Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Ο Γκαντέμης

  1. #1
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363

    Ο Γκαντέμης

    Λοιπόν, ξεκινάω χθες απο Θεσσαλονίκη για Χαλκίδα, όλα καλά, όλα ωραία, φορτώνω τις βαλίτσες στη μηχανή και φεύγω.
    Στο ταξίδι τίποτα το ιδιαίτερο, κύλισε νορμάλ, βαρετά δηλαδή!!

    Φτάνοντας σπίτι όμως, αρχίζουν τα καλά. Εκεί που κοιτούσε ο θειός μου τη μηχανή μου λέει, "ρε μαλάκα, που είναι το άλλο μανιτάρι??!!"
    Τιιιιιι;;;
    Το μανιταράκι, αχτύπητο (απο αυτή τη μεριά τουλάχιστον) είχε κάνει φτερά. Όχι δε λάσκαρε απο τους κραδασμούς, έσπασε ο άξονας που βιδώνει πάνω του. Ο οποίος σημειωτέων κρατάει και τον κινητήρα στο πλαίσιο..

    Και το άλλο, αργότερα, με παίρνει φιλαράκι τηλέφωνο "έλα ρε, ήρθες, έπεσες καθόλου;;; Χα χα", ε ναι, 2 λεπτά μετά προχωρώντας τη μηχανή 5 μέτρα για να την παρκάρω πατάω μπροστινό σχεδόν ακίνητος (με γυρισμένο τιμόνι, μαλακία μου) πατάω πόδι κάτω σε νερά (ασχολίαστο) και μια που ήμουν και κουρασμένος απο το ταξίδι, τρώω μια σαβουρίτσα.

    Υ.Γ. Τη σαβούρα την έφαγα μπροστά στον θειό μου που οδηγάει μηχανή 20 χρόνια, φανταστείτε ντροπή..

    Υ.Γ.2 Μήπως κατέβαινε κανείς κάτω, με ένα μπορντό Vstrom, Colori μπουφάν και Shoei κρανάκι μπλε μουράτο? Έχω και μάρκα απο: παντελόνι μπότα γάντι, διαστάσεις, τύπο ελαστικών, πινακίδα και άλλα πολλά.. :rotflmao:

  2. #2
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ο σπασμένος άξονας...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1.jpg 
Προβολές:	452 
Μέγεθος:	21,0 KB 
ID:	97720

  3. #3
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Και κοιτάξτε τι κρατούσε.. το έφτιαξα όμως προσωρινά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	446 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	97721

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Σώπα ρε φίλε σιγά την γκαντεμιά. Εδώ άλλοι έπεσαν χωρίς νερά με 0 χλμ και ακόμη τρέχουν.
    Μόνο τέτοια να έχεις πάντα αυτά να είναι μόνο και μην το συζητάς καν.

  5. #5
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Μωρά δίκιο έχεις, δεν έγινε και τίποτα αλλά για το γαμώτο, τόσους μήνες νέκρα, και μόλις την έκανε το μανιτάρι...

    Αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος;
    Σκέφτομαι μήπως με τίποτα λακκούβες κοπανούσε απο το βάρος του κινητήρα στο αξονάκι και σιγά σιγά την άκουσε, δεν είναι οτι ξύνω και μανιτάρια δλδ!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
    Μωρά δίκιο έχεις, δεν έγινε και τίποτα αλλά για το γαμώτο, τόσους μήνες νέκρα, και μόλις την έκανε το μανιτάρι...

    Αυτό μπορεί να μου το εξηγήσει κάποιος;
    Σκέφτομαι μήπως με τίποτα λακκούβες κοπανούσε απο το βάρος του κινητήρα στο αξονάκι και σιγά σιγά την άκουσε, δεν είναι οτι ξύνω και μανιτάρια δλδ!!

    Σίγουρα δεν λάσκαρε; Μήπως είχε σκουριάσει τίποτα οπότε με τα νταπ ντουπ την έκανε χαλαρά;

  7. #7
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Σίγουρα δεν λάσκαρε; Μήπως είχε σκουριάσει τίποτα οπότε με τα νταπ ντουπ την έκανε χαλαρά;
    Σίγουρα, όπως φαίνεται και στη πρώτη φωτό το σπάσιμο έγινε μόλις που αρχίζουν οι βόλτες, κλάφτα 110 ευρουλάκια..

    Η μάρκα R&G, κρίμα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Μικρό το κακό, αφού το αποτέλεσμα ήταν μόνο υλικές ζημιές. Αυτά μπορούν να συμβούν δυστυχώς κάθε μέρα στον ασταθή και αβέβαιο αλλά και συναρπαστικό κόσμο των 2 τροχών

    Ξέρω ότι δεν είναι της στιγμής, αλλά επειδή βλέπω στο προφίλ σου GS500, όχι και πολύ συνηθισμένο μηχανάκι στην Ελλάδα, σου έχει βγει καλό; Πόσο καιρό το έχεις; Το πήρες καινούριο; Ψηνόμουν κι εγώ με την περσινή προσφορά των € 4.000 του Σφακιανάκη αλλά τελικά δεν πήρα... Πρέπει όμως να υπάρχουν μεταχειρισμένα με λίγα χλμ κοντά στα 3 χιλιάρικα.

  9. #9
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125

    Ξέρω ότι δεν είναι της στιγμής, αλλά επειδή βλέπω στο προφίλ σου GS500, όχι και πολύ συνηθισμένο μηχανάκι στην Ελλάδα, σου έχει βγει καλό; Πόσο καιρό το έχεις; Το πήρες καινούριο; Ψηνόμουν κι εγώ με την περσινή προσφορά των 4.000 του Σφακιανάκη αλλά τελικά δεν πήρα...
    Το πήρα πέρυσι με την προσφορά και δε μου έχει παρουσιάσει κάποιο σοβαρό πρόβλημα. Το ποιο σημαντικό ίσως μια μικρή διαρροή λαδιού από την τσιμούχα του συμπλέκτη και οτι μερικές βίδες δεν είχαν Loctite!!! Δες και αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=41879 αλλά δε θυμάμε άν το έκανε πρίν ή μετά τις τούμπες :rotflmao:
    Γενικότερα θα ακούσεις άσχημα λόγια και για την μπροστινή ανάρτηση, που είναι πολύ μαλακιά, αλλά αν δε πιέσεις πολύ δε θα σε πειράξει.

    Πρέπει όμως να υπάρχουν μεταχειρισμένα με λίγα χλμ κοντά στα 3 χιλιάρικα.

    Το δύσκολο θα είναι να το βρεις με περισσότερα :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ναι καλά θυμόμουν :wacko: , http://www.sakopetra.com/php/modules...wtopic&p=89343

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Ok thanks for the tips... θα... το σκεφτώ (α λα Θεοφράστου)

  12. #12
    Aυτά είναι πταίσματα... εσύ να είσαι καλά...
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

Παρόμοια θέματα

  1. Ο ... γκαντέμης
    από sergiosm στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2010, 08:40
  2. Ο γκαντέμης....
    από bar-code στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2009, 20:39
  3. ειμαι γκαντεμης.......πως να το κανουμε. need advise
    από stefanara στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 21:57
  4. Η γκαντεμιά της ΑΕΚ ή κάποιος γκαντέμης απο εδώ;;;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2007, 21:33
  5. Ο Γκαντεμης
    από alx_gr στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 13:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF