Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΠΟ Internet

  1. #1

    ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΠΟ Internet

    Καλημέρες στους εναπομείναντες στις επάλξεις!

    Τελευταία βλέπω συχνά να πωλούνται κράνη αμεταχειριστά με λόγω πώλησης την ασυμβατότητα μεγέθους.

    Επείδη είμαι έτοιμος να παραγκείλω κράνος απο internet θα ήθελα να κανω την εξής ερώτηση.

    Υπάρχει διαφορά στα μεγέθη μιας εταιρίας όπως η Arai π.χ. μεταξύ Ευρώπης και Αμερικής?

    Συγκεκριμένα έχω δοκιμάσει κράνος RX-7 σε μαγαζί στην Ελλάδα, υπάρχει ενδεχόμενο το medium που δοκίμασα να είναι διαφορετικό σε διαστάσεις στην Αμερικάνικη αγορά με αποτέλεσμα να το παραγκείλω και να ψάχνω μετά να το δώσω πως και πως?

    Βλέπετε τα e-shops αποκλείουν επιστροφή άμα αυτή οφείλεται σε λάθος επιλογή μεγέθους.

    ....

    Όποιος ανάλογη εμπειρία ή γνώση γενικότερα μάλλον θα με σώσει

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    12
    Εγω που παριγιλα απο ιαπονια δεν ειχε καμια διαφορα.
    δοκιμασα το σμολ και παριγγιλα το σμολ.

    __________________
    cbr rr konica minolta

  3. #3
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    εμεταφερθη στο σωστο μερος...


    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  4. #4
    Όχι τα μεγέθη είναι τα ίδια σε όλες τις χώρες. Αλλά υπάρχει διαφορά από κράνος σε κράνος και από εταιρεία σε εταιρεία. Οπότε αυτό που θα κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα , θα διαλέξεις το κράνος που θες και θα παραγγείλεις το ίδιο από όποια χώρα θες. Μην ξεχάσεις να πεις να στο στείλουν ως δώρο (gift) για να μην πληρώσεις τελωνείο.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotos2004
    Όχι τα μεγέθη είναι τα ίδια σε όλες τις χώρες. Αλλά υπάρχει διαφορά από κράνος σε κράνος και από εταιρεία σε εταιρεία. Οπότε αυτό που θα κάνεις είναι να πας σε ένα κατάστημα , θα διαλέξεις το κράνος που θες και θα παραγγείλεις το ίδιο από όποια χώρα θες. Μην ξεχάσεις να πεις να στο στείλουν ως δώρο (gift) για να μην πληρώσεις τελωνείο.
    Η Arai και συγκεκριμένα στο RX-7 έχει 3 διαφορετικά σχήματα στο κέλυφος ( "στρογγυλο , λίγο μακρόστενο και πολύ μακρόστενο" ανάλογα την περιοχή ποθ προορίζεται Ιαπωνία - Ευρώπη - Αμερική ) στο ίδιο πάντα μέγεθος, διαφορά που δεν μπορείς να την πείς και αδιάφορη ( περίπου πόντος σε μήκος και πλάτος ) , αν και δεν έχω ακούσει ακόμα παράπονα απο κάποιον που αγόρασε απο έξω ότι ειχε διαφορά με αυτο που δοκίμασε εδώ . Απο οτι ξέρω μονο αυτος ο τύπος ( rx-7) εχει αυτη την ιδιαιτεροτητα .

    Όσο αφορά το τελωνείο ετσι και το πακέτο έρχεται απο χωρα εκτος Ε.Ε , με το να το δηλώσεις σαν "gift" δεν σε εισαι καλλυμενος απο θέμα εκτελωνισμού και μπορεί να πληρώσεις φόρο ( ανάλογα τον τελωνειακό ) .

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά στολής enduro από internet
    από raptorok στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 20:23
  2. Βοηθεια για αγορα απο Internet
    από t10vr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 10:14
  3. Αγορα ελαστικων απο internet...
    από georgekostas στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2008, 11:14
  4. Αγορά από internet
    από ponemenos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2008, 19:30
  5. αγορα κρανους απο internet....
    από devil's animal στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 14:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF