Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 62

Θέμα: Μου χάλασε!!! τι να κάνω ? που να παω ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    ATS MOTO
    Λεωφ. Πλαπουτα 48 (στο πισω μερος του κτηριου)
    Τηλ. 210 2832.104 (Βασιλης και Πανος)

    Πηγα το αφρικα για σερβις. Τα παιδια ειναι απλα ΤΕΛΕΙΑ!!
    Πρωτη φορα ειδα το μηχανακι μου σε τοσο καλη κατασταση!!! Εκαναν αψογη δουλεια, χωρις να με <<ξερουν>>. Ειχε καποια προβληματα τα οποια επιδιορθωσαν και εψαξαν ολο το μηχανακι και μου ειπαν τι αλλο ενδεχομενως θα χρειαστω στο μελλον!!
    Ειχαμε συνεχως τηλεφωνικη επικοινωνια για οτι προεκυπτε και για το σε τι φαση βρισκονται!!
    Επιτελους βρηκα ενα καλο συνεργειο που με σιγουρια οτι δεν θα με <<πετσοκοψουν>> στην τιμη και θα μου κανουν καλη δουλεια.

  2. #32
    για θεσ/νικη υπαρχει πολυ καλος μηχανικος ειναι στη Μαντινειας με Π.Σινδικα .Λεγεται Γιαννης Καρακασης. Πολυ καλος με ολα τα χοντα. τηλ 2310 864422

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    6
    Ξερεις κανεις αν το ATS MOTO στο Ν .Ηρακλειο δεχεται να ειμαι μπροστα οταν θα μου φτιαχνουν το μηχανακι με τα ανταλλακτικα που θα του δωσω εγω?
    Αν οχι υπαρχει κανενας αλλος καλος μαστορας προς Ν.Σμυρνη μερια που να δεχεται το παραπανω?
    Γιατι ειχα παει να μου κοιταξουν το μηχανακι γιατι εκανε σκασιματα και ειχε πολυ πλουσιο μειγμα,μου ανοιξαν και καθαρισαν καρπυρατερ και δεν κοιταξαν το καλωδιο του τσοκ που κολαγε και ηθελε αλλαγμα!Συνολο εγασιας 200 ευρω και το προβλημα συνεχιστηκε μεχρι που αλλαξα μονος το καλωδιο..
    Ελεος...
    Αυτα απο εμενα.

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    6
    Αντε ρε παιδια ας προτεινει καποιος καποιο συνεργειο που να εχει καλο μαστορι και να καθομαι να παρακολουθω.Αντε και πρεπει να την βαλω για το μεγαλο servis.

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/11/2009
    Μηνύματα
    1
    Αρχικά δημιουργήθηκε από silicon
    Αντε ρε παιδια ας προτεινει καποιος καποιο συνεργειο που να εχει καλο μαστορι και να καθομαι να παρακολουθω.Αντε και πρεπει να την βαλω για το μεγαλο servis.
    kalispera vrethike kalos mastoras stin periohi neas smirnis giatis afrikanes mas

  6. #36
    AN THES HLIOYPOLH EINAI O BAGGELHS STIN AGIA MARINA.

  7. #37
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/03/2010
    Μηνύματα
    23
    Παίδες καλημέρα, γνωρίζετε κανένα καλό αλλά φτηνό φαναρτζή που να φτιάχνει AFRICA κοντά στην Ιερά Οδό/Νέο Κόσμο μεριά? Θέλω να κάνω γενικό restoration.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  8. #38
    Africaνικο μέλος Το avatar του/της avlihos
    Εγγραφή
    12/06/2008
    Μηνύματα
    174
    Υπάρχει κάποιο καλό συνεργείο για africa, αθήνα δυτικά κατά προτίμηση; Μιας και θα κατέβω για 2 μέρες λέω να κάνω το γενικό. Ξέρουμε κάτι;

  9. #39

    βοηθεια !!!!!

    Ειμαι κατοχος μιας αφρικα 1995 εδω και ενα χρονο .αυτη την στιγμη εχει 44.000 χμλ .15 μερες αφου αλλαξα αλυσιδα γραναζια αρχισε να ακουγετε ενας θορυβος μονο οταν εχω 2 ρα ταχυτητα .αν αφισω το γκαζι η πατισω συμπλεκτη σταματαει.αυτος ο θορυβος προερχετε απο την αριστερη μερια της μηχανης .το εχω παει σε 3 διαφορετικους μαστορους και ο καθενας μ λεει το μακρυ του και το κοντο του....πρωτου προχωρισω σε ανοιγμα μοτερ μπορει να με βοηθησει καποιος αν εχει συναντισει το ιδιο προβλημα???

  10. #40
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Αστεια απαντηση, αλλα δεν μηπως ειναι σωστα τεντωμενη η αλυσιδα;
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

  11. #41
    oxi file m einai komple...tha s pw kati allo asteio pou mou eipan simera kai omws exei simvei.to mprosta granazi tis alisidas mporei na to prokalei auto ton thorivo epeidi dn einai mama.. tha to allaksw aurio kai vlepoume....elpizw na einai auto!

  12. #42
    ...Και μυαλο δεν βαλαμε ! Το avatar του/της Africaptan
    Εγγραφή
    22/01/2010
    Μηνύματα
    407
    Σου ευχομαι τα καλυτερα κι ενημερωνε να μαθαινουμε κι εμεις...
    Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...

  13. #43
    Καλησπερα ... αστεια ερωτηση ισως ... ΑΛΛΑ ... επειδη κατοικω στο Λαυριο γνωριζει κανεις να μου πει καποιν μηχανικο που βρισκετε στην περιοχη Λαυριο/Κερατεα και γνωριζει απο Africa η τελος παντων καποιον που να μπορει να κανει μερικες εργασιες στην μηχανη? Η μηχανη μου εχει κατσει σε ακινησια λογο δουλειας στο εξωτερικο πανω απο 6 μηνες και θελει διαφορα πριν την βαλω στον δρομο. Ευχαρηστω εκ των προτερων!

  14. #44
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/09/2012
    Μηνύματα
    4
    Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Αυτή την περίοδο βρίσκομαι στην ευχάριστη θέση να αναζητώ μια μεταχειρισμένη Africana (κατά προτίμηση RD07A) και αν και θεωρώ τον εαυτό μου σχετικό, θα ήθελα να βρω ένα συνεργείο που ασχολείται με Africa που θα μπορεί να μου πει με σιγουριά αν αυτό που κοιτάω είναι χρυσός ή άνθρακες. Εγώ μένω βορειοανατολικά προάστεια, ιδανικά κάτι στην γύρω περιοχή θα ήταν τέλεια, αλλά αν γνωρίζει κανείς δοκιμασμένο συνεργείο κάπου αλλού η απόσταση δεν είναι σημαντική. Σημαντικό είναι να βρεθεί η κατάλληλη Africa!

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Εξουσιοδοτημένος Χοντα από το 1985 ο Κωστας Βιτωρατος είναι από τους πιο αναγνωρίσιμους και κορυφαιος μηχανικος στην Χοντα, ειδικα Αφρικα και Βαραντερο τα φτιαχνει με κλειστα ματια. 8χρονια τον εχω φιλο και μαστορα και εχω γλυτωσει απίστευτα χρηματα από τα διαφορα λαμογια μαστοραντζες που μου τα παιρνανε χοντρα και η μηχανη μου στα 85.000χλμ τωρα ΔΕΝ μου παρουσιασε ποτέ α ποτε πρόβλημα...

    Φτιαχνει κάθε γιαπωνεζικη μηχανη αλλα οσοι χοντακληδες θελουν έναν τιμιο, υπευθυνο μηχανικο και πολύ καλο ανθρωπο ο Κωστας είναι μια επιλογή σωστη. Στα μεγαλα του ατου είναι ότι ενώ καθεσαι στο πεντακαθαρο σαν νοσοκομειο συνεργειο του και σου φτιαχνει την μηχανη σε διδασκει κιολας μηχανολογικα θεματα και σου λυνει αποριες, ενώ ανα πασα στιγμη μπορεις και να τον παρεις τηλεφωνο και χωρις να σε ξερει και να τον ρωτήσεις για μηχανολογικα θεματα..αξιος..

    Βιτωρατος Κωστας : 6977270189 & 210-6633140

    Καλες βολτες σε ολους...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2012, 15:47
  2. Να σας πω τι χρήση θα κάνω να μου πείτε τι μηχανή να πάρω?
    από rider6182 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 12:37
  3. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 20:19
  4. Τι να κανω που μου αρεσει γυμνο?
    από mpou στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2008, 07:25
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2007, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF