Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Μουσική και οδήγηση

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    δλδ αν σταματησουμε μαζι στο φαναρι κ συ εχεις τη πεγκυ ζηνα στο ime (κατα ice ) πως μπορω να εχω την επιλογη να ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ????
    Δεν κατάλαβες μάλλον....Η επιλογή να σε ακούνε ή όχι,είναι σε αυτόν που το έχει τοποθετήσει στη μηχανή του και αν θα το βάλει στο τέρμα ή όχι.Όπως δηλαδή θα μπορούσε να συμβεί,αν δίπλα σου ήταν όχι η μηχανή μου,αλλά αυτοκίνητο με μουσική στο τέρμα(είτε με ανοιχτά είτε με κλειστά παράθυρα).Άρα έγκειτε στο πόσο σωστός είναι ο χρήστης-οδηγός κι όχι αν θα είναι τοποθετημένο σε μηχανή ή αυτοκίνητο.Όταν σταματάει αυτοκίνητο δίπλα σου και έχει τέρμα τη μουσική τι του λές;κλείστο;Εγώ μέσα στην πόλην το έχω σιγά τόσο που να ακούω εγώ μόνο και αμφιβάλλω αν το ακούει κανένας άλλος(κι αν το ακούει, θα είναι σαν μέσα από αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο και με χαμηλή ένταση)και στη Εθνική,στο τέρμα σχεδόν όπου εκ των πραγμάτων δεν με ακούει κανείς....
    Μη μιλάς ποτέ για τον εαυτό σου.
    Άσε τους άλλους να χτίζουν το μύθο σου.
    Αριστοτέλης Ωνάσης

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steliosioa
    Δεν κατάλαβες μάλλον....Η επιλογή να σε ακούνε ή όχι,είναι σε αυτόν που το έχει τοποθετήσει στη μηχανή του και αν θα το βάλει στο τέρμα ή όχι.Όπως δηλαδή θα μπορούσε να συμβεί,αν δίπλα σου ήταν όχι η μηχανή μου,αλλά αυτοκίνητο με μουσική στο τέρμα(είτε με ανοιχτά είτε με κλειστά παράθυρα).Άρα έγκειτε στο πόσο σωστός είναι ο χρήστης-οδηγός κι όχι αν θα είναι τοποθετημένο σε μηχανή ή αυτοκίνητο.Όταν σταματάει αυτοκίνητο δίπλα σου και έχει τέρμα τη μουσική τι του λές;κλείστο;Εγώ μέσα στην πόλην το έχω σιγά τόσο που να ακούω εγώ μόνο και αμφιβάλλω αν το ακούει κανένας άλλος(κι αν το ακούει, θα είναι σαν μέσα από αυτοκίνητο με ανοιχτό παράθυρο και με χαμηλή ένταση)και στη Εθνική,στο τέρμα σχεδόν όπου εκ των πραγμάτων δεν με ακούει κανείς....
    χαιρομαι!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  3. #18
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Υπάρχει περιστατικό που αναβάτης πέφτοντας, παρότι φορούσε κράνος, έσπασε το κροταφικό του οστό επειδή φορούσε hands free (την ψείρα).

    Να μην ξεχάσω να πω πως πέραν του αισθητικού προβλήματος( τη λακουβάρα δηλαδή στον κρόταφο) έχει χάσει πλέον και την ακοή στο ένα το αφτί, αφού το τύμπανο την άκουσε (στην κυριολεξία) από την "ψείρα"

    Αν δεν υπάρχει κάποιο κράνος με ενδοεπικοινωνία (από τη μάνα του) καλύτερα να μην βάζουμε ακουστικά και π@π@ριες...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense

    Απο τότε μέχρι σήμερα έχω αρχίσει και ψάχνω στερεοφωνικά ακουστικά bluetooth γιατι το κρανάκι System 5 της BMW πέφτει κοματάκι ακριβό...
    Εδω εισαι: ety8 In-The-Ear Bluetooth Earphones



    Παντως και εγω εχω ακουσει αυτες τις ιστοριες οτι ακουστικα + πτωση = προβλημα.
    Νίκος
    Open Horizons

  5. #20
    Σωστό κι αυτό. Εγώ γενικά ψηνόμουνα για κάτι τέτοιο αλλά τελικά δεν θα την κάνω την κίνηση γιατί παίζουν διάφορα προβληματάκια και θα παραμείνω με τα ενσήρματα.

    Motorola S9
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Innersense
    Σωστό κι αυτό. Εγώ γενικά ψηνόμουνα για κάτι τέτοιο αλλά τελικά δεν θα την κάνω την κίνηση γιατί παίζουν διάφορα προβληματάκια και θα παραμείνω με τα ενσήρματα.

    Motorola S9

    Αυτά είναι χειρότερα από τις ψείρες αφού μπαίνουν ΜΕΣΑ στο αυτί. Οπότε σπάσεις δε σπάσεις κόκαλο το τύμπανο σου θα γίνει τρίψαλα(ή απλά θα σπάσει/ανοίξει).

  7. #22
    σε λιγο θα βαλουμε και dvd να βλεπουμε ,την κουζινα της μαμας .......

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Meyaleleth
    Εγγραφή
    29/07/2007
    Μηνύματα
    305
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect

    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.
    Ti na akousw, ton hxo toy papiou moy?.... aaaax!!! ypomonh.... alla opws kai na exei den 8a epixeirhsw na balw akoustika akoma kai me papi.. (an kai 8a h8ela poly na akouw th mousikh mou otan odhgaw)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ
    από tony otis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2008, 22:28
  2. Αλκοόλ και οδήγηση
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2007, 06:05
  3. Μπαγκαζιέρα και οδήγηση εκτός πόλης
    από perastikos στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2006, 23:20
  4. Αέρας και οδήγηση μηχανής
    από anf125 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 20:14
  5. Κινητα και οδηγηση
    από alex14 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 13:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF