Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 187

Θέμα: Ktm 690 Sm

  1. #1

    Smile Ktm 690 Sm

    Λοιπον ας τα λεμε και εδω πλεον στο σωστο section .
    ανεβηκα 2 σκαλια στα thred με τα μοντελα απο v-strom 650 σε ktm 690
    αν δε το εχεται δει ηδη και εδω http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=1

    βασικα ειναι πολυ νωρις ακομα για να βγαζουμαι συμπερασματα και εγω μαζι ειμαι ακομα μες τη τρελη χαρα οποτε καταλαβαινεται .δεν εχω ανεβασει πανω απο 5.500-6000 στροφες οτι λεει και ο κατασκευαστης οσο και αν θελω να κανω το αντιθετο.
    το μηχανακι ως τωρα εχει κανει 145 χλμ τα 120 απο αυτα τα σε επαρχιακο δρομο αρκετα στριφτερο.

    εγω βασικα εντυπωσιαστηκα με τη παναλαφρη αισθηση που εχει και σε προκαλει να το ριξεις οσο γινεται περισοτερο στη στροφη, μη ξεχναμε βεβαια οτι ειχα το strom πριν οχι οτι και αυτο δεν εστριβε καλα και σταθερα αλλα σε κουραζε σαφως περισσοτερο.
    για μεσα στη πολη τωρα τι να πω η παπακι η το ktm το ιδιο ειναι για μενα σε προκαλει το ετιμο να κανεις παντου σφηνες

    α να το πω και εδω οτι στην εκδρομουλα τη χτεσινη 120χλμ που εκανα μπαμ και κατω με μια σταση δεν καταλαβα τιποτα στα μαλακα μου μορια γιατι η σελα ειναι μεν σκληρη αλλα εχει καποιο φαρδος(τι να πω ισως να μαι σληροπετσος εγω).παντως το ιδιο μουδιασμα που ειχα και απτο strom σε αυτη τη διαδρομη ειχα και με το ktm.
    2ο ατομο δεν εχω κατσει ακομα αλλα προβλεπω παρατραγουδα γιατι πισω ειναι και πιο σκληρη η σελα με λιγοτερο αφρωδες
    επισης κραδασμους δεν εχει η μηχανη.



    με λιγα λογια εγω ως τωρα ειμαι υπερευχαριστημενος για την επιλογη μου το μηχανακι κανει ολα αυτα που εκανα και με το strom πολυ πολυ πιο ευχαριστα πολη και επαρχιακο δρομο 80χλμ++.
    ισως το μονο που θα μου λειψει απτο strom να ειναι η καλυψη απτον αερα στην εθνικη αλλα και παλι μεχρι τα 120 χλμ που εχω παει με το ktm δεν ενοχληθηκα ιδιαιτερα,εδω υσχιει το οσο αντεχει ο καθενας...

    αυτα τα λιγα προς το παρων μια πιο εμπεριστατομενη αποψη θα εχω μετα το στρωσιμο βεβαιεως.
    αποτι φενεται δεν υπαρχει αλλο μελος στο moto.gr με το ιδιο ως τωρα (καλυτερα να μη γινουμαι πολλες ) .

    καλα χλμ να ευχηθω σε ολους και οποιος θελει να ρωτησει κατι ευχαριστως να του απαντησω αν γνωριζω....









    υγ.φωτογραφιες δε ξαναβαζω τωρα γιατι ειναι ψιλοχαλια με το κινητο θα περιμενω να μου επιστρεψουν τη ψηφιακη να βαλω καμια καλη...

  2. #2
    υπαρχουν κι αλλοι που ετοιμαζονται για το συγκεκριμενο παντως :a13:
    για πες πρωτες εντυπωσεις απο φρενα, αναρτησεις...
    Κραδασμοι μηδεν ε? Πως θα ζησουμε χωρις κραδασμους? :wacko:

    να φανταστω οτι δεν μπορεις να το συγκρινεις με τα προηγουμενα LC4 ε?

    τελοσπαντων, καλοταξιδο!

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    ΦΩΤΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΑΝ..

    ΒΑΛΕΙΣ ΑΚΡΑΠΕς...

    ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΤΛ..


    α επισης..1/βαλε χουφτες..μια μικρη τουμπα μπορει να σου κοστισει αρκετα ακριβες μανετες.
    2/βαλε μανιταρια στο πιρουνι και στο ψαλίδι..δε θες να βρει κατω ποτε αυτο το ψαλιδάκι..
    3/για τη προστασία απο τον αέρα παιζει μια ζελατίνα απο τη κτμ την οποία εγω δε θα την εβαζα ποτε ..αλλα αν δεις και σε ενοχλεί ο αγέρας στην εθνικη..ειναι μια λύση.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    υπαρχουν κι αλλοι που ετοιμαζονται για το συγκεκριμενο παντως :a13:
    για πες πρωτες εντυπωσεις απο φρενα, αναρτησεις...
    Κραδασμοι μηδεν ε? Πως θα ζησουμε χωρις κραδασμους? :wacko:

    να φανταστω οτι δεν μπορεις να το συγκρινεις με τα προηγουμενα LC4 ε?

    τελοσπαντων, καλοταξιδο!

    μονο με το πρωτο duke φιλου ειχα ξανα εμπειρια που δεν υπαρχει συγκριση ειδικα στους κραδασμους το ενα ειναι σαν τρακτερ και το αλλο σαν σβηστο διπλα του.
    τα φρενα του ειναι πολυ δυνατα και με φοβερη αισθηση ειδικα το μπροστα ειναι ολα τα λεφτα καμια σχεση με το strom που κοκαλωνε αν δε το ποσεχες το μπροστα σε δρομους γυαλι.


    να το παρεις φιλε μου αν το σκεφτεσαι..εγω στη θεση σου θα το εκανα και ενα test drive πρωτα για να δεις απο μονος σου τις διαφορες με το δικο σου και να αποφασισεις.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ΦΩΤΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΑΝ..

    ΒΑΛΕΙΣ ΑΚΡΑΠΕς...

    ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΤΛ..


    α επισης..1/βαλε χουφτες..μια μικρη τουμπα μπορει να σου κοστισει αρκετα ακριβες μανετες.
    2/βαλε μανιταρια στο πιρουνι και στο ψαλίδι..δε θες να βρει κατω ποτε αυτο το ψαλιδάκι..
    3/για τη προστασία απο τον αέρα παιζει μια ζελατίνα απο τη κτμ την οποία εγω δε θα την εβαζα ποτε ..αλλα αν δεις και σε ενοχλεί ο αγέρας στην εθνικη..ειναι μια λύση.

    για ακραπες τωρα δεν υπαρχει μια 1ον και 2ον δε πολυτρελενομαι με τη φασαρια.
    τα μανιταρια τα εχω στο προγραμμα φτου φτου φτου(αληθεια ποσο περιπου κανουν μπρος-πισω)
    για τις χουφτες διαβασα σε ξενο φορα οτι υπαρχει προβλημα ασταθειας στα πολλα στο 690 και οτι του κοβουν λεει 10χλμ τελικης(τωρα τι να πιστεψεις δε ξερω )
    το τζαμακι δε μαρεσει αλλα αν τα βρω πολυ σκουρα θα το παρω για εφεδρεια.

    α και η ουρα πισω θα φτιαχτει εχω παραγκειλει ηδη ενα tail tidy(ψψψ πως τα λεω) θα μεινει μονο η πινακιδα μη μας γραψουν κιολας....

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikostz9
    να το παρεις φιλε μου αν το σκεφτεσαι..εγω στη θεση σου θα το εκανα και ενα test drive πρωτα για να δεις απο μονος σου τις διαφορες με το δικο σου και να αποφασισεις.
    το γυροφερνω κανα-2 μηνες αυτο το test ride, που θα μου παει...

    για τις ακραπες που σου λεει ο DUKASII, δεν ειναι μονο θεμα θορυβου/αποδοσης, αλλα και αισθητικης βελτιωσης

    το tail tidy απο που το παραγγειλες?

  7. #7
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    για τις ακραπες που σου λεει ο DUKASII, δεν ειναι μονο θεμα θορυβου/αποδοσης, αλλα και αισθητικης βελτιωσης

    +690!!!

    τρομερο το μοτορι σου!!!

    σκεφτομουνα ενα sm...αλλα μ αρεσει πολυ και το husqvarna sm610ie

    οταν φτασει η ωρα θα δω τι θα κανω (με τα ιδια και λιγοτερα χρηματα παιρνω monster 675 που επισης γουσταρω!)

    περιμενουμε περισσοτερες εντυπωσεις οσο περνα ο καιρος!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  8. #8
    Ρε αυτό το ΚΤΜ έχει 70τροχό???

    Άσχημο...ίσως λίγο πιιο άσχημο από το Hypermotard, αλλά πολύ δυνατό.

    Καλά χιλιόμετρα.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #9
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Ρε αυτό το ΚΤΜ έχει 70τροχό???

    Άσχημο...ίσως λίγο πιιο άσχημο από το Hypermotard, αλλά πολύ δυνατό.

    Καλά χιλιόμετρα.



    οχι καμια σχεση!!! μακαρι να βγαζε τοσα!!! γυρω στα 58 βγαζει...πολυ καλα!!!
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  10. #10
    λοιπον εμενα μου αρεσουν οι εξατμισεις οι δικες του αλλωστε αυτες ειναι που το κανουν διαφορετικο το μηχανακι.βεβαια και οι ακρα μαρεσουν αλλα εχεται δει ποσο κανουν μαλλον οχι ε?



    οσο για τους ιππους στα χαρτια γραφουν 63hp ενω στο τροχο το δινουν 58hp..γενικα απο οτι διαβαζω και σε ξενα φορα το μηχανακι ειναι πολυ κομμενο με το θεμα eyro 3 και μονο με την αλλαγη εξατμισεων που εχουν μεσα και τους καταλυτες βλεπεις σημαντικη αυξυση στους ιπους και -7 κιλα σε βαρος.


    α και το πρωτο μειον ως το τωρα ειναι η υπερβολικη θερμοκρασια που ανεβαζουν τα τελικα μιλαμε αν ξεχαστεις και τις ακουμπησεις το εγκαυμα ειναι σιγουρο και γρηγορο.φανταστητε οτι τα 2 τελικα καινε περισσοτερο και απτους λαιμους το τσεκαρα.και γιαυτο ευθυνονται οι καταλυτες παλι μεσα στα τελικα μαλλον..
    να πω βεβαια οτι οσο γρηγορα ζεστενονται τα τελικα τοσο γρηγορα κρυωνουν κιολας.
    δε ξερω αν θα ειναι και αυτο ενα προβλημα με 2ο ατομο πανω καθως και εκει που θα ακουμπαει η φτερνα του πισω που εχει μεν προστατευτικο πανω απτην εξαμιση και αυτο ζεματαει..

  11. #11
    daytona 675 : SS master Το avatar του/της jbear
    Εγγραφή
    17/11/2005
    Μηνύματα
    445
    παντως πιστευω οτι οι εξατμισεις αξιζουν, κερδιζεις σε βαρος, δυναμη, ομορφια, και θερμοτητα!!!
    αλλα ειναι οντως πανακριβες...
    Θελω ενα Ducati 1098 S ΤΩΡΑAAAA!!! :a07:

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία" - Σωκρατης

  12. #12
    οριστε και μερικα videakia που κυκλοφορουν στο net για οσους δεν τα εχουν δει να παρουν μια γευση απτο μηχανακι.


    http://www.motorevue.com/site/un-%AB...781.html#video

    το διαφημηστικο spotaki http://www.youtube.com/watch?v=v2wsSL0RFEU

    http://www.youtube.com/watch?v=3xa7RZiWVUU

    και
    http://www.youtube.com/watch?v=2k2j40eQtK4

    απολαυστε

  13. #13
    καπου διαβασα οτι το prestige, εκτος απο λαστιχα και ζαντες, εχει και καλυτερο μπροστινο (αναρτηση ή φρενα και αναρτηση). Πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε αυτο?

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
    καπου διαβασα οτι το prestige, εκτος απο λαστιχα και ζαντες, εχει και καλυτερο μπροστινο (αναρτηση ή φρενα και αναρτηση). Πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε αυτο?
    ναι οντως το prestige ετος απο της ζαντες(προσωπικα δεν μου αρεσουν στο συγκεκριμενο μηχανακι προτειμω τις ακτινες)
    εχει και 2 παραπανω ρυθμισεις στις αναρτησεις του μπρος πισω.τι ακριβως δε γνωριζω.

  15. #15
    μια απορια τη μηχανη πως πρεπει να τη σβηνουμε απτο διακοπτη η απτο κουμπι.
    ρωταω γιατι στο manual γραφει να σβηνει παντα απτο κλειδι και να χρησιμοποιειται το κουμπι μονο σε περιπτωση αμεσης αναγκης...εγω ξερω πως πρεπει να γινεται το αντιθετο σωστα???



    και μια 2η ερωτηση αξεσουαρ γνησια ktm σε καλες τιμες που βρισκουμαι απτο net???

Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 690 sm Αγορά καινούργιου.
    από NXCBR στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2010, 00:47
  2. Ktm 690 Sm
    από dirtbird στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2007, 20:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF