Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Μουσική και οδήγηση

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135

    Μουσική και οδήγηση

    Ακούτε μουσική όταν οδηγήτε?

    Σας αρέσει να έχετε συντροφιά τ'αγαπημένα σας τραγούδια όταν καβαλάτε την καλή σας και πόσο ασφαλές το θεωρήτε?

    Εντάξει σε αστικό περιβάλλον θεωρώ πως πρέπει να είμαστε 100% συγκεντρωμένοι στην οδήγηση της μοτοσυκλέτας αλλά σε ταξίδια? γίνεται πιο ευχάριστο το ταξίδι ή νομίζετε ότι αποσπάει την προσοχή σας από τον δρόμο?

  2. #2
    Πιστεύω πως αν δε καταντήσει σπαστικό στο τέλος από το θόρυβο, σίγουρα θα είναι επικίνδυνο κάτι τέτοιο!
    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Πιστεύω πως αν δε καταντήσει σπαστικό στο τέλος από το θόρυβο, σίγουρα θα είναι επικίνδυνο κάτι τέτοιο!
    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.



    συν του οτι θεωρω επικυνδινο να φορας ακουστικα μεσα απο το κρανος..
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Πιστεύω πως αν δε καταντήσει σπαστικό στο τέλος από το θόρυβο, σίγουρα θα είναι επικίνδυνο κάτι τέτοιο!
    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.
    Εξαρτάται τι οδηγάς. Αν έχεις κάνα ΚΤΜ ή κάνα Ducati χρειάζεται λίγη μουσική για να μην σε τρελάνουν τα κομπρεσερ.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.
    +1

    Αν ήθελα μουσική θα έμπενα σε κουτι με 4 ρόδες

  7. #7
    Eμένα μου αρέσει και δε μου αποσπά καθόλου την προσοχή γιατί δε το βάζω τέρμα..

    Αλλά δεν αντέχω τον πόνο απο τα ακουστικά που πιέζουν τ'αυτιά μου!!!




    Και έχει και πλάκα να σε κοιτάνε στο φανάρι να χτυπιέσαι και αυτοί να μη ξέρουν γιατί!!
    Make my bike lighter.....remove the brakes!
    Στο βασίλειο των κουλών βασιλεύει ο μονόχερας...

    BMW R25/3 1955 Restoration

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Εξαρτάται τι οδηγάς. Αν έχεις κάνα ΚΤΜ ή κάνα Ducati χρειάζεται λίγη μουσική για να μην σε τρελάνουν τα κομπρεσερ.
    Δε συμφωνώ φίλος..
    Ίσα, ίσα που πιστεύω πως ο ήχος (μουσική) που έχουν τα συγκεκριμένα μοτόρια βγάζουν τρελά γούστα!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Δε συμφωνώ φίλος..
    Ίσα, ίσα που πιστεύω πως ο ήχος (μουσική) που έχουν τα συγκεκριμένα μοτόρια βγάζουν τρελά γούστα!
    +1
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  10. #10
    Έχει συζητηθεί το θέμα αρκετές (1,2) φορές...

    Απο τότε μέχρι σήμερα έχω αρχίσει και ψάχνω στερεοφωνικά ακουστικά bluetooth γιατι το κρανάκι System 5 της BMW πέφτει κοματάκι ακριβό...
    "Γιατί ο δρόμος είναι αλήθεια, χίλια κι ένα παραμύθια
    είναι το σπίτι μας, δεν έχει τέλος"


    iMix

  11. #11
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect

    Άσε που πάνω στη μοτοσικλέτα ο καλύτερος ήχος πιστεύω πως είναι αυτός του μοτέρ και των εξατμίσεων.



    στη μοτοσυκλέτα δεν ακούω μουσική γιατί θέλω να ακού τριγύρω, με ενοχλούν τα ακουστικά όταν πιέζονται (από τα μαξιλαράκια του κράνους) και θα πρέπει να είναι πολύυυυυ δυνατά γιατί με τον αέρα δε κανού τίποτα. οπότε...

    στο τουτού μια χαρά!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  12. #12

    Wink

    Εμένα επειδή μου αρέσει γενικότερα η μουσική στο ταξίδι και αφού δοκίμασα διάφορα(hands free με ραδιόφωνο κτλ) κατέληξα να βάλω ραδιοκασσετόφωνο στη βαλίτσα και 2 ηχεία στο φέρινγκ και ακούω μέχρι τα 140.Έτσι κι αλλιώς παραπάνω δεν πάω
    Μη μιλάς ποτέ για τον εαυτό σου.
    Άσε τους άλλους να χτίζουν το μύθο σου.
    Αριστοτέλης Ωνάσης

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steliosioa
    Εμένα επειδή μου αρέσει γενικότερα η μουσική στο ταξίδι και αφού δοκίμασα διάφορα(hands free με ραδιόφωνο κτλ) κατέληξα να βάλω ραδιοκασσετόφωνο στη βαλίτσα και 2 ηχεία στο φέρινγκ και ακούω μέχρι τα 140.Έτσι κι αλλιώς παραπάνω δεν πάω
    κ σε ακουνε σε ακτινα 200μ ...... σαν τους καγκουρες με τα μινι clubs που κουβαλανε στο πορτμπαγκαζ!!

    :a31:
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    κ σε ακουνε σε ακτινα 200μ ...... σαν τους καγκουρες με τα μινι clubs που κουβαλανε στο πορτμπαγκαζ!!

    :a31:
    Αν θέλεις φίλε μου να σε ακούνε,θα σε ακούνε,αν θες να ακούς μόνο εσύ,θα ακούς μόνο εσύ.Είναι επιλογή σου.Και τα σχόλια σου σαν αυτό :a31: δεν νομίζω ότι αρμόζουν επειδή δεν θα το τοποθετούσες στη μηχανή σου.
    Μη μιλάς ποτέ για τον εαυτό σου.
    Άσε τους άλλους να χτίζουν το μύθο σου.
    Αριστοτέλης Ωνάσης

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steliosioa
    Αν θέλεις φίλε μου να σε ακούνε,θα σε ακούνε,αν θες να ακούς μόνο εσύ,θα ακούς μόνο εσύ.Είναι επιλογή σου.Και τα σχόλια σου σαν αυτό :a31: δεν νομίζω ότι αρμόζουν επειδή δεν θα το τοποθετούσες στη μηχανή σου.

    δλδ αν σταματησουμε μαζι στο φαναρι κ συ εχεις τη πεγκυ ζηνα στο ime (κατα ice ) πως μπορω να εχω την επιλογη να ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ????
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ
    από tony otis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2008, 23:28
  2. Αλκοόλ και οδήγηση
    από notakos600 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2007, 07:05
  3. Μπαγκαζιέρα και οδήγηση εκτός πόλης
    από perastikos στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2006, 00:20
  4. Αέρας και οδήγηση μηχανής
    από anf125 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 21:14
  5. Κινητα και οδηγηση
    από alex14 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 14:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF