Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: Μανιτάρια για SV γνώμες φωτό κλπ...

  1. #1
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414

    Μανιταρια

    Ψαχνοντας στο νετ μανιταρια για το SV 1000 εχω βρει διάφορα απο 60 μέχρι 100?. Το θέμα ειναι έχετε δοκιμάσει εσεις (...πεφτοντας υποθετω ) κάποια συγκεκριμενα και μεινατε ευχαριστημενοι;

  2. #2
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Κάτσε βρε μάστορα μην βιάζεσαι...
    πόσοι νομίζεις ότι είμαστε? :rotflmao: 2 πλέον άντε 3 γράφουμε... και νομίζω ότι μόνο εγώ έχω βάλει μανιτάρια...

    Λοιπόν εγώ έχω βάλει Valter moto, καθονται μια χαρά κοστίζουν γύρω στα 90? αλλά δεν σώζουν φέρινκ ...
    η βασική τους δουλιά είναι για το πλαίσιο...
    αντε σε μια χαλαρή πτώση να σου κρατήσουν ασπαστο αλλά στραβωμένο ποδόφρενο ή λεβιέ συμπλέκτη και μανέτες, (που ερίναι τα πρώτα που βρίσκουν), τα φλας δεν την γλυτώνουν ούτε και η γρατζουνιά στο φέρινκ... (για να σπάσει θέλει ζόρικη πτώση...) αυτά....

    Τώρα εχω δει μέσω eBay κάτι γαιδούρια που είναι 2 φορές στο μήκος απο τα δικά μου... δεν ξέρω ... σκέφτομαι να τα πάρω να τα δοκιμάσω και αυτά ... θα δούμε...

    Πάντως γενικά ότι θέλεις σφύρα το εδώ μπας και πάρουμε και τίποτα παρέα, αν διαβάσεις υπάρχουν πολλά για να βάλεις μιας και είναι καινούριο...

  3. #3
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Τα πιο γαιδουρια που εχω βρει και σωζουν και το φερινγκ πρεπει να ειναι αυτα:

    http://www.motosliders.com/SV1000_MS-1.html

    Βεβαια ειναι τοσο τερατα, που χωρις το εξτρα πλαινο φερινγκ που εχει η φωτο μαλλον θα εξεχουν σαν ...κερατα (κανει και ριμα )

    Κι αυτα καλα φαινονται:
    http://www.1tail.com/sa/cart/detail....-9C15874A401F}

    Η μ@λ@κια ειναι πως γενικα δεν γραφουν ακριβεις διαστασεις οποτε δεν μπορεις να υπολογισεις ποσο εξεχουν.

    Ασε που οι μισοι λενε τα αλουμινιου ειναι καλυτερα κι αλλοι μισοι τα ναιλον...

    Υ.Γ. Λες να τα παρουμε μαζι, ν'αρχισουν ...ομαδικες αγορες για τα SV?

  4. #4

  5. #5
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Μην προτιμήσεις αυτά ποιο πιάνουν σε δυο σημεία, και σίγουρα όχι universal...

    Τα αλουμινίου προστατεύουν καλύτερα στην πτώση πολλών χιλιομέτρων ,
    μιας και τρώγονται πιο αργά και δεν αφήνουν το μηχανάκι να γυρνάει σβούρες μετά το πρώτο πάτημά τους...
    ενώ τα καουτσούκ προστατεύουν καλύτερα στην πτώση λίγων (<120),
    και είναι πιο ελαστικά μην κάνοντας περαιτέρω ζημιές... απο μόνα τους

  6. #6
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Αυτα που πιανουν σε δυο σημεια δεν θα ζοριζουν λιγοτερο το πλαισιο αφου η δυναμη που ασκειται πανω τους σε πτωση θα μοιραζεται σε 2 σημεια στο πλαισιο αντι για ενα; Π.χ. αυτα που προτεινε ο as_pino φαινονται καλα....

    --->div400: συγκεντρωτικα, ψαχνομαι για:
    - μανιταρια, ισως και για το ψαλιδι
    - bagster, γιατι το τεποζιτο σιγουρα θα γρατζουνιστει και για να μπει tank bag
    - tank bag
    - σαμαρια αφου βαλιτσες αποκλειονται(?)
    - οπωσδηποτε την πιο ψηλη ζελατινα που υπαρχει, με την μαμισια ο αερας μου πεφτει κατευθειαν στην καρωτιδα, η κατασταση μετα τα 120 μιλαμε δεν παλευεται!
    - το πιο μικρο (οταν διπλωθει) αδιαβροχο τιου κοσμου!
    - φλασακια, τα μαμισια ειναι τεραστια, ο gian_nykt ειχα δει εχει κατι πολυ ωραια αλλα πανε οι φωτο...
    - επισης το stand ειναι οριακα μακρυ, φοβαμαι πως ακομα και με ενα γερο αερα μπορει να πεσει η μηχανη, η να τσουλησει αν ειναι σε ανηφορα. Διαβασα καπου πως του 650 ειναι πιο κοντο
    - Yoshimura TRS, ειναι μουρλια, ειναι απιστευτες, ειναι must!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από as_pino
    http://www.rg-racing.com//showproduc...rotectors.aspx
    Ακριβως αυτα εβαλα και γω.
    Τα εσκασα κανονικοτατα αλλα το οπτικο και μονο αποτελεσμα με ικανοποιησε.

    Πολυ καλη ποιοτητα (αεροπορικο αλουμινιο που καταργει τις υπαρχουσες βασεις που δενουν τον κινητηρα στο πλαισιο) .
    Φαινονται πολυ ανθεκτικα επισης και δενουν αψογα στο μηχανακι χωρις πατεντες και ειναι μελετημενα γι'αυτο.

    Μεχρι και ποσο να σφιξεις λεει στο μανιουαλ που σου δινουνε.

    Προεξεχουν καπως αλλα δεν ενοχλουν καθολου.
    Σκαστα να εχεις το κεφαλι σου ησυχο Αλκη.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  8. #8
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Λοιπον πανω που ειχα σχεδον καταληξει στα RG προσεξα πως λογω της βασης που εχουν, οταν σηκωνω το ποδι απο το εδαφος για να πατησω στο μαρσπιε θα βρισκει στο μανιταρι!

    Ενω με αυτα που πιάνουν σε αυτη τη βαση: http://www.whaccessories.com/GSGProtectorSV1000.jpg δεν θα εχω προβλημα....

    --->Tropeas: σαν υλικο αυτο που παιζει πολυ ειναι πλαστικο εξωτερικα με κορμο αλουμινιου για πρισσοτερη αντοχη

    Ασχετο: παντως η σελα ειναι ανατομικη αλλα σκληρη, τα χτεσινα 500χλμ αποδειχθηκαν επωδυνα για τα ευγενη μαλακα μου μορια...

  9. #9
    egw exw balei ta valter moto! kapou 70 eurw prepei na ta phra apo thn a8hna alla mono mia fora xreiastika kai auto apla gia ena elafri akoumphma alla pisteuw oti ta lefta tous ta exou bgalei mono kai mono apo to gegonos pou sas anefera!

  10. #10
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Μονο εγω δηλαδη τα εσκασα στον Σφακιανακη και πηρα μανιταρια της Suzuki?Οπτικα ειναι ομορφα,αποτελεσματικα?...δεν ξερω.Παντως ειναι ακριβα,150 ευρα τα ειχα παρει πριν 1,5 χρονο.Σε ενα τευχος του ΜΟΤΟ ειχα δει οτι βγαινουν και κατι παρομοια ,μαρκα LSL αν θυμαμαι σωστα, τα οποια ειναι αρκετα φτηνοτερα
    .......
    Τα βρηκα εδω και τελικα ειναι ιδια με τα original suzuki που εχω εγω,απλα αλλαζει το logo της εταιριας.....στα @@ μας
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  11. #11
    Αμελές μέλος Το avatar του/της Alki_Viades
    Εγγραφή
    12/05/2003
    Μηνύματα
    414
    Ο σφακιανακης μπορει τα βαλει εκει που ξερει τα μανιταρια που βγαζει η yoshimura. Οταν ρωτησα μου ειπαν 150? και τα βρισκω 56? στο δικτυο με μεταφορικα.....

  12. #12
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Τελικα τα μανιταρια της suzuki δουλευουν πολυ καλα,μετα απο αυτο το διαπιστωσα .Το αριστερο μανιταρι εξαϋλωθηκε,το ρεζερβουαρ δεν ακουμπησε στην ασφαλτο ,το ψυγειο σωθηκε ,απο την αριστερη μερια μονο,στην δεξια πρεπει να εγινε η συγκρουση με την κνημη
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  13. #13
    eo yparxei kaneis pou na exei to sv650s meta to 2003 me manitaria?an nai valte mia photo na dw pws einai gt prospa8o na dialexo sxedio.
    Antres den einai aytoi pou forane pantelonia,einai aytoi pou forane adiavroxa(aprilia)

  14. #14
    nomizw fainonte ligo e? kalhmera


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sv650r.jpg 
Προβολές:	839 
Μέγεθος:	46,7 KB 
ID:	78803

  15. #15
    kalimera kalimera!nai kati tetoia skeftomoun i ta alla tis LSL pou moiazoun ligo me ayta.danke
    Antres den einai aytoi pou forane pantelonia,einai aytoi pou forane adiavroxa(aprilia)

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μανιταρια για Monster
    από The Animal στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2005, 15:50
  2. Μάσκα GIVI για hornet, fazer γυμνό κλπ μαύρη
    από lousou76 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2005, 09:29
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2005, 12:03
  4. Μανιτάρια για RS125
    από thewhiteowl στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2005, 11:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF