Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 40

Θέμα: KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

  1. #1

    KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

    αν και προσφατα πηρα ενα ktm adventure 990 μπορω να πω οτι μου λειπει η gs που ειχα.
    σκεφτομαι πολυ σπβαρα να παω και να ξαναπαρω gs.
    ασχετα με το ηλιθιο μυαλο μου ομως εσεις ποια πιστευετε οτι ειναι καλυτερη?

  2. #2

  3. #3
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.191
    απ'οτι καταλαβα κινεισαι αποκλειστικα σε παχια ασφαλτο και μονο σ'αυτη...
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  4. #4
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Δυο μηχανακια που δεν συγκρινοντε....Στην Ελλαδα ανηκουν στην κατηγορια on-off αλλα σε ολο τον υπολοιπο κοσμο ανηκουν σε διαφορετικες κατηγοριες! ΚΤΜ-rally enduro, BMW-Touring enduro και αυτο ειναι και η μεγαλη τους διαφορα! Θελεις ταξιδια χαλαρα και βολτες, ανεσεις, θερμαινομενα και λοιπα πας σε 1200, θελεις νευρο, χωματα, απιστευτα περιφεριακα, κραδασμους και λοιπα πας ΚΤΜ...Και τα δυο κανουν τα παντα αλλα εσυ αποφασιζεις τι σου ταιριαζει καλυτερα!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

    Re: KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    αν και προσφατα πηρα ενα ktm adventure 990 μπορω να πω οτι μου λειπει η gs που ειχα.
    σκεφτομαι πολυ σπβαρα να παω και να ξαναπαρω gs.
    ασχετα με το ηλιθιο μυαλο μου ομως εσεις ποια πιστευετε οτι ειναι καλυτερη?
    Εγώ θα σε ρωτήσω μόνο το εξής. Τη παλεύεις? Ρε φίλε μέσα σε μια βδομάδα και μας λες ότι έχεις αλλάξει 3 μηχανάκια. Το versys το πούλησες αμέσως & τώρα..
    By the way από το Ηράκλειο Κρήτης είσαι?

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661


    Gs-Varadero-KTMia.

    Γιατί θέλεις να ξανακάνεις κύκλο; Ποιες οι εντυπώσεις σου; Τι σου λείπει από το καθένα;

  7. #7
    in standby mode Το avatar του/της liakaros
    Εγγραφή
    09/05/2007
    Μηνύματα
    320

    Re: Re: KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Εγώ θα σε ρωτήσω μόνο το εξής. Τη παλεύεις? Ρε φίλε μέσα σε μια βδομάδα και μας λες ότι έχεις αλλάξει 3 μηχανάκια. Το versys το πούλησες αμέσως & τώρα..
    By the way από το Ηράκλειο Κρήτης είσαι?
    Ρε παιδια πλακα πλακα ο φιλος varadero ειχε πριν λιγες μερες...

    Ρεεεεεε.... κοψε το,να τα αλλαζεις σαν τα σωβρακα τα μηχανακια...χανεις πολλα λεφτα ετσι...

    Εκτως κι αν ξερω γω, δεν παιζει προβλημα με τα φραγγα οποτε παω πασο...

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584

    Re: KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    αν και προσφατα πηρα ενα ktm adventure 990 μπορω να πω οτι μου λειπει η gs που ειχα.
    σκεφτομαι πολυ σπβαρα να παω και να ξαναπαρω gs.
    ασχετα με το ηλιθιο μυαλο μου ομως εσεις ποια πιστευετε οτι ειναι καλυτερη?
    Στο χώμα KTM, σε όλα τα άλλα όμως....
    Γι αυτό και θέλεις να την ξαναπάρεις...

  9. #9
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.191
    αυτος πιο πανω που θελει να κρυφτει αλλα η χαρα δεν τον αφηνει......πως ξεπεσε στο γκρειντερ? υπαρχει λογικη εξηγηση??









    ...:rotflmao: ...
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  10. #10
    χωμα να ειναι και .... Το avatar του/της jasondakar
    Εγγραφή
    28/12/2006
    Μηνύματα
    631
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Δυο μηχανακια που δεν συγκρινοντε....Στην Ελλαδα ανηκουν στην κατηγορια on-off αλλα σε ολο τον υπολοιπο κοσμο ανηκουν σε διαφορετικες κατηγοριες! ΚΤΜ-rally enduro, BMW-Touring enduro και αυτο ειναι και η μεγαλη τους διαφορα! Θελεις ταξιδια χαλαρα και βολτες, ανεσεις, θερμαινομενα και λοιπα πας σε 1200, θελεις νευρο, χωματα, απιστευτα περιφεριακα, κραδασμους και λοιπα πας ΚΤΜ...Και τα δυο κανουν τα παντα αλλα εσυ αποφασιζεις τι σου ταιριαζει καλυτερα!
    ΑΚΡΙΒΩΣ
    ΧΩΜΑΤΙΝΟ ΤΕΡΡΑΙΝ
    a sub-forum you can trust....

    ΧΧΧΧΧΩΩΩΩΩΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑ

  11. #11
    βασικα παιδια εχω γνωστο με καταστημα μοτοσυκλετων που μου κανει οτι καλυτερο μπορει σε τιμες λογω του οτι οντως οταν δε με ενθουσιαζει κατι το αλλαζω γρηγορα.
    χανω ναι μεν χρηματα αλλα οχι παρα πολλα.δεν μπορω πραγματικα τρελα ειναι αυτο.
    ναι ειμαι απο ηρακλειο κρητης κι αν καποιος ειναι απο δω ας ερθει να δει το ποσο αυκολα αλλαζω μια μηχανη,αυθημερον αν ειναι διαθεσιμη αυτη που θελω.
    τωρα στο θεμα μας.
    για να βαλω χωμα το ktm δεν το αποκλειω,αυτο που με χαλαει στο ktm ειναι οτι τα λαστιχα που φοραει ειναι με σαμπρελα κατι που σημαινει οτι αν παω μακρινη βολτα και με πιασει λαστιχο τοτε καληνυχτα.δεν μπορω να κανω τιποτα με το Kit επισκευης ελαστικου.
    δεν εχω προβλημα στην ανεση,μια χαρα παει και το ktm απλα η bmw ειχε πιο αρχοντικο βαδισμα,να το πω ετσι.
    σε γκαζι ναι,δεν τα συγκρηνω καθολου,ktm δαγκωτο.
    διλλημα ρε παιδια,μου αρεσε κι η φινετσα της bmw.οχι επειδη ειναι bmw αλλα επειδη μου αρεσε εμενα.

  12. #12

    Re: KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    αν και προσφατα πηρα ενα ktm adventure 990 μπορω να πω οτι μου λειπει η gs που ειχα.
    σκεφτομαι πολυ σπβαρα να παω και να ξαναπαρω gs.
    ασχετα με το ηλιθιο μυαλο μου ομως εσεις ποια πιστευετε οτι ειναι καλυτερη?
    Αρχηγέ μας έχεις τρελάνει...

    γνώμη μου είναι να τα πάρεις όλα τα μοτο από το μαγαζί του φίλου σου.
    Πάρε ενα βαρα για αρχοντιά, ένα βερσις για (συμπλήρωσε το μόνος σου..........) ,
    ένα 1200 για τουρισμο, ένα ΚΤΜ για γκάζια.
    υπόγραψε γραμμάτια για όλα.

    θα σου έρθει φτηνότερο από το να τα πουλάς μετα από 3 μέρες.

    Θα γίνεις πιο φίλος με τον φίλο σου.

    και εμείς θα ηρεμήσουμε....

  13. #13
    δεν λεει
    δεν ξερω πραγματικα αν με καταλαβαινει κανεις.

  14. #14
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    βασικα παιδια εχω γνωστο με καταστημα μοτοσυκλετων που μου κανει οτι καλυτερο μπορει σε τιμες λογω του οτι οντως οταν δε με ενθουσιαζει κατι το αλλαζω γρηγορα.
    χανω ναι μεν χρηματα αλλα οχι παρα πολλα.δεν μπορω πραγματικα τρελα ειναι αυτο.
    ναι ειμαι απο ηρακλειο κρητης κι αν καποιος ειναι απο δω ας ερθει να δει το ποσο αυκολα αλλαζω μια μηχανη,αυθημερον αν ειναι διαθεσιμη αυτη που θελω.
    τωρα στο θεμα μας.
    για να βαλω χωμα το ktm δεν το αποκλειω,αυτο που με χαλαει στο ktm ειναι οτι τα λαστιχα που φοραει ειναι με σαμπρελα κατι που σημαινει οτι αν παω μακρινη βολτα και με πιασει λαστιχο τοτε καληνυχτα.δεν μπορω να κανω τιποτα με το Kit επισκευης ελαστικου.
    δεν εχω προβλημα στην ανεση,μια χαρα παει και το ktm απλα η bmw ειχε πιο αρχοντικο βαδισμα,να το πω ετσι.
    σε γκαζι ναι,δεν τα συγκρηνω καθολου,ktm δαγκωτο.
    διλλημα ρε παιδια,μου αρεσε κι η φινετσα της bmw.οχι επειδη ειναι bmw αλλα επειδη μου αρεσε εμενα.
    Μεγάλε μου φαίνεται ότι είσαι ο κλασικός φραπεδάκιας Ηρακλειώτης που έχεις τη μηχανή για να πηγαίνεις μέχρι τη Καφετέρια..Εδώ ρε φιλαράκι δε ξέρεις τι σου γίνεται. Ποιο μηχανάκι θέλεις & γιατί το θέλεις. Πάρε εκεί ένα σκουτεράκι να κάνεις τη δουλειά σου. Άντε στο καλό.

  15. #15
    φιλε μου,δεν ειμαι ο κλασσικος ηρακλειωτης φραπεδακιας οπως εσυ λες και προσεχε πως μιλας για το ηρακλειο.
    και τις εκδρομες μου κανω και μεγαλες αποστασεις και σε χωμα εχω βαλει την μηχανη μου.οποτε δεν την θελω για καφε και δεν εισαι σε θεση εσυ να μου πεις να παρω σκουτερακι.
    ξερω τι θελω απλα δεν ειμαι σιγουρος για το ποια ειναι καλυτερη περα απο τις δυνατοτητες στο χωμα οπου εκει ξερω οτι το ktm νικαει κατα κρατος.
    απλα ρωταω πιο εμπειρους στον χωρο και για το θεμα ζημιων γιατι δεν λεει να καθομαι να σπρωχνω.
    την varadero και το versys εκανα λαθος που τα πηρα και το καταλαβαινω αυτο αλλα ενταξει εχασα 500 ευρω απο το καθενα,τα πηγαινω πισω τα μηδενιζουν η δεν ξερω κι εγω τι κανουν,ε και τι με νοιαζει εμενα περα απο το χιλιαρικο που εχασα συνολο.
    με τις μηχανες ειμαι τρελαμενος.τωρα το τι καθεται να λεει για μενα ο καθενας λιγο με απασχολει.απλα κι εγω εχω βαρεθει αυτη την διαδικασια και θελω να κατασταλαξω καπου.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF