Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: SHOEI XR1000 vs KBC VR2 SP

  1. #1
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450

    SHOEI XR1000 vs KBC VR2 SP

    Psaxno gia deutero kranos gia tin kopelia... Pio apo ta 2 tha dialegate? Pano kato exoun 250euro alla sto KBC exo 20% ekptosi diladi kapou sta 210euro tha ta paro...

    Empeiria apo KBC den ksero kanenan na exei oste na mou pei entiposeis, apo Shoei exei o kolitos mou to diabolic kai einai super euxaristimenos opos kai ego pou exo x-11.


    peri orekseos :P


    Pantos na sas po tin amartia mou imoun etoimos na doso 800euro gia na paro tou Rossi me tin kardia alla den yparxei pouthena :-(

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.992
    Απ' έξω θα φέρεις το XR-1000 και θα σου έρθει μόνο ?250,00;;;

    Γιατί το μονόχρωμο στον Τζωρτζόπουλο έχει ?399,00...

  3. #3
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    yes ... tha paiksei ebay

  4. #4
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    εγώ από ebay, Flyin Brian δλδ έχω δει XR με 350 και όχι 250 Έχεις την καλωσύνη να μου δώσεις link?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: SHOEI XR1000 vs KBC VR2 SP

    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Psaxno gia deutero kranos gia tin kopelia... Pio apo ta 2 tha dialegate? Pano kato exoun 250euro alla sto KBC exo 20% ekptosi diladi kapou sta 210euro tha ta paro...

    Empeiria apo KBC den ksero kanenan na exei oste na mou pei entiposeis, apo Shoei exei o kolitos mou to diabolic kai einai super euxaristimenos opos kai ego pou exo x-11.


    peri orekseos :P


    Pantos na sas po tin amartia mou imoun etoimos na doso 800euro gia na paro tou Rossi me tin kardia alla den yparxei pouthena :-(
    μην το πάρεις το vr-2 210....
    έχει προσφορά η ΕΛΙΟΦΙΛ και τα δίνει 189 ευρώ....
    πήρα πριν 2-3εβδομάδες...
    δεν νομίζω να εχει λήξει η προσφορά...

    σίγουρα δεν έχει την ποιότητα και το φινίρισμα του SHOEI XR-1000....το δοκίμασα και αυτό...
    βασικά εγώ πήρα του VR-2 γιατί μου έκατσε καλύτερα στο κεφάλι απο το SHOEI....
    και φυσικά συνυπολόγισα το value for money λόγω της πολύ καλής τιμής του KBC....

    φυσικά καταλαβαίνεις οτι απο 2-3 εβδομάδες δεν μπορώ να σου πω αξιόπιστες εντυπώσεις....
    δεν έχω κάνει καν τάξίδι ακομα....μέχρι 140 δεν εχει σφυρίγματα....(δεν έχει τύχει να τρέξω παραπάνω όσο το έχω) αλλά έχει αισθητούς στροβιλισμούς ...οι οποίοι σε μεγάλο ταξίδι δεν ξέρω αν θα ειναι ενοχλητικοί....

    οι αεραγωγοί δεν φαίνεται να κάνουν και πολλά πράγματα αλλά μου αρέσει πολύ η εσωτερική επένδυση...αποροφάει ωραία τον ιδρώτα ...και ειναι πλήρως αφαιρούμενη...όλοκληρη όχι μονο τα μάγουλα...
    επίσης ειχε επιρύνιο και υποσιάγωνο που δεν τα είχε το SHOEI...(τουλάχιστον το επιρύνιο)..
    η ζελατίνα δεν μπορεί αν κριθεί αν δεν πιάσουν τα κρύα και οι βροχές για να δούμε τι πέζει απο θόλωμα...

    από βάρος δεν το καταλαβαίνω για βαρύ...κινείται στα ίδια επίπεδα με SHOEI....



    πάντως αν δεν έχεις πρόβλημα με λεφτά πάρε SHOEI που ειναι δοκιμασμένα για την αντοχή τους και την αξιοπιστία τους....
    εμένα πάντως μου έβγαινε μια διαφορά 160 ευρώ...(για το μονόχρωμο SHOEI)....και επειδή ήθελα να πάρω δύο κράνη μου φάνηκε μεγάλη η διαφορά....πολύ περίεργο να το βρεις μονο 250 το SHOEI....ακομα και απο EBAY
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #6

Παρόμοια θέματα

  1. Shoei XR1000 vs Raid II
    από Alki_Viades στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2009, 07:06
  2. Shoei XR1000 Joust TC-5
    από booZe στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 11:04
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 13:37
  4. schuberth S1 vs Shoei xr1000
    από startengine στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2005, 17:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF