Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: Λάστιχα για scooter

  1. #16
    Νέο μέλος Το avatar του/της Chris_symphony
    Εγγραφή
    17/05/2022
    Μηνύματα
    65
    Οπότε θέλουμε 3 μηχανάκια με τα εν λόγο ελαστικά για test drive!!

  2. #17
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Για αυτό ρωτάω, γιατί όταν είχα μοτοσακο ένα φεγγάρι έβαζα συνέχεια Dunlop (d211 νομίζω) που τα είχα κατά ευχαριστηθεί.. το κακό είναι ότι δεν βρίσκω λάστιχα όπως έλεγα και σε άλλο post..

    Ποιος είναι ο λαστιχας σου (αν θες με π.μ) γιατί είμαι έτοιμος να παραγγείλω απ' έξω ..
    ΑΘηνα εισαι? Ψαχνεις για λαστιχα σκουτερ κ δεν βρισκεις?
    Θυμαμαι κ γω οταν εβαλα τα metzeler υπηρχε ενα θεμα διαθεσιμοτητας αλλα θεωρουσα τωρα να εχει ερθει στα ισα η κατασταση.


    Εγω michelin δεν ξαναβαζω οταν υπαρχει το πιρελλι κ το (τελευταιο) μετζελερ.
    Να σημειωσω πως η χρηση που κανει δεν την λες φυσιολογικη κ γι αυτο μπορει να μην μου κανουν εμενα...σε αλλον νορμαλ ανθρωπο/οδηγο να ειναι οκ.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Αθηνα ναι.. και μαλιστα συμφωνα με τον νεοσσο κανουμε και οι τρεις ιδια διαδρομη τα πρωινα.. Αλλα ακομη δεν καταλαβα τι ωρες ειστε εσεις στην περ. Υμηττου και δεν σας εχει παρει το ματι μου...

    Στο συνεργειο που παω το kymco ακομη δεν εχουν βρει λαστιχα. Στο tyreshop που ρωτησα το Σαββατο μου ειπαν ελα απο Νοεμβρη να δουμε τι θα εχω, αλλιως τωρα αν θες αλλο μπροστα αλλο πισω. Ο κουνιαδος μου θα ρωτησει τον δικο του λαστιχα στον Νεο κοσμο τι εχει και αν εχει..

    γενικα ολοι λενε οτι γινετια χαμος..τι να σου πω δεν ξερω.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  4. #19
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Αθηνα ναι.. και μαλιστα συμφωνα με τον νεοσσο κανουμε και οι τρεις ιδια διαδρομη τα πρωινα.. Αλλα ακομη δεν καταλαβα τι ωρες ειστε εσεις στην περ. Υμηττου και δεν σας εχει παρει το ματι μου...

    Στο συνεργειο που παω το kymco ακομη δεν εχουν βρει λαστιχα. Στο tyreshop που ρωτησα το Σαββατο μου ειπαν ελα απο Νοεμβρη να δουμε τι θα εχω, αλλιως τωρα αν θες αλλο μπροστα αλλο πισω. Ο κουνιαδος μου θα ρωτησει τον δικο του λαστιχα στον Νεο κοσμο τι εχει και αν εχει..

    γενικα ολοι λενε οτι γινετια χαμος..τι να σου πω δεν ξερω.
    Λογω τηλεργασιας εχω κοψει το καθημερινο commuting απο Κατεχακη/Περιφερειακο.
    Αν δεις καποιον με αυτο το κρανος κ Beverly 350 η Κ6 εγω θα ειμαι (δεν εχω πετυχει κ αλλον να πω την αληθεια μου).
    Σου στελνω σε ποιους κοιταξα εγω μπας κ βγαλεις καμια ακρη.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    221
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τα Michelin ενω μεχρι 6-7Κ ηταν αρκετα καλα μετα κανανε ενα σκαλοπατι αποτομο κ απλα δεν μπορουσα να οδηγησω το σκουτερ.
    Τα εβαλα κ 2 φορες εν τω μεταξυ γιατι ειπα τα πρωτα ειναι πρωτης τοποθετησης οποτε ας δωσω μια ευκαιρια.
    Τα Dunlop απλα καλα. Τιποτα ιδιατερο που να πεις θα το ξαναβαλω. Κ ειμαι dunlopακιας σε τρελη φαση στο μεγαλο απο το 2008 κ μετα (με εξαιρεση ενα supercorsa καποια στιγμη το 2010).

    Εβαλα τα πιρελι κ σοκαριστηκα. Βρεγμενο, στεγνο παντου ταπα κ να μην καταλαβαινει τιποτε.
    Μεχρι κ λιγο πριν τα αλλαξω (12Κ) ηταν αποστευτα. Αντε να πουμε τα τελευταια χιλια χλμ δεν ηταν καλα.

    Ημουνα σε διλημμα για τα metzeler γιατι δεν την εχω σε εκτιμηση (παροτι αδερφες εταιριες με Πιρελι αν δεν κανω λαθος) αλλα οπως προειπα διαβασα 2-3 πραγματα κ λεω ας τα δοκιμασω.
    Μεχρι τωρα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Μιας και τα χω βαλει και τα δυο και σε διαφορετικα μηχανακια και
    τα citygrip και τα angel ,θα σου πω πως δεν μπορω να φανταστω πως θα βαλω κατι αλλο περα απο angel.
    Kαι τα citygrip καλα , αλλα μια στιγμη , ετσι ξαφνικα ...εχεις αλλο λαστιχο ...καπου στα 6-7 Κ χλμ.
    Σταματαει να σου δινει εκεινη την σιγουρια που ειχες και αυτο ειναι μονιμο .
    Το anlel απο την αλλη εινι σταθερη αξια και εχω την αισθηση οτι βουταγε στις στροφες πιο ευκολα
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι, όταν έρθει η ώρα θα (ξανα)βάλω τα Michelin citygrip. Δοκίμασα τα angel (και στο παλιό αλλά και στο καινουργιο μου beverly), όλοι λένε τα καλύτερα αλλά εμένα μου βγάζουν μια πιο σκληρή αίσθηση στο τιμόνι, έναν συντονισμό (αν μπορώ να το περιγράψω καλά) που δεν είχε πριν το Beverly με τα citygrip. Κατά τα άλλα δεν έχω παράπονο από τα pirelli, επίσης δεν θυμάμαι να είχα παρατηρήσει απότομη πτώση στην απόδοση των Michelin.
    Οσοι λετε για την αποτομη πτωση στα 6-7Khm για τα citygrip , ποια ειχατε βαλει το 1 ή το 2 ;

  6. #21
    Εγω δεν θυμαμαι ,πανε χρονια , αλλα διαβαζοντας το μηνημα στην παραθεση ,θυμήθηκα αυτο το σκαλοπατι που αναφερει ο ντοκτορ.
    Τα φοραγα το 2010 σε sym sr150 ,μου αρεσαν πολυ,αλλα το εδωσα γρηγορα και στο επομενο joyride 200 τα εβαλα κατευθειαν...εκει τα κρατησα ,μιας και το μηχανακι εμεινε καποιο καιρο στην κατοχη μου και διαπιστωσα τα παραπανω ...οταν αλλαξα ,δεν θυμαμαι τι ειχα βαλει ,αλλα εφυγε και αυτο για να παρω cruisym που σε συνδυασμο με pirelli angel επαθα σοκ απο τη σιγουρια που ειχα σαν αισθηση.
    Ξαναπαιρνω joyride 200 και βαζω καπακι angel ,αφηνωντας μου επισης ρις καλυτερες εντυπωσεις .Μετα απο 5Κ το δινω και αυτο και τωρα ειμαι στο νεο joyride 300 και καποια στιγμη θα παω για angel και εκει ....αλλα ακομα περιμενω το φιλαρακι που του εδωσα διαστασεις να μου πει τιμη .
    Εχει θεμα η αγορα . Αυτο ισχύει.

    Ημερολογιακα και μονο εικαζω πως ειχα τα 1 .
    Δεν ειχα ιδεα πως παιζουν 1και 2 αλλα η εμπηρεια μου για το ελαστικο ,χρονικα πρεπει να συμβαδιζει με τα 1.
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 05/10/2022 στις 00:22.

  7. #22
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Τα πρώτα κ γω αν θυμάμαι καλά.
    Μετά τα πιρελι δεν υπήρχε λόγος να σκεφτώ μισελεν.
    Έβαλα τα μετζελερ μόνο κ μόνο επειδή διάβασα κ μου είπανε καλά λόγια.
    Κ μέχρι τώρα είναι μια χαρά μπορώ να πω. Ειδικά σε συνθήκες πίεσης...
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΛαστιΧα Για Supersport
    από tzanismille στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 17:19
  2. Λαστιχα για transalp..
    από derd στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2004, 11:05
  3. λαστιχα για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 16:26
  4. λαστιχα για cbr400-RR
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 18:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF