να έχεις απο κάτω την ρύθμισή της και απο πάνω την επαναφορά, που πιστεύω μπορείς να την ρυθμίσεις βγάζοντας τη σέλα. Απλά μια ιδέα δεν ξέρω στην πράξη αν επιρεάζει το αμορτισέρ, αν και νομίζω πως οχι.
    Όπως και να έχει πάντως η υδραυλική ρύθμιση είναι άλλο πράγμα!!

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Πολυ χρησιμες οι εντυπώσεις σου όπως και η εμπειρία επικοινωνίας με την αντιπροσωπεία. Όταν λες αύξησες 3 κλικ φαντάζομαι ενοείς οτι μείωσες την απόσβεση και τώρα επανέρχεται πιο αργά στην αρχική του θέση.
    Τώρα οσον αφορά την ρύθμιση της προφότισης θα μπορούσες να δοκιμάσεις να το τοποθετήσεις ανάποδα ώστε να έχεις απο κάτω την ρύθμισή της και απο πάνω την επαναφορά, που πιστεύω μπορείς να την ρυθμίσεις βγάζοντας τη σέλα. Απλά μια ιδέα δεν ξέρω στην πράξη αν επιρεάζει το αμορτισέρ, αν και νομίζω πως οχι.
    Όπως και να έχει πάντως η υδραυλική ρύθμιση είναι άλλο πράγμα!!
    Όταν αυξάνεις την απόσβεση επαναφοράς το ελατήριο αργεί να επανέλθει. Αυξησα την αποσβεση κατά 3 κλικ. Δηλαδη γυρισα δεξιά το δακτυλιδι μεχρι να ακουσω 3 κλικ.
    Δεν δοκιμασα να βαλω αναποδα το αμορτισέρ γιατί δεν νομιζω να πηγαινει. Αν μπορουσε να μπεί θα το ανέφερε το manual και θα γλιτωνα εγω και τα 200 ευρω.
    Οπως και να εχει αξιζει και με το παραπανω η επενδυση στις αναρτήσεις.
    Εχω τοποθετησει διαφορα αξεσουαρ, εξατμιση Akrapovic κλπ, αυτη η αναβαθμιση αξιζει τα λεφτά της μεχρι το τελευταίο ευρώ.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Έτοιμη και η υδραυλική προφόρτιση.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180925_155152_1403.jpg 
Προβολές:	84 
Μέγεθος:	66,8 KB 
ID:	399552
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180925_155158_1404.jpg 
Προβολές:	86 
Μέγεθος:	73,0 KB 
ID:	399553
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20180925_155203_1405.jpg 
Προβολές:	85 
Μέγεθος:	83,6 KB 
ID:	399554

  13. #118
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.461
    Καλοριζικος

  14. #119
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    με γεια!!!
    είμαι πραγματικά πολύ περίεργος να οδηγήσω μια τέτοια αναβάθμιση!!

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της raccoon
    Εγγραφή
    08/05/2013
    Μηνύματα
    275
    530€ βγήκε όλο το σετ χωρίς την υδραυλική προφορτηση; Πόσο πάει το εμπρός μέρος και πόσο το πίσω.
    Η τιμή είναι παραγγελία από έξω, εδώ τα έβρισκες πολύ πιο ακριβά;
    Κάπου αναφέρεις για μοχλικο, εννοείς το μηχανισμό υδραυλικής προφορτησης λογικά ( όχι μοχλικο σύστημα)

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  2. CBF 600 Service Manual
    από quirky9 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 13:56
  3. Τα πρώτα 3500 χλμ με το CBF-600...
    από Zan_Prizol στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 18:04
  4. Honda CBF-600S. Γνώμες;
    από Papasouzas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2004, 22:32
  5. cbf 600 04
    από wild_cat/anima στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF