Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Κοπελιά, ξεφορτώσου με!

  1. #1
    the wolf lives in side me Το avatar του/της wolfman13
    Εγγραφή
    28/06/2002
    Μηνύματα
    176

    Κοπελιά, ξεφορτώσου με!

    Γίνε άντρας!

    Όχι ότι δεν είσαι! Είσαι και παραείσαι αλλά, εδώ για να την αποφύγεις, πρέπει να βγάλεις όλη τη βαρβατίλα που έχεις κρυμμένη μέσα σου! Δηλαδή, όταν θα σε πλησιάσει και θα σου κολλήσει και εσύ δεν γουστάρεις καθόλου πέτα ένα: «ίσα μωρή χαμούρα που θες να μου μιλήσεις κιόλας…» νομίζω ότι θα λάβει το μήνυμα και θα εξαφανιστεί. Αν τώρα είσαι τόσο ευγενικός που δεν μπορείς να μιλήσεις έτσι σε γυναίκα (καλά τώρα σε πιστέψαμε!) αναγκαστικά θα την υποστείς. Εσύ διαλέγεις…
    Πλήρης Αδιαφορία!

    Σου λέει πόσο πολύ της αρέσεις, πόσο εντύπωση της έκαναν τα μάτια/μαλλιά/στυλ σου, εσύ κινέζος! Σφύριξε αδιάφορα, γύρνα κεφάλι, μίλα με την κοπελιά ακριβώς πίσω της, κάνε σαν να μην υπάρχει καθόλου, σαν να μη σου μίλησε ποτέ! Προσπέρασέ την χωρίς να πεις τίποτα, δε μπορεί όσο βλίτο κι αν είναι θα καταλάβει ότι δεν ενδιαφέρεσαι.
    Ωραίες ατάκες!

    Μην την αφήσεις να σου πει πολλά, πες της εσύ! Ατάκες που σίγουρα θα την κάνουν να φύγει τρέχοντας:





    - Θα σε ρωτήσει για τη δουλειά σου, λες εσύ: «Ποια δουλειά, Δεν υπάρχει φράγκο! Τα ρούχα που φοράω είναι από τον μηνιαίο έρανο της εκκλησίας, το τσιγάρο που καπνίζω, πεταμένο κάτω ήταν, άσε ρε κοπελιά, μήπως εσύ μπορείς να βοηθήσεις;» Λες να μείνει;;;


    - Θα σε ρωτήσει για το αμάξι, λες εσύ: «ποιο αμάξι; Μια πάπια, μα ποια πάπια, μια πάπια χιλιοτρακαρισμένη!» Καπνός έγινε, είδες;


    - Θα σε ρωτήσει για την οικογένειά σου, λες εσύ με ύφος πονεμένο: «Παιδί ορφανοτροφείου κοπελιά, η καρδιά μου είναι μαύρη, τα ψυχολογικά μου τραύματα είναι αγιάτρευτα, η δυστυχία έχει τη μούρη μου» Όσο κι αν υπάρχει μέσα της το μητρικό φίλτρο, όσο κι αν ο μαγνήτης της τραβάει τους κλαψιάρηδες, δε μπορεί, θα ξενερώσει με τόση κατήφεια.


    - Θα μιλήσετε γενικά, λες εσύ: «ένα θα σου πω, έχω ακόμα 6 μήνες ζωής, για ποια μελλοντική σχέση μαζί σου με ρωτάς;» ή «Γουστάρω τρελά τη φίλη σου, πώς θα γίνει να μας γνωρίσεις;» ή «ο φίλος μου σε θέλει τρελά, δεν θα σταθώ εγώ εμπόδιο στην ευτυχία του!» Το τελευταίο βέβαια προϋποθέτει την συγκατάθεση του κολλητού σου, διαφορετικά σε βλέπω να τρέχεις να κρυφτείς και από τη γκόμενα και από τις σφαλιάρες του φίλου σου!

    Στρίβειν δια της ευγένειας:

    Δεν θες να την πληγώσεις, δε θες να πουλήσεις παραμύθι, δεν θες να σε πει μ@λακα , θες απλά να την ξεφορτωθείς. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις το τηλέφωνό της, να της πεις ότι θα την καλέσεις και τελειώνει εκεί. Φεύγεις με ένα τηλέφωνο παραπάνω στο κινητό σου, ε και; Άσε που μπορεί να το ξανασκεφτείς οπότε μάλλον χρήσιμο θα σου φανεί.
    Γενικά:

    καλώς ή κακώς αν πεις σε μια γυναίκα ατάκες του στυλ: είμαι με άλλη, θέλω να μείνω μόνος, έχω πολύ βαρύ πρόγραμμα στη δουλειά κτλ., δεν θα γίνεις πιστευτός. Διότι, αν έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό της (πράγμα το οποίο ισχύει για τις περισσότερες), θα θεωρήσει απόλυτα φυσιολογικό: να αφήσεις την άλλη για χάρη Εκείνης, ότι τώρα που ήρθε Εκείνη στη ζωή σου είσαι έτοιμος να δεσμευτείς, θα βρεις χρόνο για να είσαι με Εκείνη παραμερίζοντας όλα τα άλλα. Στην ουσία δεν καταλαβαίνει ότι αν όντως ήταν Εκείνη, που εσύ περιμένεις δεν θα υπήρχε δεύτερη σκέψη και όλα θα γίνονταν καπνός για χάρη της.





    Χρησιμοποίησε κάτι από τα παραπάνω και θα με θυμηθείς!!!
    Tous les autres produits chimiques utilisГ©s dans cette Г©tude Г©taient de qualitГ© pharmaceutique, nos chimiques prГ©sentent des activitГ©s nГ©matocides, cytotoxiques et antioxydantes 14,15,16,17.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...

    ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΜΩΣ


    ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?



Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF