Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: ABUS Detecto

  1. #1

    ABUS Detecto

    γεια σε ολους.
    πηγα σημερα και πηγα την κλειδαρια της abus για δισκοφρενο που εχει και συναγερμο οταν κουνηθει ο τροχος.το εχει κανεις απο δω?ποσο αξιοπιστο ειναι παιδια?

  2. #2
    να και η φωτο
    ABUS GRANIT DETECTO 8000
    Λουκέτο δισκοφρένου από ατσάλι 14 χιλ. με συναγερμό, παρέχει μέγιστη προστασία με βαθμό ασφαλείας 22. Κλειδώνοντας το δισκόφρενο σε οποιαδήποτε αλλαγή θέσης της μοτοσικλέτας ενεργοποιεί το συναγερμό. Διαθέτει κλειδί με λαμπάκι και θήκη μεταφοράς καθιστώντας το εύχρηστο και πρακτικό, για κάθε σας μετακίνηση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	abus.jpg 
Προβολές:	1434 
Μέγεθος:	4,7 KB 
ID:	98116

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Πόσο ? ??

  4. #4
    100€,με τιμη καταλογου 119€

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    άντε! καλό φαίνεται, και έψαχνα για κάτι τέτοιο
    το βρίσκω 112-125? με μια πολύ γρήγορη έρευνα αγοράς
    από πού το πήρες;

  6. #6
    στην colori,στο περιστερι.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως!αν το παρεις δοκιμασε αν κανει γιατι ειναι και λιγο μεγαλουτσικο(εμενα μου σπασε τα @@ μεχρι να βρω να την βαλω....την κλειδαρια πονηροι )

  7. #7
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Δεν είναι μεγαλούτσικο.είναι απλά κτήνος..γνώμη μου είναι πως αν έχεις ήδη συναγερμό στην μοτοσυκλέτα να πάρεις το πολύ πιο ευχρηστο και επίσης κτήνος granit extreme
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gloum
    Δεν είναι μεγαλούτσικο.είναι απλά κτήνος..γνώμη μου είναι πως αν έχεις ήδη συναγερμό στην μοτοσυκλέτα να πάρεις το πολύ πιο ευχρηστο και επίσης κτήνος granit extreme
    το πηρα επειδη παντα η μηχανη ειναι σε γκαραζ,αλλα λογω καποιων εργασιων εκει,δεν θα μπορω να τη βαζω για λιγο.και επειδη λεφτα για συναγερμο δεν παιζουν σκεφτηκα το λουκετο σαν λυση..

  9. #9
    Προβοκάστορας Το avatar του/της gloum
    Εγγραφή
    17/11/2006
    Μηνύματα
    307
    Σίγουρα είναι ένα πολύ καλό λουκέτο.Απλά ως συναγερμός μην νομίζεις ότι είναι κάτι το εξαιρετικό.Το σκεφτόμουν και εγώ αλλά παραείναι μεγάλο
    I love deadlines.I love the whoosing sound they make as they go by. Douglas Noel Adams


    Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει δείτε εδώ http://bilaguras.blogspot.com/

  10. #10
    Νέο Μέλος Ζ 750
    Εγγραφή
    03/08/2007
    Μηνύματα
    1
    Καλημέρα

    Το έχω εγώ αυτό το abus. Είναι μια χαρά. Είναι σχετικά μεγάλο και βαρύ. Ωραία κατασκευή. Ανοίγει με κλειδί (όχι με ιστοριές απο καπάκι μπικ κλπ). Η έντασή του είναι λιγότερο απο τα 100db που λέει απ'έξω.
    Δήλαδή πιστεύω αν είσαι σπίτι σου στον 1ο όροφο με κλειστά παράθυρα δε το ακους.Για καφετέρια που την έχεις κάπου δίπλα είναι μια χαρά!

    Δοκίμασέ το να δείς αν κάνει στη μηχανή σου.Εμένα δε μπαίνει στο πίσω δισκόφρενο και το βάζω στο μπροστά. (Ζ750)

    p.s Κάποιος είπε για την colori στο περιστέρι..Αν το πάρεις απο κει κ σου πει η κοπελίτσα πως ακούγεται έτσι επειδη δεν έχει μπαταρίες δεν ισχύει..! hehe

  11. #11
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    υπαρχουν και πιο φτηνα το ιδιο καλα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2010
    Μηνύματα
    22
    καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω έχει δοκιμάσει κανείς πάνω στο fz6 600 s2 το abus granit detecto 8000? είδα εδώ
    http://www.abus.de/us/main.asp?Scree...aha&MarkenID=8
    ότι είναι γκρί που δε σημαίνει απαραίτητα οτι δεν κάνει αλλά ότι δεν έχει δοκιμαστεί, το έχει κάποιος?

  13. #13
    απο θεμα στεγανοτητας τι λεει?ξερει κανεις?
    αν πχ βρεξει κ η μοτο ειναι παρκαρισμενη εξω...υπαρχει περιπτωση να χαλασει?
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Ο συναγερμος που εχει δεν ειναι εκει για να αντικαταστησει τον συναγερμο της μοτοσυκλετας! Τον εχουν βαλει για να μην ξεχαστεις και φυγεις χωρις να τον βγαλεις και σπασεις κανα δισκοφρενο (αντι της κλασσικης πολυχρωμης κορδελας δηλαδη). Γι'αυτο ενεργοποιειται μονο με την κινηση.
    Αν περιμενεις να σε προστατεψει απο κλοπη κανεις λαθος.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2010
    Μηνύματα
    22
    στην abus λένε
    3 D position control for immediate alarm when position changes or shocks are detected,
    οπότε δεν είναι καταρχήν αυτή η χρησιμότητα του συναγερμού, αν δεν είναι καλός αυτό είναι αλλο θέμα, μιας κ δεν ακούγεται πολύ καλά με θόρυβο πόλης, απλά σε μηχανή με ήδη υπάρχον Immobilizer νομίζω είναι καλή προσθήκη.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Abus Granit Extreme Plus 59
    από stako στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 18:55
  2. Βαση Για Abus-granit
    από x-rider στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2004, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF