Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Αιωνιοι καγκουρες

  1. #1

    Αιωνιοι καγκουρες

    Εχτες, μια απο τις ελαχιστες στιγμες που βλεπω τηλεοραση, επεσε το κουμπι του τηλεκοντρολ, πανω σε ενα καναλι που ειχε ενα σηριαλ με τον Φιλιππιδη, τον μπουλα, και τον χαϊκαλη

    Σταματησα γιατι ακουσα να λενε ''θα παρουμε τα μοτορια και θα βγουμε εξω κτλ''

    Για να δουμε, ειπα

    Και τι ειδα....

    Και οι τρεις πανω σε κατι harley, και ΟΛΟΙ ακρανωτοι

    Οκ δεν μπορουν να φορεσουν full face γιατι δεν θα φαινοντουσαν
    Ενα jet κρανακι ομως δεν θα μπορουσαν να φορεσουν?

    Δεν θα επρεπε να υπαρχει νομος, που να επιβαλει την χρηση κρανους σε ταινιες?

    Μου αρεσει που παλιοτερα σε περιοδικο μοτοσυκλετας, ειχε συνεντευξη του φιλιππιδη, που ηταν ''μοτοσυκλετιστης'', και εκτος μιας harley ειχε και ενα ZZR1100

    Eλπιζω να το πουλησε, και να εχει κρατησει μονο την harley

    Kριμα, γιατι τους γουσταρω και τους τρεις σαν ηθοποιους(τον Μπουλα, και οχι μονο)

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    ΚΑΛΑ εδω δεν υπαρχουν σωστοι νομοι για τους οδηγους θα υπαρχουν για τους ηθοποιους κ τα εργα??

    αυτο εγκειται στην ευαισθητοποιηση του εκαστοτε σκηνοθετη κλπ

    αλλα κ στο κοινο που τα βλεπει..

    δηλαδη οκ , βλεπουμε μια σκηνη , τι σημαινει ? οτι την υιοθετουμε οπως ακριβως το βλεπουμε ?


    και μετα τι σχεση εχει αν εχει χαρλευ η ZZR ?

    εδω κ σε ποδηλατο να ανεβεις δεν πρεπει να φορας κρανακι κ εξοπλισμο ??
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  3. #3
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Νόμοι; Ποιοι νόμοι;

    Μάλλον έχεις ξεχάσει μερικά πράγματα

    http://new.e-go.gr/auto/article.asp?...2&pubid=394016

  4. #4
    Θέλω τον καναπέ μαζί μου! Το avatar του/της veagle
    Εγγραφή
    04/04/2007
    Μηνύματα
    219
    Αν και δεν έψαξα να δω πόσα θέματα έχουν ανοιχτεί για το θέμα ΚΡΑΝΟΣ.........


    Έστω εγώ ότι είμαι κατά του κράνους

    Εσάς τι σας κόφτει αν δεν φοράω εγώ κράνος!

    Το κράτος κανονικά πρέπει να προστεύει το σύνολο...

    Ύστερα απο πολλές συζητήσεις με διαφόρους...

    Κατέληξα στο εξής:
    Ο μόνος τρόπος για να προξενήσεις ατύχημα με την "ΜΗ ΧΡΗΣΗ ΚΡΑΝΟΥΣ" είναι μόνο αν σου μπει κάτι στο μάτι.
    Ωραία... Άλλες περιπτώσεις...: να σε τσιμπήσει κάτι... Μπορεί να τσιμπήσει οπουδήποτε.
    Νε σε χτυπήσει ο ήλιος στο κεφάλι -> τα κάμπριο απαγορεύονται;;;

    Οπότε όσοι είναι κατά του κράνους θα μπορούσαν να φοράνε ειδικά γυαλιά μηχανής.


    Όσο για τους νόμους. (θα παίξω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου)

    ΓΙΑΤΙ δεν γράφουνε και αυτούς που δεν φοράνε στολή;;; και άντε να φοράς κανονικά ρούχα!
    αλλά όλους αυτούς με σαγιονάρα και τανγκα;;;
    ________________


    Δε λέω... καλά θα ήταν να φορούσαν κράνη στην σειρά, ΑΛΛΆ...
    Αν υπήρχε παιδεία και σωστή διαπαιδαγώση απο το σπίτι, απο το σχολείο και γενικά από όλους τους παράγοντες που συμβάλλουν στην κοινωνικότητα των παιδιών, τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Και αυτό γιατί:
    1ο: Θα ήξερε το παιδί, ότι αυτό που βλέπει είναι μια σειρά και όχι πραγματικότητα.
    2ο: Θα ήξερε απο μικρός ότι πρέπει να νοιάζεται για το εαυτό του και όλα τα σχετικά.
    3ο: Όταν μεγαλώσει θα φοράει κράνος, όχι για τους μπάτσους, αλλά για το κεφάλι του.
    4ο: (είναι πολλά)

    Αλλά όλα έχουν να κάνουν με την ΠΑΙΔΕΙΑ (όχι την ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ)

    Πάντα Φιλικά
    και είναι καθαρά προσωπική άποψη!
    Προορισμός του Ανθρώπου είναι ο ύπνος και το FOCOSO!!!

    Ο καμένος την φωτιά δεν την φοβάται!!!

    Υπομονή...

  5. #5
    τα καλυτερα ηταν παλια με τον Ψαλτη ,κανονικα με κρανος και στολη να κανει σουζες .......ασχετα αν δεν ηταν ο ιδιος .....ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από veagle
    Αν και δεν έψαξα να δω πόσα θέματα έχουν ανοιχτεί για το θέμα ΚΡΑΝΟΣ.........


    Έστω εγώ ότι είμαι κατά του κράνους

    Εσάς τι σας κόφτει αν δεν φοράω εγώ κράνος!

    Το κράτος κανονικά πρέπει να προστεύει το σύνολο...

    Ύστερα απο πολλές συζητήσεις με διαφόρους...

    Κατέληξα στο εξής:
    Ο μόνος τρόπος για να προξενήσεις ατύχημα με την "ΜΗ ΧΡΗΣΗ ΚΡΑΝΟΥΣ" είναι μόνο αν σου μπει κάτι στο μάτι.
    Ωραία... Άλλες περιπτώσεις...: να σε τσιμπήσει κάτι... Μπορεί να τσιμπήσει οπουδήποτε.
    Νε σε χτυπήσει ο ήλιος στο κεφάλι -> τα κάμπριο απαγορεύονται;;;

    Οπότε όσοι είναι κατά του κράνους θα μπορούσαν να φοράνε ειδικά γυαλιά μηχανής.


    Όσο για τους νόμους. (θα παίξω λίγο το δικηγόρο του διαβόλου)

    ΓΙΑΤΙ δεν γράφουνε και αυτούς που δεν φοράνε στολή;;; και άντε να φοράς κανονικά ρούχα!
    αλλά όλους αυτούς με σαγιονάρα και τανγκα;;;
    ________________


    Δε λέω... καλά θα ήταν να φορούσαν κράνη στην σειρά, ΑΛΛΆ...
    Αν υπήρχε παιδεία και σωστή διαπαιδαγώση απο το σπίτι, απο το σχολείο και γενικά από όλους τους παράγοντες που συμβάλλουν στην κοινωνικότητα των παιδιών, τότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Και αυτό γιατί:
    1ο: Θα ήξερε το παιδί, ότι αυτό που βλέπει είναι μια σειρά και όχι πραγματικότητα.
    2ο: Θα ήξερε απο μικρός ότι πρέπει να νοιάζεται για το εαυτό του και όλα τα σχετικά.
    3ο: Όταν μεγαλώσει θα φοράει κράνος, όχι για τους μπάτσους, αλλά για το κεφάλι του.
    4ο: (είναι πολλά)

    Αλλά όλα έχουν να κάνουν με την ΠΑΙΔΕΙΑ (όχι την ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ)

    Πάντα Φιλικά
    και είναι καθαρά προσωπική άποψη!


    Yπαρχει και ενας αλλος απλος λογος, που δεν μου αρεσει να βλεπω ακρανωτους





































    ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ




    Οποιος δεν φοραει κρανος, για μενα δεν αξιζει να οδηγαει μοτοσυκλετα, ειναι γελοιος, καγκουρας και επιδειξιας
    Χαλαει την εικονα(με τον τροπο που συμπεριφερεται και οδηγαει), που προσπαθουμε να φτιαξουμε χιλιαδες αλλοι μοτοσυκλετιστες
    Ας ξαναγυρισει στο αμαξι του, ή ας κατσει σπιτι του

  7. #7
    εμενα μου την δινει το αλλο παλι........βλεπω ζευγαρακια αλλα μονο ο ενας να φοραει ........παρτε ρε γυφτοι ενα κρανακι στην κοπελα ,ματζιρηδες

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    εμενα μου την δινει το αλλο παλι........βλεπω ζευγαρακια αλλα μονο ο ενας να φοραει ........παρτε ρε γυφτοι ενα κρανακι στην κοπελα ,ματζιρηδες
    Ενταξει, υπαρχει και η περιπτωση ''Γεια σου Δημητρη(φιλη), θα με πεταξεις μεχρι το hondos center να παρω tabon, απο εκει δεν πας?''

    Αν ομως προκειται για κανονικη βολτα/εξοδο, τοτε :a31:

  9. #9
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    H γνώμη μου είναι ότι είναι πράγματι στην κρίση του καθενός αν θα φορέσει κράνος γιατί αφορά την δική του ασφάλεια... αν το δούμε θεωρητικά!!

    Σαν μοτοσικλετιστής όμως ξενερώνω όταν βλέπω κάποιον χωρίς κράνος γιατί εκτος από
    όλα τα άλλα, αν φαει τα μούτρα του ο ξεκράνωτος και πάθει καμιά καλή ζημιά θα αρχίσουν πάλι
    όλοι το κλασσικό παραμύθι με τις σκοτώστρες τις μηχανές!!
    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Ενταξει, υπαρχει και η περιπτωση ''Γεια σου Δημητρη(φιλη), θα με πεταξεις μεχρι το hondos center να παρω tabon, απο εκει δεν πας?''
    Δηλαδή αν πέσει η φίλη του Δημήτρη καθοδόν για το Χόντο δε θα σπάσει το κεφάλι της;

    Εγώ σκέφτομαι το άλλο... έστω ότι πέφτεις... και δεν παθαίνεις κάτι σοβαρό ενώ ο συνεπιβάτης χωρίς κράνος χτυπάει στο κεφάλι και μένει στον τόπο... με τι κουράγιο μετά θα απολογηθείς στους δικούς του ανθρώπους;;;

    Γι' αυτό κομμένα τα ψώνια στο Χόντο ή κομμένες οι βόλτες χωρίς κράνος!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Μια διαφωνία μόνο για τις ταινίες που δείχνουν ακράνωτους, κάγκουρες κλπ. Η ΤΕΧΝΗ ΔΕΝ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΤΑΙ!. Με την ίδια λογική θα πρεπε να απαγορεύονται και οι ταινίες με βία, τα θρίλερ και όσες δείχνουν περιθωριακές συμπεριφορές, ναρκομανείς να χτυπάνε ενέσεις π.χ! Τώρα αν η ταινία πάει να περάσει ένα μήνυμα φιλικό σε ακραίες και κατακριταίες συμπεριφορές, θα αξιολογηθεί και θα χαρακτηριστεί ανάλογα. Προς θεού όμως μην επιστρέψουμε σε εποχές λογοκρισίας, γκεμπελισμού και μακαρθισμού!

    Εγώ θα ήμουν πιο αυστηρός στα διαφημιστικά σποτς... που υποτίθεται πως είναι ενημερωτικά και συχνά πάνε να περάσουν role models...

  12. #12
    Θέλω τον καναπέ μαζί μου! Το avatar του/της veagle
    Εγγραφή
    04/04/2007
    Μηνύματα
    219
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
    H γνώμη μου είναι ότι είναι πράγματι στην κρίση του καθενός αν θα φορέσει κράνος γιατί αφορά την δική του ασφάλεια... αν το δούμε θεωρητικά!!

    Σαν μοτοσικλετιστής όμως ξενερώνω όταν βλέπω κάποιον χωρίς κράνος γιατί εκτος από
    όλα τα άλλα, αν φαει τα μούτρα του ο ξεκράνωτος και πάθει καμιά καλή ζημιά θα αρχίσουν πάλι
    όλοι το κλασσικό παραμύθι με τις σκοτώστρες τις μηχανές!!

    Και επειδή αυτά τα πράγματα έχουμε κάτσει και έχουμε συζητήσει ώρες και ώρες με τον Ηρακλή θα συμφωνήσω μαζί του!
    Προορισμός του Ανθρώπου είναι ο ύπνος και το FOCOSO!!!

    Ο καμένος την φωτιά δεν την φοβάται!!!

    Υπομονή...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125

    Γι' αυτό κομμένα τα ψώνια στο Χόντο ή κομμένες οι βόλτες χωρίς κράνος!

    Γι αυτο απο αυριο κομμενα τα tabons, σερβιετακια με φτερα απο το μινι μαρκετ της γωνίας!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    kafr



    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

  14. #14
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Yπαρχει και ενας αλλος απλος λογος, που δεν μου αρεσει να βλεπω ακρανωτους





































    ΜΟΥ ΤΗΝ ΣΠΑΕΙ




    Οποιος δεν φοραει κρανος, για μενα δεν αξιζει να οδηγαει μοτοσυκλετα, ειναι γελοιος, καγκουρας και επιδειξιας
    Χαλαει την εικονα(με τον τροπο που συμπεριφερεται και οδηγαει), που προσπαθουμε να φτιαξουμε χιλιαδες αλλοι μοτοσυκλετιστες
    Ας ξαναγυρισει στο αμαξι του, ή ας κατσει σπιτι του

    Καλά τα λες.

    Και "ναι", κανονικά θα πρεπε να υπάρχει νόμος ωστε να απαγορεύεται η "μη χρήση κράνους" σε ταινίες και σήριαλ. Κάτι ανάλογο είχε γίνει παλιά και με τσιγάρο αν θυμάμαι καλά.

    Και +100000000 για την παράθεσή σου.
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  15. #15
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
    εμενα μου την δινει το αλλο παλι........βλεπω ζευγαρακια αλλα μονο ο ενας να φοραει ........παρτε ρε γυφτοι ενα κρανακι στην κοπελα ,ματζιρηδες
    +1

    ...ή μην την ανεβάζετε καθόλου πάνω.
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα γινει με τους καγκουρες με τα αυτοκινητα;
    από OrEsTiS82 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 09:17
  2. Αφιερωμενο στους καγκουρες του forum και μη...
    από Ταξιδευτής στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 14:35
  3. μυστικοί κάγκουρες
    από Sotirios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 15:06
  4. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2006, 09:09
  5. Κάγκουρες....
    από Cpt. Haddock στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF