Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Η σελα του 650 Gs (και η θεση οδήγησης?)

  1. #1

    Η σελα του 650 Gs (και η θεση οδήγησης?)

    Καλημερα (Καλησπερα?). Νεος στο Forum με GS650 του 2004 (γενικα ευχαριστημενος, ειχα και το F650 παλιοτερα) και εχω μια ερωτηση. Αγορασα πριν ενα μηνα το μηχανακι (προηγουμενος ιδιοκτητης γενους θηλυκου). Η σελα του είναι η χαμηλοτερη της BMW αλλα είναι ΠΟΛΥ χαμηλη και με βαζει λαθος στη θεση οδηγησης. Μηπως υπαρχει καποιος με την ψηλη τη σελα και ενδιαφερεται να κανουμε τραμπα? Ή μια δοκιμη? Ή εστω καποιες πληροφορίες γυρω απο το θεμα? Ευχαριστω προκαταβολικα.

  2. #2
    H ΣΕΛΑ ΤΟΥ DAKAR ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΨιΛΗ!! ~110 ευρω

  3. #3

    OK τη δοκιμασα

    Ευχαριστω nikoskkk. Βρηκα ενα παλικαρι με DAKAR και δοκιμασα τη σελα και ειναι ακριβως αυτο που χρειάζομαι. Μονο που δεν κανει 110 ευρα αλλα 180 . Αν υπαρχει καποιος που ξερει καποιον ή ενδιαφερεται ο ιδιος για αλλαγη , η σελα ειναι σε αριστη κατασταση και τελικα απο οσο ειδα και μου ειπαν ειναι η standard σελα του 650GS . Υπαρχει καποια αλλη προσβαση σε μεταχειρισμενα parts για BMW?

  4. #4
    ΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΘΕΤΕ ΑΦΡΩΔΕΣ ΥΛΙΚΟ?ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΙΣΩΣ ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΛΥΜΜΑΤΟΣ,ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΞΙΖΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.ΔΗΛΑΔΗ,ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ,ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΣΕΛΑ ΤΟΥ 650 ΚΑΙ ΔΕ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ,Η' ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ?ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ NORMAL ΜΕΤ/ΝΗ
    www.caferacers.gr

  5. #5
    Η λύση του σελά παίζει αλλά έχει το ρίσκο της από πολλές πλευρές. Έχετε κάποιον υπόψη σας?Έχω την κανονική σέλα του GS και ψαχνω μια απο DAKAR. Όταν λες μεταχειρισμένη, που θα μπορούσα να κοιταξω?

  6. #6
    εγω προσωπικα ξερω εναν πανω στη λ.αμφιθεας.αν θες,στειλε πμ να σου δωσω στοιχεια.μετ/νη ειχα υπ'οψιν μια,αλλα ειναι και αυτη του απλου gs
    www.caferacers.gr

  7. #7
    Παιδια ενδιαφερομαι και εγω να αλλαξω σελα στο F650/GS και να βάλω του DAKAR που ειναι ψηλότερη

    Ξέρετε που θα βρούμε? το εχεί κάνει κάποιος και πόσο πάει?

    Νομίζω όμως οτι εαν δεν βρουμε σέλα απο το DAKAR , βάζουμε κάτι προσθήκες και ψηλώνει γυρω στο 1εκατοστό

  8. #8
    οι προσθηκες σε σελα που λεγαμε ειναι η πιο οικονομικη λυση
    www.caferacers.gr

  9. #9
    Είναι οντως αλλα οι σελάδες μας δεν μας εχουν συνηθισει σε σοβαρες δουλειες. Δεν βαριέσαι Αυριο παιρνω τη μπεμπα και παω Λευκάδα και μετα Κεφαλλονια και μετα Ικαρια και μετα... Αντε και καλο καλοκαιρι (οτι εμεινε δηλαδη...) και μποτες σπιρουνια και καυτες σελες απο Σεπτεμβρη

Παρόμοια θέματα

  1. Βελτίωση απόδοσης σε BMW F 650 GS του 2009
    από pasxosGS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2013, 02:18
  2. 800cc και η 650 gs???
    από json στο forum BMW
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 10:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF