Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: Μετα απο αυτο το video....

  1. #1

    Μετα απο αυτο το video....

    ...συνειδητοποιησα ποσο "μικροι" ειμαστε σαν αναβατες τελικα... alien:

    Το βιντεο ειναι απο εναν γυρο του Nurburgring στο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ 8 λεπτα και 41 δευτερα, παρολαυτα ειναι ...χαλαρος -για τα δεδομενα του αναβατη!!

    Ο εν λογω κυριος λεγεται Helmut Dahne και ειναι ο κατοχος του ταχυτερου γυρου με μηχανη στο Ring, εδω και πολλα χρονια στα 7 λεπτα και 49 δευτερα -και το πιο απιστευτο; Με ενα Honda RC30!!!
    Με μολις 110 αλογα και βαρος μεγαλυτερο απο τα σημερινα χιλιαρια και ομως απο τοτε ΚΑΝΕΙΣ δεν καταφερε να νικησει το χρονο του!

    Δειτε τον εκπληκτικα ομαλο τροπο που κινειται στις στροφες, και ενω πηγαινει το R1 στα ορια του το κανει να φαινεται σαν να οδηγει ποδηλατακι στην εξοχη....

    http://www.youtube.com/watch?v=PTTbeo0x6iA

    Σιγουρα δεν μπορω να μιλησω για ολους τους αλλους, αλλα εμενα τουλαχιστον αυτο το επιπεδο οδηγησης με κανει να ντρεπομαι που εχω SBK... ΠΟΥ ΠΑ ΡΕ ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

    Αλλα αυτο που δεν μπορω να μην σκεφτομαι ειναι αν τελικα υπαρχει αραγε κανενας λογος καποιος να αλλαξει ενα SS που εχει με καποιο νεοτερο (πχ K6-K7, R1 παλιο με νεο κλπ), η αν απλα το κανουμε απο καταναλωτισμο και υπερφιαλο εγωισμο...
    Ποιος ο λογος για το "νεο"; Εφτασες το "παλιο" στα ορια του; Αφου ΕΤΣΙ και αλλιως και εκεινο εχει ΤΟΣΟ μεγαλα ορια (και το βιντεο ειναι ενα καλο δειγμα) που κανεις πλην ελαχιστων ημιθεων δεν μπορει να φτασει...

    Πραγματικα σε βαζουν σε σκεψεις τετοια βιντεακια...
    Νίκος
    Open Horizons

  2. #2
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #3
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    7m 35sec

    και στο τευχος αυγουστου του Performance Bikes έχει αρθρο όπου αναφερουν ότι εκαναν 7m 32sec με Aprillia Mille R Factory
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    ...συνειδητοποιησα ποσο "μικροι" ειμαστε σαν αναβατες τελικα... alien:

    ....

    Αλλα αυτο που δεν μπορω να μην σκεφτομαι ειναι αν τελικα υπαρχει αραγε κανενας λογος καποιος να αλλαξει ενα SS που εχει με καποιο νεοτερο (πχ K6-K7, R1 παλιο με νεο κλπ), η αν απλα το κανουμε απο καταναλωτισμο και υπερφιαλο εγωισμο...
    Ποιος ο λογος για το "νεο"; Εφτασες το "παλιο" στα ορια του; Αφου ΕΤΣΙ και αλλιως και εκεινο εχει ΤΟΣΟ μεγαλα ορια (και το βιντεο ειναι ενα καλο δειγμα) που κανεις πλην ελαχιστων ημιθεων δεν μπορει να φτασει...

    Πραγματικα σε βαζουν σε σκεψεις τετοια βιντεακια...
    ουσιαστικος λογος να αλλαξεις το κ6 με το κ7 (παραδειγμα) δεν υπαρχει και το γνωριζουν ακομα και οι ιδιοι που το κανουν αλλα δεν το παραδεχονται...

    και αυτα περι ημιθεων...νικολα...οι ανθρωποι δεν ουτε ημιθεοι ειναι ουτε εξωγιηνοι ειναι ουτε τπτ τετοιο...
    απλα οι περισσοτεροι εχουν σκοπο ζωης απλα και μονο να φτασουν σε αυτο το επιπεδο....με αλλα λογια έχουν ΑΦΟΣΙΩΣΗ και ΘΕΛΗΣΗ να το κανουν ( ισως μερικοι να λεχουν και το χρηματικο υποβαθρο) αυτο γουσταρουν, αυτο τους κανει να νιωθουν ζωντανοι

    ΕΣΥ? ΕΓΩ?....
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  5. #5
    Το είχα δει στους apriliabikers, παλιότερα το πρώτο βιντεάκι.

    Τα σχόλια που λένε στο βιντεάκι ισχύουν, πολλοί με μηχανές σκοτώνονται στο κωλόδρομο εκείνον (δεν έχει άπλα να φρενάρεις μόνος σου, και είναι πολλές οι στροφές).


    Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση από τότε που πρωτοασχολήθηκα με τα θεωρητικά της πίστας (ναι καλά κάποια στιγμή θα μπώ κιόλας ), είναι το απλό γεγονός ότι ο αναβάτης ακόμα και όταν κάνει ταχύτερο γύρο, είναι χαλαρός (δεν υπάρχει άλλος τρόπος)... Είναι θέμα διαύγειας και απόλυτου ελέγχου, η #αύλα περισσεύει εκεί, έτσι το βλέπω.



    Εγώ δεν το αλλάζω το αρχαίο μου τερατάκι πάντως (δεν είναι και τόσο αρχαίο).

  6. #6
    ε καλα, δεν κανει και κανα κατορθωμα....

    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ε καλα, δεν κανει και κανα κατορθωμα....

    +955







    :rotflmao: :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής


    Αλλα αυτο που δεν μπορω να μην σκεφτομαι ειναι αν τελικα υπαρχει αραγε κανενας λογος καποιος να αλλαξει ενα SS που εχει με καποιο νεοτερο (πχ K6-K7, R1 παλιο με νεο κλπ), η αν απλα το κανουμε απο καταναλωτισμο και υπερφιαλο εγωισμο...
    Ποιος ο λογος για το "νεο"; Εφτασες το "παλιο" στα ορια του; Αφου ΕΤΣΙ και αλλιως και εκεινο εχει ΤΟΣΟ μεγαλα ορια (και το βιντεο ειναι ενα καλο δειγμα) που κανεις πλην ελαχιστων ημιθεων δεν μπορει να φτασει...

    Πραγματικα σε βαζουν σε σκεψεις τετοια βιντεακια...

    ποιός ο λόγος; Η ΜΟΥΡΗ όπως ακριβώς για μούρη είναι κ η αγορά ενός ss όταν κάποιος δεν έχει τα χέρια να το οδηγήσει!

    για αυτό κ εμείς λοιπόν κρατάμε τα "μπρίκια" μας να τα μάθουμε καλά κ να κερνάμε τσαγάκι τους "πιλώτους" με τα ss
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  9. #9

    Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    ποιός ο λόγος; Η ΜΟΥΡΗ όπως ακριβώς για μούρη είναι κ η αγορά ενός ss όταν κάποιος δεν έχει τα χέρια να το οδηγήσει!

    για αυτό κ εμείς λοιπόν κρατάμε τα "μπρίκια" μας να τα μάθουμε καλά κ να κερνάμε τσαγάκι τους "πιλώτους" με τα ss

    ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!


    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  10. #10
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    ποιός ο λόγος; Η ΜΟΥΡΗ όπως ακριβώς για μούρη είναι κ η αγορά ενός ss όταν κάποιος δεν έχει τα χέρια να το οδηγήσει!

    για αυτό κ εμείς λοιπόν κρατάμε τα "μπρίκια" μας να τα μάθουμε καλά κ να κερνάμε τσαγάκι τους "πιλώτους" με τα ss
    δηλ ρε αλεξ αν εγω γουσταρω τρελλα να παρω το 675 επιδη απλα και μονο το γουσταρω, το κανω για μουρη?
    αν εσυ εβρισκες ενα cbr600-1000 σε τιμη ευκαιριεας και το χτυπαγες γιατι ειναι ευκαιρεια και το γουσταρεις το μηχανακι θα το κανεις για την μουρη???

    ας μην ειμαστε τοσο γληγοροι στο κρεμαμε ταμπελακια στους αλλους...



    υγ: οτι δεν φτανει η κουλαντζα....
    :rotflmao:
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  11. #11
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ!!!


    εσυ να μαθεις πως ανεβαινουν τα σκαλοπατια και μετα να μιλας

    :a029:
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  12. #12
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    δηλ ρε αλεξ αν εγω γουσταρω τρελλα να παρω το 675 επιδη απλα και μονο το γουσταρω, το κανω για μουρη?
    αν εσυ εβρισκες ενα cbr600-1000 σε τιμη ευκαιριεας και το χτυπαγες γιατι ειναι ευκαιρεια και το γουσταρεις το μηχανακι θα το κανεις για την μουρη???

    ας μην ειμαστε τοσο γληγοροι στο κρεμαμε ταμπελακια στους αλλους...



    υγ: οτι δεν φτανει η κουλαντζα....
    :rotflmao:
    όοοχι! δεν είναι ότι δε μπορείς να το πάς εσύ το 675... το έχεις δείξει κ στα μέγαρα με το σβού σου. αν έβρισκα RR (καλά 1000 δε παίρνω με τίποτις στο επίπεδο που είμαι) σε καλή τιμή θα το σκεφτόμουν παααααααρα πολύ κ λογικά δε θα το έπαιρνα. δε νομίζω ότι έχω την εμπειρία κ την ικανότητα να οδηγήσω τέτοια μοτοσυκλέτα σωστά.
    απλά ρε δημήτρη είναι κρίμα να έχεις ενα μοτοσακό που είναι να ξύνεις τα αφτιά σου και να το πηγαίνεις σπίτι καφετέρια κ τούμπα. Και κακά τα ψέματα, όταν δούμε κανένα ss super injection turbo kit intercooler κλπ κλπ κοιτάμε τα λάστιχα κ λέμε... τυρόπιτας ο τύπος! όταν πάμε να αγοράσουμε εμείς ss αλλάζουν τα δεδομένα;

    Υ.Γ. όσα δε φτάνει η κουλάντζα... πηδάει κ τα φτάνει!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  13. #13

    Re: Re: Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


    εσυ να μαθεις πως ανεβαινουν τα σκαλοπατια και μετα να μιλας

    :a029:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Δημητρη...πανω σε αυτα που λες...προσωπικα απο τα ατομα που γνωριζω και εχουν ss ελαχιστοι ειναι συνειδητοποιημενοι,δλδ ξερουν ΤΙ ειναι η μηχανη που εχουν αγορασει.Και αυτοι ειναι που θα λιωνουν στην πιστα κλπ.Ποτε μα ποτε δεν εχω ακουσει αυτα τα ατομα να λενε "Κοιτα τι γαματω μηχανακι εχω,και ολοι γουσταρουν ζηλευουν το μηχανακι μου" κλπ..Αντιθετα,οι μη συνειδητοποιημενοι,ειναι ολο μαγκια και κλανια ρε φιλε....Για αυτο εχω σχηματισει την αποψη οτι οι πιο πολλοι θα παρουν ενα ss και του χρονου μπορει να το αλλαξουν για το καινουργιο μοντελο μονο και μονο ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΥΡΗ!Γιατι εχουν την αναγκη να φανουν-δειχθουν....
    Ξερεις και γω ποσο γουσταρω το 675...Μπορω να κανω το σκ@το μου παξιμαδι,να δανειστω απο Θεους και δαιμονες και να το παρω ρε φιλε.Αλλα δεν θα το κανω.Γιατι πολυ απλα μπορει να βρω τα λ7 να το αγορασω αλλα τα χερια για να το παω ειναι ακομα πολυ μακρια...Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη αποψη και δεν λεω οτι εγω ειμαι ο πιο γαματος που το κανει αυτο...
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  14. #14

    Re: Re: Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    όοοχι! δεν είναι ότι δε μπορείς να το πάς εσύ το 675... το έχεις δείξει κ στα μέγαρα με το σβού σου. αν έβρισκα RR (καλά 1000 δε παίρνω με τίποτις στο επίπεδο που είμαι) σε καλή τιμή θα το σκεφτόμουν παααααααρα πολύ κ λογικά δε θα το έπαιρνα. δε νομίζω ότι έχω την εμπειρία κ την ικανότητα να οδηγήσω τέτοια μοτοσυκλέτα σωστά.
    απλά ρε δημήτρη είναι κρίμα να έχεις ενα μοτοσακό που είναι να ξύνεις τα αφτιά σου και να το πηγαίνεις σπίτι καφετέρια κ τούμπα. Και κακά τα ψέματα, όταν δούμε κανένα ss super injection turbo kit intercooler κλπ κλπ κοιτάμε τα λάστιχα κ λέμε... τυρόπιτας ο τύπος! όταν πάμε να αγοράσουμε εμείς ss αλλάζουν τα δεδομένα;

    Υ.Γ. όσα δε φτάνει η κουλάντζα... πηδάει κ τα φτάνει!


    ΚΟΥΛΑΤΖΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  15. #15
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    Re: Re: Re: Re: Re: Μετα απο αυτο το video....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    ΚΟΥΛΑΤΖΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    κεράσι τον καφέ του κουλάντζα!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Είδατε αυτό το video?
    από pissaman στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2006, 02:09
  2. Τα Ζώδια και τι λένε μετά από το sex!!!!!!!
    από free rider στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2005, 22:01
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2005, 16:15
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2005, 13:25
  5. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 11:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF