Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: cbr125 vs crypton x

  1. #1

    cbr125 vs crypton x

    προκειται να αγορασω καινουργιο μηχανακι μιας και πηρα το Α1 διπλωμα...

    και ειμαι αναμεσα στο cbr125 του 2007 και στο καινουργιο crypton x.
    εγω γερνω λιγο προς το cbr λογο εμφανισης και συμπλεκτη αλλα φοβαμαι μηπως μου <<ριχνει>> το cryptonx σε επιδοσεις,μιας και βγαζουν τα ιδια αλογα ενω το crypton ειναι ελαφρυτερο...

    τι προτεινετε???

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.962

    Re: cbr125 vs crypton x

    Αρχικά δημιουργήθηκε από darkrider
    τι προτεινεται???
    Να ασχοληθείς με πράγματα σημαντικότερα από το αν θα σου "ρίχνει" ένα παπί με ο,τιδήποτε κι αν πάρεις...


  3. #3
    κανεις που να εχει καποιο απο αυτα τα μηχανακια για να πει καμια εμπειρια/αποψη υπαρχει?

  4. #4
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΝΤΡΕΣ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΕ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ. ΚΟΙΤΑΞΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑ HONDA CBF 250 ΚΑΙ YAMAHA YBR 250 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΟΔΗΓΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΕ ΤΙΜΗ! ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!! ΑΝ ΘΕΣ ΠΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΔΙΑΘΕΤΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ Ο ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΟΥ!!!

  5. #5
    Εμένα αυτό το Cryptonάκι πολύ μου άρεσε στη βιτρίνα που το είδα πάντως

    Για να το δούμε κι έξω..


  6. #6
    δεν παιζουν τοσα λ7 για ybr250 και cbf250,αυτα θα φτασουν πανω απο 4000 με αδειες...δεν μου πολυ αρεσει και το στιλ τους...

    ισα ισα τα 3400 για το cbr εχω,και μαλλον αυτο θα παρω τελικα γιατι οπως λετε δεν εχουν τοση σημασια οι επιδοσεις τελικα
    επιπλεον πρεπει να εχει σιγουρα καλυτερο κρατημα και φρενα απο το παπι.
    thanx

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από darkrider
    ισα ισα τα 3400 για το cbr εχω

    thanx
    Στα 3400 να υπολογίσεις επιπλέον καμια 600αρια για βασικό εξοπλισμό (κράνος, γάντια, μπουφαν)

    και φυσικά το κόστος χρήσης - μικρό μεν αλλα όχι και ανύπαρκτο

    Καλορίζικο, να το χαρείς και να προσέχεις

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από darkrider
    δεν παιζουν τοσα λ7 για ybr250 και cbf250,αυτα θα φτασουν πανω απο 4000 με αδειες...δεν μου πολυ αρεσει και το στιλ τους...

    ισα ισα τα 3400 για το cbr εχω,και μαλλον αυτο θα παρω τελικα γιατι οπως λετε δεν εχουν τοση σημασια οι επιδοσεις τελικα
    επιπλεον πρεπει να εχει σιγουρα καλυτερο κρατημα και φρενα απο το παπι.
    thanx
    Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΦΙΛΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΘΡΗΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ!!!!


  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/04/2006
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από darkrider
    ισα ισα τα 3400 για το cbr εχω,και μαλλον αυτο θα παρω τελικα γιατι οπως λετε δεν εχουν τοση σημασια οι επιδοσεις τελικα
    επιπλεον πρεπει να εχει σιγουρα καλυτερο κρατημα και φρενα απο το παπι.
    thanx
    Κι εγώ της ίδιας γνώμης είμαι, το CBRάκι θα είναι καλύτερο "σχολείο" αν θέλεις να πάρεις μεγαλύτερη σπορ μηχανή αργότερα. Το παπί από την άλλη θα είναι λίγο πιο βολικό σαν εργαλείο πολλαπλών χρήσεων. Μπορείς να ψάξεις και το περσινό CBR καινούριο ή ελαφρά μεταχειρισμένο για πιο φτηνό.

  10. #10
    Πάρε παπί πολύ καλήτερο στην πόλη. Σήμερα ή Αύριο το πολύ θα το έχω και ξεκινά το στρώσιμο, και μετά βλέπουμε πιο είναι πιο γρήγορο, γιατί θέλουμε κάτι καλό φτηνό αξιόπιστο και γρήγορο πάνω από όλα. Αν πάρεις cbr125 κοίτα μην σε περνάει το παπί θα είναι κάπως.
    Αν και έχω μηχανή όμως τα θέλω όλα να είναι δύναμη γρήγορα
    Αυτά
    soraios

  11. #11
    eleos plaka mou kanete exo odigish k ta dio mhxanakia lete to cryptonx na pernai to cbr ??? den lei oti to cbr ine k pirablos ala poli pio grigoro apo to crypton poli pio aksiopisto kai kalitero se strofilikia frena kratima ase pou o syblekths den sigrinete me imiaftomato me to cbr tha kaneis tis mlkies k tra pexnidia sou me asflia ego sou leo parto ektos an ise paNO APO 185 thase san kagouras ine mikroskopiko
    RUN RUN RUN

  12. #12
    προλαβες και οδηγησες και τα 2 μοντελα του 2007?
    τι τελικες ειδες?

    οχι δεν ειμαι τοσο ψηλος...(οχι οτι αυτο ειναι καλο)
    1.76 ειμαι,οποτε ενταξει θα δειχνω στο cbr
    σιγουρα ο συμπλεκτης ειναι ατου,και δεν πιστευω να μου δημιουργησει προβληματα στην πολη

  13. #13
    basika sto crypton kathomoun pios ) k den telikiasame ala den ediposiastika to cbr 130darizei kai ta ftanh orea xorhs xalaroshs pigene kialo omos fadazome tha pigenh 140+
    RUN RUN RUN

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Απλά πληροφοριακά, με το συμπλέκτη στην Αθήνα θα το μετανιώσεις πικρά. Αν το θες για τη ναύλα σου τότε cbr

  15. #15
    Καλαματιανος rider Το avatar του/της flip
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    139
    οσο αν σκεφτεσαι για τελικες σκεψου το κιτακι τησ μαλοσι που με 250ε αν θυμαμαι καλα το κανεις το cbrακι 180αρι

    Με το σιμπιαρ θα κανεις και την καυλα σου (λεμε τωρα οσο μπορει κ αυτο) αλλα το κριπτονακι ειναι οπως και να το κανουμε παπακι

    ψαξε θα σου προτεινα για μεταχειρο cbr θα βρεις ευκολα σε χαμηλες τιμες και σε αρκετα καλη κατασταση


    στην τελικη εσυ αποφασιζεις παρε οτι προτιμας
    Πωλειται οπως ειναι πειραγμενο με χιλιαδες κυβικα ανεβασμεεεενο!!
    Πωλειται και το δινω οσο κι οσο απ την σκοτωστρα αρκει να γλυτωωωσω!!!





    http://www.youtube.com/watch?v=u0Zhhpto8h8

    ποιος αλλοσ θελει κολπακια με την νεα πανακριβη μηχανη του?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF