Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Καλωδιο μαμισιου συναγερμου

  1. #1

    Καλωδιο μαμισιου συναγερμου

    Φιλοι μου για βοηθηστε λιγο, ψαχνω το φις (κλεμα) που κουμπωνει ο μαμισιος συναγερμος. Που στο καλο ειναι και δε το βρισκω?? (μιλαω για fz1 fazer , 07).
    TNKS!!!!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά νομίζω ότι βρίσκεται κάπου κάτω από το ντεπόζιτο...

    όταν έβαλα συναγερμό δεν έβρισκα καμμία αναμονή κάτω από την σέλλα (εδώ που τα λέμε και για να χωρέσει εκεί ο συναγερμός ευχέλαιο θέλει...), και το έκανα με τον παλιό κλασσικό τρόπο...Ρεύμα από την μπαταρία και σήμα στα φλάσ από τα καλώδια που πάνε σε αυτά...

    Σε ερώτησή μου μετά από καιρό σε εξουσιοδοτημένο (το δικό μου ήταν από τα πρώτα που είχαν έρθει και στην αρχή κανείς δεν ήξερε...) μου αναφέρθει ότι υπάρχει αναμονή κάτω από το ντεπόζιτο, αλλά δεν το έχω ποτέ τσεκάρει...

  3. #3
    Φιλε μου ευχαριστω. Θα περιμενω μηπως και το εχει βρει κανεις σιγουρα να μας πει....
    αν και βρωμαει η δουλεια...

  4. #4
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Λοιπον ειμαι ο ανθρωπος σου!!! Ειχα και εγω την ιδια απορια ........

    ΝΑΙ, το φις της αναμονης ειναι κατω απο το ρεζερβουαρ, απο τη δεξια μερια (οπως καθεσαι στη μοτο), περιπου στο μέσον του.

    Λυνεις τα πλαινα μαυρα καπακια που πιανουν ντεπόζιτο και μασκα, λυνεις ντεποζιτο, το σηκωνεις
    και θα δεις την αναμονη καπου εκει δεξια στριμωγμενη. Χειροτερο σημειο δεν εχει να την βαλουν.

    Βεβαια ειναι λιγο θεμα γιατι ειναι πολυ μακρια απο το κοντινοτερο σημειο που μπορεις
    να τοποθετησεις το συναγερμο, και αναγκάστηκα προσωπικα να κοψω το
    καλωδιο του συναγερμου και να βαλω προεκτασεις οπου χρειαζοταν.

    www.fazerclub.gr

  5. #5
    φίλε ευχαριστώ για την πληροφορία. Μαύρα τα πράγματα δηλαδή. Σήμερα πηρα την απόφαση(ξήλωσα πλαστικά μάσκας,σέλες,κομάτια φέρινγκ,σήκωσα ρεζερβουάρ,ΕΦΑΓΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ 10 ΦΟΡΕΣ και δε μπορεσα να βρω φισα αναμονης και τραβηξα προεκτασεις απο την κεντρικη φισα (στο μεσον περιπου κατω απο ρεζερβουαρ) και τον περασα κανονικα. ρε θα σκασω που στο διαολο ειναι.... (μεχρι και η μοτοδυναμικη μου ειπε οτι ειναι απο κατω, αλλά τιποτα) , μεχρι και ταινιες εβγαλα απο φισες και τα μονα που βρηκα ηταν φισες με βραχυκυκλωτηρες.........

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2004
    Μηνύματα
    216
    δεν ειναι τοσο δυσκολο...μ@λ@κια που δεν ειχα τραβηξει photo οταν τον εβαλα τον συναγερμο ....ετσι για να επαιρνες μια ιδεα.....
    μολις σηκωσεις το τεποζιτο ειναι στη δεξια πλευρα......ΑΙFOS τι συναγερμο εβαλες..της μαμας δεν θελει κοψιματα και δεσιματα

  7. #7
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotosfz6
    ......ΑΙFOS τι συναγερμο εβαλες..της μαμας δεν θελει κοψιματα και δεσιματα
    Spyball ειναι ο συναγερμος, και εχει τα βισματα ετοιμα για μηχανακια Yamaha.Απλα τα κουμπωσα
    στις υποδοχες του FZ1, αλλα εβαλα προεκτασεις για να φτασουν!
    www.fazerclub.gr

  8. #8
    Παιδια ειχα φαει τον κοσμο ολο και δεν ειχα βρει τιποτα. μεχρι και τις πλεξουδες μετις ταινιες ανοιξα μηπως ειναι μεσα αλλα τιποτα. οταν ανοιχθει για αλλαγη φιλτρου απο περιεργεια θα το κοιταξω παλι. οσυναγερμος δεν ειναι μαμισιος γιατι τον εβλεπα λιγο της πλακας. εβαλα αλλο με τηλεειδοποιηση κλπ. και ενδειξεις στο χειρηστιριο. παντως αν προσπαθησει κανεις ας βγαλει μια φωτο γιατι θα σκασω..

  9. #9
    Καλησπέρα παίδες .. Αγόρασα και εγώ ένα συναγερμό με ενσωματωμένο Pager στο χειρηστήριο και μάλλον εγινε καμία βλακεία στην σύνδεση και κάθε φορά που είναι Ον η μηχανή μου καίει την ασφάλεια της κόρνας . Για αυτό ας μας πεί κάποιος από που να τραβήξω ρεύμα.

    Σημ . Οταν έχω βγάλει το κλειδί από την μηχανή ο συναγερμός δουλεύει κανονικά χωρίς να καίει ασφάλεια .


    Περιμένω Photo

    Thanks

Παρόμοια θέματα

  1. Τηλεειδοποίηση Συναγερμού!
    από powerphot στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2017, 13:05
  2. Ενεργοποίηση συναγερμού εν κινήση
    από downhill στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2005, 19:19
  3. Μαρκα - Μοντελου Συναγερμου
    από SKYDIVER στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 11:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF