Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: περί CB o λόγος

  1. #1

    περί CB o λόγος

    Μάλλον φαίνεται ότι ή τα cb δεν χαλάνε και είμαστε ευχαριστιμένοι με αυτά ή ότι είμαστε πολύ λίγοι.

    Δεν βλέπω post στην κατηγορία μας και στεναχωριέμαι...

    Στις άλλες κατηγορίες συνέχεια έχει new posts

    Κάντε κατι asaaaaaaaaaaaaaaaaaaaappppp
    :a29: :a29: :a29: :a29:

  2. #2
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Πάρε καβασάκι :a41:
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  3. #3
    την αλη εβδομαδα θα κανονιστει βολτα ελα οι σφιγγες και οποιος αλος μας καταδεχετε ευπροσδεκτος θα ειναι

  4. #4
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484
    Γιιιιχαααααααααααα!!!!

    Γεια σου Διονύση!
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
    Πάρε καβασάκι :a41:
    0xa0x00x0a0ax0xa0xa0x0ax00xa

    siga mi parw kawasaki....


    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    την αλη εβδομαδα θα κανονιστει βολτα ελα οι σφιγγες και οποιος αλος μας καταδεχετε ευπροσδεκτος θα ειναι
    eimai makrya kardia mou.... ektos ... kai ... an kanonisete na katebeite rodo na pame bolta oloi mazi

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    την αλη εβδομαδα θα κανονιστει βολτα ελα οι σφιγγες και οποιος αλος μας καταδεχετε ευπροσδεκτος θα ειναι


    Εγώ πιθανόν να καταδεχτώ... :rotflmao:

  7. #7
    ζηλέυωωωωωωωωωωωωωωωωω:a29: :a29: :a29:

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2003
    Μηνύματα
    105

    CB 400

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΙΚΟ ΗΧΟ ΣΑΝ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥ ΨΥΓΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΤΑΠΟΔΙΟΥ.

    ΑΚΟΥΣΑ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ Κ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΣΤΡΩΤΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΣ ΗΧΟΣ ΕΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ? ΑΠΟ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΤΡΑΒΑΓΕ ΚΑΛΑ.

  9. #9
    κατα πασα πιθανοτητα ειναι ο τεντοτηρας καδενας.

    Μπορεινα στο κανει οταν ειναι κρυο κ με το που ζεστενεται το μοτερ να σταματαει.
    Αν στο κανει κ οταν ειναι ζεστο το μοτερ θελει αλλαγμα.
    In Thrust We Trust

    Turn To Burn

  10. #10
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Όταν έχεις πατημένο το συμπλέκτη, το κάνει?
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  11. #11
    Honda Innova 125 Το avatar του/της yiagt
    Εγγραφή
    11/03/2006
    Μηνύματα
    100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
    Όταν έχεις πατημένο το συμπλέκτη, το κάνει?
    Αυτό έχει σχέση με την καμπάνα του συμπλέκτη?

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2003
    Μηνύματα
    105
    ΠΕΡΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ "ΚΑΕΙ"ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙΑ ΦΛΑΤΖΕΣ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ) ΣΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΤΩΝ ΣΩΛΗΝΩΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΧΩ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ-ΣΥΜΠΙΕΣΗ.

    Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΡΑΚΑΚΗ...ΑΛΛΙΩΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΑΠΟ CBR 600.ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ...ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΕΤΣΙ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΟΥΝ ΟΙ ΒΑΛΒΙΔΕΣ.
    ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221

    Νέος στο Forum και απορία ημερομηνία κατασκευής σε CB400

    Αν και το θέμα το έβαλα σε νέο τόπικ νομίζω πως πιο σωστά θα χωρούσα εδώ συγκεκριμένα. Όπως και νάχει το επισυνάπτω και εδώ μήπως πάρω τελικά βοήθεια...
    Κατ αρχήν σας χαιρετώ μιας και είμαι νέος στην παρέα και ευελπιστώ πολύ σύντομα και cbακιας αφού αύριο μεθαύριο θα πάρω ένα 400αρι. Εδώ θα ήθελα λοιπόν την βοήθειά σας μιας και εκτός από αγάπη για το συγκεκριμένο μηχανάκι έχετε και πείρα. Την αγάπη μπορώ εύκολα να την καταλάβω αφού το CB400 είναι πολύ όμορφο και δείχνει πραγματική μηχανή, δηλαδή μηχανή με τα όλα της ακόμα δείχνει μεγαλύτερη από 400αρα και δεν έχει τα πολλά φρου-φρού και αρώματα με τα πλαστικά που κατ’ εμέ εκτός από σωστή αεροδυναμική έχει πολλά αρνητικά όπως είναι πανάκριβα και κάνουν την μηχανή πολύ μίμου άπτου. Εν τάχει για να μην ξεφεύγω από το θέμα να πω πως μετά από πολύ ψάξιμο έχω καταλήξει σε τρία μοντέλα, δυο Super For και ένα R. Με ακριβότερο το R 2300Ευρώ και φτηνότερο ένα SF σε αρκετά καλή κατάσταση που μετά από σούπα ο τύπος που το είχε αποφάσισε να μην ξανά καβαλήσει μηχανή. Έτσι την έδωσε στο συνεργείο με μόνη απώλεια το μπροστινό φανάρι που στο πέσιμο έσπασε. Κάτι άλλο σοβαρό όμως δεν έχει και είναι και φρεσκοβαμμένη (ντεπόζιτο, φτερό και κώλος) τα πλαστικά εν ολίγοις και το ντεπόζιτο. Αυτό με 1600 Ευρώ το έχω πάρει, βάζοντας εγώ τα έξοδα για το φανάρι.
    Η μεγάλη μου απορία είναι πως θα καταλάβω την ημερομηνία κατασκευής? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Να πω πως από έναν πίνακα που εξηγεί από τα νούμερα του σκελετού τα χαρακτηριστικά της δεν βρήκα άκρη. Επίσης να πω ότι κάτω από την σέλα σε κάποια γιαπωνέζικα αυτοκόλλητα σίγουρα μαμήσια έγραφε εκτός των άλλων και (CB-400 FII), τώρα τη είναι το FII δεν κατάλαβα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβω?
    Ελπίζω να μην πολύ σας κούρασα και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Πάρις.
    Panatha

  14. #14
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92

    Re: Νέος στο Forum και απορία ημερομηνία κατασκευής σε CB400

    O kaluteros tropos einai na deis sto swlinaki tis pisw daganas ( frenou ) kapou tha anaferei tin xronologia

    www.fazerclub.gr

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221

    Re: Re: Νέος στο Forum και απορία ημερομηνία κατασκευής σε CB400

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Themis_81
    O kaluteros tropos einai na deis sto swlinaki tis pisw daganas ( frenou ) kapou tha anaferei tin xronologia
    Ok Ευχαριστώ, αυτό δεν το έχω ξανά ακούσει.. θα το κοιτάξω αύριο που θα ξαναπάω και θα πρέπει να έχω αποφασίσει. Αυτό το CB-400 FII κάτω από την σέλα στον σκελετό το έχει δει κάποιος στο δικό του CB ? Ξέρει κανείς τι είναι? Το version R είναι καλύτερο? Μάλλον αυτό νομίζω αλλά λόγο του ότι ήταν όλα αυτά τα χρόνια σε νησί με φοβήζει, δεν έχει ανοιχτεί ποτέ το μοτέρ αλλά οι περισσότερες βίδες στο Κάρτερ έχουν αυτό το περίεργο σαν σκουριά της θάλασσας. Όχι την σκουριά του μετάλλου την κλασική αλλά ο σκελετός είναι σε άψογη κατάσταση. Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος και επίσης το R μου έρχεται 700 Ευρώ πιο ακριβό. Εσείς τη λέτε? τι θα κάνατε στην θέση μου?
    Thanks
    Panatha

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. περί βελτιώσεων ο λόγος - ΧΤ 660
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2004, 12:45
  2. περι αγορας ο λογος...
    από adam_tsouk στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2004, 13:25
  3. περί mp3 ο λόγος
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2004, 13:38
  4. Περί Fazer600 o λόγος...
    από superfour στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 23:24
  5. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 15:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF