Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

  1. #1

    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

    Έχω να μετάσχω σε κάθε συζήτηση εδώ και πάρα πολύ καιρό, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν παρακολουθώ τις συζητήσεις σας.
    Δε ξέρω γιατί αλλά πλέον εδώ και αρκετό καιρό νοιώθω ξένος, ξένος προς την σημερινή έννοια της μοτοσυκλέτας ξένος προς την αντιμετώπιση πολλών απο εδώ απέναντι σε κάτι το οποίο χαρίζει τόσες πολλές χαρές αλλά και τόσες λύπες.
    Ο μόνος λόγος που άνοιξα το αποψινό θέμα είναι επειδή γνωρίζω πως υπάρχουν πολλοί οι οποίοι διαβάζουν και ας μην γράφουν πολλοί οι οποίοι αναπολλούν άλλες στιγμές τα χρόνια που υπήρχε αξιοπρέπεια σεβασμός και ο λόγος ορισμένων είχε τη δέουσα βαρύτητα και απο αυτούς ξέρω πως δεν θα πάρω απάντηση αλλά ξέρω πως θα καταλάβουν.
    Ακόμα ενα θέμα για ακόμα ενα νέο συνάνθρωπό μας έναν νέο 22 χρόνων ο οποίος απόψε δεν βρίσκεται ανάμεσά μας και αυτό γιατί η αναλγησία και η αναπηρία ορισμένων σε αυτό το ανάξιο κράτος το οποίο ΕΜΕΙΣ διαμορφώσαμε του στερήσε τη ζωή, απο εκείνων και απο τους δικούς του ανθρώπους.
    Εχθές μετά τη κηδεία πήρα την κόρη μου στα χέρια μου και τη παρακάλεσα να μη μου χαρίσει ποτέ τέτοιον πόνο το ίδιο παρακαλάω και για όλο τον κόσμο, έναν μεγάλος βασιλειάς της Ανατολής είχε πει πως η μεγαλύτερη κατάρα για έναν πατέρα είναι να κηδεύει το παιδί του, σκεφτέιτε όλοι σας και αν κάποιος πιστεύει πως έχω άδικο ας μου το πεί, αλλά δεν θα με πίσει, αρκετά, αρκετά μέχρι σήμερα.
    Λυπάμαι για πολλούς απο εμάς τους αυτοαποκαλούμενους μοτοσυκλετιστές τους ντυμένους στη τρίχα με τα κράνη των 1500 ευρώ και τις μηχανές των πολλών χιλιάδων , ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΡΕ ξυπνάτε ξυπνάτε και κάντε κάτι να αλλάξετε πρώτα τον εαυτό σας και μετά τον κόσμο αρκετά η καραμέλα οτι φταίει το σύστημα ΟΛΟΙ ΜΑΣ είμαστε σύστημα είμαστε μέρος του όταν βάζουμε το δάχτυλο στο κόλο μας για να πληρώνουμε κερατιάτικα κάθε μήνα και μόνοι μας εκλέγουμε κυβερνήσεις και ανθρώπους αρκετά λοιπόν με επαναστάστες τύπου Δημητράκη και οργανώσεις τύπου Επαναστατικός Αγώνας ποιός αγώνας ρε ποιός αγώνας ρε φουκαρά με τη φούντα στο χέρι Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ είχε γράψει κάποτε ο Άσιμος, κάτι θα είχε καταλάβει.
    Ίσως πολλοί να το διαβάσετε και να γράψετε διάφορες κριτικές ίσως και να με βρίσετε αλλά πριν το κάνετε κάντε πρώτα κριτική στον εαυτό σας έγω την έκανα πριν γράψω και σκέφτηκα καλά τι έγραψα.
    Δίχως ίχνος κακίας παρά μόνο με λύπη μεγάλη σας εκτιμώ όλους και ας διαφωνώ με πολλά να είστε καλά και να προσέχετε δυστηχώς αυτή η κατάρα δεν έχει τέλος.
    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ και χαιρετίσματα στο ΓΙΩΡΓΟ,ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΗ, ΤΟ ΝΤΟΥΛΗ και όλους αυτούς που δεν ξεχνάω αλλά μνημονεύω μέσα μου όπως κάνουν πολλοί.
    ΚΡΙΜΑ ................
    ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ.
    ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΟΙ DUCATI ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ

  2. #2
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    καλα τα λες...

    το μονο που ειχα πει εγω σε καποια φαση ειναι...''μην κανεις αυτα που δεν θες να σου κανουν''...οσο αφορα την αυτοκριτικη και τον αυτοσεβασμο...

    απλα τα πραματα....

    ας ειναι καλα τα παλληκαρια εκει που ειναι...

    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HateNord
    Εγγραφή
    11/08/2007
    Μηνύματα
    167
    Πόσο δίκιο έχεις αγνωστε φίλε...



    ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ στο παλληκάρι.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Ρε πουστη μου....

  5. #5
    Πολύ σωστά λόγια αν και δεν θα έπρεπε να τα θυμόμαστε μόνον στον πόνο. Κάθε μέρα πρέπει να τα ξέρουμε.

    Ειλικρινά, συλλυπητήρια.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    22 χρονών παλικάρι...κρίμα...

    ίδια ηλικία με μένα ρε γαμώτ...και μπαίνω στη διαδικασία:κι αν ήμουν εγώ στη θέση του?

    κουρσάρε από τι πήγε το παλικαράκι?

  7. #7
    Γ@μησετ@ πολυ κριμα...

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Καμμιά χαρά, καμμιά αίσθηση ελευθερίας, καμμιά αίσθηση καταξίωσης κάθε είδους που μπορεί να προσφέρει ένα απλό όχημα (πάρτε το χαμπάρι! Αυτό είναι και μόνο αυτό!), δεν αξίζει περισσότερο από τη σωματική ακεραιότητα και πολύ περισσότερο από τη ζωή και δε μπορεί να συγκριθεί με τον πόνο που μπορεί να προκαλέσει!
    Ο ρεαλισμός σου φίλε, εμπνέει αισιοδοξία, όσο παράλογο κι αν ακούγεται.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Εσύ καλά τα λες, αλλά............
    Μάκης


  10. #10
    Ok αλλα ποιο ακριβως ειναι το θεμα?

    Για τι πραγμα κατηγορεις το αναξιο κρατος? και κατ'επεκταση ολους μας?

    Αν ειναι απλα πικρια οκ πασο

  11. #11
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Γιώργο έχεις δίκιο

    Καλό ταξίδι στον Παναγιώτη
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  12. #12
    Φίλε μου, καταλαβαίνω τον πόνο σου…επέτρεψε μου να εκφράσω τα θερμά μου συλλυπητήρια σε εσένα και στην οικογένεια του Παναγιώτη.
    Το να χάσει κάποιος το παιδί του ,δεν είναι μόνο η μεγαλύτερη κατάρα….είναι η καταστροφή του κόσμου ….
    Κάποιος είπε ότι
    «όταν έκανα παιδί συνειδητοποίησα ότι η καρδιά και η ψυχή μου κατοικεί σε ένα άλλο σώμα…στο σώμα του παιδιού μου…»
    Έτσι νοιώθω κι εγώ τα τελευταία τρία χρόνια…

    Επίσης ,καταλαβαίνω ότι μέσα στον πόνο σου είσαι θυμωμένος με όλους και με όλα και πολύ καλά κανείς …

    Το , αν το σύστημα το κάνουμε εμείς ή το σύστημα κάνει εμάς έτσι, είναι μια πολύ μεγάλη κουβέντα …σαν την κότα με το αυγό…

    Επίσης , μερικοί μπορεί να επιμένουν να ονειρεύονται…

    Με κάθε σεβασμό και εκτίμηση σε εσένα και την οικογένεια σου.

  13. #13
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879

    Re: ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από koursaros7

    Εχθές μετά τη κηδεία πήρα την κόρη μου στα χέρια μου και τη παρακάλεσα να μη μου χαρίσει ποτέ τέτοιον πόνο
    Αυτο δεν διαβαζεται , αποτυπονεται στην μνημη σαν εικονα.

    Να ειναι καλα τα παιδια οπου και να ειναι , να περασει ο πονος σου γρηγορα και ποτε η θυμηση τους.

  14. #14
    καλο ταξιδι στο παιδι και δυναμη στους δικους του!!


  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    καλο ταξιδι στο παιδι και δυναμη στους δικους του!!

    +100000000000

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF