Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 187

Θέμα: Ktm 690 Sm

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikostz9
    μια απορια τη μηχανη πως πρεπει να τη σβηνουμε απτο διακοπτη η απτο κουμπι.
    ρωταω γιατι στο manual γραφει να σβηνει παντα απτο κλειδι και να χρησιμοποιειται το κουμπι μονο σε περιπτωση αμεσης αναγκης...εγω ξερω πως πρεπει να γινεται το αντιθετο σωστα???
    μια χαρα τα λεει το manual (γι αυτο λεγεται και kill switch )

  2. #17
    Πήρα και γω το πτηνό. Για αρχή σκέφτομαι αν τοποθετούνται τα μπροστά πλαστικά του 950 (φανάρι και φτερό)!

  3. #18
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Barfactor
    Πήρα και γω το πτηνό. Για αρχή σκέφτομαι αν τοποθετούνται τα μπροστά πλαστικά του 950 (φανάρι και φτερό)!
    Γιατι δεν επαιρνες το 950 κατευθειαν ???

  4. #19
    Δεν είχα τα πλαστικά για κριτήριο

  5. #20
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Barfactor
    Δεν είχα τα πλαστικά για κριτήριο
    Αρα ....

    Ασε το φαναρι στο ολοκαινουργιο μηχανακι σου οπως ειναι !!!

    Απο εκει κα ιπερα περι ορεξεως........

    Καλοριζικο !!!

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Barfactor
    Πήρα και γω το πτηνό. Για αρχή σκέφτομαι αν τοποθετούνται τα μπροστά πλαστικά του 950 (φανάρι και φτερό)!

    καλοριζικο και καλοταξιδο θα το ευχαριστηθεις πιστευω.αα και μη του αλαξεις τιποτα δεν υπαρχει λογος να το κανεις να μοιαζει με αλλο....


    βαλε και καμια φωτο αν μπορεις.ποιο χρωμα πηρες?

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xaris_sm
    Εγγραφή
    09/09/2004
    Μηνύματα
    202
    καλοταξιδα παιδια τα πουλια


  8. #23

    Question αγωνιστηκου τυπου stand

    σκεφτομαι να αγορασω ενα αγωνιστηκου τυπου πισω stand για απλα πραγματα κανα πλυσιμο και κανα καθαρισμα στην αλυσιδα.
    εχω δει οτι κυκλοφορουν δυο τυποι αυτα που μπαινουν και συγκρατουν τη μοτοσυκλετα απτο κατω μερος του ψαλιδιου και αυτα που πρεπει να βαλεις τις εξτρα 2 μπομπινες στο πισω μερος του ψαλιδιου για να σηκωνεται απο κει.

    ποια ειναι καλυτερα να προτιμησω για το ktm μου?
    αν εχεται να μου προτεινεται και καποιο συγκεκριμενο..
    ξαναλεω οτι δεν το θελω για αγωνιστικη χρηση για απλα πραγματα..οχι πανακριβο δλδ..

  9. #24

    Unhappy Προβληματακι 690 SOS

    λοιπον την εστρωσα τη μηχανη τα πρωτα 1000χλμ εγιναν εγινε και η αλλαγη λαδιων φιλτρων, ως εδω ολα καλα.
    παιρνω τη μηχανη απτο συνεργειο και πηγαινοντας απο εθνικη λεω δε την ανοιγω λιγακι να δω πως παει (δεν την ειχα ξαναπαει πανω απο 140) με το που φτανει τα 150χλμ ξεκιναει ενα ελαφρο κουνημα απτο τιμονι λεω δεν ειναι τιποτα θα σταματησει αλλα δυστηχως με το που ανεβαζω και αλλο περιπου
    στα 160χλμ το κουνημα γινεται πολυ εντονο απο μπροστα και συνεχιζει και πισω. κουναει ολη η μηχανη με λιγα λογια και κοβω τελειως γιατι γινεται επικυνδινο.
    γυρναω στο συνεργειο το και το τους λεω.
    α δεν ειναι τπτ μου λενε μαλλον δεν θα εχει ζυγοσταθμιστει καλα το μηχανακι απτο εργοστασιο μου λενε και με στελνουν για ζυγοσταθμιση.ο μαστορας στη ζυγοσταθμιση μου λεει οτι ειναι μια χαρα ζυγοσταθμισμενο και οτι φταιει το μπροστινο λαστιχο (bridgestone battlax bt-090) einai λεει κακοχιμενο απτο εργοστασιο συμβαινουν αυτα με καινουργια ελαστικα κλπ.
    επιστροφη στο μαγαζι που πηρα τη μηχανη του λεω τη μου ειπαν στη ζυγοσταθμιση και μου λεει πεταξου και στον εδω αντιπρωσοπο της bridgestone να δεις τη θα σου πει.με το που βλεπει αυτος το μηχανακι και γυρναει λιγο το μπροστα τροχο μου λεει δε φταιει το λαστιχο αλλα η ζαντα σου λεει ειναι στραβη
    και σκεφτομαι τι να πρωτοπιστεψω ο μαστορας στη ζυγοσταθμιση κοβει το κεφαλι του οτι φταιει το λαστιχο ενω ο αντιπρωσοπος της bridgestone οτι φταιει η ζαντα μου

    επειδη εχω ξενερωσει αρκετα ηδη καινουργιο μηχανακι και να μου κανει τετοια κολπα για πειτε ρε παιδια και σεις καμια γνωμη.

    υγ.τα λαστιχα εχουν τις σωστες πιεσεις μπρος πισω οτι λεει το μανουαλ τη πρωτη μερα ομως που παραλαβα τη μηχανη ειχε καμια 10psi παραπανω μπρος πισω...

  10. #25

    Αν είσαι κάτω των 85 Kg...

    ...αύξησε λίγο την απόσβεση επαναφοράς πίσω και ξαναδοκίμασε.

  11. #26

    Re: Αν είσαι κάτω των 85 Kg...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από acpr
    ...αύξησε λίγο την απόσβεση επαναφοράς πίσω και ξαναδοκίμασε.

    ειμαι 77 κιλα.δεν εχω ασχοληθει καθολου με ρυθμισεις αναρτησεων ειναι οπως το πηρα απτο μαγαζι (δε ξερω κιολα).
    θα το δοκιμασω παντως και αυτο αν και δε νομιζω να ναι τοσο απλο...

  12. #27
    αποσβεση επαναφορας οταν λες εννοεις αυτο???


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	aposbesi.jpg 
Προβολές:	913 
Μέγεθος:	95,6 KB 
ID:	98431

  13. #28
    Ναι αυτή είναι.

    Το '03 μοντέλο που έχω εγώ όμως, έχει 11 θέσεις και ρυθμίζεται με πλαστικό δαχτυλίδι.

    Κοίτα, τώρα που το ξανασκέφτομαι, καλύτερα να μειώσεις την απόσβεση συμπίεσης, πάνω κάτω το ίδιο effect θα έχει όσον αφορά το τρέμουλο και είναι και πιο εύκολα προσβάσιμο:

    Είναι το περιστρεφόμενο πλαστικό ρυθμιστικό, που έχει πάνω στη μπουκάλα αζώτου. Πήγαινε την από το 4 π.χ. στο 3 ή στο 2 και ξαναδοκίμασε.

    Διαφορές θα δεις αμέσως και ειδικά στα πολλά χλμ.

  14. #29
    Εγω παλι θα σου λεγα να μην πειραξεις την αναρτηση γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να "κρυψεις" λιγο το προβλημα σου. Ο φιλος acpr εχει αλλο μηχανακι (υποθετω το LC4 sm 03), του οποιου η γεωμετρια ειναι αρκετα διαφορετικη. Το 690 δε θα πρεπε να ειναι ασταθες στα 150! Εδω πηγαινουμε με τα παλια LC4 sm με 150-160 (οχι για πολυ ωρα ) . Εγω οδηγησα το ιδιο με το δικο σου (το 690 το απλο) και μεχρι τα 140 που το πηγα ηταν πολυ σταθερο, καμια σχεση με το δικο μου, καμια!

    Οποτε μην το αφησεις ετσι το θεμα, κυνηγησε το μεχρι να το λυσεις κι επαναλαμβανω οτι το μηχανακι θα πρεπε να ειναι σταθερο με τις default ρυθμισεις των αναρτησεων.

    Μηπως υπαρχει κι η πιθανοτητα να σου "φαινεται" ασταθες σε σχεση με το vstrom που ειχες?

  15. #30
    λοιπον το δοκιμασα και με την αποσβεση και τπτ το ιδιο.
    μαλλον παω για καινουργιο ελαστικο μπροστα και ελπιζω να φτιαξει

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 690 sm Αγορά καινούργιου.
    από NXCBR στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2010, 23:47
  2. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 19:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF