Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 62

Θέμα: Μου χάλασε!!! τι να κάνω ? που να παω ?

  1. #16
    Σε ευχαριστώ ρε άφρο...
    Και εγώ ποστάρω σε πολλά site αλλά από ότι φαίνεται, οι άφρικα των Σαλλονικέων δεν χαλάνε ούτε χρειάζονται σέρβις...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  2. #17
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Σε ευχαριστώ ρε άφρο...
    Και εγώ ποστάρω σε πολλά site αλλά από ότι φαίνεται, οι άφρικα των Σαλλονικέων δεν χαλάνε ούτε χρειάζονται σέρβις...
    KATEVA MIA VOLTA A8INA NA SE KANOUME ENA CERVICE NA ISIXASIS
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #18
    στεργιο υπαρχει ενας καλος μαστορας,τιμιος δειχνει αλλα για περισσοτερα εσυ θα κρινεις διοτι οι αποψεις μας ειναι παντα υποκειμενικες.σπανια ακους μαστορα οταν δεν ξερει κατι η δεν ειναι σιγουρος να σου λεει "φιλε αυτο δεν το γνωριζω".οι περισσοτεροι ακομη κ να μην εχουν ιδεα σε τρελενουν στον προλογο για να σε πεισουν θεωρειτικα τουλαχιστον για τις γνωσεις τους.εχω καει στο παρελθον απο "μαστορια" γι αυτο τα λεω.εχω βαρεθει πια και καθε φορα που αλλαζω πολη κ συνεργιο ευχομαι τουλαχιστον να μην μου κανουν ζημια.ειναι λιγοι οι σωστοι και γνωστες του αντικειμενου οπως αλλωστε κ σε ολους τους χωρους.
    στην ουσια του θεμματος.
    ΜΟΤΟ ΓΚΟΥΜΑΣ
    ΔΕΛΦΩΝ 23Κ ΗΛΙΑΔΟΣ ΓΩΝΙΑ
    2310857971
    Ανοίξτε τα τρελάδικα να βγεί ο κόσμος ΈΞΩ!!!

  4. #19
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563

    Φωτογραφια κατεβασμενη μηχανη

    ΧRV750


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1084_050919_1127133769.jpg 
Προβολές:	1315 
Μέγεθος:	20,6 KB 
ID:	24524

  5. #20
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    anor8otis

    http://www.sxelectronics.gr/

    apo polous i pio sosti lisi sto provlima
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #21
    ρακόμελος Το avatar του/της naxiotis
    Εγγραφή
    15/02/2006
    Μηνύματα
    316
    αν εσύ θεωρείς λογικό να σου κόψει την στρογγυλή φύσσα για να σου το τοποθετήσει



    πάντως υπάρχουν και οι SUN που είναι ο εργοστασιακός ανορθωτής γύρω στα 60 ευρώ
    ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ

  7. #22
    τελικα, τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι.....

    αν και επιφυλασσομαι για το επιβεβαιωσω και απο αλλου....

    οι sun δεν ειναι οι εργοστασιακοι ανορθωτες!!! καποιοι υποστηριζουν οτι δεν ειναι καν γιαπωνεζικοι....

    τωρα οσον αφορα το κοψιμο της φυσας, δεν τρεχει απολυτως τιποτα, αν γινει σωστη ενωση και κολληση.

    τουλαχιστον, ο ανθρωπος της sx electronics, δινει και μια εγγυηση 2 ετων, πραγμα που η
    ''μαμα'' honda δεν κανει...

    εγω τον επισκεφθηκα, την παρασκευη που μας περασε, για αλλαγη ανορθωτη, μιας και ο ''εξυπνος'' ηλεκτρολογος που ειχε αναλαβει την επισκευη της αφρικανας οταν ειχε ξανακαψει τον ανορθωτη (πριν απο εναμιση χρονο περιπου), ειχε βαλει ενα γνησιο honda, αλλα aπο cb 400...( ο οποιος κοντεψε να τα λιωσει ολα...)

    ο ανορθωτης της sx οντως κοστιζει €105, και ολη η διαδικασια δεν κραταει πανω απο 20 λεπτα.

    αν καποιος χρειαστει να παει ως εκει, ειναι πολυ ευκολο: κατεβαινουμε την πειραιως, περναμε τα φαναρια που πηγαινοντας αριστερα μας οδηγουν στο σταδιο καραισκακη, και στα επομενα φαναρια στριβουμε δεξια. στο πρωτο στενο στριβουμε παλι δεξια, και στα 20 μετρα στο αριστερο μας χερι, βρισκουμε το συνεργειο! τοσο απλα....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  8. #23
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
    αν εσύ θεωρείς λογικό να σου κόψει την στρογγυλή φύσσα για να σου το τοποθετήσει



    πάντως υπάρχουν και οι SUN που είναι ο εργοστασιακός ανορθωτής γύρω στα 60 ευρώ
    file mou edo apo africanous me provlima ston anor8oti exi ipo8i oti tous exi liosi-katastrepsi tin fisa me to kapsimo tou
    opote to na tin petaksis ine sotirio ke oxi provlima
    episis exi ipo8i oti topo8eti fisakia silikonis an den kano la8os pou ine kalitera
    i telos panton ine kala na alaksi kanis tin fisa me tetia vismata

    diladi den pistevo oti ine provlima i aferesi tis fisas den exi paratiri8i kapio kousouri apo afto..
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  9. #24
    Καλησπέρα σε όλους.

    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στο θέμα κοπής των καλωδίων και σύνδεσης τους είτε με άλλα «φισάκια» είτε και την απ’ ευθείας κόλλησης τους με κολλητήρι και την κάλυψη βεβαίως με καλό μονωτικό (θερμοπλαστικό μακαρόνι, κλπ.). Πάντως μια φίσα πρέπει να υφίσταται κάπου στη διαδρομή, για να μην κόβεις και ράβεις τα καλώδια συνεχώς!

    Θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω μερικά πράγματα λόγο παλιάς-μου-τέχνης-κόσκινο, αυτής του ηλεκτρονικού, με ανάλογες γνώσεις ηλεκτρολογίας και ηλεκτροτεχνίας, και χωρίς καμία πρόθεση να κάνω τον ξερόλα - έξυπνο.

    Οι ανορθωτές όλοι την ίδια δουλειά κάνουν, το θέμα είναι να έχεις τον κατάλληλο από πλευράς ρεύματος (Amperes) για το δικό σου κύκλωμα. Και του Transalp ο ανορθωτής μπαίνει στο Africa, και από Bros, και από παλιό Bol d’Οr μπορείς να βάλεις με την κατάλληλη συνδεσμολογία. Και για να το πάω παραπέρα, και από Yamaha μπορείς να ταιριάξεις ανορθωτή, και από Kawasaki και από ότι θέλεις. Αν παρατηρήσετε και στο site της SXelectronics ο ανορθωτής που έχει για το Africa, είναι ο ίδιος και για το ETV1000 της Aprilia! Που σημαίνει ότι και από Aprilia μπορείς να βάλεις στο Africa γιατί έχουν ανάλογο ρεύμα στο κύκλωμα.

    Εγώ στο δικό μου Africa “φόρεσα” και προσάρμοσα έναν από Kawasaki, στα οποία και δεν έχει ακουστεί ανάλογο πρόβλημα. Τον έχω 4 χρόνια και δεν έχει κάνει κιχ!
    Παρομοίως δε, και για το άλλο πονεμένο πρόβλημα της αντλίας, μετά από διάφορες δοκιμές και πειραματισμούς με αντλίες, κατέληξα πάλι σε Kawasaki που είναι ολόιδια με του Africa και αντιστοίχως δε έχει ακουστεί τίποτα...
    Υπάρχουν πολλές πληροφορίες για όλα αυτά και για όποιον θέλει, άλλα ως νέος στο forum και για το πρώτο μου post, νομίζω ότι καταχράστηκα το χώρο!!

    Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.......

  10. #25
    δεν υφισταται καταχρηση χωρου......αν προκειται για χρησιμες πληροφοριες, ορεξη να χεις, και γραφε οσο θελεις!!!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  11. #26
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΕΙΟ ΜΟΤΟ
    παπαγου 26 Αγ.Δημητριος
    τηλ:2109751544
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  12. #27
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vegeta
    Καλησπέρα σε όλους.

    Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα στο θέμα κοπής των καλωδίων και σύνδεσης τους είτε με άλλα «φισάκια» είτε και την απ’ ευθείας κόλλησης τους με κολλητήρι και την κάλυψη βεβαίως με καλό μονωτικό (θερμοπλαστικό μακαρόνι, κλπ.). Πάντως μια φίσα πρέπει να υφίσταται κάπου στη διαδρομή, για να μην κόβεις και ράβεις τα καλώδια συνεχώς!

    Θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω μερικά πράγματα λόγο παλιάς-μου-τέχνης-κόσκινο, αυτής του ηλεκτρονικού, με ανάλογες γνώσεις ηλεκτρολογίας και ηλεκτροτεχνίας, και χωρίς καμία πρόθεση να κάνω τον ξερόλα - έξυπνο.

    Οι ανορθωτές όλοι την ίδια δουλειά κάνουν, το θέμα είναι να έχεις τον κατάλληλο από πλευράς ρεύματος (Amperes) για το δικό σου κύκλωμα. Και του Transalp ο ανορθωτής μπαίνει στο Africa, και από Bros, και από παλιό Bol d’Οr μπορείς να βάλεις με την κατάλληλη συνδεσμολογία. Και για να το πάω παραπέρα, και από Yamaha μπορείς να ταιριάξεις ανορθωτή, και από Kawasaki και από ότι θέλεις. Αν παρατηρήσετε και στο site της SXelectronics ο ανορθωτής που έχει για το Africa, είναι ο ίδιος και για το ETV1000 της Aprilia! Που σημαίνει ότι και από Aprilia μπορείς να βάλεις στο Africa γιατί έχουν ανάλογο ρεύμα στο κύκλωμα.

    Εγώ στο δικό μου Africa “φόρεσα” και προσάρμοσα έναν από Kawasaki, στα οποία και δεν έχει ακουστεί ανάλογο πρόβλημα. Τον έχω 4 χρόνια και δεν έχει κάνει κιχ!
    Παρομοίως δε, και για το άλλο πονεμένο πρόβλημα της αντλίας, μετά από διάφορες δοκιμές και πειραματισμούς με αντλίες, κατέληξα πάλι σε Kawasaki που είναι ολόιδια με του Africa και αντιστοίχως δε έχει ακουστεί τίποτα...
    Υπάρχουν πολλές πληροφορίες για όλα αυτά και για όποιον θέλει, άλλα ως νέος στο forum και για το πρώτο μου post, νομίζω ότι καταχράστηκα το χώρο!!

    Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.......
    file mou se efxaristoume gia tis poli xrisimes plirofories
    ke opos ipe ke o filos gixer
    den iparxi kanena provlima mporis na kata8esis oti 8elis ke esi ke oloi plirofories pou aforoun ta africa
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  13. #28
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    ΜΟΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ

    Ανταλλακτικα, συναγερμοι, μπαταριες, περιελεξεις

    Κωστας Ζερβας

    Κ. Καραμανλη 6, Μελίσσια

    210-6130902



    πολυ καλος ηλεκτρολογος...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  14. #29
    σας ευχαριστουμε που μοιραζεστε τετοιες σημαντικες πληροφοριες μαζι μας!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  15. #30
    A.I.R.P. Το avatar του/της pissaman
    Affiliate
    Εγγραφή
    26/05/2005
    Μηνύματα
    641
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ΜΟΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ

    Ανταλλακτικα, συναγερμοι, μπαταριες, περιελεξεις

    Κωστας Ζερβας

    Κ. Καραμανλη 6, Μελίσσια

    210-6130902



    πολυ καλος ηλεκτρολογος...
    +111111110
    Do You Ride? Ανταλλακτικά Μοτο
    Τα πάντα είναι εφικτά! Είναι απλά θέμα χρόνου και χρήματος!
    Videos

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 16:47
  2. Να σας πω τι χρήση θα κάνω να μου πείτε τι μηχανή να πάρω?
    από rider6182 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 13:37
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 21:19
  4. Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?
    από mpou στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 08:25
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 16:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF