Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ To 600 K6?

  1. #1

    ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ To 600 K6?

    ΜΑΓΚΕΣ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ SUZUKI MOY GSXR 600 K6?

    ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΟΣΟ ΔΙΧΝΟΥΝ?

    ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΑΝΤΕ 5 ΦΟΡΕΣ, ΕΚΑΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑ
    ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΑ ΑΥΛΑΚΙΑ. (ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΩ ΜΟΝΟ ΕΥΘΕΙΑ ΧΑΧΑ) ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΔΗΓΑΡΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΤΑΩ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ
    ΟΧΙ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΧΛΜ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΛΙΣΤΡΑΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ, NORMAL

    ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΕΣΕΙΣ?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Προσωπικά θα σου πρότεινα τα Pirelli Diablο Corsa III και Michelin Pilot Power 2CT.Είχα τα πρώτα και ήταν πολύ καλά.Τώρα έχω τα Pirelli Dragon SuperCorsa Pro SC(SC1μπροστα/SC2πίσω) αλλά αυτό είναι μία άλλη ιστορία.

  3. #3
    Δοκίμασε Dunlop D208 sportmax

    Εγώ έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και κρατάνε πάρα πολύ (και σαν "κράτημα" και σαν διάρκεια χλμ) με αρκετή "πίεση" σε στροφιλίκια... μπαντελίκια και μπερν άουτ δεν κάνω...

    Βέβαια δεν δοκίμασα τα Pirelli Diablο Corsa III τα οποία απ'ότι λένε όλοι είναι τα καλύτερα (για να το λένε όλοι μάλλον θα είναι, αλλά είναι και πολύ ακριβά) και Michelin Pilot Power 2CT που δεν θα τα έβαζα ποτέ γιατί δεν την πάω την μισελέν (έχει χαντακώσει τον θεό ρόσσι )


    Τα μανάτα bridgestone BT 014 είναι για τον π........ο ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!

    Οταν αλλάξεις λάστιχα θα δεις ότι το μηχανάκι σου είναι μακράν καλύτερο.....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    D208 ειχα και εγω στο κ5 μου και ειναι παρα πολυ καλα.Αλλα αμα δεν σε ενδαφερει να βγαλουν πολλα χλμ βαλε D208RR τελειως αλλου το λαστιχο...
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  5. #5
    χεχε...κοιτα που εμαθε κι αλλος κοσμος τις dunlopes...οταν εγω χτυπιομουν για την ανωτεροτητα των d 207 rr και gp παλια, δεν με ακουγε κανεις...

    qualifier rr να βαλεις που ειναι η εξελιξη των d 208 rr...και θα με θυμηθεις...οπως και οσοι αλλοι με ακουσαν...(πως την εχω δει ομως ο φουστης...:rotflmao: )...

    p.s. ο μονος λογος που με στεναχωρει που εχω το μπουσα ειναι το οτι δεν μπορω να φορεσω τα d 209 sportmax gp...το με διαφορα καλυτερο dot λαστιχο που υπαρχει αυτη την στιγμη...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #6
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
    D208 ειχα και εγω στο κ5 μου και ειναι παρα πολυ καλα.Αλλα αμα δεν σε ενδαφερει να βγαλουν πολλα χλμ βαλε D208RR τελειως αλλου το λαστιχο...

    Εσύ ευχαριστημένος απο τα 208?

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok
    Εσύ ευχαριστημένος απο τα 208?
    Παρα πολυ εσυ απο τα Diablo για τι επιδαυρο δεν ειχα αρκετα μεγαλους καθρευτες για να δω ποσο πισω εμενες
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
    D208 ειχα και εγω στο κ5 μου και ειναι παρα πολυ καλα.Αλλα αμα δεν σε ενδαφερει να βγαλουν πολλα χλμ βαλε D208RR τελειως αλλου το λαστιχο...

    Οπως τα λες!!!!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118
    από τιμές ποσο πάνε τα pirelli που αναφέρονται πιο πάνω και τα dunlop 208rr η 209 sportmax gp?

    έχει προβεί κανένας σε αγορά από εξωτερικό? τίποτα έγκυρο και δοκιμασμένο υπάρχει μη μας τα φάνε τα χρήματα?
    GSXR 600 K6

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Τα μαμά λάστιχα δεν είναι άσχημα.Εάν αναφέρεσαι για τα λάστιχα που φοράω και ανέφερα πιο πάνω είναι γομμές και αρκετά μαλακές.Κανονικά δεν είναι για το δρόμο αλλά για πίστα.Είναι όμως απλά ΑΠΊΣΤΕΥΤΑ!!!Όπως ανέφερα και πιο πάνω μία πραγματικά πολύ καλή λύση είναι Pirelli Diablο Corsa IIΙ και Michelin Pilot Power 2CT.Γενικά όλα τα λάστιχα είναι πολύ καλά απλά είναι και θέμα το τι θες (πχ χλμ,προοδευτικότητα κλπ).Για τιμές τώρα ρωτάς και βλέπεις.Πάντως να ξέρεις τα Pirelli είναι λίγο τσιμπημένα πάντα.

  11. #11
    φιλαρακια να κανω αλλη μια ερωτηση

    το μπροστινο λαστιχο ειναι καλο
    να αλαξω μονο το πισω ή πρεπει να αλαξω και τα δυο ???

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsagas
    φιλαρακια να κανω αλλη μια ερωτηση

    το μπροστινο λαστιχο ειναι καλο
    να αλαξω μονο το πισω ή πρεπει να αλαξω και τα δυο ???
    Αν βαλεις τα ιδια λαστιχα και το μπροστινο ειναι σε καλη κατασταση μπορεις τοτε να αλλαξεις μονο το πισω αλλα αν αλλαξεις τυπο ή μαρκα πρεπει να αλλαξεις και τα δυο.Συνηθως αλλαζεις 2 ή και 3 πισω με 1 μπροστα αναλογως της χρησης που του κανεις.Παντως να ξερεις οτι το καλοκαιρι λογω συνθηκων(ζεστη-σκονη κ.τ.λ.) το κρατημα δεν ειναι κι οτι καλυτερο,καλο ειναι να δουλευεις 2-3 ρςι χαμηλοτερη το καλοκαιρι.Διωρθωστε με εαν κανω λαθος!!
    ΣΤΑ 350 ΧΛΜ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΑΞΙΑ!!!
    www.bikepics.com/members/vicxx11/

  13. #13
    τα mentzeler sportec M3 ή τα diablo corsa III ?????

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsagas
    τα mentzeler sportec M3 ή τα diablo corsa III ?????

    Εγω στο 750 Κ6 εχω τα Μ3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος .
    ...Καθένας το κουμάντο του στην πλάτη του φορτώνεται κι όποιος γουστάρει την μαγκιά,
    περνάει βέβαια καλά ,μα η μαγκιά πληρώνεται...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Σουπερκορσα το μαλακο μπροστα το μεσαιο πισω προτεινω για να σταματησει να σπινιαρει και να τρωγεται ! Το ντουκατι 1098 αυτο φοραει ,το τραιουμφ 675 αυτο φοραει δεν μπορω να φανταστω ενα πιο συμβατικο λαστιχο σε μια τετοια μηχανη. Κερδιζεις ωραιο φρεναρισμα σε ολες τις ασφαλτους ,ακριβεια στο πατημα δεν εισαι στο περιπου και συνολικα νοιωθεις πιο ασφαλης αφου ανεβαζει τα ορια. Με τα πολιτικα λαστιχα προσωπικα δεν νοιωθω αρκετη ασφαλεια στο φρεναρισμα μεσα στην πολη που συνηθως οι δρομοι γλιστρανε.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. λαστιχα για xt 600?
    από alexandrosm στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 12:09
  2. Πλαστικά μαμά για gsxr 600 K6
    από firefox στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 21:18
  3. ζελατινα για gsxr 600 k6
    από gtsagas στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2007, 19:02
  4. λάστιχα για XT 600 motard
    από blackpit στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 22:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF