Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: Klopi mixanis...odigies xrisews...!!!GIa na thimountai oi palio kai na mathainoun...

  1. #1
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Klopi mixanis...odigies xrisews...!!!GIa na thimountai oi palio kai na mathainoun...

    Savato mesimeri stin geitonia mou, eklapi 1 Transalp. To paidi eixe parkarei tin mixani DIPLA sto periptero tou patera tou kai pige na faei ena steno parakatw spiti tou, kathos kai 30min. ypno.
    H mixani ekane ftera se ena diastima 1:30-2:00 wrwn. To periptero itan anoixto kai o pateras tou mesa!!!!!! Einai alitheia, oti den eixe apeutheias optiki epafi me tin mixani alla...

    Ti eixe simvei: To paidi, eixe aplws kleidwsi to timoni mono!!!
    Parakatw exw merikes protaseis gia na koimaste poio isixoi/es

    1.Panta na kleidwnete to timono
    2.PANTA na vazete kleidaria gia diskofreno
    3.PANTA na energopoiite ton sinagermo

    Ta parapanw kante te akoma kai an thelete na pate mono gia katourima. Yparxoun polles istories kai sigoura kserete mia

    4.An exete epipleon kleidaria valte kai auti.
    5.An sas rwtisoun pitsirikia dithen athwa an exete sinagermo, i mn apantisete i akoma kai an den exete APANTISTE KATAFATIKA, legontas malista oti exete kai doriforiki eidopoiisi klp....
    6.Distixws, prepei na to pw: Parkarete an ginete sto pezodromio...
    7.Parkarete dipla se fws is possible
    8.Kopste fatses:Poioi einai oi diplanoi motosikletistes sas? Prospathiste na tous thimaste, sistitheite kai peite tous na sas thimountai. P.X: an doun kapoion allon ektos apo esas stin mixani, na tin psiliastoun
    9.Ean exete parking XRHSIMOPOIISTE TO!!!
    10. Kante kai kamia proseuxi

    Happy Traveling

  2. #2
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    κρίμα

    πάντως μου κάνει εντύπωση που ο πατέρας δεν είδε τίποτα

    ακόμα και αν δεν είχε επαφή οπτική, δεν άκουσε να βάζουν μπρος; δεν βγήκε να δει τον γιό; (δεν μιλιούνται; )

    τέσπα τι ψάχνω - έγινε

  3. #3
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34
    Miliountai mia xara. Apla isws na eixe pelati, i na itan afirimenos... borei na nomize oti einai kapoios allos (parkaroun arketoi ekei dipla), i apla den to pisteue oti borouse na simvei...

  4. #4
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Κλειδωμενο τιπονι=κλωτσια για να σπασει η κλειδαρια, τσουλημα ενα τετραγωνο πιο κατω και εκει εκκινηση η φορτωμα σε φορτηγο, 1 λεπτο δουλεια, ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΦΗΝΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΛΕΠΤΟ! Προσωπικα, για να μην εχω διλημματα την κλειδωνω ΠΑΝΤΑ. Οποιος βαριεται δυστυχως την πληρωνει συνηθως....

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    σωστό

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Ειναι να μην την βάλουν στο μάτι...

    ...προσωπικα προτιμώ να δίνω 36ευρώπουλα καθε μηνα στο γκαράζ απο το να είμαι καθε πρωινο-μεσημεριανο-απογευματινο-βραδο στην τσιτα.

    Επίσης ο συναγερμός ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ!
    Όσο πιο ευαίσθητος τόσο το καλύτερο (ξερω φίλο που ο συναγερμος του βαραει με τον πολυ αερα!!!! Ναι, το είδα με τα ματια μου)
    και φυσικα, μαζι με τον συναγερμό, Οπτική Επαφή (γιατί τι να το κανεις οταν η δικια σου τσιρίζει, και εσύ περα βρεχει...).


    Κλειδωμα τιμονιού και δισκόφρενου

    Και ο Θεός βοηθός..

  7. #7
    36 ευρώ γκαράζ το μήνα.........

    εμένα ο αλήτης γιατί μου ζητάει 60?????? (όχι ότι τα δίνω!)

  8. #8
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    εγώ μέχρι τώρα που έχω πια θέση στην πολυκατοικία έδινα σε έναν 25 ευρά

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199
    ..."36 ευρώ γκαράζ το μήνα.........

    εμένα ο αλήτης γιατί μου ζητάει 60?????? (όχι ότι τα δίνω!)
    "
    ...Ρε συ, μήπως ο γκαραζάς (πρόσεξε ελληνικόυρα) νομίζει οτι εχεις κανα φορτηγό???

    Ακους εκει 60ευρώ!!! Παναγια μου!!!


    Και εσύ NLS πού τον βρήκες βρε?

    ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩ!!!!!

  10. #10
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    35.50 europoula gia na eimaste akribeis. Alla koimasai sxetika hsyxa ta bradia.

    almalibera sto idio gkaraz parkaroume?Katw pathsia den alwnizeis?
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  11. #11

    μμμμ....

    μάλιστα!!!

    ακούστε σκηνικό που έτυχε στον πατέρα μου.

    Καινούργιο το africa to '96 (2 ημερών) παρακαρισμένο απ' έξω από τον ΟΤΕ στην Γ'Σεπτεβρίου στο πεζοδρόμιο, ακριβώς απέναντι από το γραφείο του.

    15¨30 το μεσημέρι..

    Σταματάει ένα παπάκι με ένα λιγνό και ένα χοντρό.Καβαλάει ο χοντρός το africa,χώνει ένα κατσαβίδι στην κεντρική κλειδαριά και μιζάρει!!!!!Βάραγε ο συναγερμός,ανοίγει το παράθυρο ο father, του φωνάζει "παλιοπουστ@" και άλλα κοσμητικά...Τελικά την γλύτωσε μόνο με μια κλειδαρια,γιατί ο συναγερμός έκοβε το ρεύμα στα μπουζί και μόνο η μίζα δούλευε!!!Χοντρέ αν το παράθυρο δεν είχε κάγκελα δεν ξέρω που μπορεί να ήσουν τώρα!!

  12. #12
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    δεν υπήρχε κανείς να τον μαμίσει;

    anyway, 25 μαύρα ήταν (εννοείται) σε έναν με υπόγειο χώρο που είχε ένα χώρο απλά για 3 αυτοκίνητα + τη μηχανή (και λίγο πριν σταματήσω, ήρθε κι άλλη μια)

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    to darkCount

    ....Αν εννοείς στον Παντελή, ναι, εκεί άραζα μεχρι το καλοκαίρι.

    τώρα όμως άλλαξα γκαράζ καθώς μετακόμισα.

    ..Πάντως πολύ καλός ο Παντελης. Οσο καιρό ήμουν κανένα παραπονο.

    Αλλά για πες μου που το τσέρεις εσύ?

  14. #14
    Μαύρος και Άραχνος Το avatar του/της darkCount
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    158
    Eimai mantepsiarhs o atimos :P e,posa gkaraz les na yparxoun ekei?2 ola kai ola kai ayta anoikoun stous idious.

    Oso gia ton Pantelh asto kalytera giati exw psilostrabwsei ligo me to plynthrio sygkekrimena alla brhka kai kanw th douleia mou allou kai den asxoloumai ksana. Entaksei to gkaraz einai gkaraz...kameroules exei...an ebaze kai kamia lampa parapanw kala 8a htan :P xexexe
    "It's been going on for some years now. My hands never seem to leave the keyboard, my eyes never seem to leave the screen. Days and nights go by in a blink of an eye. I work in a constant state of hyperstimulation, a by-product of youth and perfect knowledge, connected to a cyberspace console that projects my conscience into the artificial illusion of the core. Time is fluid around me. I am now part of a bigger whole. I now look but do not see, I now touch but do not feel. Streams of infinite data pass through me as if I were transparent. Its a whole new world in here..."

    And then the phone rings. It's a friend, one who hasn't forsaken me yet. I'll be going out tonight.

    I can't wait to go back online...


  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
    Κλειδωμενο τιπονι=κλωτσια για να σπασει η κλειδαρια, τσουλημα ενα τετραγωνο πιο κατω και εκει εκκινηση η φορτωμα σε φορτηγο, 1 λεπτο δουλεια, ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΝΑ ΦΗΝΕΙΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΗ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΛΕΠΤΟ! Προσωπικα, για να μην εχω διλημματα την κλειδωνω ΠΑΝΤΑ. Οποιος βαριεται δυστυχως την πληρωνει συνηθως....
    Σχετικά με την κλειδαριά του τιμονιού, Προσωπικά όσο θυμάμαι τα τελευταία 10-15 χρόνια που χρησιμοποιώ μηχανή, διαβάζω - ακούω από φίλους, παρέες, περιοδικά, κλπ ότι με μια κλοτσιά σπάει, είναι τόσο απλό.!
    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ ο ίδιος, ούτε έχω δει και κανένα να το κάνει, αλλά για να το λένε όλοι προφανώς έτσι θα είναι (ή μήπως;;; τέλος πάντων). Η ερώτηση μου προς την παρέα του φορουμ είναι εάν έχει αναρωτηθεί κανείς γιατί να είναι τόσο εύκολο να σπάσει μια κλειδαριά τιμονιού. Χωρίς να έχω εξετάσει από κοντά κάποιο τέτοιο μηχανισμό φαντάζομαι ότι θα πρόκειται για κάποιο πύρο που μπαίνει στο λαιμό του τιμονιού ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, γιατί λοιπόν να είναι τόσο δύσκολο για τις εταιρείες να προσθέσουν μερικά χιλιοστά σίδερο - ατσάλι - τιτάνιο έστω και με την προσθήκη λίγων επιπλέων γραμμαρίων βάρους που ελάχιστους πιστεύω θα ενοχλούσε ώστε το όριο θραύσης του συστήματος κλειδαριά - πύρος λαιμός τιμονιού να υπερβαίνει το όριο θραύσης οστών (δακτύλων, κνήμης ή ότιδήποτε αλλό ...). Με άλλα λόγια μου ακούγεται λίγο ξεφτίλα να αγοράζεις κάτι που στόιχίζει μπόλικα μύρια, 2- 3 - 4 ή περισσότερα δεν έχει σημασία και η κλειδαριά του να σπάει με μια απλή κλωτσιά ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eimai neos kai 8elo na paro mixani kali kai na me pigeni
    από Dantex17 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2008, 21:23
  2. gia na gelan oi lefteroi, na klain oi pantremenoi
    από Akatanomastos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2007, 10:27
  3. Gia oloys esas toys anomaloys (kai gia aytoys poy tha itelan na ginoyn!)
    από jp79 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2006, 13:18
  4. na tou valo xeri i na min tou valo?
    από Akatanomastos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2005, 18:55
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 10:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF