Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Σβησίματα ... V-strom Dl 650 2005

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΕΝΖΙΝΗ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ.ΕΙΧΑΝ ΠΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΟΙ ΣΤΟΦΕΣ ΚΑΙ ΕΤΡΙΖΕ ΟΛΟ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/10/2006
    Μηνύματα
    19

    v-strom

    paides......... ta v-strom sas eidika ta 650: pasxoun apo t.p.s , to filtro benzinis brisketai mesa stin trompa tis benzinis kai ontos ztoixizei giro sta 200 eyro,bebaia sta 30000 klm einai ligo noris na boulosei,tha mou peis anloga kai tin benzini pou bazeis. ta 1000aria alaxte koliedes sta somata ton injection.

  3. #18

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ

    Λοιπόν έχουμε και λέμε...

    Κατ' αρχήν να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ τους: respect και advblack, γιατί χάρη σε αυτά που έγραψαν βρήκα το "φώς" μου.

    Στη συνέχεια να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ τον μηχανικό μου Παύλο Κούζουνα έψαξε την βλάβη διεξοδικά και μετέφερε στην Suzuki "πειστικά" το πρόβλημά μου, την δε Suzuki (επίσημη αντιπροσωπεία) που αναγνώρισε οτι τα "σώματα ψεκασμού δεν μπορεί να "χάλασαν" απο δική μου χρήση και τελικά οδηγήθήκαμε στην λύση του προβλήματος...

    Αλλάχτηκαν τα "σώματα ψεκασμού" (χωρίς καμία δική μου επιβάρυνση, έστω και εκτός εγγύησης!!!) με αποτέλεσμα μία "άλλη" μοτοσυκλέτα. Άλλαξαν όλα, εκρηκτικότητα, ροπή, διατήρηση στροφών, γενικότερη απόκριση της μοτοσυκλέτας. Μέχρι και καλύτερη οικονομία είδα. Φυσικά ούτε ίχνος απο το αρχικό πρόβλημα.

    Τι να πώ, είμαι ευτυχής. "Ξαναερωτεύτηκα" το V-STROM μου...

    ...εγώ ξέρω τουλάχιστον τον κατασκευαστή της επόμενης μοτοσυκλέτας μου, καθώς και τον μηχανικό μου...
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  4. #19
    Άψογα!!!

    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  5. #20

    Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
    Λοιπόν έχουμε και λέμε...

    Κατ' αρχήν να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ τους: respect και advblack, γιατί χάρη σε αυτά που έγραψαν βρήκα το "φώς" μου.

    Στη συνέχεια να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ τον μηχανικό μου Παύλο Κούζουνα έψαξε την βλάβη διεξοδικά και μετέφερε στην Suzuki "πειστικά" το πρόβλημά μου, την δε Suzuki (επίσημη αντιπροσωπεία) που αναγνώρισε οτι τα "σώματα ψεκασμού δεν μπορεί να "χάλασαν" απο δική μου χρήση και τελικά οδηγήθήκαμε στην λύση του προβλήματος...

    Αλλάχτηκαν τα "σώματα ψεκασμού" (χωρίς καμία δική μου επιβάρυνση, έστω και εκτός εγγύησης!!!) με αποτέλεσμα μία "άλλη" μοτοσυκλέτα. Άλλαξαν όλα, εκρηκτικότητα, ροπή, διατήρηση στροφών, γενικότερη απόκριση της μοτοσυκλέτας. Μέχρι και καλύτερη οικονομία είδα. Φυσικά ούτε ίχνος απο το αρχικό πρόβλημα.

    Τι να πώ, είμαι ευτυχής. "Ξαναερωτεύτηκα" το V-STROM μου...

    ...εγώ ξέρω τουλάχιστον τον κατασκευαστή της επόμενης μοτοσυκλέτας μου, καθώς και τον μηχανικό μου...

    ++++10000!!!

  6. #21

    Arrow Εχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
    Κώστα στην συγκεκριμένη περίπτωση, δεν μιλάμε για κάποιο σκάσιμο και σβήσιμο.

    Οταν είσαι πορεία αρχίζεις και νιώθεις ότι η μηχανή δεν έχει δύναμη και δεν τραβάει, αν σταματήσεις ή πατήσεις τον συμπλέκτη και αφήσεις να πέσουν οι στροφές ή μηχανή σβήνει, ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΕΛΑΝΤΙ παίρνει αμέσως αλλά σβήνει αν δεν παίζεις το γκάζι.

    Αν κλείσεις τον διακόπτη και τον ξανανοίξεις, η μηχανή μετά δουλεύει κανονικότατα και εδώ είναι το περίεργο

    Δεν ανάβει κανένας κωδικός βλάβης, το κάνει όποτε του έρθει, σε άσχετες στιγμές, με βενζίνη από διαφορετικά βενζινάδικα και το μόνο κοινό που υπάρχει οπότε το έχει κάνει είναι οτι έχει προηγηθεί οδήγηση περίπου μιας ώρας με σταθερό γκάζι και ταχύτητες 120-140.

    Βγάλτε εσείς άκρη

    Α, και οι πεταλούδες είναι μια χαρά ρυθμισμένες
    Καταρχάς την καλησπέρα μου καθώς είμαι καινούργιος στο forum.
    Ξανανοίγω αυτό το thread γιατι το Vstrom μου παραγωγής 2004 παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Το παρουσιάζει μόνο σε ταξίδι και νιώθω να μην ρουφάει σταθερα τη βενζίνη και όταν αφήνω το γκάζι ακουγεται σαν μπουκωμένο και σβήνει. Πρέπει ύστερα να κλείσω το δικόπτη να περιμένω κανα λεπτό( δεν προλαβαίνει να κρυώσει κάτι σ'αυτό το χρονικό διάστημα παρεπιπτόντως) και ύστερα ξαναπαίρνει μπρός και όλα καλα. Αρα πιθανολογώ έχει κάνει σε σχέσει με ηλεκτρονικό γιατι όταν κλείνω και ξανανοίγω το διακόπτη σαν να γίνεται ένα reset καπου και επανέρχεται η τροφοδοσία κανονικά.
    Σίγουρα δεν είναι βουλωμένο κάτι γιατί ο μηχανικός το έψαξε και τα καθάρισε(μπεκ, εισαγωγές, πεταλούδες, μπουζί...) και ούτε βενζινη γιατί έχω δοκμάσει απο διαφορετικά πρατήρια.
    ΑΡΑ επειδή λόγω χρονολογίας δε νομίζω ούτε ο ίδιος ο Θεός να μπει στη μέση να τη βγάλω στο τσάμπα, σκέφτομαι τι διαδικασία να ακολουθήσω. Διαγνωστικό εγκεφάλου θα μας πει τι φταίει?
    Αν θα κοστίσει ο κούκος αηδόνι το αφήνω κι έτσι στην τελική έχω αρχίσει να το συνηθίζω, αλλά επειδή βλέπω μαυρίλα στην εξάτμιση( πιθανοτητα απο όχι σωστή καύση) φοβάμαι μην κάνω ζημιά στο μοτέρ.
    Αναμένω γνώμες . . .

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF