Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Πρόσκληση !!!!

  1. #1
    Εγω αυτοπροσώπως !! Το avatar του/της Μανος
    Εγγραφή
    08/07/2004
    Μηνύματα
    20

    Πρόσκληση !!!!

    Ταχ.Διευθυνση: Δημοσθένους 224 , 17673 Καλλιθέα , ΑΘΗΝΑΙ
    Ηλ.Διεύθυνση : anemos_club@freemail.gr Αρ.Π. 319/12.2.2003
    Ιστοσελίδα :http://www.anemosclub.gr
    Τηλ. : 2109510971 - 6937241044

    Αθήνα : 2 Οκτωβρίου 2004


    Πρόσκληση για συνδυασμένη δράση προς τις Αθηναικές λέσχες μοτοσυκλέτας

    Αγαπητοί φίλοι,
    Τον Ιούλιο , ο Άνεμος έκανε μία πιλοτική διαμαρτυρία για το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι μοτοσυκλέτες στον τομέα «Στάθμευση».
    Όλοι ξέρουμε ότι όταν παρκάρουμε στο πεζοδρόμιο , έστω κι αν δεν ενοχλούμε , διατρέχουμε τον κίνδυνο κλίσης η ακόμη και «σηκώματος» της μηχανής μας από την τροχαία.
    Αν από την άλλη παρκάρουμε κάθετα στο πεζοδρόμιο για να μην καταλάβουμε θέση αυτοκινήτου , κινδυνεύουμε από τα ίδια τα αυτοκίνητα που παρκάρουν.
    Έτσι , τον Ιούλιο μέλη και φίλοι του Ανέμου πάρκαραν τις μηχανές τους στην οδό Μπόταση (δίπλα στο Πολυτεχνείο) ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με το πεζοδρόμιο σαν αυτοκίνητα (όπως άλλωστε ορίζει και ο Κ.Ο.Κ.). Ταυτόχρονα μοιράστηκαν φυλλάδια εξηγώντας το πρόβλημα στους οδηγούς που δεν έβρισκαν θέση στάθμευσης.
    Η δράση είχε μεγάλη επιτυχία παρ’ όλο που όπως ήταν αναμενόμενο κανείς δημόσιος φορέας δεν συγκινήθηκε (έστω κι αν ειδοποιήθηκαν).
    Η σκέψη μας λοιπόν είναι η δυνατότητα να ενωθούν όλες (αν είναι δυνατόν) οι λέσχες της πόλης μας για μία αντίστοιχη δράση σε μεγάλη πλέον κλίμακα.
    Αν 35 μηχανές κατέλαβαν έναν Αθηναίο δρόμο, πολλαπλάσιες μηχανές θα έχουν πολλαπλάσιο αποτέλεσμα και δεν είναι δυνατόν να αγνοηθούν.
    Σημειώνουμε οτι η παρέμβαση δεν έχει κανένα στοιχείο παρανομίας. Ίσα – ίσα που ακολουθείται ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ ο Κ.Ο.Κ.
    Μπορούμε όλοι μαζί με την κοινή μας δράση να δείξουμε στον κόσμο (και κυρίως στους αρμοδίους) ότι αν η μοτοσυκλέτα αντιμετωπίζεται σαν αυτοκίνητο , αντίστοιχα θα είναι τα αποτελέσματα για την κυκλοφορία και την εξυπηρέτηση του πολίτη.
    Το όνειρό μας είναι να ενωθούν επιτέλους οι λέσχες μοτοσυκλέτας σε μία κοινή δράση , χωρίς καπελώματα και αρχηγούς , με στόχο την καλύτερη αντιμετώπιση της μοτοσυκλέτας και του μοτοσυκλετιστή.
    Αν συμφωνείτε με το ανωτέρω σκεπτικό και (όπως ελπίζουμε ότι θα κάνετε) αποφασίσετε να συμμετάσχετε , θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε στην έδρα του Ανέμου (Δημοσθένους 224 Καλλιθέα) για ενημέρωση και συζήτηση ώστε να δρομολογήσουμε την κοινή μας δράση , την Τρίτη 19 Οκτωβρίου στις 8μ.μ.
    Η δράση : Οδός Σκουφά (Κολωνάκι) και αν χρειαστεί και οι γύρω δρόμοι.
    Ημερομηνία : Σάββατο 6 Νοεμβρίου , από πολύ νωρίς (το αργότερο 7 π.μ.) για να προλάβουμε να καταλάβουμε τις θέσεις παρκινγκ πριν αρχίσει η κίνηση.

    Περιμένουμε την απάντησή σας είτε στο info@anemosclub.gr , είτε στο 6937241044

    ΑΝΕΜΟΣ – ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ
    Υ.Γ. : Και όσο αφορά την συγκεκριμένη ενέργεια , είναι η πρώτη και η τελευταία φορά που υπογράφει ο «Άνεμος». Την επόμενη φορά ειλικρινά ελπίζουμε να υπογράφουμε ΟΛΟΙ μαζί, γιατί ονειρευόμαστε την εκδήλωση χωρίς καπελώματα και χωρίς αρχηγούς , παρά μόνο από τις «Αθηναϊκές λέσχες Μοτοσυκλέτας»
    Ενα μονο ξέρω , οτι δεν ξέρω τίποτε!

  2. #2
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Οπως και την προηγουμενη φορα καποια μελη του moto.gr ηρθαν και υποστηριξαν την εκδηλωση σας ετσι και τωρα ευελπιστω οτι θα ειμαστε και παλι παροντες ως moto.gr

  3. #3
    εγω θα φερω την γιαγια σπροχνοντας αν χρηαστη. ειμαι μεσα 1000%
    γιωργος
    υγ αν ειναι να δωσουμε και φιλαδια στηλτε μου ενα για να τα τυποσω.

  4. #4
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Οπως και την προηγουμενη φορα, η Αφρικα θα ειναι παρκαρισμενη πριν απο τις 7:00
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  5. #5
    Εγω αυτοπροσώπως !! Το avatar του/της Μανος
    Εγγραφή
    08/07/2004
    Μηνύματα
    20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
    εγω θα φερω την γιαγια σπροχνοντας αν χρηαστη. ειμαι μεσα 1000%
    γιωργος
    υγ αν ειναι να δωσουμε και φιλαδια στηλτε μου ενα για να τα τυποσω.
    Έλα ρε Γιώργαρε !
    Ελα εσύ και δεύτερο μηχανάκι έχουμε λέμε!
    Ασε την γιαγιά Αρκούδα να χαρεί την σύνταξή της !!
    Ενα μονο ξέρω , οτι δεν ξέρω τίποτε!

  6. #6
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Μιέσα κιαι γω
    Πάντα ήθελα να πιω γκαϊφέ στου κολωνακι (όχι πάνω σε κολωνάκι εεεετσίιιι)

  7. #7
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Parwn

    Parwn. To CBF ekei (kalws exontwn) tha einai ekei. Pliris eksartisi. Giagia arkouda elpizw na ftiaksei grigora i grioulia!!!

    Aaa, gnwrisa kai to gio sou. Gamw ta palikaria, kai panta me kranos klp.

    Euge
    "into a mind absolutely free from thoughts and emotions, even the tiger finds no room, to inserts its fierce claws/one and the same breeze passes among the trees over the valleys and the mountains. And hence, why do they give such a different sound?"

  8. #8
    Einai h kaluterh kinhsh gia na katalaboun ti prepei na ginei

    An mporesw kai egw mesa!!!

  9. #9
    MESA KAI EGO

  10. #10

  11. #11
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Hello kai pali

    o kairos plisiazei. An kapoios apo to aiolos diavazei auto to post., pls as mas pei an isxuei kai pou gia tis 6 November.

    Thank you
    "into a mind absolutely free from thoughts and emotions, even the tiger finds no room, to inserts its fierce claws/one and the same breeze passes among the trees over the valleys and the mountains. And hence, why do they give such a different sound?"

  12. #12
    Εγω αυτοπροσώπως !! Το avatar του/της Μανος
    Εγγραφή
    08/07/2004
    Μηνύματα
    20
    Το ραντεβού ισχύει για τις 6 Νοεμβρίου.
    Βεβαια στην οδό Σκουφά διαμορφώνουν πεζοδρόμια προς το παρόν (ελπίζουμε να έχουν τελειώσει μέχρι τότε, αλλά και πάλι τα εργα γίνονται απο Αγιο Διονύσιο και προς πλατεία Κολωνακίου μόνο).

    Την άλλη Τρίτη 2 Νοεμβρίου μετα τις 8,30 οι λέσχες που συμμετέχουν , αποφάσισαν να ξανασυναντηθούν για έναν τελικό προγραμματισμό , στην διεύθυνση του Ανέμου (Δημοσθένους 224 Καλλιθέα). Δεν είναι μόνο λέσχες που συμμετέχουν αλλά και μεμονωμένοι μοτοσυκλετιστές, οπότε οποιος θέλει΄είναι ευπρόσδεκτος. Μάλιστα θα ήταν σκόπιμο αν κάποιος ( η κάποιοι) απο το moto.gr να ερχόταν.
    Γενικά την Τρίτη θα αποφασιστούν απο κοινού όλες οι λεπτομέρειες (και η τελική μορφή του κειμένου που θα μοιράζεται).

    Καλή εβδομάδα σε όλους.
    Ενα μονο ξέρω , οτι δεν ξέρω τίποτε!

  13. #13
    μηπως πρεπει να ετιμαστουν καποια εντυπα και να μηραστουν στους μοτοσηκλετηστες για να ενημεροθουν απο τωρα να μπορεσουν οσοι θελησουν να ερθουν?
    εγω θα μηραζα απο αυριο κιωλας σε οποιους εβλεπα πανω σε 2 τροχους

  14. #14
    Εγω αυτοπροσώπως !! Το avatar του/της Μανος
    Εγγραφή
    08/07/2004
    Μηνύματα
    20
    Θα είμαστε αρκετοί Γιώργο.
    Μην κάνουμε και πολλή βαβούρα και μας πάρουν χαμπάρι και δεν ξεπαρκάρουν....
    Θα έχουμε όλες τις λεπτομέρειες την ερχόμενη εδομάδα.
    Ενα μονο ξέρω , οτι δεν ξέρω τίποτε!

  15. #15
    King of the Sky-Road Το avatar του/της Traveller
    Εγγραφή
    09/08/2002
    Μηνύματα
    34

    Kalo mina paides...ti egine me ti sinantisi

    Kalo mina paidia,

    o kairos den leei na allaksei kai apo oti thimamai kai vlepw simera itan kai i sinantisi. Ti apofasistike telika??

    take care dudes,

    ilias
    "into a mind absolutely free from thoughts and emotions, even the tiger finds no room, to inserts its fierce claws/one and the same breeze passes among the trees over the valleys and the mountains. And hence, why do they give such a different sound?"

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 12:49
  2. Προσκληση..
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2004, 11:40
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 11:28
  4. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2004, 12:27
  5. Πρόσκληση από το Souza Team
    από DIT στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2004, 15:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF